Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  V horách v Coloradu se našlo lidské tělo. Patří zřejmě Němci pohřešovanému skoro 40 let

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tělo, které se našlo v národním parku Rocky Mountains v Coloradu, zřejmě patří německému lyžaři Rudi Moderovi (27), který v horách zmizel před 38 lety. Informuje o tom CNN.

  Rudi Moder, zkušený vysokohorský turista žijící ve Fort Collins v Coloradu, byl nahlášen svým spolubydlícím jako nezvěstný v únoru 1983 poté, co se vydal na třídenní výlet přes Thunder Pass do národního parku Rocky Mountain, uvedli úředníci v tiskové zprávě.

  Pátrání po něm v té době ztěžovala více než metrová vrstva sněhu, která oblast pokryla. To podle zástupců parku zkomplikovalo pátrací úsilí při hledání stop a dalších vodítek.

  Po Moderovi se pátralo několik dní, později i letecky. Přestože se našly drobné stopy včetně skrýše s jídlem a sněhové jeskyně se spacákem, po turistovi jakoby se slehla zem. A to až do srpna 2020.

  Tehdy totiž objevil turista kosterní pozůstatky v blízkosti lavinových trosek. Vyšetřování však v té době opět nebylo dokončeno kvůli tomu, že úřady přesunuly svou pozornost na boj s požáry a také kvůli velkému množství sněhu. V létě 2021 našli strážci parku lyže, hole a boty spolu s pozůstatky osobních věcí, o nichž se domnívali, že patří Moderovi.

  Další nalezení pohřešovaní

  Úřad koronera okresu Grand však nemohl potvrdit identifikaci pomocí zubních záznamů. S vyzvednutím ostatků pomáhal strážcům parku speciální tým FBI pro vyhledávání důkazů. Nyní se má za to, že nalezené kosti skutečně Moderovi patří.

  Úředníci intenzivně spolupracovali s německou vládou na repatriaci, informování rodiny a analýze zubních záznamů,“ uvedl park.

  Hory někdy vydají svá smutná tajemství až po čase. Minulý měsíc úřady uvedly, že lidské ostatky nalezené ve státním parku v Massachusetts patří Elijahu Lewisovi, pětiletému chlapci z New Hampshire, který byl pohřešován více než měsíc. A v lednu 2020 zástupci národního parku Joshua Tree v Kalifornii oznámili, že našli kosterní pozůstatky Paula Millera. Jednapadesátiletého Kanaďana, který se ztratil v roce 2018.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř, jedna z nejchladnějších částí planety, kde teploty v zimě padají až k mínus padesáti stupňům celsia, se mění k nepoznání. Zimu střídají horka. Zmatená je jak tamní zvěř, tak rostliny, které začínají pučet před Vánoci.
  Veterinář

  Britská veterinární asociace: Než si pořídíte mazlíčka, najděte si veterináře

  Pandemie a neustále se opakující lockdowny vedly v mnoha zemích k tomu, že si lidé ve velkém pořizovali mazlíčky. Nyní jsou Britové varováni, aby si nejprve našli veterináře, než si na Vánoce domácí zvíře pořídí.
  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla

  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla. Patovou situaci přesto proměnila v životní výhru

  Moc toužila po miminku. Vytrvale randila s muži a doufala, že najde adepta na tatínka. Marně. Přesto má příběh šťastný konec. Mandě Epton ze Sydney se podařilo patovou situaci proměnit v životní výhru.
  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií?

  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií? Studie šokuje nejednoho dovolenkáře

  Většinou se jako první dozvíte, kde se nacházejí nejkrásnější pláže s tou nejprůzračnější vodou. Ekologičtí odborníci se na tuto tématiku však podívali z opačného konce a zjistili, ve kterých oblastech je moře nejšpinavější.
  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Co to je, mít smrt přímo před očima, dobře ví hospicová sestra z Los Angeles v Kalifornii, Julie McFadden. Při své práci je denně v kontaktu jak s umírajícími, tak s jejich nejbližšími. Díky načerpaným vědomostem má neuvěřitelně rozrůstající se základnu fanoušků.
  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Kayleigh Baldwin-Wilkinson (28) z anglického hrabství Essex byla vždy baculatější. Postupem času se však vyjedla přímo do morbidní obezity. Zhubnout dietami se jí nepovedlo, a tak vsadila na chirurgy. Za 8 000 liber z ní vykřesali sexy krásku bez námahy.
  Reklama
  Reklama
  Reklama