-4.1 C
Czech
Pondělí 12. ledna 2026
Protext ČTKYutong Bus získala prestižní ocenění na Busworld Europe 2023

Yutong Bus získala prestižní ocenění na Busworld Europe 2023

Brusel (Belgie) 10. října 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Yutong Bus (dále jen "Yutong", SHA: 600066), přední světový výrobce elektrobusů, zaujala na nedávné akci Busworld Europe 2023 v Bruselu, kde představila čtyři nejmodernější modely elektrobusů spolu s nejnovější technologií YEA. Za svůj závazek k ekologické udržitelnosti získala společnost Yutong prestižní ocenění Busworld Design and Ecology Award.

Expozice společnosti Yutong zahrnovala čtyři modely, a sice dvoupatrový vyhlídkový autobus světové třídy U11DD, 18metrový velkokapacitní autobus U18, a minielektrobus E7Sa luxusní 15metrový model T15E. Model T15E společnosti Yutong je jediným čistě elektrickým dálničním autobusem, který byl na výstavě oceněn, což potvrzuje čelné postavení společnosti v oblasti inovací elektrické mobility.

Leitmotiv akce Think Eco, Move Green, úzce souvisí s portfoliem společnosti Yutong a jejími ekologickými ambicemi.

• Luxusní 15metrový čistě elektrický autobus T15E vyniká účinným synchronním motorem s permanentními magnety a nejnovější generací systému správy baterií (BMS), který nabízí dlouhý dojezd, dostatek prostoru a bezpečnou manipulaci. Toto vozidlo se může pochlubit úctyhodným dojezdem 550 km, takže je ideální pro dálkové trasy.

• Velkokapacitní elektrobus U18 má bezkonkurenční kapacitu 120 cestujících. S kapacitou baterie až 563 kWh zajišťuje U18 v režimu SORT 2 dojezd přes 500 km. Robustní monitorovací platforma nepřetržitě shromažďuje data o provozu vozidla a stavu vozovky a včas varuje, takže vozidlo je chytré a bezpečné.

• Mini elektrobus E7SeV je zaměřen na uspokojení vznikající poptávky po posledních úsecích cest ve větších evropských městech. Tento model, zaměřený na trasy, které se napojují na páteřní síť veřejné dopravy, může přepravovat až 30 cestujících s poloměrem otáčení menším než 8,5 m, takže je flexibilní a pohodlný v různých silničních podmínkách ve městě.

• U11DD, mimořádně odolný dvoupatrový autobus s kapacitou sedadel, kterou lze rozšířit až na 70 míst, je ideálním udržitelným vozidlem pro veřejnou dopravu s efektivní spotřebou energie pouhých 0,7 kWh/km.

Společnost také využila nabízenou příležitost představit svou YEA , nejnovější technologickou platformu, která je navržena tak, aby poskytovala robustní a škálovatelná řešení pro elektromobily. V sekci věnované komponentům společnosti Yutong byla představena řada čistě elektrických komponentů včetně baterií, motorů a inteligentních kokpitů, aby se zdůraznily komplexní schopnosti společnosti v celém průmyslovém řetězci autobusů využívajících nové zdroje energie.

Video – https://mma.prnewswire.com/media/2242008/Video.mp4

Photo –
https://mma.prnewswire.com/media/2241996/Yutong_Steals_Show_Demonstrating_Its_Latest_Technological_Platform_Achievement_YEA.jpg

KONTAKT: Allan Yan, manažer PR, yanxyd@yutong.com

Reklama

Doporučujeme

Šéfka diplomacie EU pohrozila Íránu sankcemi za potlačování protestů

Šéfka diplomacie Evropské unie Kaja Kallasová pohrozila Íránu novými sankcemi kvůli brutálnímu potlačování protivládních protestů. Napsal to dnes bruselský web Politico, podle kterého je reakce Kallasové mezi unijními činiteli zatím nejráznějším odsouzením násilností, kterých se teokratický režim dopouští na demonstrantech.

Teherán navrhl jednání se Spojenými státy, tvrdí americký prezident

Írán navrhl jednání se Spojenými státy poté, co Washington zvažoval i použití síly vůči íránskému režimu. Uvedl to v neděli podle tiskových agentur americký prezident Donald Trump. Možná schůzka se podle Trumpa připravuje, šéf Bílého domu ale nepotvrdil žádný konkrétní termín. V Íránu pokračují protivládní demonstrace, při nichž podle aktivistů od přelomu roku zahynulo nejméně 544 lidí, píše agentura AP.

Rusko v noci útočilo na Kyjev a Oděsu

Rusko v noci na dnešek znovu zaútočilo na Kyjev a jihoukrajinskou Oděsu. Informovaly o tom ukrajinské úřady. Z Oděsy jsou hlášeni dva zranění a škody na energetické infrastruktuře. Útoky ukrajinských dronů bez podrobností hlásí Moskva.

Powell čelí vyšetřování. Nic o tom nevím, reagoval Trump

Předseda Federálního rezervního systému (Fed) Jerome Powell oznámil, že čelí federálnímu vyšetřování, které má souviset s jeho výpovědí o rekonstrukci budov centrální banky ze začátku letošního roku.

Trump je připraven setkat se venezuelskou prozatímní prezidentkou

Americký prezident Donald Trump je připraven setkat se s venezuelskou prozatímní prezidentkou Delcy Rodriguezovou, píše agentura AFP. Rodriguezová v neděli podle agentury Reuters uvedla, že její vláda si musí zachovat moc, aby mohla zemi bránit.

Frankfurtské letiště kvůli sněhu a mrazu zrušilo stovku letů, i spojení s Prahou

Mezinárodní letiště ve Frankfurtu nad Mohanem kvůli sněžení a mrazu zrušilo dnes téměř stovku letů. Dotklo se to i spojení s Prahou. Také na německé železnici je podle společnosti Deutsche Bahn (DB) třeba dnes počítat kvůli zimnímu počasí s omezeními. Školy v některých spolkových zemích zrušily prezenční výuku.

Udělejte to hned! Trump vyzval Kubu k uzavření dohody

Uzavřete s námi dohodu, než bude pozdě, vzkázal Donald Trump Havaně. Americký prezident upozornil, že Kuba už nebude dostávat ropu a peníze od Venezuely výměnou za „bezpečnostní služby“.

Ruský útok v noci na neděli zabil na Ukrajině nejméně čtyři lidi, dalších dvacet je zraněno

Při rozsáhlém ruském nočním útoku na Ukrajinu zahynuly nejméně čtyři osoby a téměř dvacet dalších bylo zraněno. Ruské síly v noci na neděli vypustily více než 150 bezpilotních letounů, které zasáhly více než dvacet míst napříč zemí.

Poslední kurdští bojovníci opouštějí Aleppo. Po dnech bojů bylo dosaženo dohody o příměří

Kurdské síly ze Syrských demokratických sil opustily Aleppo po dnech tvrdých střetů. Nová dohoda o příměří otevřela cestu k evakuaci bojovníků i civilistů z čtvrtí Šajch Maksúd a Ašrafíja. Dojednávání zprostředkovaly zahraniční mocnosti v čele se Spojenými státy, které chtěly zabránit dalšímu rozšíření konfliktu.

Barclays vstoupila do stablecoinové infrastruktury přes Ubyx

Britská banka Barclays získala podíl v americkém startupu Ubyx, který buduje zúčtovací systém pro stablecoiny a další formy tokenizovaných peněz. Jde o první přímou investici Barclays do firmy zaměřené čistě na stablecoinovou infrastrukturu a zároveň další signál, že velké banky berou digitální peníze jako téma pro reálné použití, ne jen pro kryptosvět.

Při protestech v Íránu zahynulo nejméně 192 demonstrantů, uvádí nevládní skupina

Při masových protestech proti teokratickému režimu v Íránu bylo za poslední dva týdny zabito nejméně 192 demonstrantů, uvedla dnes nevládní organizace Iran Human Rights (IHR) sídlící v Oslu. Současně upozornila, že skutečný počet obětí může být mnohem vyšší. Podle neověřených informací může být mrtvých několik stovek a podle některých zdrojů i přes 2000, dodala IHR. Ve své předchozí, páteční zprávě skupina uváděla 51 obětí protestů.

Titul v Brisbane zastínilo napětí mezi Sabalenkou a Kosťuk

Finále turnaje WTA v Brisbane mělo zvláštní pachuť. Běloruska Aryna Sabalenka porazila Ukrajinku Martu Kosťuk, obhájila titul, ale po zápase nepřišlo podání ruky ani společná fotka. Napětí mezi hráčkami se přeneslo i do ceremoniálu, kde Kosťuk vítězku prakticky ignorovala.

Maduro přes právníky vzkázal, že jsou s manželkou v pořádku a že jsou bojovníci

Venezuelský exprezident Nicolás Maduro, který je s manželkou Ciliou Floresovou od minulé soboty v newyorské vazbě, přes své právníky vzkázal, že jsou oba v pořádku a že jsou bojovníci. Informovala o tom agentura AFP, podle níž Spojené státy vyzvaly své občany ve Venezuele, aby zemi okamžitě opustili.

Sobotních úderů proti Islámskému státu v Sýrii se zúčastnilo také Jordánsko

Na sobotních úderech Spojených států proti teroristické organizaci Islámský stát (IS) na území Sýrie se v rámci mezinárodní koalice podílelo také sousední Jordánsko. S odvoláním na jordánskou armádu o tom dnes informovala agentura AFP.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama