Protext ČTKVyužijme sílu technologií pro ekologičtější a digitální Evropu

Využijme sílu technologií pro ekologičtější a digitální Evropu

Paříž 20. října 2022 (PROTEXT/PRNewswire) – V Paříži dnes začala třetí zastávka globálního turné HUAWEI CONNECT 2022. Letošního ročníku s podtitulem „Unleash Digital" se účastní tisíce lídrů, odborníků a partnerů v oboru informačních a komunikačních technologií a ekologického rozvoje z celého světa, aby zde společně zkoumali, jak mohou všechny zúčastněné strany efektivněji využít digitální produktivitu, podpořit ekologickou a digitální transformaci Evropy a budovat silnější digitální ekosystémy.

Digitální a ekologickou transformaci Evropy podpoří digitální technologie

Na úvod akce vystoupil Ken Hu, předseda představenstva společnosti Huawei, s přednáškou nastiňující tři způsoby, jak může ICT ekosystém pomoci překonat obvyklé překážky při digitální transformaci:

• Posílit digitální infrastrukturu – včetně robustnějšího připojení a silnějších, diverzifikovaných výpočetních zdrojů.

• Pomoci společnostem postoupit od prostého přijetí cloudu k jeho maximálnímu využití se zaměřením na pokročilé technologické služby, které pomáhají uskutečnit vývojové skoky.

• Budovat místní digitální ekosystémy, včetně rozvíjení partnerů, posilování fondu digitálních talentů a poskytování větší podpory malým a středním podnikům.

Tyto tři směry podpory digitální transformace jsou v úzkém souladu s evropským programem digitální dekády. „Společnost Huawei bude se svými evropskými partnery i nadále úzce spolupracovat na podpoře strategie digitální a ekologické transformace v regionu,“ řekl Hu. „Jsme odhodláni podporovat hospodářské oživení Evropy i prosperitu jejího průmyslu a přispívat k udržitelnému rozvoji.“

Na akci vystoupila také významná skupina zástupců průmyslu a státní správy, která se podělila o klíčové kroky svých organizací na podporu digitální a ekologické transformace Evropy i osvědčené postupy a myšlenky spojené s touto cestou. Patří k nim například poslanec Evropského parlamentu Frans Bogovič, předseda digitální komise CPME Alain Assouline, prezident společnosti Global Solar José Donoso, viceprezident společnosti Vivendi pro web 3.0 Fabien Aufrechter, výkonný ředitel španělské společnosti AOTEC Gonzalo Elguezabal Ayala a Victor Marçais, senior partner ve společnosti Roland Berger.

„V Evropě a pro Evropu“: Podpora místního průmyslu a pěstování digitálních talentů

Klíčovými faktory digitální transformace Evropy jsou digitální kapacity a rozvoj ekosystému. „Usilovně pracujeme na budování robustní, bezpečné a odolné ICT infrastruktury, která pomůže evropskému průmyslu přejít na digitální technologie,“ uvedl Hu. „Na podporu probíhajících inovací jsme ve městech, jako je Mnichov a Paříž, vybudovali také řadu inovačních a experimentálních center a OpenLabů. Společně tak můžeme vytvářet cílenější řešení pro evropská průmyslová odvětví a pomáhat urychlovat proces digitální transformace.“

Společnost Huawei také spolupracuje se svými místními partnery na kultivaci digitálních talentů v regionu. V Evropě za tímto účelem otevřela síť akademií ICT, které slouží ke zvyšování kvalifikace studentů i odborníků. Od roku 2011 tak poskytla společnost Huawei vzdělání v oblasti ICT více než 4000 osob ve dvanácti evropských zemích včetně Spojeného království, Francie a Německa.

„Bity řídí watty“: Budování zelenější Evropy pomocí digitálních technologií

„V oblasti ekologie kombinujeme digitální technologie s výkonovou elektronikou, abychom našim zákazníkům ze všech průmyslových odvětví pomohli snížit uhlíkovou stopu a dosáhnout cílů evropské Zelené dohody. „ Od roku 2021 pomohla společnost Huawei svým zákazníkům a partnerům vyrobit v Evropě více než 84 miliard kilowattů čisté energie a snížit tak emise CO2 o téměř 24 milionů tun.

Na závěr Hu znovu připomněl závazek společnosti spolupracovat se svými zákazníky a partnery na budování zelenější, digitální budoucnosti: „Jsme tu, v Evropě a pro Evropu – od udržitelného rozvoje až k budování ekosystému.“

KONTAKT: Ruoshan Cheng, chengruoshan@huawei.com

Doporučujeme

BIS varuje před investiční bublinou kolem umělé inteligence

Masivní výdaje technologických firem na umělou inteligenci mohou podle Banky pro mezinárodní platby skončit dlouhým investičním útlumem. Pokud se očekávané výnosy nenaplní, hrozí rychlé ochlazení financování AI firem a otřesy na finančních trzích.

Tělo sedmnáctileté Thajky bylo nalezeno v kufru. Z vraždy je obviněn Australan

Thajská policie obvinila australského občana z vraždy sedmnáctileté dívky, jejíž tělo našli v kufru odloženém u železniční tratě v letovisku Pattaya. Muže zadrželi na bangkokském letišti krátce před odletem do Austrálie. Rodina oběti žádá nejpřísnější možný trest.

Při pádu malého letadla na předměstí Nancy ve Francii zahynulo 11 lidí

Jedenáct lidí dnes přišlo o život při pádu malého letadla v Tomblaine na předměstí Nancy na severovýchodě Francie, píší agentury AFP a Reuters s odvoláním na prefekturu departementu Meurthe-et-Moselle. Na místo neštěstí míří francouzský ministr vnitra Laurent Nuňez. Letoun dopadl na travnatou plochu u silnice v obytné zóně. Přepravoval skupinu lidí, kteří se chystali k seskoku padákem. Podle AFP řadí počet obětí nehodu mezi nejtragičtější havárie lehkých letadel ve Francii.

Ukrajinský dronový útok zabil člověka na jihu Ruska, způsobil požár v rafinerii

Ukrajinský dronový útok zabil jednoho člověka a dalšího zranil v Krasnodarském kraji na jihu Ruska. Rovněž způsobil požár v ropné rafinerii, oznámil dnes gubernátor Veniamin Kondratěv. Padající trosky z dronů podle něj poškodily několik obytných domů. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že Kyjev rovněž zaútočil na rafinerii v Jaroslavské oblasti severovýchodně od Moskvy. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že protivzdušná obrana země v noci na dnešek zneškodnila 213 bezpilotních letounů vyslaných Ukrajinou.

Írán v noci zaútočil na Kuvajt a Bahrajn, je to odveta za údery USA, tvrdí

Írán v noci na dnešek zaútočil na Kuvajt a Bahrajn v reakci na poslední americké údery. Potvrdily to íránské revoluční gardy, které také varovaly, že by mohly být zcela zastaveny mírové rozhovory s USA, pokud budou americké útoky na Írán pokračovat. Gardy varovaly, že budou reagovat s ještě větší silou na jakékoli další porušení stávajícího příměří ze strany USA. Kuvajt v noci na dnešek potvrdil, že čelí útokům nepřátelských raket a dronů, protivzdušný poplach byl i v Bahrajnu, uvedla agentura Reuters.

Trump vyhrožuje Evropě stoprocentními cly kvůli digitální dani

Americký prezident Donald Trump pohrozil evropským zemím zavedením 100% dovozních cel, pokud zavedou daň z digitálních služeb zaměřenou na velké americké technologické společnosti. Oznámil to v příspěvku na své platformě Truth Social.

Malé letadlo narazilo do nejvyššího mrakodrapu v čínském hlavním městě

Neobvyklá letecká nehoda otřásla čínskou metropolí. Malé sportovní letadlo narazilo do nejvyšší budovy v Pekingu, pilot zemřel a dalších 13 lidí utrpělo zranění. Úřady okolnosti nehody vyšetřují. Otazníky ale vyvolává nejen samotný incident, ale také to, jak se letadlo vůbec dostalo nad přísně střežené centrum města.

Situace ve Venezuele je čím dál zoufalejší, lidé hlásí nedostatek záchranářů

Situace ve Venezuele je s každou hodinou zoufalejší, lidé třetí den po dvou silných zemětřeseních prohledávají sutiny zřícených budov a bytových domů s vědomím, že čas na nalezení přeživších se krátí. Venezuelané si stěžují na nedostatečnou reakci vlády a absenci záchranářů. Po svých příbuzných často pátrají sami. Pod troskami je uvězněno nejméně 172 lidí, uvedl v pátek předseda parlamentu Jorge Rodríguez. Pohřešuje se jich však více než 51.000, zatímco bilance mrtvých činí nejméně 920, uvedla agentura AP.

Ukrajina zaútočila na průmyslová zařízení ve Volgogradě, nejméně deset raněných

Ukrajina v noci na dnešek a brzy ráno zaútočila střelami na průmyslová zařízení v ruském velkoměstě Volgograd, údery si vyžádaly nejméně deset raněných. Na platformě Telegram to oznámil gubernátor Volgogradské oblasti Andrej Bočarov. Úder později potvrdil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, podle něhož zásah způsobil požár v areálu zbrojovky Titan-Barrikady. Ukrajinská státní energetická společnost Naftogaz dnes podle agentury Reuters oznámila, že Rusko vyslalo balistické rakety a drony na její zařízení v Poltavské a Charkovské oblasti, kde způsobily škody.

Amal Clooney přiznala, že život před svatbou byl jednodušší

Amal Clooney promluvila o tom, jak jí vztah s Georgem Clooneym změnil život. Úspěšná právnička v oblasti lidských práv přiznala, že po svatbě s hollywoodskou hvězdou musela nově řešit pozornost veřejnosti, paparazzi i prolínání soukromí s prací.

Zástupci USA, Izraele a Libanonu podepsali rámcovou dohodu

Zástupci Izraele, Libanonu a Spojených států podepsali dnes večer ve Washingtonu rámcovou dohodu. Oznámilo to americké ministerstvo zahraničí, kde se vedla od úterý jednání mezi izraelskými a libanonskými diplomaty. Americký ministr zahraničí Marco Rubio uvedl, že dohoda vytváří rámec pro trvalý mír a bezpečnost. Podle médií počítá s částečným odchodem izraelské armády z jihu Libanonu. Boje v oblasti trvají od března, ačkoliv byla uzavřená příměří. Zástupce Hizballáhu pohrozil, že uplatňování dohody může vést k občanské válce v Libanonu.

Íránské revoluční gardy oznámily útok na základny USA v regionu

Íránské revoluční gardy oznámily, že v reakci na americký útok napadly vojenské základny Spojených států v regionu. V noci na dnešek o tom informovala agentura AFP. Americká armáda v pátek provedla nové údery na cíle v Íránu v reakci na čtvrteční íránský útok na obchodní loď v Hormuzském průlivu.

Největší požár v USA se dál šíří, Utah vyhlásil stav nouze

Americký stát Utah vyhlásil stav nouze a před oslavami Dne nezávislosti omezil používání ohňostrojů. Na jihu státu se dál šíří požár Cottonwood Fire, který je nyní největším aktivním lesním požárem ve Spojených státech a komplikuje ho suché, větrné počasí.

Krym, jenž se potýká s nedostatkem pohonných hmot, vyhlásil nouzový stav

Moskvou dosazený šéf anektovaného Krymu Sergej Aksjonov vyhlásil na poloostrově nouzový režim, který má podle něj pomoci řešit otázky ekonomického charakteru. Konkrétní důvody nesdělil. Stanice BBC na svém ruskojazyčném webu připomněla, že Krym po útocích ukrajinských dronů zažívá palivovou krizi, kterou v posledních dnech prohloubily výpadky v dodávkách proudu. Ukrajina se už pátým rokem brání ruské vojenské invazi, v poslední době zintenzivnila své vzdušné útoky na ruské cíle.

Jihokorejská bývalá první dáma Kim Kon-hi dostala sedm let za úplatkářství

Jihokorejský soud dnes uložil bývalé první dámě Kim Kon-hi sedm let vězení za přijímání drahých darů výměnou za zprostředkování pracovních míst a obchodních výhod, informovala agentura Jonhap. Podle agentury Reuters má také zaplatit pokutu 64,8 milionů wonů (přes 896.000 Kč) a přijít o všechny přijaté dary. Třiapadesátiletá Kim si už odpykává čtyřletý trest za manipulaci s akciemi a za korupci. Její manžel, exprezident Jun Sok-jol, zase dostal doživotí za předloňské vyhlášení stanného práva.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama