Více
  14.3 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Více než polovina britských firem není připravena na konec přechodného období

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dle průzkumu britských obchodních komor (British Chambers of Commerce (BCC)) více než polovina britských podniků není připravena na konec přechodného období brexitu na přelomu roku.

  Průzkum ve čtvrtek ukázal, že zhruba 51% společností nepodniklo žádné kroky doporučené vládou, aby se připravily na změny v obchodu se zbožím. Společnostem zbývají jen tři měsíce před změnou směnných relací s Evropskou unií.

  „Pro podniky zůstávají nezodpovězené důležité otázky a navzdory nedávným veřejným informačním kampaním je základní úroveň připravenosti nízká,“ uvedl pro agenturu Reuters generální ředitel BCC Adam Marshall.

  Británie ve středu podnikům řekla, aby se připravily na papírování nebo budou čelit 100 km dlouhým frontám nákladních vozidel, až skončí přechodná dohoda. To vyvolalo obvinění, že vláda připravuje průmysl, aby nesl vinu za jakýkoli chaos způsobený zpackaným brexitem.

  Firmy se nyní také potýkají s výzvami v důsledku pandemie. K plánování tak dle Marshalla mají málo informací a málo peněz.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS