0.5 C
Czech
Čtvrtek 15. ledna 2026
ZajímavostiZ bezdomovkyně modelkou. Měla pohnutý osud, dnes má 12 milionů sledujících

Z bezdomovkyně modelkou. Měla pohnutý osud, dnes má 12 milionů sledujících

Ze dna se dokázala vyšplhat na vrchol slávy. Modelka Bianca Blakney z Kanady působí dojmem, že nikdy nepoznala nic jiného než pozlátko. Ve skutečnosti si však prošla nelehkým osudem včetně šikany a ztráty nejbližších. Její příběh popsal online deník Daily Star.

Pětadvacetiletá modelka z Kanady, Bianca Blakney, je doslova hvězdou na TikToku, vydělává velké peníze. Odhaluje své dokonalé křivky a fotografuje se v retro stylu á la Marilyn Monroe. Na sociální síti si tak získala miliony followerů. Její životní příběh je však nečekaně hořký. Byly doby, kdy živořila jako bezdomovec.

Bianka měla bouřlivé dětství. Ve škole byla šikanována. Ani doma, kde byla jedním ze šesti dětí, však nenašla velké zázemí. Manželství jejích rodičů se potýkalo s problémy a skončilo rozvodem. Není jasné, co se přesně odehrálo, ale Bianca musela být dokonce umístěna do dětského domova. Psychické napětí a žal panoval i kvůli jejímu staršímu bratrovi, který onemocněl rakovinou mozku a následně zemřel. Bianca, která je dnes sama trojnásobnou matkou, také jako velmi mladá otěhotněla a skončila na ulici. Tehdy si sáhla na úplné dno.

Prorazila s oblečením ze sekáče

„Po mnoho let jsem byla v pěstounské péči a na nějaký čas jsem zůstala úplně bez domova. Byla jsem dospívající matka, která pracovala ve dvou zaměstnáních. Neměla jsem rodinu, která by mě podporovala,“ svěřila se online deníku. „Prošla jsem si hodně těžkým obdobím, ale vždy jsem se snažila to nějak zvládnout, postavit se na vlastní nohy a mít střechu nad hlavou,“ sdělila s tím, že právě módní focení jí pomohlo opět se odrazit ze dna. „Byla to móda, která jí pomohla uniknout z reality jejího života, a protože nakupování v sekáčích bylo jediné, co si mohla dovolit, narazila na krásné módní kousky oblečení,“ vysvětluje Daily Star.

Bianka zmiňuje svoji babičku, která byla v 60. letech kadeřnicí. Jako malou ji s oblibou oblékala do oděvů z tohoto období. „V podstatě to bylo vždy součástí mého života, milovala jsem nostalgii, kterou to ve mně vyvolávalo,“ vysvětluje modelka. Moje největší stylová inspirace je ‚starý‘ Star Trek, Buck Rogers, Barbarella, Lost in Space, Bewitched a mnoho dalších. Jsem retro-futurismus a sci-fi, nejsem jen tuctová modelka,“ říká. Nyní se Bianca hrdě označuje za „jednu z nejpopulárnějších světových ikon moderních plakátů a vintage módy“. Na TikToku má více než 11,6 milionu sledujících. Zároveň však přiznává, že čím byla známější, tím přibývalo i kritiky a zlých reakcí.

„Vlastně jsem prošla roky ‚online šikany‘, což bylo upřímně to nejtěžší,“ řekla s tím, že v dnešní době to není nic ve srovnání s tím, co zažila v letech 2020 až 2022. „Je to téma, kterému jsem se chtěla vyhýbat, nechtěla jsem být dramatická, ale rozhodně to bylo vůbec to nejtěžší. Někteří lidé zacházeli do těch největších podrobností o hrozných věcech, které by mi udělali. Online trollové mohou být velmi obtěžující. Ale po letech toho zneužívání mám silnější kůži a snesu mnohem víc,“ nechala se slyšet mladá žena, která je zároveň modelkou na lechtivých stránkách OnlyFans.

Kritika za umělá prsa

V současnosti mě lidé trollují hlavně kvůli zvětšení prsou, které jsem podstoupila. Lidé často zle vtipkují, že nevypadají přirozeně. Ale já jsem se nikdy nesnažila o přirozený vzhled. Je docela těžké mluvit o všech těch ošklivých věcech, které mi lidé řekli, o tom bych mohla napsat román,“ míní. Mnoho si ze zlých jazyků ale prý už nedělá.

„Miluji vytváření obsahu, je to moje vášeň a nevyměnila bych to za nic na světě. Pracovala jsem velmi tvrdě, abych se dostala tam, kde jsem, a cítím se velmi šťastná, že mohu tvořit každý den.  Bianca prohlašuje, že i když nikdy nechodila na žádné luxusní premiéry ani nebyla zvána na žádné akce, dokud „bude tvořit obsah“, bude tím nejšťastnějším člověkem.

Reklama

Doporučujeme

Trump zavádí 25procentní clo na některé čipy, umožní poplatky za prodej v Číně

Americký prezident Donald Trump zavedl 25procentní poplatek na prodej pokročilých čipů Nvidia H200 a AMD MI325X v zahraničí. Exekutivní příkaz souvisí s povolením prodávat tyto čipy na čínském trhu. Poplatek se bude vybírat formou cla za dovoz čipů, pokud jsou tyto čipy následně znovu vyvezeny do zahraničí, napsal Bílý dům ve středečním doprovodném dokumentu.

Americký útok na Venezuelu způsobil Rusku ekonomický bolehlav

Krátkodobé náklady a dlouhodobý přínos –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ tak lze popsat dopad amerického útoku na Venezuely na Rusko. Moskva měla s Caracasem dlouhodobé obchodní vazby, které teď prezident Donald Trump zpřetrhal. Přijde tak o velké množství peněz. Z dlouhodobého hlediska si ale nemohla přát nic lepšího.

Zabíjení v Íránu podle Trumpa skončilo. Americký úder je blízko, spekulují experti

Zabíjení v Íránu skončilo a nejsou plánovány žádné popravy, oznámil americký prezident Donald Trump, který získal tuto informaci od důvěryhodného zdroje. Také naznačil, že k vojenskému úderu vůbec dojít nemusí. Násilné protesty přitom pokračují a experti naopak spekulují, že USA udeří už brzy.

Dvě tragédie během dvou dnů, v Thajsku znovu spadl jeřáb

Ještě ani neuplynul den od tragédie na severovýchodě Thajska a země řeší další smrtelnou nehodu spojenou se stavební technikou. U Bangkoku se zřítil jeřáb na silnici, zničil dvě auta a dva lidé přišli o život. Další zranění skončili v péči záchranářů.

Klimatické změny dopadají na zimní olympijské hry

Zimy jsou kratší, sněhu ubývá a organizátoři zimních olympijských her se čím dál víc spoléhají na umělé zasněžování. Klimatická změna výrazně ovlivňuje podmínky pro zimní sporty a bez zásadních změn budou budoucí olympiády v ohrožení.

Zoe Saldaña je nejvýdělečnější herečkou všech dob

Scarlett Johansson byla sesazena z trůnu. Zoe Saldaña se díky tržbám z třetího dílu Avataru stala nejvýdělečnější herečkou všech dob. Na vrchol ji vynesly role v největších filmových franšízách posledních let.

Grónská vláda uvedla, že Dánsko a spojenci zvýší vojenskou přítomnost u ostrova

Grónská vláda oznámila, že Dánsko ode dneška společně se spojenci z NATO zvyšuje vojenskou přítomnost v okolí Grónska v rámci slibu posílit obranu v Arktidě, píše agentura Reuters. Vojenské jednotky v oblasti absolvují výcvik, který je má připravit na operace v arktických podmínkách. Cílem cvičení je posílit akceschopnost Severoatlantické aliance v regionu a zvýšit jeho bezpečnost. Švédský premiér Ulf Kristersson na síti X následně oznámil, že někteří důstojníci švédské armády na arktický ostrov už přicestovali.

Oteplování zrychluje. Rok 2025 byl toho dalším důkazem

Loňský rok byl podle Světové meteorologické organizace (WMO) třetím nejteplejším v historii měření. Klimatičtí vědci očekávají, že tempo oteplování může překročit hranici 1,5 stupně Celsia stanovenou Pařížskou dohodou ještě před koncem desetiletí. To znamená o deset let dříve, než světoví lídři před 30 lety v Paříži při podpisu revolučního dokumentu předpokládali.

KOMENTÁŘ: Mise metaverse pohořela, otěže přebírá AI. Změní Meta zase název?

Společnost Meta oznámila další vyhazovy zaměstnanců. Práci ztratí přes tisíc lidí, a to zejména těch, kteří pracovali kolem virtuální reality a metaversu Horizon. Přitom právě metaverse měl být hlavní pýchou nové éry společnosti, teď ale Mark Zuckerberg znovu mění směr.

Trump ukázal prostředníček člověku, který na něj při návštěvě továrny pokřikoval

Americký prezident Donald Trump při návštěvě závodu automobilky Ford ve městě Dearborn v Michiganu reagoval na urážlivé pokřikování muže tím, že mu ukázal prostředníček a bezhlesně mu vulgárně odpověděl. Prezident takto podle deníku The Washington Post (WP) reagoval na pokřikování člověka, který ho označoval za "ochránce pedofilů". Bílý dům Trumpovu reakci považuje za odpovídající s ohledem na incident, který jí předcházel.

Írán: USA a Izrael mohou za smrt demonstrantů, USA hledají záminku k intervenci

Íránská mise při OSN v úterý obvinila Spojené státy a Izrael, že nesou odpovědnost za oběti protivládních protestů v Íránu. Americký prezident Donald Trump podle ní také podněcuje k násilí, ohrožuje suverenitu a bezpečnost Íránu a snaží se destabilizovat vládu, napsaly dnes agentury. Protivládní protesty si podle lidskoprávních organizací citovaných agenturou AP dosud vyžádaly více než 2570 obětí. Přes 18.100 lidí úřady zadržely, některým hrozí trest smrti.

Rusko znovu útočilo na Kyjev, v Rostově jedna oběť a ranění po ukrajinském útoku

Ruské drony během noci na dnešek zaútočily na Kyjev. Starosta hlavního města Vitalij Kličko nejprve informoval, že zásah dronu způsobil požár v jednom z bytů v šestnáctipodlažní obytné budově. Šéf kyjevské vojenské správy Tymur Tkačenko ale později upřesnil, že požár s náletem nesouvisí a že příčiny se zjišťují. Ruský útok na ukrajinskou metropoli pokračoval i ráno, úřady vybízejí obyvatele, aby setrvali v úkrytech. Nálet ukrajinských dronů na Rostov na jihozápadě Ruska si vyžádal jednu oběť a čtyři raněné, oznámil gubernátor regionu.

Po pádu jeřábu na vlak zemřelo na severu Thajska 28 lidí, dalších 80 je zraněno

Nejméně 25 lidí dnes zemřelo a více než 80 dalších utrpělo zranění při železniční nehodě na severovýchodě Thajska, kde velký stavební jeřáb spadl na vlak, který vykolejil a začal hořet. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na úřady, podle nichž pokračuje pátrání po dalších obětech.

EU zavádí přísnější kontrolu látek PFAS v pitné vodě

Evropská unie spouští první systematické sledování látek PFAS v pitné vodě. Tyto takzvané věčné chemikálie ohrožují zdraví lidí i přírodu, přesto se dosud běžně používaly v každodenních výrobcích. Nová pravidla mají přinést zlom.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama