3.6 C
Czech
Čtvrtek 18. prosince 2025
Protext ČTKVýsledky celonárodní soutěže 29. ročníku Manažer roku. Další zvučná jména managementu v...

Výsledky celonárodní soutěže 29. ročníku Manažer roku. Další zvučná jména managementu v České republice

Praha 16. září 2022 (PROTEXT) – Mezi finalisty prestižní celostátní soutěže Manažer roku, kterou pořádá Česká manažerská asociace (ČMA), postoupilo 29 finalistů, z nichž vzejdou vítězové, kteří budou vyhlášení 20. září 2022 v pražském paláci Žofín. V rámci uvedeného dne se rovněž uskuteční kulatý stůl na téma Stav českých firem na podzim roku 2022.

Jak již je tradičním zvykem, také letos se vítězové Manažer a Manažerka roku stanou členy elitního Klubu manažerů roku ČMA, který vede profesor Vladimír Mařík, také někdejší Manažer roku, z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT.

Podle slov Petra Kazíka, prezidenta ČMA, představuje tento klub platformu špičkových osobností české společnosti, jež výrazně zasahuje do vývoje ekonomiky, pomáhá utvářet pozitivní obraz o úloze lídrů u nás. „Za uplynulých 29 let trvání této soutěže prošlo jejími branami téměř 3500 finalistů, kteří představují inspirativní osobní i profesní příběhy,“ sdělil Petr Kazík. „Bez schopných manažerů by nebylo tolik obdivuhodných firem na našem trhu, zaměstnanosti a nebylo by prosperity,“ zdůraznil.

Manažerská profese patří k neodmyslitelným specializacím v jakémkoli oboru. Dnešní manažeři nejsou jen výkonní profesionálové, kteří úspěšně vedou své týmy. Jejich úkolem je předvídat takřka nemožné, tvořivým způsobem řešit situace, které život přináší, a především s nadhledem organizovat a motivovat své kolegy. Jsou to nadmíru zodpovědní jedinci, kteří ručí svými morálními postoji za to, že společnosti a organizace, které vedou, budou podávat nejen odpovídající výkon, ale přicházet s nápady a realizacemi, jež obohatí daný obor a tím ekonomiku této země.

Ti, kteří procházejí soutěží Manažer roku, jsou lidé nadčasových schopností a vlastností. Zvučná jména českého managementu posilují vnímání tohoto klání a činí je jednou z ikon mezi nejrozmanitějšími soutěžemi u nás. Manažer roku je systematicky nejpropracovanější manažerská soutěž v České republice. Jejím cílem je vyhledat, objektivně vybrat, vyhodnotit a zviditelnit nejlepší osobnosti ekonomiky a společnosti.

Další soutěžní kategorie 29. ročníku Manažera roku jsou:

1. Manažer digitálního věku

2. Vizionář

3. Manažer malého a středního podniku

4. Zahraniční manažer

5. Mladý manažerský talent

6. Průmysl a návazné obory

7. Zemědělství

8. Služby

9. Nezisková sféra

10. Veřejná správa

Nedílnou součástí vyhlašování cen soutěže Manažer roku je speciální cena České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (CBCSD) nazvaná Inovace pro udržitelný rozvoj, která s ohledem na současné globální trendy získává stále více na prestiži.

Česká manažerská asociace v rámci soutěže Manažer roku dlouhodobě spolupracuje s Vysokými školami a mladými lidmi. Proto i v letošní roce ,byla vyhlášena studentská soutěž na téma “Umíš přemýšlet jako manažer?“ Vyhlášení výsledků proběhne rovněž v rámci slavnostního večera.

Místo a časový harmonogram

jako již tradičně, tak i letos Česká manažerská asociace pořádá vyhlášení soutěže Manažer roku 2021. Letošní, již 29. ročník se uskuteční dne 20. září 2022 v úterý na pražském Paláci Žofín.

12:00 – 12:45 – příchod hostů na konferenci

13:00 – 15:00 – kulatý stůl „Stav českých firem na podzim 2022“

15:00 – 15:30 – coffe break

15:30 – 17:00 – slavnostní vyhlášení cen Manažer roku 2021

17:30 – 21:30 – raut, degustace, doprovodný program

Kontakt:

Erika Duchanová

Deputy Manager

Česká manažerská asociace

www.cma.cz

www.manazerroku.cz

e-mail: duchanova@cma.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Reklama

Doporučujeme

Horko zasahuje do vývoje dětí, brzdí jejich schopnost učit se

Horko nemá vliv jen na fyzické zdraví. Podle nové studie amerických vědců může zbrzdit vývoj dětí a zhoršit jejich schopnost učit se. Oteplování na nás totiž má největší dopad během raného vývoje v růstové fázi.

Polské rakety Patriot dosáhly připravenosti, oznámil ministr obrany

Polská jednotka vyzbrojená protiraketovými systémy Patriot americké výroby dosáhla plné připravenosti, oznámil dnes polský ministr obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz. Současně se tím podle ministra stal plně funkčním i systém polské protivzdušné obrany Wisla, který má být schopen sestřelovat vzdušné cíle vzdálené až 150 kilometrů, uvedla agentura PAP.

Trump Media se spojuje s TAE a sází na fúzní energii

Trump Media míří mimo sociální sítě a oznamuje spojení s firmou TAE Technologies, která vyvíjí technologii jaderné fúze. Dohoda v hodnotě přes 6 miliard dolarů počítá s tím, že vznikne holding s divizemi od Truth Social až po energetická a zdravotnická aktiva.

Obžalovaný z útoku v Magdeburku není podle lékařů teď schopný účastnit se líčení

Saúdskoarabský lékař obžalovaný z loňského útoku na vánoční trhy v Magdeburku není teď schopen účastnit se soudního procesu. Uvádí to zpráva vězeňského lékaře, informovala dnes agentura DPA. Podle ní drží 51letý Tálib Abdalmuhsin hladovku a nepřijímá ani tekutiny, hrozí mu akutní selhání ledvin. Soudce ale rozhodl, že líčení může pokračovat i bez obžalovaného.

Ukrajinská delegace má v pátek a v sobotu jednat v USA

Ukrajinská delegace bude ve Spojených státech jednat v pátek a sobotu o mírovém plánu, který má vést k ukončení války Ruska proti Ukrajině. Konečná verze plánu není dohodnutá, existují rozpory ohledně území Donbasu na východě země, provozování Ruskem okupované Záporožské jaderné elektrárny či využití ruských aktiv, zmrazených na Západě, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj novinářům podle ukrajinských médií.

ANALÝZA: Referendum není potřeba. Ukrajinci mají v územních otázkách jasno

Ukrajina je nejblíže míru od začátku války. Většina sporných otázek ohledně ukončení skoro čtyři roky trvajícího konfliktu je vyřešena. S takovými slovy v pondělí po berlínských rozhovorech o míru vyrukoval nejmenovaný americký představitel. Také řekl, že s průběhem diskusí je spokojen i americký prezident Donald Trump. Dvoudenní jednání se nicméně týkala bezpečnostních záruk. Existují i jiné sporné body.

Belgický premiér žádá celou EU o záruky při použití ruských aktiv pro Ukrajinu

Belgický premiér Bart De Wever požaduje, aby celá Evropská unie nesla riziko při využití ruských zmrazených aktiv v EU na pomoc Ukrajině. Chce od ostatních závazné písemné záruky. De Wever to řekl v belgickém parlamentu před začátkem summitu EU, který má rozhodnout o financování Ukrajiny na roky 2026 a 2027.

Tchaj-wan se připravuje na válku. Nakoupil od USA rekordní balíček zbraní

Americké ministerstvo obrany prodalo Tchaj-wanu dosud největší balíček vojenského vybavení v celkové hodnotě 11,1 miliardy dolarů (přes 230,5 miliardy korun). Nákup obsahuje dělostřelecké systémy, protitankové střely, náhradní díly pro vrtulníky a protilodní střely. Zahrnuje i salvové raketomety HIMARS a levnější drony. Celkem se jedná o osm položek.

Šéfka EK řekla, že ze summitu EU neodejde bez finančního řešení pro Ukrajinu

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová řekla, že z dnes začínajícího summitu Evropské unie neodejde bez vyřešení dalšího financování Ukrajiny. Podobně se vyjádřil předseda Evropské rady António Costa. V případě rozhodnutí o financování bránící se země ze zmrazených ruských aktiv, tedy takzvanou reparační půjčkou, musí podle názoru šéfky unijní exekutivy nést riziko všechny státy bloku. Podle šéfky unijní diplomacie Kaji Kallasové se EU obavami Belgie ohledně reparační půjčky zabývá.

Putin vzkázal Ukrajině: Odevzdejte Donbas, jinak si ho vezmeme silou

Ruský prezident Vladimir Putin ve středečním „bojovém projevu“ jasně naznačil, že neustoupí od svých maximalistických požadavků. Trvá na tom, aby se Ukrajina vzdala území nárokovaných Ruskem. V opačném případě budou obsazena silou. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj územní kompromis v pondělí navzdory ruskému a americkému tlaku odmítl.

Miliardář Jared Isaacman, spojenec Elona Muska, se stal šéfem NASA

Americký Senát schválil jmenování miliardáře a astronauta Jareda Isaacmana do funkce šéfa NASA. Nový administrátor přebírá agenturu v době rozpočtových škrtů, tlaku na rychlejší návrat na Měsíc a otevřené debaty o roli soukromých firem v americkém vesmírném programu. Pro NASA jde o výraznou změnu směru i stylu vedení.

Europoslanci schválili postupný zákaz dovozu ruského plynu do EU

Evropský parlament dnes ve Štrasburku schválil zákaz dovozu ruského plynu do Evropy nejpozději do podzimu roku 2027. Nařízení se týká zkapalněného zemního plynu (LNG), jehož dovoz by měl skončit nejpozději k 1. lednu 2027, i dovozu potrubního plynu, kdy je nejzazší termín za určitých podmínek 1. listopadu 2027.

Krejčíková spojí síly v deblu s Caty McNally

Barbora Krejčíková jde do sezony 2026 s novou deblovou partnerkou. Vybrala si Američanku Caty McNally, která nabídku přijala s velkým nadšením. Nová dvojice chce navázat na to, co Krejčíková dlouhé roky předváděla po boku Kateřiny Siniakové.

KOMENTÁŘ: Odepisovaná Tesla probořila all-time high. Firmu žene vzhůru robotaxi

Rok, který pro Teslu začal noční můrou, končí euforickým probuzením. Společnost vyrábějící elektromobily znovu na burze předvedla comeback a stanovila novou rekordní cenu akcie. Akcionáře povzbudila zpráva, že Tesla úspěšně testuje autonomní řízení své flotily vozů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama