-4 C
Czech
Neděle 11. ledna 2026
Protext ČTKVeletrh REKLAMA POLYGRAF OBALY přinese technologické perly i unikátní souběh s výstavou...

Veletrh REKLAMA POLYGRAF OBALY přinese technologické perly i unikátní souběh s výstavou DIGI ART HUB

Praha 23. dubna 2025 (PROTEXT) – Po dvou letech se do PVA EXPO PRAHA sjedou odborníci odvětví reklamy, polygrafie, obalů a inovativních technologií během veletrhu REKLAMA POLYGRAF OBALY. Událost se koná od 13. do 15. května. Expozice významných značek nabídnou novinky, které hýbou oblastí technologií a materiálů pro výrobu reklamy, signmakingu, polygrafie, POP/POS či dárkových předmětů. Partnerem pro energetiku výstaviště PVA EXPO PRAHA je společnost PKV Build, s.r.o.

„Mezinárodní veletrh REKLAMA POLYGRAF OBALY, který se nově koná ve dvouletém cyklu, naváže na úspěšný ročník 2023. Ve dvou halách letňanského výstaviště představí novinky od více než stovky značek z odvětví polygrafické produkce, digitálního tisku i výroby obalů. Premiérově se veletrh uskuteční v souběhu s výstavou DIGI ART HUB,“ řekla ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Mezi vystavovateli letos nebude chybět expozice společnosti Xerox, která do Letňan přijíždí po několikaleté pauze a přiveze hned několik novinek. Mezi nimi bude nová řada tiskáren Xerox PrimeLink C9200 nebo model Xerox Versant 280.

K jedné z největších expozic polygrafické sekce bude patřit prezentace společnosti SPANDEX, která představí pestrý mix technologických novinek a inovativních materiálů pro signmaking, reklamu, obalový průmysl a příbuzná odvětví. Bude zrealizována z materiálů, které jsou součástí portfolia společnosti Spandex, doplněná o produkty od skupiny značek, jako jsou Tectex a Berger Textiles. Z oblasti finishingu a postprocessingu Spandex představí tři nová zařízení značky Flexa: Extrim 160, Miura Plus a Easy Plus. Mezi hlavní lákadla patří nová generace produkční tiskárny Poseidon II od společnosti DGI.

Na veletrhu nebudou chybět také společnosti Comimpex, AWC Morava, Electron, OKI, Avetech či slovenský Nanotec nebo Profisign. V letošním roce se bude Profisign na své expozici pyšnit vlajkovou lodí ekosolventních tiskáren TrueVIS XP-640, dále pak představí novinku pro personalizaci textilu – DTF tiskárnu TY-300 či vláknové a CO2 lasery.

Na stánku MAILTEC SLOVAKIA návštěvníci uvidí tiskové řešení od výrobce Afínie Label a ukázky různých druhů materiálu, které je možné na těchto zařízeních potisknout.

Obalové technologie i prémiové dárky

Firma Versotrade na své expozici nabídne výkonné stroje pro výrobu, skládání a lepení krabic, například plně automatizovaný Boxmaker. Prezentační systémy a POS materiály naleznou návštěvníci na expozici Showdown Displays Europe, která je výrobcem a současně i tiskárnou propagačních stojanů.

V Hale 3 budou umístěny i expozice s kancelářskými potřebami a obalové materiály od specialistů v oboru jako Modico Graphics, Grapp, Promoteus či Paketo.one. Vyšívací stroje budou k vidění na stáncích Nedbal Trading, Šicí technika Brother či Vyšívací stroje Kočárek. Společnost Malfini představí značkový kvalitní textil s možností potisku a výšivky. Svojí kolekcí reklamního textilu se pochlubí firma L-SHOP-TEAM.

Reklamní předměty a prémiové dárky si bude možné prohlédnout na stánku Brand Gifts, kde se představí nejnovější modely sortimentu DRINKwear. Firma jako jediná na trhu nabízí povrchovou úpravu Solid Shield – polymer, který zajistí maximální trvanlivost sublimačního tisku na hrnku i po mnoha cyklech mytí v myčce oproti běžným povrchům dostupným na trhu. Společnost představí také novinky z oblasti prémiových firemních dárků pro manažery od značek HUGO BOSS, CERRUTI 1881, FESTINA, UNGARO, ICE WATCH, CHRISTIAN LACROIX, CACHAREL a nově DANIEL WELLINGTON.

Program pro všechny obory

V rámci veletrhu budou vyhlášeny výsledky soutěže Kalendář 2025. Připraven je i doprovodný program, ve kterém budou významné firmy ze segmentu polygrafie vystupovat s odbornými přednáškami či v panelové diskuzi. Zájemci mohou navštívit prezentace firem IGEPA, Papyrus, KYOCERA, Bitcon, Xerox, Kipex a dalších. Přednášková témata se budou věnovat otázkám budoucnosti tiskových technologií v polygrafii a automatizaci oboru. Představí se novinky a inovace a nebude chybět ani nahlédnutí do budoucnosti.

Návštěvníci uvidí také praktické ukázky polepů vozidel ochrannými fóliemi 3M PPF a dozvědí se, jak jednoduše, rychle a cenově výhodně oživit interiér pomocí inovativních materiálů CoverStyl, ImagePerfect a 3M DI-NOC.

Souběžně s veletrhem REKLAMA POLYGRAF OBALY bude probíhat specializovaná výstava DIGI ART HUB, která představí novinky ze světa foto/videa, příslušenství, digitálních kanceláří a AI. Je určená pro profesionály, fotografy, videomakery, umělce, studenty a nadšence do digitálního světa a moderních technologií, ale hlavně pro odborníky, inovátory a firmy z celého spektra digitální kultury. Je komplexní platformou pro výměnu informací a inspirací, která nabídne nové trendy v oblasti foto a video techniky, moderních technologií a oblastí virtuální reality i umělé inteligence.

 

Více informací na www.reklama-fair.cz.

 

 

 

Reklama

Doporučujeme

Do ulic Minneapolisu vyšly desítky tisíc lidí, aby odsoudily střelbu agenta ICE

Americkým severovýchodním městem Minneapolis v sobotu prošly desítky tisíc lidí, aby odsoudily středeční zastřelení 37leté Renée Goodové agentem Úřadu pro imigraci a cla (ICE). Informovala o tom agentura Reuters.

Izrael je ve stavu vysoké pohotovosti, Írán varoval USA před útokem

Izrael je ve stavu vysoké pohotovosti kvůli možnosti, že by Spojené státy zasáhly v Íránu, kde se konají největší protivládní demonstrace za několik let. Napsala to dnes agentura Reuters, která se odvolává na tři izraelské zdroje obeznámené se situací. Teherán pak varoval, že jakýkoliv útok by vedl k íránské odvetě proti Izraeli a proti americkým základnám v regionu.

Po bouři Goretti ve Francii zůstává téměř 100.000 domácností bez elektřiny

Po bouři Goretti ve Francii stále zůstává téměř 100.000 domácností bez elektřiny, především v Normandii a Bretani, napsal dnes server listu Le Monde. V Německu se podle agentury DPA postupně do normálu vrací provoz na železnici.

V Kyjevě nefungují dodávky vody a tepla, elektrická soustava byla odstavena

V Kyjevě dnes dočasně nefungovaly dodávky vody a tepla. Důvodem bylo odstavení zdejší elektrické soustavy kvůli nutným opravám po rozsáhlých ruských útocích, které ji v noci na pátek vážně poškodily. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na kyjevské úřady. Rozsáhlé výpadky hlásí také ruská Belgorodská oblast, kde je podle zdejšího gubernátora po ukrajinském útoku bez elektřiny a topení přes 550.000 lidí.

Na Filipínách se zřítila hora odpadu, desítky lidí se pohřešují

Na filipínském ostrově Cebu se po zřícení obří hromady odpadu rozjela záchranná akce, která se protahuje do dalších dnů. V zařízení na třídění a zpracování odpadu v oblasti Binaliw zasypal sesuv několik nízkých budov a uvěznil desítky lidí, hlavně zaměstnance skládky.

Výpadek proudu v Berlíně po sabotážním útoku. Starosta šel hrát tenis

Berlín ochromil rozsáhlý výpadek proudu způsobený sabotáží. Zatímco desítky tisíc lidí zůstaly bez elektřiny v mrazu, vyšlo najevo, že primátor Kai Wegner v klíčových hodinách odešel si zahrát tenis. Aféra rychle přerostla v politickou krizi, která ohrožuje jeho setrvání ve funkci.

Ukrajina po útocích na Kyjev svolala mimořádné jednání OSN

Kvůli nejnovějším masivním ruským leteckým útokům na Kyjev, které město částečně připravily o vytápění, se v pondělí mimořádně sejde Rada bezpečnosti OSN. Zasedání má otevřít téma útoků na civilní infrastrukturu v době, kdy na Ukrajině pokračuje válka už téměř čtyři roky.

FBI a Trump nám nedovolí vyšetřovat zastřelení občanky v Minneapolis, tvrdí Minnesota

Úřady státu Minnesota tvrdí, že FBI jim zablokoval přístup k vyšetřování zastřelení Renee Nicole Good (37), kterou ve středu usmrtil agent americké imigrační a celní služby (ICE). Případ vyvolal v Minneapolis rozsáhlé protesty a vyostřil napětí mezi federální vládou a místními představiteli.

Trump: Je na čínském prezidentovi, co Čína udělá na Tchaj-wanu

Americký prezident Donald Trump uvedl, že je na čínském prezidentovi Si Ťin-pchingovi, co Čína udělá na Tchaj-wanu. Zároveň ale naznačil, že nechce, aby Čína nad Tchaj-wanem převzala kontrolu. Šéf Bílého domu to uvedl ve středečním rozhovoru s deníkem The New York Times (NYT). Nahrávku rozhovoru NYT zveřejnil ve čtvrtek. Tchajwanská otázka je výhradně věcí Číny a nikdo zvenčí se do ní vměšovat nebude, reagovalo podle agentury Reuters čínské ministerstvo zahraničí.

Macinka přijel na návštěvu Ukrajiny, setká se s ukrajinským protějškem

Český ministr zahraničí Petr Macinka přijel dnes ráno na návštěvu Ukrajiny. V Kyjevě se má setkat se svým ukrajinským protějškem Andrijem Sybihou. Na cestě ho doprovází mimo jiné poslanec a čestný prezident Motoristů Filip Turek. ČTK to sdělil mluvčí Černínského paláce Daniel Drake.

Nejvyšší soud dnes může zveřejnit rozhodnutí o Trumpových clech

Nejvyšší soud v pátek může rozhodnout o legitimnosti cel amerického prezidenta Donalda Trumpa, upozornil server CNBC. V případě neúspěchu by šlo o komplikaci pro jeho administrativu, neznamenalo by to však konec tarifů. Existuje více způsobů, jak může daně na zahraniční dovoz uvalovat.

Íránská televize obvinila USA a Izrael z podněcování protestů

Íránská státní televize dnes prolomila mlčení o demonstracích, které přes noc zachvátily zemi. Tvrdí, že násilnosti a požáry rozpoutali "terorističtí agenti" Spojených států a Izraele. Krátká reportáž o protestech byla nenápadně zařazena do ranního vysílání státní televize v 8:00 hodin místního času (6:00 SEČ) a představuje první oficiální vyjádření k nejnovějším demonstracím, píše agentura AP.

Trump naznačil, že nechá vypršet americko-ruskou smlouvu Nový START

Americký prezident Donald Trump naznačil, že nechá vypršet smlouvu Nový START mezi USA a Ruskem, jejíž platnost končí letos 5. února. Uvedl to v rozsáhlém rozhovoru pro list The New York Times (NYT). Zastánci kontroly zbraní se obávají, že dvě největší jaderné velmoci světa začnou po vypršení platnosti smlouvy rozmísťovat strategické hlavice nad rámec stanovených limitů, což urychlí erozi globálního režimu kontroly zbraní.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama