12.1 C
Czech
Pátek 27. února 2026
Protext ČTKV Ostravě začala konference Unique Summit Ostrava 2023

V Ostravě začala konference Unique Summit Ostrava 2023

Ostrava 23. listopadu 2023 (PROTEXT) – V Ostravě se ve dnech 22. – 24. listopadu 2023 koná konference Unique Summit Ostrava 2023. Jejím hlavním přínosem je propojení startupů s investory a zástupci měst pro vytvoření globálního inovačního ekosystému. Unique Summit 2023 je výjimečnou událostí pro globální, podnikatelskou komunitu a lze očekávat nové příležitosti pro rozvoj startupů, vytvoření silných mezinárodní vazeb a posílení podnikatelského prostředí mimo hlavní města. Konferenci udělil záštitu prezident republiky Petr Pavel a ministr pro místní rozvoj a místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš.

„Jsem rád, že Unique Summit Ostrava je součástí Týdne pro Digitální Česko, což je největší vzdělávací akce v oblasti digitalizace u nás. Celého Týdne se účastní přes osmdesát partnerů a probíhá v něm přes 120 vzdělávacích kurzů, webinářů, workshopů a konferencí. Unique Summit má ovšem na rozdíl od většiny ostatních navíc ještě mezinárodní přesah, a celou akci tak pozdvihává na vyšší úroveň. Děkuji za to,“ uvedl Ivan Bartoš, ministr pro místní rozvoj a místopředseda vlády pro digitalizaci.

Konference se uskuteční v City Campusu Ostravské univerzity a organizuje ji statutární město Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským inovačním centrem, akci podpořil také Moravskoslezský kraj. Do Ostravy se sjede 18 delegací z celého světa, aby společně našli řešení pro rozvoj daných měst a jejich startupů, a to za účasti předních evropských investorů a firem z regionu. Summit představí startupové lídry v inovacích, nebudou chybět zástupci evropských univerzit a investoři, kteří se představí jako hlavní prezentující celého programu.

Náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová doplnila: „Jde o jednu z mnoha aktivit, kterou realizuje město v rámci podpory podnikání a podnikavosti s cílem podpořit talentované lidi ve městě a zároveň je do Ostravy přilákat. Předpokládám, že Ostrava se po summitu zapíše na globální investorskou mapu, identicky jako v případě předchozích hostitelských měst. Město také významně podporuje oblast vzdělávání, mezi podpořené projekty náleží program Global Experts, jehož hlavním cílem je přilákat na univerzity v Ostravě excelentní vědce dlouhodobě působící v zahraničí a zajistit jim podmínky pro výzkum v Ostravě, resp. Moravskoslezském kraji.“

Účastníky čekají panelové diskuze se světovými investory a startupy a sdílení know-how díky propracované networkingové aplikaci. Řečníci, investoři i účastníci konference přiletí ze států například Mosambik, Nový Zéland, z měst Cape Town, Sao Bento de Sul, Malaga, Dacar a dalších. Mimo to se účastníci mohou těšit na prezentace startupů z Moravskoslezského kraje a na finále dalšího ročníku CEE Startup Voucher, který podporuje podnikatele z Česka, Polska a Slovenska. Chybět nebude pracovní veletrh JobFair, kde mohou firmy prezentovat své nabídky zaměstnání.

Unique Summit je globální iniciativa hnutí Global StartupCities, která propojuje ekosystémy z celého světa za účelem podpory podnikání a rozvoje startupů. Aktuálně propojuje 18 měst z celého světa. Založena byla v roce 2018 a od té doby zaznamenala několik úspěšných ročníků.

Více informací a program akce naleznete: https://www.uniquesummit.com/.

 

 

Reklama

Doporučujeme

Prezident Zelenskyj pozval slovenského premiéra Fica na návštěvu Ukrajiny

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pozval slovenského premiéra Roberta Fica na Ukrajinu k projednání všech existujících otázek mezi oběma zeměmi. Oznámila to ukrajinská prezidentská kancelář po dnešním telefonátu mezi oběma představiteli.

USA se musí vyvarovat nadměrným požadavkům pro úspěch jednání, tvrdí Arakčí

Spojené státy se musí vyvarovat nadměrným požadavkům, aby byla diplomatická jednání s Íránem úspěšná. Podle agentur to dnes uvedl íránský ministr zahraničí Abbás Arakčí. Írán a Spojené státy jednaly ve čtvrtek v Ženevě, další rozhovory se mají konat příští týden.

Polská vláda chystá zákon, kterým by sociální sítě zakázala dětem do 15 let

Polská vláda chystá zákon, kterým by zakázala používat sociální sítě dětem mladším 15 let. Jejich provozovatelé by byly odpovědní za ověřování věku uživatelů. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to řekla polská ministryně školství Barbara Nowacká.

Netflix odstoupil od koupě Warner Bros. Zvítězil Paramout

Měsíc trvající bitva o Warner Bros. je u konce a vítězně z ní odchází společnost Paramount Skydance. Učinila lepší nabídku na odkoupení celé společnosti i s jejími ikonickými studii a katalogem filmů a televizních sérií. Streamovací Netflix svou nabídku zvýšit odmítl, protože by pro něj akvizice už nebyla atraktivní.

Doplňovací volby v Británii vyhráli Zelení, labouristé skončili třetí

Doplňovací parlamentní volby v obvodu Gorton a Denton v jihovýchodním Manchesteru vyhrála kandidátka Zelených Hannah Spencerová. Na druhém místě skončila protiimigrační Reform UK, vládní labouristi obsadili třetí místo. Podle agentury Reuters porážka ještě zvyšuje tlak na britského premiéra Keira Starmera, který čelí nepopularitě ve volebních průzkumech a kauzám spojeným s vazbami zástupců jeho strany na amerického sexuálního predátora Jeffreyho Epsteina.

Rusko zasáhlo přístavní infrastrukturu v Oděské oblasti i hotel v Sumách

Ruská armáda v noci na dnešek zasáhla přístavní infrastrukturu v Oděské oblasti na jihu Ukrajiny, oznámil ukrajinský vicepremiér Oleksij Kuleba. V centru Sum na severu země Rusko podniklo dva údery na hotel, podle úřadů se nikomu nic nestalo. Čtyři lidé jsou zranění po ruském dronovém útoku na město Vilňansk severovýchodně od Záporoží.

Jsme v otevřené válce. Pákistán zaútočil na Afghánistán

Začalo to bombardováním cílů v Afghánistánu pákistánským letectvem a přeshraničním útokem armády Tálibánu, který má nad zemí kontrolu. Islámábádu došla trpělivost, vyhlásil Kábulu „otevřenou válku“ a provedl letecké údery na několik míst v Afghánistánu. Írán, Rusko i další aktéři apelují na ukončení bojů.

Jednání USA a Íránu přinesla podle Ománu pokrok a budou brzy pokračovat

Dnešní nepřímá jednání Íránu a Spojených států o jaderném programu Teheránu v Ženevě přinesla pokrok a po domácích konzultacích budou brzy pokračovat. Oznámilo to podle agentury Reuters ománské ministerstvo zahraničí, které schůzku zprostředkovalo. To rovněž podle agentury AFP sdělilo, že se v příštím týdnu uskuteční ve Vídni technické diskuze mezi USA a Íránem.

Zemřel spolutvůrce seriálu Červený trpaslík Rob Grant

Fanoušci sci-fi komedie po celém světě přišli o výraznou tvůrčí osobnost. Rob Grant, spolutvůrce kultovního seriálu Červený trpaslík, zemřel ve věku 70 let. Za sebou zanechal silnou stopu v televizní i literární tvorbě.

Hillary Clinton před komisí: O Epsteinových zločinech jsem neměla tušení

Hillary Clinton vypovídala za zavřenými dveřmi před výborem Sněmovny reprezentantů, který prověřuje případ Jeffreyho Epsteina. Dle svého vyjádření si na něj nevzpomíná a s jeho aktivitami nemá nic společného. Zároveň obvinila republikány, že odvádějí pozornost od vazeb Donalda Trumpa.

Sopečný popel z Etny pomáhá polím místo skládek

Popel z aktivní sopky roky dusil sicilská města. Ucpával ulice, ničil zahrady a plnil skládky. Teď se karta obrací. Vědci i farmáři ukazují, že to, co padá z nebe, může půdu vyživit a ušetřit miliony.

EU podle Moskvy rozhodla omezit ruské zastoupení v Bruselu, Rusko prý odpoví

Evropská unie podle mluvčí ruského ministerstva zahraničí Mariji Zacharovové rozhodla o omezení počtu pracovníků ruského diplomatického zastoupení v Bruselu. Zacharovová řekla, že Rusko takový krok považuje za diskriminační a nenechá ho bez odpovědi. Rozhodnutí podle názoru Moskvy potvrdilo, že evropské pokusy účastnit se jednání o ukončení ruské války proti Ukrajině jsou neopodstatněné, napsala ruská agentura TASS.

Írán a USA v Ženevě pokračují v nepřímých jednáních o jaderném programu

Írán a Spojené státy dnes v Ženevě zahájily další kolo nepřímých jednání o jaderném programu Teheránu. Podle agentury AP jsou dnešní rozhovory zprostředkované Ománem poslední diplomatickou šancí, jak předejít konfliktu mezi těmito dvěma zeměmi. USA již do blízkovýchodního regionu vyslaly řadu válečných letadel a lodí, aby vyvinuly tlak na Teherán k uzavření dohody. Dnešní rozhovory byly podle agentur odpoledne zatím bez jasného důvodu přerušeny. Podle mluvčího íránského ministerstva zahraničí Esmaíla Baghaího se však delegace dnes ještě znovu sejdou, zřejmě okolo 17:30 až 18:00.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama