Více
  0.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  V ulicích Kolína nad Rýnem budou znít muslimské muezziny svolávající k modlitbám, zvedá se vlna odporu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Německou metropoli tíží nezanedbatelný problém. Kolín nad Rýnem je hrdý na soužití odlišných kultur. Město s dosud typickou evropskou architekturou se tak mění k nepoznání. Ne všem se to však líbí.

  Kolín nad Rýnem se v multikulturalismu dostává na svůj vrchol. Kromě proslulé dominanty, římskokatolické Katedrály svatého Petra je město poseté celkem pětatřiceti mešitami. Nově v ulicích také budou znít muslimské muezziny svolávající k modlitbám, které můžete jinak slyšet třeba v Íránu, Pákistánu nebo v Turecku.

  Podle vyjádření radnice byly zpěvy z dob Mohameda schváleny na znamení respektu a toho, že si město váží různorodosti. „Když kromě kostelních zvonů v našem městě slyšíme i volání muezzina, ukazuje to, že v Kolíně je ceněna rozmanitost a žije se v ní,“ vysvětluje nestranická starostka Henriette Reker s tím, že tento projekt byl zatím zkušebně stanoven na dva roky. Muslimové musejí jen respektovat několik daných pravidel, které jim byly určeny.

  Muezziny jsou povoleny pouze v pátek mezi dvanáctou a patnáctou hodinou odpolední a nesmí znít déle než pět minut. Hlasitost svolávání by měla být také nastavena v maximálním limitu, který závisí vždy na umístění konkrétní mešity. Podle zpravodajského serveru RND obce také podepisují prohlášení o veřejné službě. Vždy musí být jmenována kontaktní osoba, která bude odpovídat na dotazy okolí a bude reagovat na případné stížnosti. Těch je však požehnaně.

  Střety názorů ohledně muslimů působících v zemi se vyostřují nejen mezi běžnými obyvateli, ale i politiky.

  V Německu se proti stále více prosazujícímu náboženství zvedá vlna odporu. Na sociálních sítích už několik dní kvůli tomu vládne chaoz. „Je to snaha dostat se k moci. Muezziny jsou ve skutečnosti nejen svoláváním k muslimské modlitbě, ale pětkrát denně tím také cíleně propagují islámskou víru,“ napsala na Twitteru politička CDU a expertka na islám, Birgül Akpinar.

  Nejde o náboženskou svobodu ani ‚rozmanitost ‘, jak tvrdí starostka Reker,“ přidal se k odpůrcům i specialista na začleňování přistěhovalců, Ahmad Mansour v deníku Bild. V rozhovoru pro deník tvrdě spojuje přijímání muslimských imigrantů obecně s hrozícím islámským terorem. „Pokud jde o lidská práva, musíme hrát ústřední roli,“ prosazuje názor. Čas tedy ukáže, zda se budou ozývat muslimské popěvky i po dvouleté lhůtě.;

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Kapitánovi výletní lodi Dafyddovi Lewisovi se na jeho plavbě Cardigan Bay ve waleském New Quay podařilo natočit neuvěřitelnou show delfínů. Unikátních záběrů si všimnul i britský deník Daily Mail.
  Zpěvačka Adele. Foto: Reuters

  Vyplouvá napovrch pravý důvod zrušení koncertu Adele. Žádný covid, ale zuřivá hádka kvůli bazénu

  Zpěvačka Adele rozhořčila tisíce fanoušků, když den před velkolepým koncertem v Las Vegas oznámila, že se vystoupení ruší. Tvrdila, že důvodem je šíření covidu-19. Nyní se však proslýchá, že se jí jen nelíbilo pódium.
  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla

  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla, protože nebyl dost vzdělaný

  Po dobu několika let se dívka nechávala podporovat od svého partnera, který tvrdě dřel jako dělník. Když pak díky němu získala titul, nebyl jí dost dobrý.
  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus

  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus! Žije pouze v lesích Thajska

  Nadšenec do přírody a taky velice populární youtuber JoCho Sippawat z Thajska se na YouTube může chlubit nějakými 2,5 miliony odběrateli. Na rozdíl od influencerů typu Jake Paul ale JoCho baví lidi aspoň něčím podnětným. Bere totiž své sledující na výlety do přírody, kde následně objevuje všechno možného. A teď se mu dokonce povedlo objevit i nový druh tarantule.
  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Pozoruhodné metody se chopil jistý muž turecké národnosti, Izzet Koca. Dobytku navléká speciální brýle, ve kterých se zobrazují krásné zelené pastviny. Ukazuje se, že krávy, které s nimi dojí, mají výrazně větší produktivitu.
  Malik Faisal Akram

  Domů se vrátím v pytli na mrtvoly, hlásil před smrtí terorista Malik Faisal Akram

  Zpravodajský portál Daily Mail zveřejnil obsah nahrávek teroristy z útoku v texaské synagoze. Anglický rodák s pákistánskými kořeny vyzýval Američany k Džihádu, uzurpoval svou manželku a smrt si prý objednal u Alláha.
  Reklama

  26 KOMENTÁŘE

  1. Budou znít muslimské muezziny, jako křesťanské zvony? Super; až na to, že muezzin je chlápek, co křičí z věže. Takže správně – v rodu mužskěm životném – budou znít muslimští muezzinové, případně muslimští muezzini, podle toho, jestli se to rozhodnete skloňovat podle vzoru pán, nebo muž. Použití neživotného vzoru hrad je zde však absolutně vyloučeno, což by měl znát každý úspěšný absolvent 7. třídy ZŠ. Pěkná ukázka jazykové úrovně dnešních novinářů!

