0.3 C
Czech
Pondělí 26. ledna 2026
ITBoxVšechny známé informace o nadcházejícím MacBooku Air 2022

Všechny známé informace o nadcházejícím MacBooku Air 2022

Podle dostupných informací plánuje Apple na rok 2022 přepracovanou verzi MacBooku Air. Nový MacBook by mohl mít zcela nový design a procesor M2.

Nový design

Stejně jako u nového 24palcového iMacu a nových MacBooků Pro se očekává, že jednou z největších změn MacBooku Air 2022 bude jeho design.

MacBook Air se od svého uvedení Stevem Jobsem vyznačuje zužujícím se designem, který je vpředu tenčí a směrem dozadu tloustne. To vede k iluzi, že MacBook Air je mnohem tenčí, než ve skutečnosti je.

Rendery, které sdílel Jon Prosser, ukazují MacBook Air s designem s plochými hranami, který připomíná iPad Pro a iPad Air. Nový MacBook Air bude také dodáván ve více barvách, podobně jako 24palcový iMac.

Příjemnou změnou je přítomnost MagSafe, který v MacBooku Air již několik let chybí. Další novinkou je bílá klávesnice. Ta na renderech nevypadá špatně – i když se na ní časem může usazovat špína.

Všechny rendery, které sdílel Jon Prosser, jsou prý „založeny na skutečných fotografií“. „Měli jsme k dispozici obrázky všeho kromě displeje – takže jsme s Ianem (naším designerem) museli doplnit mezery podle toho, co nám bylo řečeno.“ uvedl John Prosser na serveru Front Page Tech.

Lepší výkon

Nový MacBook Air bude prvním Macem s novou generací čipu Apple M2. Čip M2 je navržen pro dokonalou rovnováhu mezi výkonem a efektivitou a bude přímým nástupcem čipu M1. Nebude ale tak výkonný na špičkové úrovni jako M1 Pro a M1 Max.

Podle zprávy agentury Bloomberg ze začátku tohoto roku bude mít procesor M2 stejný počet výpočetních jader jako M1, ale poběží rychleji. Navíc bude mít zvýšený počet grafických jader (podle konfigurace od 7 až do 10).

Cena a datum vydání

Příští MacBook Air by měl být uveden na trh v roce 2022, nicméně zatím není jasné, kdy přesně přijde. Podle analytika společnosti Apple Ming-Chi Kuo by zařízení mohlo být uvedeno na trh ve druhém nebo třetím čtvrtletí. Ceny by měla být podobná jako u nejnovějšího modelu, takže kolem 30 tisíc korun.

Reklama

Doporučujeme

Rusko v noci útočilo na Záporoží a jeho okolí, Ukrajina na jihozápadě Ruska

Rusko v noci na dnešek podniklo několik útoků na ukrajinské město Záporoží a jeho okolí, informoval na telegramu šéf Záporožské oblasti Ivan Fedorov. Moskva oznámila sestřelení několika desítek ukrajinských dronů na jihozápadě Ruska.

Japonsko se loučí s posledními pandami, dvojčata z Ueno Zoo se vrátí do Číny

V Tokiu se v neděli sešly tisíce lidí, aby se ještě jednou podívaly na poslední dvě pandy velké v Japonsku. Dvojčata Xiao Xiao a Lei Lei se mají v úterý vrátit do Číny, a jejich odjezd tak uzavře více než padesátiletou éru, kdy byly pandy součástí japonských zoologických zahrad.

Grónsko se stává klíčovým bodem globální klimatické vědy

Arktický ostrov na okraji Evropy přitahuje pozornost vědců i politiků. Grónsko hraje zásadní roli ve výzkumu klimatu, ledovců i oceánů. Zároveň čelí rostoucímu tlaku kvůli své strategické poloze a nerostnému bohatství.

Vlak ve Španělsku podle deníku vykolejil na staré kolejnici, ministr to odmítl

Srážka dvou vysokorychlostních vlaků, při které před týdnem zemřelo 45 lidí, se stala v úseku který neprošel kompletní renovací. Napsal to deník El Mundo. Podle něj se pod vlakem Iryo, který vykolejil, zlomil svar mezi novou a starou kolejnicí. To však odmítl ministr dopravy Óscar Puente, který od počátku tvrdí, že úsek tratě, kde se nehoda stala, nedávno prošel modernizací. Opozice ho vyzvala k demisi.

Pavel: Peníze vybrané na generátory dokazují solidaritu české společnosti

Prezident Petr Pavel považuje za mimořádný výsledek částku 100 milionů korun, které lidé v Česku za několik málo dnů vybrali ve sbírce SOS Kyjev na generátory pro Ukrajinu. Dokazuje to, že česká společnost je schopna projevit solidaritu v těžkých časech a zacílit podporu tam, kde je to nejvíc potřeba, uvedl dnes prezident na síti X. Dárcům za jejich pomoc poděkoval. Podporu českých občanů a nevládních organizací ocenil už v sobotu ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha.

Indonéský ostrov Bali chystá přísnější regulaci turistiky

Indonéský ostrov Bali, který je populární turistickou destinací, chystá přísnější pravidla pro zahraniční návštěvníky. Ti tak možná v brzké době budou muset předkládat výpisy z bankovních účtů, zpáteční letenky a podrobné popisy svých cestovních plánů. Informuje o tom agentura DPA.

V Barmě skončilo poslední kolo voleb, vládnoucí junta už má většinu v parlamentu

V Barmě se dnes uskutečnila závěrečná třetí fáze všeobecných voleb, které jsou první od vojenského převratu v roce 2021. Vládnoucí vojenská junta a její podporovatelé si již v předchozích kolech zajistili většinu křesel v parlamentu. Kritici však zpochybňují důvěryhodnost voleb, které se konaly v době, kdy ve velké části země zuří občanská válka.

V Německu zatkli Libanonce, který podle policie plánoval útoky po Evropě

Německá policie v pátek večer zadržela na letišti Berlin Brandenburg libanonského občana podezřelého z členství v palestinském militantním hnutí Hamás a z příprav teroristických útoků na území Evropy. Muž, označovaný jako „Mohammad S.“, byl zatčen krátce po příletu z libanonského Bejrútu.

Propuštění z vazby majitele baru v Crans-Montaně vyvolalo protest Itálie

Propuštění z vazby majitele baru v Crans-Montaně, kde zemřelo při požáru na přelomu roku 40 lidí, vyvolalo protest Itálie i údiv některých advokátů pozůstalých a obětí. Píší to dnes agentury. Jacques Moretti se dostal z věznice v pátek po složení kauce ve výši 200.000 franků (přibližně 5,2 milionu korun). Soud však nařídil opatření, která mají zabránit muži, který je francouzským občanem, uprchnout ze země.

Bílý dům zveřejnil AI snímek Trumpa s tučňákem a grónskou vlajkou

Bílý dům v pátek večer na X zveřejnil patrně umělou inteligencí (AI) vygenerovaný snímek prezidenta Donalda Trumpa s tučňákem, jak prochází zasněženou horskou krajinou. Obrázek, na němž je grónská vlajka, okamžitě vzbudil na sociálních sítích posměšné reakce.

Babiš má spor kolem L-159 za umělý, prezident Pavel už podle něho vede kampaň

Premiér Andrej Babiš (ANO) pokládá rozmíšky kolem možnosti poskytnout čtveřici bojových letounů L-159 Ukrajině za umělý problém. Na dnešním sněmu hnutí ANO v Praze ministerský předseda řekl, že nechce dávat energii na spory. Prezident Petr Pavel, který tento týden ohlásil ambici prezidentský mandát obhajovat, už podle Babiše vede volební kampaň. Reakci Pavla ČTK zjišťuje.

Ruské drony zaútočily na Kyjev a Charkov, jeden mrtvý a nejméně 15 zraněných

Ruské drony dnes brzy ráno zasáhly několik částí ukrajinské metropole Kyjev. V pohotovosti byla protivzdušná obrana. Dronový útok hlásilo i druhé největší ukrajinské město Charkov. Při obou útocích bylo zraněno nejméně 15 lidí a v Kyjevě jeden člověk zahynul. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na představitele obou měst.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama