Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 21 května, 2022

  V 90 letech zemřel Sean Connery, legendární představitel Jamese Bonda

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Sir Sean Connery zemřel ve věku 90 let, uvedla jeho rodina. Skotský herec za svůj život ztvárnil desítky rolí. Do filmové historie se zapsal jako první představitel agenta 007 Jamese Bonda, přičemž se objevil v sedmi špionážních thrillerech.

  Sir Sean zemřel v klidu ve spánku na Bahamách po delší nemoci, informoval jeho syn Jason Connery.

  Řekl, že jeho otec „měl kolem sebe mnohé ze své rodiny“, když v noci zemřel. „Všichni pracujeme na porozumění této obrovské události, protože k ní došlo teprve nedávno, i když můj otec nebyl v pořádku už nějakou dobu,“ dodal.

  „Smutný den pro všechny, kteří znali a milovali mého otce, a smutná ztráta pro všechny lidi po celém světě, kteří si užívali úžasný dar, který měl jako herec,“ prohlásil syn.

  Herecká kariéra Conneryho trvala několik desetiletí a jeho ocenění zahrnují Oscara, dvě ceny Bafta a tři Zlaté glóby. Mezi nejznámější filmy Sira Seana patří Jméno Růže, Hon na ponorku, Indiana Jones a poslední křížová výprava nebo Skála.

  Narodil se jako Thomas Sean Connery v roce 1930. Vyrůstal v chudých poměrech v Edinburghu a ve 14 letech opustil školu, aby pracoval jako mlékař. V roce 1948 vstoupil do britského námořnictva, které musel později ze zdravotních důvodů opustit.

  V 18 letech začal s kulturistikou a kromě mnoha různých zaměstnání získal práci jako model. V roce 1953 se zúčastnil soutěže Mr. Universe, v níž skončil na třetím místě. Poté, co se již nějakou dobu zajímal o herectví, využil návštěvy v Londýně a úspěšně absolvoval konkurz do muzikálu Jižní Pacifik. Nastartoval tak svou hereckou kariéru.

  Podle řady anket je Connery považován za nejlepšího představitele Jamese Bonda ve franšíze 007. Oscara získal v roce 1988 za svůj herecký výkon ve vedlejší roli policisty ve filmu Neúplatní. V roce 2000 byl královnou povýšen do šlechtického stavu. Své 90. narozeniny oslavil v srpnu.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS