Více
  29.3 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  V horách v Coloradu se našlo lidské tělo. Patří zřejmě Němci pohřešovanému skoro 40 let

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tělo, které se našlo v národním parku Rocky Mountains v Coloradu, zřejmě patří německému lyžaři Rudi Moderovi (27), který v horách zmizel před 38 lety. Informuje o tom CNN.

  Rudi Moder, zkušený vysokohorský turista žijící ve Fort Collins v Coloradu, byl nahlášen svým spolubydlícím jako nezvěstný v únoru 1983 poté, co se vydal na třídenní výlet přes Thunder Pass do národního parku Rocky Mountain, uvedli úředníci v tiskové zprávě.

  Pátrání po něm v té době ztěžovala více než metrová vrstva sněhu, která oblast pokryla. To podle zástupců parku zkomplikovalo pátrací úsilí při hledání stop a dalších vodítek.

  Po Moderovi se pátralo několik dní, později i letecky. Přestože se našly drobné stopy včetně skrýše s jídlem a sněhové jeskyně se spacákem, po turistovi jakoby se slehla zem. A to až do srpna 2020.

  Tehdy totiž objevil turista kosterní pozůstatky v blízkosti lavinových trosek. Vyšetřování však v té době opět nebylo dokončeno kvůli tomu, že úřady přesunuly svou pozornost na boj s požáry a také kvůli velkému množství sněhu. V létě 2021 našli strážci parku lyže, hole a boty spolu s pozůstatky osobních věcí, o nichž se domnívali, že patří Moderovi.

  Další nalezení pohřešovaní

  Úřad koronera okresu Grand však nemohl potvrdit identifikaci pomocí zubních záznamů. S vyzvednutím ostatků pomáhal strážcům parku speciální tým FBI pro vyhledávání důkazů. Nyní se má za to, že nalezené kosti skutečně Moderovi patří.

  Úředníci intenzivně spolupracovali s německou vládou na repatriaci, informování rodiny a analýze zubních záznamů,“ uvedl park.

  Hory někdy vydají svá smutná tajemství až po čase. Minulý měsíc úřady uvedly, že lidské ostatky nalezené ve státním parku v Massachusetts patří Elijahu Lewisovi, pětiletému chlapci z New Hampshire, který byl pohřešován více než měsíc. A v lednu 2020 zástupci národního parku Joshua Tree v Kalifornii oznámili, že našli kosterní pozůstatky Paula Millera. Jednapadesátiletého Kanaďana, který se ztratil v roce 2018.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS