Protext ČTKXella CZ slaví 50 let svého výrobního závodu v Horních Počaplech, kompletní...

Xella CZ slaví 50 let svého výrobního závodu v Horních Počaplech, kompletní výměnou autoklávů je připravena na budoucnost ve stavebnictví.

Praha 3. července 2024 (PROTEXT) – Xella CZ, výrobce stavebních materiálů Ytong, Silka, Multipor, s hrdostí oznamuje úspěšné dokončení rozsáhlé rekonstrukce svého výrobního závodu v Horních Počaplech, která zahrnuje kompletní výměnu všech deseti autoklávů a souvisejícího zařízení.

Tato investice podtrhuje závazek skupiny Xella zvládat ekonomické výzvy a také rozpoznávat příležitosti k růstu. Skupina Xella významně přispívá k místní ekonomice, vytváří pracovní příležitosti a podporuje udržitelný rozvoj. Pokračující investice skupiny posilují její pozici a zajišťují následný růst a stabilitu v České republice.

Projekt výměny autoklávů je pro závod zásadní. Autoklávy jsou klíčovým zařízením při výrobě pórobetonu. Při autoklávování materiál dokonale vytvrdne, čímž získá své charakteristické vlastnosti jako pevnost a tepelnou izolaci. Instalované autoklávy jsou dlouhé 26 metrů s průměrem 2,8 metru a každý pojme až 65 metrů krychlových materiálu.

„Vytvrzovací autoklávy instalované společností Scholz jsou navrženy a vyrobeny podle nejnovějších technologických poznatků a výrobních postupů, včetně patentovaných automatických hydraulických vík pro rychlé nakládání a vykládání materiálů,“ říká Stanislav Slánský, vedoucí závodu. „Jsem hrdý na to, čeho jsme dosáhli. Tento projekt byl nejen technicky a časově náročný, ale vyžadoval i vysokou míru koordinace a spolupráce mezi různými týmy. Vše probíhalo za výrazné podpory mateřské společnosti Xella International se sídlem v Německu a díky nasazení a profesionalitě všech zúčastněných stran se nám podařilo rekonstrukci dokončit v termínu,“ dodává Slánský.

Velký důraz byl kladen na bezpečnost pracovníků závodu, která je nejen nejvyšší prioritou, ale pilířem základních hodnot společnosti. Součástí investice byla instalace celé řady bezpečnostních prvků a opatření. „Díky instalaci nových plošin a koridorů byla usnadněna práce údržby v závodě. Přístup ke kontrolním bodům, případná oprava nebo výměna části nebo celého zařízení jsou pohodlnější a hlavně bezpečnější,“ vysvětluje Petr Novák – vedoucí údržby. Součástí instalace je i důmyslná soustava ventilů pro přepouštění páry pro zajištění efektivní a udržitelné výroby.

U příležitosti znovuotevření závodu bylo přítomno širší vedení společnosti v čele s generálním ředitelem skupiny Xella Christophem Clementem. Ve svém projevu zdůraznil tři důležité poznatky:

Bezpečnost – 287 dní trvání projektu bez jediné nehody. Instalace nejnovějších výrobních technologií a zařízení pro ochranu zaměstnanců.

Lidé – úspěšné dokončení projektu díky kvalitě lokálního týmu a výborné spolupráci s inženýrským týmem v Německu a dalšími společnostmi z různých zemí, které se na rozsáhlé rekonstrukci podílely.

Strategie – budování dlouhodobě udržitelného dodavatelského řetězce v České republice se třemi silnými závody, které svou výrobou budou zásobovat také slovenský a rakouský trh.

„Jsme připraveni pokračovat v našem úsilí a zavádět inovativní, vysoce kvalitní a udržitelné produkty, abychom naplnili očekávání našich zákazníků a investorů při stavbě nebo rekonstrukci jejich bydlení,“ uzavírá Igor Forberger, COO Xella CZ/SK.

 

Zdroj: Xella CZ

 

Doporučujeme

Po sobotním zemětřesení je v Indonésii 68 mrtvých, v oblasti platí nouzový stav

Tisíce lidí na indonéském ostrově Flores stále čekají na pomoc, a to dva dny poté, co oblast zasáhlo zemětřesení, které zabilo nejméně 68 lidí, zranilo více než 200 dalších a poškodilo i stovky domů a dalších budov. V zasažené oblasti také platí stav nouze, napsala dnes agentura AP.

Izrael chce dál útočit v Gaze, Kushnerova jednání průlom nepřinesla

Dnešní schůzka mezi izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a vyjednavačem a zetěm amerického prezidenta Donalda Trumpa Jaredem Kushnerem skončila dohodou, která prozatím umožní Izraeli pokračovat v cílených úderech v Pásmu Gazy. Izraelskému deníku Haarec to řekl informovaný zdroj. Podle zdroje agentury AFP Netanjahu požádal USA, aby na odzbrojení teroristického hnutí Hamás v Pásmu Gazy dohlédl americký generál. Podle agentury Reuters tak Kushnerova dvoudenní jednání se zástupci Izraele a představiteli Hamásu patrně nepřinesla průlom v patové situaci.

Střelba ve Španělsku si vyžádala tři životy včetně těhotné ženy. Policie mluví o vendetě mezi rodinnými gangy

Při střelbě v Isla Cristině v jihošpanělské provincii Huelva zemřeli tři lidé a další člověk byl vážně zraněn. Policie případ vyšetřuje jako možný útok v rámci vyřizování účtů mezi dvěma rodinami, které mají být zapojené do obchodu s drogami.

Slavia poprvé v sezoně ztratila body

Fotbalisté Slavie remizovali ve čtvrtém kole Chance Ligy na hřišti Slovanu Liberec 1:1. Pražany poslal do vedení kapitán Tomáš Holeš, po změně stran odpověděl střídající Vénuste Baboula. Úřadující mistr tak po třech výhrách poprvé v novém ročníku zaváhal.

KOMENTÁŘ: Řeší svoje akcie, ne ceny potravin. Demokraté chtějí poslat sondu do Trumpova portfolia

Šéf Bílého domu Donald Trump loni na burze uskutečnil 21 000 obchodů. A přišel si na dvě miliardy dolarů. Štěstí? Možná. Anebo se Trump dopustil nezákonného insider tradingu, tedy obchodování na základě neveřejné informace. K zodpovědnosti nyní Trumpa žene Demokratická strana.

BP získala ve Venezuele licenci na rozsáhlé ložisko plynu

Britská energetická společnost BP se zapojí do rozvoje venezuelského naleziště Loran. Projekt s odhadovanými zásobami čtyř bilionů kubických stop plynu bude firma řídit společně s partnery ze Spojených arabských emirátů a Kataru.

Burnham rozhodne o těžbě v Severním moři i slabších cílech pro elektromobily

Britský premiér Andy Burnham čelí zásadní zkoušce své klimatické politiky. Jeho vláda brzy rozhodne o těžbě ropy a plynu v lokalitách Rosebank a Jackdaw. Současně zvažuje výrazné zmírnění prodejních cílů pro elektromobily.

Čínská ekonomika v červenci pokračovala v ochlazování

Čínská ekonomika vstoupila do druhé poloviny roku se zataženou ruční brzdou. Červencová data ukázala slabší spotřebu, hlubší propad investic i rostoucí nezaměstnanost. Druhá největší ekonomika světa tak ztrácí dynamiku a sílí tlak na Peking, aby přispěchal s další podporou.

Vingegaard po pádu na Tour ukončil sezonu

Jonas Vingegaard už v roce 2026 závodit nebude. Devětadvacetiletý Dán stále pociťuje následky zlomeniny klíční kosti, kterou utrpěl při červencovém pádu na Tour de France. Vynechá proto také zářijové mistrovství světa v Montrealu a soustředí se na přípravu pro další sezonu.

Jižní Korea bude dále koordinovat společnou obrannou strategii s USA, uvedl Soul

Jižní Korea se zabývá aktuálními výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa, bude nicméně se Spojenými státy i nadále koordinovat společnou obrannou strategii, včetně společných cvičení a výcviku. Uvedl to dnes podle tiskových agentur úřad jihokorejského prezidenta v reakci na Trumpovo rozhodnutí omezit účast armády USA na společných cvičeních s Jižní Koreou. Každoroční vojenské cvičení obou zemí začalo pod názvem Ulchi Freedom Shield právě dnes a podle plánu, potvrdil agentuře Reuters jihokorejský generální štáb, trvat má do 27. srpna.

Zemřela herečka Hayden Panettiere ze seriálu Heroes. Bylo jí 36 let

Americká herečka Hayden Panettiere zemřela ve věku 36 let. Proslavila se především jako Claire Bennet v seriálu Heroes a Juliette Barnes v Nashville. Její rodina i kolegové po zveřejnění zprávy připomínají mimořádný talent, dlouhou kariéru od dětských rolí i složité období, o kterém herečka v posledních letech otevřeně mluvila.

Letiště v sicilské Katánii opět více omezilo provoz kvůli erupci sopky Etna

Letiště v sicilské Katánii dnes opět omezilo provoz kvůli popelu z nedaleké sopky Etna, jejíž erupce narušuje dopravu na tomto mezinárodním letišti už více než týden. Dnes provozovatel letiště oznámil, že do 14:00 je v Katánii povoleno přistávat pouze pěti letadlům za hodinu. Odlety omezeny nejsou, informují místní média.

Šest lidí zahynulo při ukrajinském útoku v ruské Belgorodské oblasti

Šest lidí v noci na dnešek zahynulo při ukrajinském raketovém útoku v Belgorodské oblasti, oznámily úřady ruského regionu u hranic s Ukrajinou podle ruskojazyčné služby BBC. Další čtyři lidé utrpěli zranění.

Slabší inflace bitcoinu nepomohla. Kurz zůstal pod 64 tisíci dolarů

Bitcoin nedokázal využít příznivější údaje o americké inflaci a v pátek se obchodoval pod hranicí 64 tisíc dolarů. Výraznější růst brzdily nízké objemy obchodů, odliv peněz z burzovně obchodovaných fondů i opatrnost investorů.

Námořníci skákající přes palubu. Média píší o krizi duševního zdraví na lodi USS Abraham Lincoln

Velitel amerického Ústředního velení (CENTCOM) bagatelizoval zprávy o krizi duševního zdraví na letadlové lodi USS Abraham Lincoln. Uvedl, že tato loď si v oblasti duševního zdraví vede ze všech aktivních letadlových lodí nejlépe. Podle médií je však situace na palubě špatná.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama