menu

26.9 C
Czech
Úterý 23. července 2024

V Pásmu Gazy za poslední den zahynulo 37 lidí, uvádí tamní úřady

V Pásmu Gazy při operacích izraelské armády zahynulo 37 lidí za posledních 24 hodin, uvedla dnes agentura Reuters s odkazem na ministerstvo zdravotnictví ovládané palestinským teroristickým hnutím Hamás. Počet obětí z řad Palestinců se po devíti měsících izraelské vojenské ofenzivy blíží 39.000. Dalších téměř 90.000 lidí utrpělo zranění.

ANALÝZA: Ukrajinu vojenská pomoc zachránila, k vítězství to ale nestačí

Všechno špatné je k něčemu dobré. Masivní ofenzíva ruské armády v Charkovské oblasti Západu ukázala, že i když se zdá vítězství Ruska na Ukrajině vzdálené, bez vojenské pomoci tomu tak není. Situace pro obránce vypadala opravdu bledě, ale právě to pohnulo Kongresem v otázkách balíčku pomoci a administrativou prezidenta Joe Bidena, která ukrajinské armádě povolila používat americké zbraně k útokům na území Ruska. Ale to nestačí.

V Nové sadě sběratelské karetní hry Disney Lorcana "Shimmering Skies“, která bude uvedena na trh v srpnu 2024, se rozbíhají oslavy

Sledujte nás na sítích

Praha 12. června 2024 (PROTEXT) – „Shimmering Skies“ je pátou sadou v rámci oceňované franšízy sběratelských karetních her

Reklama

Letos na podzim bude navíc do vybraných deskových her „Disney Villainous: Úvod do zla“ přidána limitovaná promokarta ze sady „Shimmering Skies“

Oceňovaný vydavatel her, puzzle a hraček Ravensburger oznámil vydání nejnovější sady velice oblíbené sběratelské karetní hry Disney Lorcana. Během dnešní akce Lorecast odhalila společnost Ravensburger podrobnosti o páté sadě sběratelské karetní hry Disney Lorcana Shimmering Skies, která nejenže představuje nové Disneyho postavy a herní postupy, ale dává hráčům možnost zjistit, co se bude v říši dít dál po porážce po moci bažící Uršuly. Shimmering Skies se nejprve objeví na pultech místních herních prodejen 9. srpna 2024 a poté 23. srpna 2024 u dalších maloobchodních prodejců. Společnost Ravensburger také oznámila uvedení prémiové karty Shimmering Skies s alternativní grafikou, která bude po omezenou dobu k dispozici v nových verzích deskové hry Disney Villainous: Úvod do zla označených speciální nálepkou a to od září 2024. Tato verze bude v prodeji od září 2024.

Shimmering Skies

V sadě Shimmering Skies pořádá říše Lorcana velikou slavnost na oslavu nedávného vítězství nad Uršulou, kterým skončila předchozí sada s názvem Ursula‘s Return. Zatímco se většina obyvatel Lorcany účastní vzrušující zábavy, začíná se odvíjet nový příběh. Naši Illumineeři hledají způsob, jak napravit zhoršující se škody, které způsobila Uršula ve středu říše (Great Illuminary).

Reklama

V sadě Shimmering Skies se představí postavy z Disneyho filmu Raubíř Ralf, např. Vanilopka von Šmak a Opravář Felix Junior. Kromě toho mohou hráči s rozvíjejícím se dějem očekávat nové herní postupy a nádherné grafické zpracování – vše je prodchnuto elektrickou energií, která umocňuje oslavu i zážitek ze hry. Více informací o postupech a dalších kartách bude zveřejněno s blížícím se datem uvedení na trh. Všechny karty v této sadě lze použít k úpravě stávajících balíčků sběratelské karetní hry Disney Lorcana, nebo k hraní s již dříve vydanými sadami The First Chapter, Rise of the Floodborn, Into the Inklands a Ursula‘s Return.

Sada sběratelské karetní hry Disney Lorcana Shimmering Skies bude obsahovat dva startovací balíčky s kombinací smaragdových/ocelových nebo ametystových/rubínových karet (499,- Kč), rozšiřující balíčky dalších karet (149,- Kč) a nový poklad Illumineerů (1.199,- Kč). Mezi nové herní doplňky patří dvě nové podložky s Mirabelou z Disneyho filmu Encanto a „Dokonalou mystickou bytostí“ Belle z Disneyho filmu Kráska a zvíře (499,- Kč) a navíc *NOVÉ* složky s devíti kapsami graficky ztvárněné dvorním výtvarníkem Disney Lorcana Nicholasem Kolem (499,- Kč). K dispozici budou také obaly na karty (249,- Kč) a krabičky na balíčky karet (149,- Kč) s Disneyho Tianou a Aladinem.

Karta sběratelské karetní hry Disney Lorcana ve hře Disney Villainous: Úvod do zla

Nová speciální edice hry Disney Villainous: Úvod do zla bude obsahovat prémiovou verzi nové karty Shimmering Skies. Hra Disney Villainous: Úvod do zla byla poprvé představena v roce 2023 v rámci limitované nabídky Disney100. Opět do příběhu přivádí jedny z prvních Disneyho padouchů – Zlobu, kapitána Hooka, Uršulu a prince Jana, videozdroje vhodné pro začátečníky a „přepracovanou“ hru na základě zpětné vazby od fanoušků i poznatků, které tým Ravensburger získal při vývoji celého systému her Disney Villainous.

Na oslavu uvedení hry na trh v maloobchodních prodejnách a herních obchodech po celé zemi propůjčil tým Disney Villainous svůj zavedený výtvarný styl kartě Shimmering Skies s princem Janem. Tuto kartu sběratelské karetní hry Disney Lorcana najdete pouze v nových verzích hry Disney Villainous: Úvod do zla s identifikační nálepkou na přední straně.

O hře Villainous

Oceňovaná franšíza Villainous, uvedená na trh v roce 2018, si získala fanoušky pro celou řadu 14 her. Řada se neustále rozrůstá a objevují se v ní oblíbené postavy a příběhy ze světa Disney, Pixar, Star Wars™ a Marvel. Každá hra Villainous se dá hrát přímo po vybalení z krabice nebo v kombinaci s dalšími hrami v rámci každé franšízy. Nabízí tak hráčům možnost vžít se do role podlých zloduchů a s radostí si vychutnávat plnění jedinečně zaměřených cílů. Hry Villainous si získaly uznání za strhující herní design, vlastní výtvarné zpracování a charakteristické trojrozměrné figurky.

O sběratelské karetní hře Disney Lorcana

Hra Disney Lorcana, která se poprvé objevila na trhu v srpnu 2023, je populární sběratelská karetní hra zasazená do podivuhodné říše Lorcana. Hráči se ujímají role Illumineerů a pomocí magického inkoustu přivolávají tým Disneyho postav, které jednají známými i fantastickými způsoby. Hra je navržena tak, aby se ji mohli snadno naučit nováčci a zároveň aby nabízela strategickou hloubku pro zkušené hráče. Obsahuje stovky originálních uměleckých kousků od Disneyho, které si sběratelé zamilují. Je vhodná pro začátečníky, zkušené hráče sběratelských karetních her i fanoušky Disneyho. Sběratelská karetní hra Disney Lorcana zatím vydala čtyři sady – The First Chapter, Rise of the Floodborn, Into the Inklands a Ursula‘s Return. Pro rok 2024 je naplánována ještě sada Shimmering Skies a jedna další sada. Společnost Ravensburger také v květnu 2024 v Severní Americe a Evropě spustila oficiální sérii soutěží ke sběratelské karetní hře Disney Lorcana s názvem Disney Lorcana Challenge.

 

Zdroj: Ravensburger CEE 

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Soud v Londýně odsoudil islámského duchovního za vedení teroristické organizace

Britský radikální islámský duchovní Anjem Choudary byl v procesu u londýnského soudu shledán vinným z teroristických trestných činů. Soud došel k závěru, že Choudary řídil skupinu, která byla v Británii před více než deseti lety zakázána jako teroristická organizace, a nabádal ostatní, aby ji podporovali. Choudary vinu odmítá, píše Reuters. Výši trestu soud oznámí za týden.

Zadlužení EU roste: Nejvyšší nárůst zaznamenalo Slovensko

Evropská unie zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2024 zvýšení zadlužení na 82 procent hrubého domácího produktu (HDP). Tento růst ukončil předchozí pokles, když v posledním čtvrtletí roku 2023 činil dluh EU 81,5 procenta HDP. Podle zprávy Eurostatu je nárůst nejvýraznější na Slovensku, nicméně i Česká republika zaznamenala další zvýšení svého státního dluhu, který dosáhl nového rekordu.

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Co by pro Izrael znamenalo vítězství Harris v prezidentských volbách

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ráno odletěl do USA. Pozorovatelé se rozpovídali o tom, jaký vliv bude mít současné politické dění v USA na americko-izraelské vztahy a válku v Gaze. Viceprezidentka Kamala Harris má dostatek podpory ve své straně k nominaci do prezidentské kandidatury.

Rusko i Ukrajina hlásí vzdušné útoky nepřítele a sestřelení dronů

Moskva i Kyjev informují o nejnovějších vzdušných útocích nepřítele, přičemž Rusko hlásí kromě sestřelení řady dronů také škody a oběti. Gubernátor ruského Krasnodarského kraje uvedl, že ukrajinská armáda zaútočila na trajekt v přístavu Kavkaz, což si vyžádalo mrtvého a zraněné. Ruské ministerstvo obrany před tím oznámilo likvidaci 25 ukrajinských dronů během noci na dnešek. Ukrajinské vzdušné síly hlásí sestřelení sedmi ruských bezpilotních letounů z osmi.

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Soud v Londýně odsoudil islámského duchovního za vedení teroristické organizace

Britský radikální islámský duchovní Anjem Choudary byl v procesu u londýnského soudu shledán vinným z teroristických trestných činů. Soud došel k závěru, že Choudary řídil skupinu, která byla v Británii před více než deseti lety zakázána jako teroristická organizace, a nabádal ostatní, aby ji podporovali. Choudary vinu odmítá, píše Reuters. Výši trestu soud oznámí za týden.

Zadlužení EU roste: Nejvyšší nárůst zaznamenalo Slovensko

Evropská unie zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2024 zvýšení zadlužení na 82 procent hrubého domácího produktu (HDP). Tento růst ukončil předchozí pokles, když v posledním čtvrtletí roku 2023 činil dluh EU 81,5 procenta HDP. Podle zprávy Eurostatu je nárůst nejvýraznější na Slovensku, nicméně i Česká republika zaznamenala další zvýšení svého státního dluhu, který dosáhl nového rekordu.

Čína si chce podmanit sílu hurikánů. Obří větrné turbíny z nich mají vyrábět elektřinu

Představte si větrnou turbínu, která dokáže nejen odolat těm nejdestruktivnějším hurikánům, ale dokonce umí využít sílu těchto nepředvídatelných bouří k výrobě elektřiny. Čína vyrobila dokonce dvě takové mega-turbíny. Umístila je na masivní plovoucí betonovou platformu v přístavu města Kanton.

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Co by pro Izrael znamenalo vítězství Harris v prezidentských volbách

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ráno odletěl do USA. Pozorovatelé se rozpovídali o tom, jaký vliv bude mít současné politické dění v USA na americko-izraelské vztahy a válku v Gaze. Viceprezidentka Kamala Harris má dostatek podpory ve své straně k nominaci do prezidentské kandidatury.

Rusko i Ukrajina hlásí vzdušné útoky nepřítele a sestřelení dronů

Moskva i Kyjev informují o nejnovějších vzdušných útocích nepřítele, přičemž Rusko hlásí kromě sestřelení řady dronů také škody a oběti. Gubernátor ruského Krasnodarského kraje uvedl, že ukrajinská armáda zaútočila na trajekt v přístavu Kavkaz, což si vyžádalo mrtvého a zraněné. Ruské ministerstvo obrany před tím oznámilo likvidaci 25 ukrajinských dronů během noci na dnešek. Ukrajinské vzdušné síly hlásí sestřelení sedmi ruských bezpilotních letounů z osmi.

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Při protestech v Bangladéši zemřelo nejméně 173 osob, přes 1100 bylo zatčeno

Počet mrtvých v důsledku násilností v Bangladéši v posledních dnech vzrostl na 173. Mezi oběťmi jsou i policisté a úřady zatkly více než 1100 lidí, informovala dnes agentura AFP. Násilí provázelo studentské protesty proti obnovenému mechanismu obsazování pracovních míst ve veřejném sektoru. Bangladéšský nejvyšší soud v neděli většinu kvót zavedených tímto systém zrušil.
Reklama
Reklama