   • „Popěvky“ je celkem veselé označení, mně zvuky co vyluzují muezzinové spíše připadají jako vytí. Pro Kolín je to další krok ke Krásnému novému světu. Pokud tam mají dostihové závodiště, tak jim navrhuji, aby každý druhý dostih (zatím na dva roky) běželi velbloudi.

   • Bohužel Evropa už není křesťanská. Proto se tyhle věci dějí, dokud tu nebude Islám.

  2. Když jsem byl u muslimů, tak se mi to líbilo. Hlavně se na to dobře chlastalo.

  3. Mohla bych od redaktora dostat informaci, kolik je v muslimských zemích křesťanských kostelů. Děkuji.
   P.S. Nejsem křesťan ani volič SPD.

   • Čím dál tím méně. A křesťané jako takoví jsou v muslimském světě postupně eliminováni.

   • Jeden jsem viděl, když jsem byl před lety na dovolené v Pakistánu, ale jenom z venku.

  4. Válka kříže s půlměsícem a rozdělení Evropy na muslimskou a křesťanskouje za dveřmi.

   • Zrovna vcera jsem mela problem v mnichove v ubanu metru vecer s cernochem jsou drzi a mysli si ze si mohou vse dovolit hruza jakou maji v nemecku potporu jinak vetnamci i indove mily lide bezkonfliktni

  5. Za dva roky již žádné povolení nebudou potřebovat.To oni budou rozhodovat o tom,zda budou moci vyzvánět zvony na kostelích a já bych si tipl ,že nebudou.

  6. A až zase někdo najede kamionem do davu lidí, bude je bodat nožem, střílet z luku, nebo znásilňovat, tak budou v Kolíně (a v celém Německu) teprve oslavovat rozmanitost a budou na ní hrdí. Ty islámisti se z nás (Evropanů) musej za břicha popadat, jaký jsme to ale pitomci.

  7. Až tohle začne řvát v každým státe v Evropě tak je konec. Co předáme naším vnukům a pravnukům ? Rozkradenou zem, bez vody a lesů, zvěře, plnou plastů, ale z alahovýma vymaštěnýma fanatikama.

   • No vidíte a Fiala a ostatní demokrati mají furt strach, že naše vnuky zadlužíme. Když nic nebudou mít, tak jim muslimové nebudou mít co vzít, takže prožerme to než k nám dorazé.

  8. Kousek po kousku, nejdříve jen v pátek mezi 12 a 15.hodinou méně nahlas, postupně o něco hlasitěji, pak i ve úterý, pak prosíme v tyto hodiny nevenčete vaše nečisté zvíře a tak dále. Salámová metoda.
   Upřímnou soustrast Němci.
   V ČR nikoho z nich nepříjímat, v době patologického humanismu a nadvlády aktivistůa neziskovek se toho už nikdy nezbavíme.

  9. Dobrý den, nejsem xenofob, ale historie se opakuje, takto skončili v minulosti veškeré státní útvary, jelikož si za hradby pustili pátou kolonu například tyto fanaticke a agresivní vykládace koránu!!!! Je vidět, že imbecilnost některých politiku je neskutečná,, další komentář je zbytečný 😵😵😵😂😂🙏🙏🖕🖕😜

  10. Noa u nás v Kolíně, kde je starosta Rakušanco to dal dohromady s Pirátama to přijde za chvíli asi taky.

   • Tak u nás v Kolíně je starosta Michael Kašpar, to je jedna věc a druhá věc je že ten Rakušan udělal pro Kolín spoustu užitečných a prospěšných věcí, např to že už Kolín není jedno z nejvíc zadlužených měst v ČR a spousty dalších věcí a proto ho kolíňáci asi volili.

  11. Prosím vás – to už se znovu měnil český pravopis?
   Že “je kvůli tomu na sociálních sítích CHAOZ”?
   Nějak to už nestíhám sledovat.

  12. A já si myslel, že muezzin (arabsky مؤذن‎) je v islámu služebník mešity, který stojí na ochozu minaretu a svolává věřící k modlitbě. Takže by v Kolíně měl znít muezzin, nikoliv muezzina. Velice pochybuji, že by tuto funkci zastávaly ženy.

  13. Němci páchají kolektivní sebevraždu – je jen otázka času, kdy zavedou muslimové v Německu islámské právo šarija. Proč ty svoje zaostalá pravidla muslimové vždy nakonec prosadí do zákonů, i když to znamená ekonomickou sebevraždu, je zřejmé – podle jejich práva je muslim nadřazen nemuslimovi a v zemích, kde se islámské právo praktikuje nesmí například nemuslim pracovat ve státní správě, u policie, v armádě a obecně nesmí nemuslim pracovat v nadřazeném postavení k muslimovi. Islám je naprosto stejné zvěrstvo jako nacismus, respektive nacismus byl jen kopií islámu přizpůsobenou Německé mentalitě – náboženskou nadřazenost nahradil Hitler rasovou nadřazeností. V Evropě bude nutné vybojovat ještě jednu válku za svobodu a bude velmi krvavá….

  Comments are closed.

  Reklama
  Reklama