Více
  0.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Vedení British Airways zastavilo lety do Hongkongu. Část posádky tam musela zůstat v karanténě

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Letecká společnost British Airways se o víkendu rozhodla pozastavit lety do Hongkongu poté, co muselo více členů posádky zůstat v tamní karanténě. Kvůli přísným pravidlům musí ve vládou zřízeném centru izolaci podstoupit i naočkovaní lidé bez příznaků a s negativním testem. Státy po celém světě zavádějí nové restrikce kvůli šíření nové varianty koronaviru omikron. Uvedl to server BBC a Sky News.

  Lety do Hongkongu zastavila o víkendu letecká společnost British Airways, aby mohla „prozkoumat operační požadavky této trasy“. Jeden člen posádky měl totiž pozitivní test na koronavirus, do karantény však museli všichni, se kterými měl bližší kontakt. Podobná situace se odehrála před týdnem, členové předchozí skupiny už se ale vrátili zpět do Velké Británie.

  Není jasné, jak dlouho ponechá společnost lety přerušené, na stránkách je však znovu nabízí od 4. prosince. Situaci komplikuje šíření nové varianty koronaviru zvané omikron. Podle vědců je nakažlivější než všechny předchozí. Nejsou si ale zatím jistí, do jaké míry proti ní funguje očkování. Státy proto zakázaly lety z jižní Afriky, odkud se nová mutace začala šířit. Zavádějí také různá nová opatření. Uvedl to server BBC.

  „Naší posádce, která se momentálně nachází v Hongkongu v karanténě, nabízíme podporu,“ okomentovala zastavení letů společnost British Airway. „Omlouváme se všem zákazníkům, kterým jsme narušili plány, brzy jim poskytneme jiné možnosti,“ dodala rovněž.

  Hongkong má jedny z nejpřísnějších restrikcí na světě, praktikuje totiž takzvanou „zero-Covid“ politiku. Karanténu musí ve státem zřízených centrech podstoupit i naočkovaní lidé nebo ti, kterým testy vycházejí negativně. Pokud cestující přiletí z rizikové země, musí v izolaci strávit 21 dní, a to i přes prokázání dokončeného očkování.

  Pandemie bude letos turistický sektor stát asi bilion dolarů

  Kvůli variantě omikron pak budou muset v Hongkongu lidé strávit v karanténě deset dní, pokud se dostanou do kontaktu s někým, kdo novou mutaci přenášel. Přísnější opatření zavedla ale také například Velká Británie.

  Všichni cestovatelé budou muset od úterý podstoupit PCR test a izolovat se, dokud neobdrží negativní výsledek. Vstup do země cizincům zcela zakázalo například Japonsko nebo Izrael.

  Letecká společnost British Airway zastavila lety také do šesti jihoafrických států, tedy Jihoafrické republiky, Namibie, Zimbabwe, Botswany, Lesotha a Eswatini. Cestující z těchto zemí nemají povolený vstup do země, pokud neprokáží občanství nebo rezidenci ve Velké Británii či Irsku. Podle serveru Financial Times pak bude letos pandemie a s ní spojené restrikce stát turistický sektor přibližně 1 bilion dolarů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Podle Mezinárodního měnového fondu je globální ekonomika slabší, než očekával

  MMF upravil předpověď pro zotavení světové ekonomiky. Obnovuje se pomaleji, než očekával

  Svoji předpověď pro vývoj ekonomiky v letošním roce změnil Mezinárodní měnový fond především kvůli její pomalejší obnově ve Spojených státech amerických a Číně. Podle v úterý vydaných odhadů je globální ekonomika slabší, než se očekávalo. Odhadovaný růst poklesl z 5,9 procenta na 4,4.
  Společnost Unilever zruší po celém světě na 1500 pracovních míst

  Společnost Unilever kvůli organizačním změnám zruší 1500 pracovních míst

  Kvůli zlepšení své výkonnosti se společnost Unilever rozhodla zjednodušit svou organizační strukturu. V úterý proto oznámila redukci pracovních míst o 20 procent, tedy asi 1500 pozic. Důvodem změn je především rostoucí tlak od akcionářů na vytvoření efektivnějšího business modelu.
  USA zruší lety čínských společností v reakci na tvrdá pravidla Pekingu

  Americké ministerstvo dopravy zruší 44 letů čínských společností. Oplácí tak „neférová“ pravidla

  Spor mezi Spojenými státy americkými a Čínou vyostřilo rozhodnutí amerického ministerstva dopravy zrušit přes 40 letů čínských leteckých společností. Podle pátečního oznámení se jedná o "odplatu" za zrušení stejného počtu amerických letů směrujících do Číny.
  Počet nových uživatelů Netflix

  Nárůst nových uživatelů Netflixu loni zpomalil. Společnost čelí silnější konkurenci

  Streamovací službu Netflix začalo v loňském roce nově sledovat na 18,2 milionu lidí. Je to však o polovinu menší nárůst než v roce 2020, kdy vypukla světová pandemie. Kvůli oznámení ve čtvrtek klesly akcie společnosti o 20 %. Růst nových uživatelů je pomalejší vinou stávající pandemie, ale také silnější konkurence. Uvedl to server BBC a Al Jazeera.
  ocel hliník clo

  Spojené státy americké a Velká Británie začaly vyjednávat o clech na ocel a hliník

  Američtí a britští zástupci se setkali, aby zahájili vyjednávání o dlouholetém obchodním sporu. Jeho výsledkem by mělo být snížení, nebo zrušení cel uvalených na export britské oceli a hliníku. Ve svém volebním období je zavedl americký ex-prezident Donald Trump.
  Activision Blizzard

  Microsfot plánuje odkoupit herní společnost Activision Blizzard za 68,7 miliard dolarů

  Plánované odkoupení společnosti Activision Blizzard firmou Microsoft by se mohlo stát největším obchodem v herní historii. Gigant by se totiž měl prodávat za 68,7 miliard dolarů. Spadají pod něj známé hry jako Call of Duty, Warcraft, Overwatch nebo Candy Crush.
  Reklama

  1 komentář

  1. Ta ČÍNA si je jistá,mne se na ni líbí, že od začátku epidemie používá metody staletími ověřené.Žádné akademické pokusy,ale zavřeme tě abys ani svoji rodinu neviděl,a hlavně nikoho nenakazil.Tomu říkám vyšší hra,když jsou ochotni otestovat milion lidí kvůli jednemu podezřelému ! O jejich karanténě by se mělo vyučovat v Evropě na základních školách jak postupovat a nenadělat ekonomické škody.

  Comments are closed.

  Reklama
  Reklama