Protext ČTKVozíky STILL úspěšně projely Českem

Vozíky STILL úspěšně projely Českem

Praha 8. července 2024 (PROTEXT) – Na oranžové roadshow pod vlajkou společnosti STILL ČR si návštěvníci mohli doslova osahat vozíky i další manipulační techniku.

První zastávkou historicky první roadshow společnosti STILL ČR se 11. dubna staly České Budějovice. O týden později se akce přesunula do Plzně a poslední na řadě byla 16. května Olomouc. Návštěvníci se mohli detailně seznámit s elektrickými vozíky a další manipulační technikou, která se využívá v intralogistice. K vidění byly například nové elektrické vysokozdvižné stroje RCE, které jsou určeny pro méně a středně náročné provozy.

„Zájemci si mohli prohlédnout vysokozdvižné vozíky včetně jejich detailů: kabiny řidiče, ovládacích prvků, zdvihového zařízení, bateriového prostoru nebo stožáru,“ uvedl regionální ředitel pro oblast jižních Čech Jiří Hrubý.

V Českých Budějovicích velký ohlas vzbudily kromě nových také repasované stroje. A jak se potvrdilo, opravdu je není snadné rozpoznat od nových.

V Plzni si manipulační techniku přišli prohlédnout i studenti oboru Komplexní logistika z plzeňské Střední průmyslové školy dopravní. Ti, kdo disponovali potřebným oprávněním, si také naostro vyzkoušeli ovládání vozíků v soutěžních jízdách zručnosti. „S budoucími logistiky ze zdejší střední školy jsme navázali kontakt a těšíme se na budoucí spolupráci,“ uvedl Roman Schlenz, regionální ředitel STILL ČR.

Poslední zastávkou oranžové roadshow byla Olomouc. „Mám radost, že o akci byl zájem a že nám přálo i teplé a slunečné, i když dost větrné počasí. Zastavilo se u nás mnoho zákazníků i zájemců z řad veřejnosti. V soutěžích padaly rekordy a také parkourová show Jakuba Pančíka vzbudila velký ohlas. V jízdě zručnosti nakonec poměřili síly i sami naši kolegové,“ říká Petra Ždánská, manažerka marketingu STILL ČR. Soutěžící v jízdách zručnosti obdrželi diplom, drobné ceny a trička vytvořená speciálně pro tuto roadshow.

Na akci byli návštěvníkům po celý den k dispozici specialisté a technici společnosti pro individuální konzultace a dotazy. „Bylo vidět, že si roadshow všichni užili. Moc nás potěšil a překvapil velký zájem účastníků nejen o nové stroje, ale také o oblast bezpečnosti provozu manipulační techniky. Je to důležité a jsme rádi, že se firmy zajímají a starají o bezpečnost svých provozů a zaměstnanců,“ dodal Jan Weiss, regionální ředitel pro oblast Moravy.

Na akci nechyběl ani bohatý doprovodný program v podobě soutěží a parkourové show. Děti si pak užily malování na obličej, skákací hrad a skládání puzzlů. Roadshow moderoval Petr Rychlý.

O společnosti STILL

STILL je předním dodavatelem řešení vnitropodnikové logistiky. Portfolio zahrnuje vysokozdvižné vozíky, skladovou techniku, propojené systémy a služby. Společnost založená Hansem Stillem v roce 1920 se vyznačuje dodáváním zákaznicky specifických, na míru střižených řešení s excelentním servisem. Cílem společnosti STILL je, aby intralogistika byla „chytrá“: vyvíjí inteligentní řešení, která umožní plynulejší a efektivnější procesy ve skladovém hospodářství, lepší ochranu zdraví lidí, kteří zde pracují a zároveň plnění nejvyšších standardů trvalé udržitelnosti. Proto STILL podporuje nová řešení pro rozvoj e-mobility a automatizace, řízení flotil a management hospodaření s energiemi až po cirkularitu, tedy důsledné šetrné nakládání se zdroji a opětovné zhodnocování použitých materiálů. Společnost STILL má hlavní sídlo v Hamburku, má přibližně 9 000 zaměstnanců ve 22 zemích a je součástí KION Group AG veřejně obchodované na burze.

Sledujte STILL na www.still.cz, na www.facebook.com/still nebo https://www.linkedin.com/company/stillczechrepublic.

 

Zdroj: STILL

 

 

Doporučujeme

Ukrajina podnikla jeden z největších útoků na Rusko, úřady hlásí šest mrtvých

Ukrajina v noci na dnešek podnikla jeden z dosud největších vzdušných útoků na Rusko, ministerstvo obrany oznámilo zničení 822 dronů. Zahynulo šest lidí, z toho pět v Rostovské oblasti na jihu Ruska a jeden v Moskevské oblasti, uvedly místní úřady. Nedaleko ruské metropole hoří po dopadu dronu další sklad internetového obchodu Wildberries. Ukrajina, která se pátým rokem brání ruské vojenské invazi, uvedla, že zasáhla podnik na výrobu paliva pro rakety.

Stíhačka nad Rumunskem sestřelila dron, podle NATO byl zřejmě ruský

Nad rumunským územím byl sestřelen dron, který narušil vzdušný prostor této členské země Severoatlantické aliance. S odkazem na sdělení rumunského ministerstva obrany o tom dnes informovala agentura Reuters. Velitelství NATO uvedlo, že šlo patrně o ruský bezpilotní prostředek. V Rumunsku je to letos už čtvrtý sestřelený dron.

Ruské síly zaútočily na Kyjev a na další města, úřady hlásí pět mrtvých

Ruské síly dnes brzy ráno zaútočily balistickými raketami na Kyjev. V několika částech ukrajinské metropole vypukly požáry a nejméně tři lidé byli zraněni, uvedly místní úřady. Jeden člověk pak zemřel a 13 lidí bylo zraněno při útoku na ukrajinské město Kryvyj Rih, uvedl náčelník vojenské správy Dněpropetrovské oblasti Oleksandr Hanža. Celkem čtyři mrtvé hlásí také úřady v Doněcké, Chersonské a Záporožské oblasti.

Austrálie se po útoku na Bondi Beach chystá vykupovat zbraně

Australský stát Nový Jižní Wales spustí od 2. listopadu rozsáhlý výkup zbraní. Majitelé za odevzdané pistole, pušky a brokovnice dostanou až 1 000 australských dolarů za kus. Opatření je součástí zpřísnění zbraňových zákonů po prosincovém útoku na židovskou slavnost v Sydney, při kterém zemřelo 15 lidí.

Indie chce během roku vyškolit deset milionů mladých lidí v umělé inteligenci

Indická vláda plánuje během příštího roku nabídnout školení v oblasti umělé inteligence deseti milionům mladých lidí. Současně chce zavést bezplatnou online přípravu na různé výběrové zkoušky.

Při izraelských útocích v Libanonu zemřelo devět lidí

Izraelské vzdušné útoky na jižní Libanon si dnes ráno vyžádaly nejméně devět obětí, mezi nimiž byly nejméně tři děti a dvě ženy. Dnes o tom podle agentur AFP a AP informovaly libanonské ministerstvo zdravotnictví a místní média. Dalších nejméně 11 lidí utrpělo zranění. Podle libanonského prezidenta Josepha Aúna tím Izrael vyslal jasný vzkaz pokud jde o budoucí mírová jednání.

Silné zemětřesení v Indonésii zabilo nejméně 38 lidí

Indonésii zasáhlo v sobotu ráno silné zemětřesení o síle 7,7 stupně. Nejméně 38 lidí zemřelo a další utrpěli zranění. Otřesy poškodily domy, zdravotnická zařízení i silnice a vyvolaly varování před tsunami. Záchranáři se stále nedostali do oblasti nejblíže epicentru.

Obnova rašelinišť v Indonésii snížila riziko požárů

Rozsáhlé požáry rašelinišť v Indonésii ohrožují lesy, volně žijící zvířata i lidi. Jejich riziko výrazně roste během období sucha spojených s jevem El Niño. Výzkum nyní ukázal, že obnova poškozených rašelinišť může počet požárních ohnisek výrazně snížit.

Disney ukázal první záběry z hraného filmu Na vlásku

Disney představil první oficiální záběry z hrané verze oblíbené pohádky Na vlásku. Ukázka odhalila podobu Lociky, Flynna Ridera i matky Gothel. Film vstoupí do kin na jaře 2028.

Američané omezili nákupy. Tržby klesly nejvíce za více než rok

Americké maloobchodní tržby se v červenci meziměsíčně snížily o 0,6 procenta. Zaznamenaly největší pokles od května 2025, přestože ekonomové očekávali jejich mírný růst.

Luigi Mangione se před soudem přiznal k vraždě ředitele UnitedHealthCare Briana Thompsona

Luigi Mangione se přiznal k vraždě generálního ředitele zdravotní pojišťovny UnitedHealthcare Briana Thompsona. Osmadvacetiletý muž v pátek před federálním soudem na Manhattanu uvedl, že Thompsona 4. prosince 2024 zastřelil. K činu se přiznal v rámci dohody týkající se federálních obvinění ze stalkingu, který vedl ke smrti druhé osoby.

Chorvatské pobřeží zasáhl rozsáhlý požár. Jeden člověk zemřel

Rozsáhlý požár zasáhl chorvatské pobřeží nedaleko oblíbeného letoviska Omiš. Jeden člověk zemřel, 42 dalších utrpělo zranění a přibližně 1200 obyvatel a turistů muselo opustit ohroženou oblast.

Boxer Prichard Colón zemřel ve věku 33 let

Někdejší vycházející hvězda světového boxu Prichard Colón zemřel ve věku 33 let. Portorický reprezentant žil více než deset let s těžkým poškozením mozku, které utrpěl po opakovaných úderech do zátylku během zápasu ve Virginii. Jeho úmrtí oznámil otec Richard Colón, přesnou příčinu však neuvedl.

Trump zavedl až stoprocentní cla na drony, ty z EU budou platit 15 procent

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek podepsal výnos zavádějící až stoprocentní cla na dovoz bezpilotních letounů, uvedl Bílý dům. Dovoz dronů z Evropské unie, stejně jako z některých dalších zemí, bude podléhat 15procentní celní přirážce.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama