menu

25.2 C
Czech
Neděle 23. června 2024

The Sun: Rishi Sunak slibuje snížení daní, neboť inflace poprvé po třech letech dosáhla cíle

Britský premiér Rishi Sunak se zavázal snížit daně poté, co se poprvé po třech letech podařilo dosáhnout inflačního cíle. Pro premiéra je to vítězství, neboť inflace se v říjnu 2022 dostala na 41leté maximum 11,1 %, a to v důsledku zvýšených nákladů na energie po invazi na Ukrajinu.

Well-being kanceláře společnosti VITOM vyhrály ocenění Kancelář roku 2023

Sledujte nás na sítích

Brno 10. června 2024 (PROTEXT) – Prostory, v nichž sídlí společnost VITOM realitní ekosystém, poskytovatel realitní služby GarantovanyNajem.cz, získaly ocenění Kancelář roku 2023 v kategorii Malé kanceláře. Ceny byly předávány na slavnostním večeru v pražském Žofíně 30. května 2024. Do 8. ročníku soutěže Kancelář roku se přihlásilo rekordních 88 zájemců. Na realizaci prostor firmy VITOM porota ocenila především jejich koncept udržitelnosti a well-being, které jsou zároveň hlavními prvky podnikatelských aktivit této brněnské společnosti.

Reklama

Vítěze osmého ročníku prestižní soutěže Kancelář roku vybírala porota složená z předních odborníků kancelářského byznysu a architektů, a to celkem v deseti kategoriích. V letošním ročníku porota ocenila vysoký standard přihlášených projektů. Soutěžící interiéry hodnotila z hlediska výjimečnosti, designu a technologických inovací, ale všímala si též celkové atmosféry na pracovišti a spokojenosti zaměstnanců s jejich pracovním prostředím.

Nové kanceláře odrážejí filozofii firmy VITOM. „Hlavním cílem bylo vytvořit něco víc než jen pracovní prostor. Tyto kanceláře jsou místem, kde se potkává udržitelnost s designem a well-being. Naší dvorní architektce Lucii Kučerové Rožanské se podařilo neotřelým způsobem skloubit design a well-being. Prostor v tomto duchu navrhla do posledního detailu. Velkou výzvou byl management světla, jelikož okna jsou jen po obvodu budovy, a tak bylo potřeba i hlouběji ukryté vnitřní prostory osvětlit tak, aby v nich bylo lidem příjemně,“ uvádí Viktor Mejzlík, spoluzakladatel firmy VITOM realitní ekosystém.

Proč well-being?

Hlavním mottem kanceláře je well-being. Tato idea vzešla z dovolené na Bali, když majitelé seděli v kavárně vybudované kolem vzrostlého stromu. „Nápad nás natolik oslovil, že jsme se jej rozhodli přenést do naší kanceláře. Padlo rychlé rozhodnutí na vybudování nových prostor, které budou maximálně reflektovat vytvoření příjemného pracovního prostředí, kde se budou zaměstnanci cítit dokonce lépe než doma,“ vysvětluje Tomáš Suchomel, který se podílel na založení služby GarantovanyNajem.cz VITOM realitního ekosystému a dodává: „K projektu jsme přizvali i specialistku na well-being, Pavlu Vejmolovou, partnerku spolumajitele Tomáše Suchomela. Ta svými nápady přispěla k tomu, že se dnes zaměstnanci cítí v pracovním prostředí nadmíru spokojeni. Navíc dostáváme spontánní pozitivní reakce od návštěvníků kanceláří, kteří zde zažívají neobyčejný zážitek jako v balijské restauraci s výbornou zdravou snídaní kolem vzrostlého olivovníku.“

Reklama

 

Jaké vychytávky najdete ve vítězné Malé kanceláři roku 2023:

340 m2 základních povrchů, grafiky i technologií navržených na míru

Kavárna s barem obloženým mědí, korkovou stěnou a vzrostlým olivovníkem nabízející výbornou kávu, kakao, kokosovou vodu a široký výběr skvělých dezertů

Hmatové vjemy jako zelené panely, pokojové rostliny, koberce z recyklovaných rybářských sítí či kaučukové podlaky od společnosti Prointeriér

Automatické nastavení světel a systém Loxon

Zaoblené skleněné příčky od firmy Woodyglass

Aromalampy rozmístěné tak, aby každý nádech byl zážitkem

Nábytek od truhlářství Vejmola podtrhující celkovou atmosféru kanceláře

Fluidně se vznášející světla od firmy Made

 

„Architektka Lucie Kučerová Rožanská velmi dobře pochopila naše myšlení a její návrh se přesně trefil do našeho očekávání. Po problémech s původním dodavatelem jsme se rozhodli řešit samotnou stavbu po své linii, což se nám vyplatilo, a o to více nás těší ocenění, které naše kancelář získala,“ popisuje Tomáš Suchomel, spoluzakladatel firmy VITOM realitní ekosystém.

Udržitelnost, well-being a neotřelý design najdou klienti nejenom realitních projektech společnosti VITOM, ale dnes jsou zastoupeny v plné míře i v jejích vlastních brněnských prostorách. Společnost VITOM je se svým konceptem garantovaného nájmu průkopníkem na realitním trhu. Staví se do role nájemce a přebírá veškerá rizika spojená s pronajímáním. VITOM je zároveň vlastníkem některých nemovitostí a zakladatelem fondu pro ekologické bydlení – ekofond. Všechny jeho budovy spojuje prvek udržitelnosti, šetrnosti k přírodě a well-being pro nájemníky.

Oceněné kanceláře společnosti VITOM si budou moci zájemci prohlédnout na dni otevřených dveří 26. června od 14:00 do 20:00, kdy budou mít možnost prožít skutečnou atmosféru well-being prostoru. Na programu bude také přednáška a workshop na téma investice do nemovitostí a well-being.

 

Více o VITOM

Brněnská společnost VITOM je se svou službou GarantovanyNajem.cz průkopníkem tohoto konceptu v České republice. Její zakladatelé Tomáš Suchomel a Viktor Mejzlík jako první tento koncept v roce 2014 přinesli do České republiky. VITOM majitelům garantuje využití jejich nemovitosti, protože se sám staví do role nájemce a následně vybírá spolehlivé podnájemníky. VITOM realitní ekosystém provází celým procesem nákupu, prodeje, pronájmu či rekonstrukcí objektů. Všechny nemovitosti, které VITOM vlastní, přestavuje do svého standardu well-being. V rámci svého fondu pro ekologické bydlení spolupracuje s developery na projektování a výstavbě nových bytů za použití přírodních a recyklovatelných materiálů. Do realitního segmentu tak pomáhá vnést prvek udržitelnosti a šetrnosti k přírodě. Od svého založení spolupracoval VITOM s více než sedmi tisíci klienty. Realitnímu ekosystému se i bez externích investic daří v posledních letech růst o 19 %, stejný růst očekává i letos s cílem dosáhnout celkového obratu 150 milionů korun.

 

Zdroj: Vanilla PR

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Kvůli požáru na ostrově Hydra zadržely řecké úřady 13 lidí

Třináct lidí bylo zadrženo v Řecku kvůli požáru na ostrově Hydra, který podle úřadů způsobil ohňostroj odpálený na jachtě poblíž pobřeží. Plameny zažehly jediný borovicový les na tomto turistickém ostrově. Incident vyvolal v Řecku, potýkajícím se s vedrem, vlnu rozhořčení, informoval dnes zpravodajský server BBC News.

Ukrajina podle ruských úřadů vyslala desítky dronů na ruské území

Ukrajina v noci na dnešek na ruské území vyslala desítky bezpilotních letounů, žádné škody však hlášeny nebyly. S odkazem na ruské představitele o tom informuje agentura Reuters. Ukrajinská armáda zase hlásí ruský útok třemi raketami, z nichž dvě byly zničeny nad Kyjevskou oblastí. Dva lidé byli při tomto útoku zraněni a mnoho domů poničeno, uvedly místní úřady.

Tisíce proíránských bojovníků nabízí Hizballáhu pomoc v boji proti Izraeli

Tisíce členů různých proíránských militantních skupin z Iráku, Sýrie, Jemenu a dalších zemí Blízkého východu jsou připraveny přijet bojovat do Libanonu po boku hnutí Hizballáh proti Izraeli, pokud by nynější přeshraniční konflikt na severu Izraele přerostl ve válku. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na své zdroje z těchto frakcí a analytiky. Napětí mezi Izraelem a Hizballáhem v posledních týdnech výrazně vzrostlo a i tomto konfliktu bude ve Washingtonu jednat izraelský ministr obrany Joav Galant, který tam odletěl dnes ráno.

Izraelská armáda přiznala porušení rozkazů při zacházení se zraněným palestinským podezřelým

Dnes izraelská armáda přiznala, že její vojáci porušili rozkazy, když ve městě Dženín převáželi zraněného Palestince přivázaného ke kapotě vojenského džípu. Incident, k němuž došlo v sobotu, byl zachycen na videozáznam a rozšířil se po sociálních sítích. Na záběrech, které potvrdily tiskové agentury, je zachycen Mudžáhid Azmí, obyvatel Dženínu, vodorovně přivázaný ke kapotě vozidla, které projíždí úzkou uličkou a míjí dvě sanitky.

Charkov hlásí po ruském vzdušném úderu tři mrtvé a pět desítek zraněných

Tři lidé zahynuli a přes 50 dalších utrpělo zranění při ruském vzdušném útoku na druhé největší ukrajinské město Charkov. Na sociálních sítích to uvedli ukrajinští činitelé, podle kterých Rusové poničili bytový dům, obchody a zastávky veřejné dopravy. Starosta města Ihora Terechov informoval o čtyřech úderech. Podle šéfa Charkovské oblasti Oleha Syněhubova invazní armáda útočila s využitím naváděných leteckých bomb.

Velká cena Španělska: Lando Norris předstihl Maxe Verstappena a získal druhé pole position v kariéře

Lando Norris z McLarenu vyjádřil radost poté, co si během kvalifikace na Velkou cenu Španělska zajistil druhou pole position ve své kariéře ve Formuli 1. Norrisovi se podařilo předstihnout Maxe Verstappena, který zpočátku vedl úvodní jízdy Q3 na okruhu Barcelona-Catalunya. S časem 1 m 11,383 s se Norris dostal na první místo časových tabulek o pouhé dvě setiny sekundy.
Reklama

DOPORUČUJEME

Nio má nový typ výměnných stanic

Čínská společnost Nio představila čtvrtou generaci svých stanic pro výměnu vysokonapěťových akumulátorů v elektromobilech.Oproti předcházejícím verzím jsou tyto stanice výrazně...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Kvůli požáru na ostrově Hydra zadržely řecké úřady 13 lidí

Třináct lidí bylo zadrženo v Řecku kvůli požáru na ostrově Hydra, který podle úřadů způsobil ohňostroj odpálený na jachtě poblíž pobřeží. Plameny zažehly jediný borovicový les na tomto turistickém ostrově. Incident vyvolal v Řecku, potýkajícím se s vedrem, vlnu rozhořčení, informoval dnes zpravodajský server BBC News.

Ukrajina podle ruských úřadů vyslala desítky dronů na ruské území

Ukrajina v noci na dnešek na ruské území vyslala desítky bezpilotních letounů, žádné škody však hlášeny nebyly. S odkazem na ruské představitele o tom informuje agentura Reuters. Ukrajinská armáda zase hlásí ruský útok třemi raketami, z nichž dvě byly zničeny nad Kyjevskou oblastí. Dva lidé byli při tomto útoku zraněni a mnoho domů poničeno, uvedly místní úřady.

Tisíce proíránských bojovníků nabízí Hizballáhu pomoc v boji proti Izraeli

Tisíce členů různých proíránských militantních skupin z Iráku, Sýrie, Jemenu a dalších zemí Blízkého východu jsou připraveny přijet bojovat do Libanonu po boku hnutí Hizballáh proti Izraeli, pokud by nynější přeshraniční konflikt na severu Izraele přerostl ve válku. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na své zdroje z těchto frakcí a analytiky. Napětí mezi Izraelem a Hizballáhem v posledních týdnech výrazně vzrostlo a i tomto konfliktu bude ve Washingtonu jednat izraelský ministr obrany Joav Galant, který tam odletěl dnes ráno.

Izraelská armáda přiznala porušení rozkazů při zacházení se zraněným palestinským podezřelým

Dnes izraelská armáda přiznala, že její vojáci porušili rozkazy, když ve městě Dženín převáželi zraněného Palestince přivázaného ke kapotě vojenského džípu. Incident, k němuž došlo v sobotu, byl zachycen na videozáznam a rozšířil se po sociálních sítích. Na záběrech, které potvrdily tiskové agentury, je zachycen Mudžáhid Azmí, obyvatel Dženínu, vodorovně přivázaný ke kapotě vozidla, které projíždí úzkou uličkou a míjí dvě sanitky.

Charkov hlásí po ruském vzdušném úderu tři mrtvé a pět desítek zraněných

Tři lidé zahynuli a přes 50 dalších utrpělo zranění při ruském vzdušném útoku na druhé největší ukrajinské město Charkov. Na sociálních sítích to uvedli ukrajinští činitelé, podle kterých Rusové poničili bytový dům, obchody a zastávky veřejné dopravy. Starosta města Ihora Terechov informoval o čtyřech úderech. Podle šéfa Charkovské oblasti Oleha Syněhubova invazní armáda útočila s využitím naváděných leteckých bomb.

Velká cena Španělska: Lando Norris předstihl Maxe Verstappena a získal druhé pole position v kariéře

Lando Norris z McLarenu vyjádřil radost poté, co si během kvalifikace na Velkou cenu Španělska zajistil druhou pole position ve své kariéře ve Formuli 1. Norrisovi se podařilo předstihnout Maxe Verstappena, který zpočátku vedl úvodní jízdy Q3 na okruhu Barcelona-Catalunya. S časem 1 m 11,383 s se Norris dostal na první místo časových tabulek o pouhé dvě setiny sekundy.

Vietnamská komunita zůstává na Ukrajině, někteří za ni i bojují

Lidé po celé Ukrajině se semkli tváří v tváři ruské invazi a vietnamská komunita v tom není výjimkou. Někteří její členové brání napadenou zemi se zbraní v ruce, napsal deník The Guardian.

USA podpoří Izrael v případě války s Hizballáhem, ne však nasazením vojáků

Spojené státy jsou v případě války Izraele s libanonským Hizballáhem připraveny pomoci Izraeli zajistit jeho bezpečnost, ne však přímým nasazením svých vojáků. Podle televize CNN to sdělili američtí činitelé tento týden izraelské delegaci ve Washingtonu. O americké podpoře židovského státu v případě eskalace konfliktu hovořil tento týden podle serveru The Times of Israel (ToI) také poradce Bílého domu Amos Hochstein, který jednal v Izraeli s tamními vládními činiteli.
Reklama
Reklama