9.7 C
Czech
Čtvrtek 22. února 2024

IDF zveřejnila znepokojivé záběry unesené matky a jejích dětí v Gaze

Izraelské obranné síly (IDF) zveřejnily znepokojivé záběry z průmyslových kamer, na nichž je údajně vidět, jak teroristé z Hamásu vedou ulicemi Chán Júnisu Shiri Bibas její dvě malé děti, Ariel a Kfira. Rodina je pohřešována od 7. října, kdy byla unesena ze svého domu v kibucu Nir Oz při brutálním útoku, který si vyžádal životy nejméně 1 200 lidí a 240 jich bylo uneseno.

Kylian Mbappe se chystá na historický přestup do Realu Madrid, prohlásil, že chce opustit Paris Saint-Germain

Dlouho očekávaný přestup Kyliana Mbappého do Realu Madrid se zdá být na spadnutí, což znamená konec ságy, která poutala fotbalový svět poslední čtyři roky. Francouzský vítěz mistrovství světa, který původně odmítl přestup ke gigantům La Ligy v roce 2022, aby prodloužil smlouvu s Paris Saint-Germain, nyní veřejně vyjádřil svůj záměr klub na konci sezony opustit.

Uznejme Ukrajinu jako technologickou velmoc. SiteOne i její klienti pomáhají lidem postiženým válkou

Sledujte nás na sítích

Praha 4. března 2022 (PROTEXT) – Ekonomika Ukrajiny patří dlouhodobě ke slabším, k tomu se navíc přidaly i hrůzy války. Ukrajinci jsou v Evropě často využíváni pro méně odbornou práci, přitom zejména v jejich řadách nechybí odborníci v IT oboru. A právě jim dává SiteOne ve svých řadách prostor. Nabízí možnost naplno využít potenciál a zvýšit jejich životní úroveň.

Počet zaměstnanců z Ukrajiny v Česku i přes covidová omezení v posledních dvou letech rostl, jak dokazují statistiky úřadu práce a ministerstva vnitra. Vyplývá z nich i to, že Ukrajinky a Ukrajinci tvoří více než čtvrtinu zahraniční pracovní síly v Česku. Dá se předpokládat, že jde o ještě vyšší poměr, protože podle neoficiálních zdrojů tu velká část z nich pracuje načerno. Nicméně i tak lidé z Ukrajiny dlouhodobě pomáhají v tuzemsku řešit nedostatek pracovních sil.

Přesto si ekonomové i zaměstnavatelé stěžují na nedostatek lidí, což považují pro českou ekonomiku za největší překážku, a žádají zjednodušení přístupu cizinců na náš trh práce. Podle expertů se nezaměstnanost dostala na přirozenou hranici a volní pracovníci v zemi jednoduše nejsou. Odbory nesouhlasí ani s jedním z tvrzení a trvají na zvýšení platu zaměstnancům. Pak by jich byl mezi Čechy dostatek, předpokládají.

Ukrajinské ženy a muži mají dveře do SiteOne otevřené

Co se týče zaměstnanců z Ukrajiny, není jich v Česku nedostatek jen na podhodnocených pracovních pozicích. Zatímco Češi stylizovali Ukrajince do představitelů levné pracovní síly, z Ukrajiny se stala technologická a IT velmoc. Podle moderní ekonomické diplomacie MZV ČR je na jejím území více než čtyři tisíce firem zaměřených na blockchain, vývoj počítačových her nebo třeba nanotechnologií. Tento druh služeb je třetím nejdůležitějším exportním artiklem Ukrajiny.

SiteOne si je jako český expert na digitální transformaci vědoma jak obrovského potenciálu, tak aktuální tragické situace a připojuje se k podpoře Ukrajiny. Ženám, kterým se podařilo dostat přes hranice, nabízí možnost spolupráce na designerských pozicích a v developmentu. Zároveň je to pro ně příležitost rovnocenně se zařadit do společnosti, dostávat adekvátně zaplaceno za práci ve svém oboru a vést v rámci možností normální život bez strachu o prostředky.

Stejně tak SiteOne umožňuje práci ve full remote režimu ukrajinským IT odborníkům. Komunikace v angličtině je pro nás samozřejmostí. Pro kolegy z Ukrajiny tím padá bariéra neznalosti češtiny.

„Do Česka nejčastěji proudí lidé ze západní Ukrajiny, často bez vzdělání. Jsou velmi pracovití, takže na ně narazíte všude. Proto mají Češi Ukrajince zafixované jako zedníky a uklízečky. Ale stejně tak jsou vnímáni Češi, kteří jezdí pracovat do Británie,“ porovnává vnímání národů Olga Koroťa, Ukrajinka dlouhodobě žijící v Česku. „Taky je rozdíl mezi znalostí angličtiny na periferiích Ukrajiny a ve velkých městech.“

„Lidé pracující v IT angličtinu ovládají perfektně, jsou zvyklí pracovat odkudkoliv, z nabídek si mohou vybírat, znám například spoustu takových v Kyjevě. Obrovskou výhodu mají ti, co v Česku studovali. Ale někteří raději vzali noční směny v továrně, jen aby uživili rodinu, přestože mají odborné vzdělání. Teď v první vlně prchají pryč ti, kteří tu mají známé a mohou u nich zůstat. Další vyčkávají, protože nevědí, co bude, a na Ukrajině mají vazby. Po odjezdu by se nemohli půl roku vrátit,“ vysvětluje.

Ukrajina dlouhodobě čelí jiným než vojenským útokům

„Přeji si, aby občané Ruské federace nejdéle ve střednědobém horizontu nastoupili náročnou cestu směrem k demokracii. To je jediná cesta pro dlouhodobý mír a spravedlivou prosperitu a dobrý život,“ říká k situaci na Ukrajině Jan Bezděk, CEO SiteOne . A zároveň vyzývá: „Nedávejme prostor dezinformacím. Ověřujme několikrát jakoukoliv zprávu, než ji začneme šířit dále.“

Na Ukrajinu totiž mimo raket útočí i ruské lži a konspirace. Hybridní informační válka skrze proruské dezinformační weby začala dávno před tou, kterou zažívají ukrajinští občané na vlastní kůži. SiteOne proto dlouhodobě finančně podporuje boj s lživými informacemi prostřednictvím Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky a Deníku N.

Jsme pyšní, že spolupracujeme s těmi, kterým nechybí empatie

Ani klienti SiteOne nezůstali pozadu a přidávají se k pomoci. Společnost E.ON daruje organizaci Člověk v tísni 10 milionů korun na pomoc lidem postiženým válkou, jak informuje Deník. Rodinám uprchlíků poskytne ubytování ve firemních rekreačních zařízeních. Finanční pomoc ze sbírky mezi vlastními zaměstnanci pošle energetický gigant českým obcím, do kterých míří lidé z Ukrajiny. Uprchlickým táborům nabídne energetické technologie. Vedení společnosti se připravuje i na možnou energetickou krizi.

UNICEF, který má od SiteOne responzivní web, upozorňuje na ohrožení 7,5 milionu ukrajinských dětí a zajišťuje pro ně humanitární pomoc. K pomoci se přihlásil i další z našich partnerů. „V souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině nabízí EUC do odvolání bezplatnou základní zdravotní péči ukrajinským občanům bez českého zdravotního pojištění. Stačí přijít na recepci naší kliniky,“ najdete na facebooku kliniky.

Do Česka, kterému se podařilo vymýtit vzteklinu, má Ukrajina daleko. Proto výuková veterinární ambulance České zemědělské univerzity v Praze v reakci na oznámení Státní veterinární správy (SVS) zdarma vyšetří zvířata doprovázející válečné uprchlíky a naočkuje je proti vzteklině. To je pro SVS jediný akceptovatelný scénář, aby se sem nebezpečné onemocnění znovu nedostalo, tvrdí pražský Deník.

„Nad rámec včerejšího daru 100 milionů korun ze strany naší skupiny PPF na vzdělávání dětských uprchlíků jsme se rozhodli věnovat za Air Bank a Zonky na pomoc Ukrajině dalších 10 milionů korun,“ uvádí Air Bank na facebookovém profilu.

Banka se taky rozhodla vracet na účet poplatek za zahraniční platbu na Ukrajinu. I když s tím nastal problém u dvou sbírkových účtů, Air Bank ho brzy vyřešila a benefit pro štědré dárce trvá.

Autor: redakce SiteOne

Kontakt: [email protected]

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nákladní loď poničila most v Číně, pět lidí přišlo o život

Pět lidí v noci na dnešek zahynulo, když do mostu v čínské provincii Kuang-tung narazila velká loď a část mostní konstrukce se i s autobusem a několika auty zřítila do vody. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na čínská média.

Palestinští útočníci u Jeruzaléma zabili jednoho člověka, dalších osm zranili

Při střelbě na dálnici u Jeruzaléma dnes zemřel jeden člověk a několik dalších utrpělo zranění. Dvě osoby jsou ve vážném stavu, informoval server The Times of Israel s odvoláním na místní záchranáře. Policie uvedla, že šlo o teroristický útok provedený třemi Palestinci, kteří byli zneškodněni.

Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, bude vydán do USA

Spoluzakladatel společnosti Terraform Labs Do Kwon zamíří do USA, kde čelí obvinění z podvodu v souvislosti s obrovskými ztrátami amerických investorů spojených s algoritmickým stablecoinem TerraUSD a tokenem Luna.

Izraelská armáda v noci opět ostřelovala i Rafáh, uvádí palestinské zdroje

Izraelská armáda v noci opět ostřelovala i město Rafáh na jihu Pásma Gazy, nejméně tři lidé při tom zemřeli, informoval dnes server The Times of Israel (ToI) s odvoláním na palestinské zdroje. V oblasti Ráfahu je nyní víc než milion lidí, kteří tam od loňského října utekli před boji v jiných částech Pásma Gazy.

Biden před listopadovými volbami zvažuje zpřísnění migrační politiky

Americký prezident Joe Biden před listopadovými volbami zvažuje zákaz nelegálního vstupu migrantům přes americko-mexickou hranici. Manévr, jenž připomíná politiku exprezidenta Donalda Trumpa, může podle amerických médií pobouřit liberální demokraty.

Policie ve Španělsku zatkla kněze za obchodování s Viagrou. Prodával ji se svým partnerem, píší média

Ve Španělsku byl zatčen kněz, který údajně ze svého domu provozoval obchod s lékem na erektilní dysfunkci Viagra. Na nelegální činnosti se měl podle španělských médií podílet i jeho milostný partner.

DOPORUČUJEME

Experti: Do konce příštího roku se velká část českých firem stane obětí deepfake útoku

Praha 22. února 2024 (PROTEXT) - Stále jednodušší přístup k nástrojům pro snadnou tvorbu deepfake obrázků, videí a zvuku přináší obrovské negativní dopady i...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Kanada nemá vyhráno ani letos. Hoří tam rekordní množství zombie požárů

Sněhové vločky jsou cítit kouřem a mají modrošedou barvu. Nad bílou pokrývkou se vznášejí oblaka smradlavého dýmu. Je zima, avšak pod půdou stravují organické materiály zombie požáry. Jakmile sníh roztaje a přijde suché jaro a léto, mohou se prohořet až na povrch a zapálit, co zbylo.

Nákladní loď poničila most v Číně, pět lidí přišlo o život

Pět lidí v noci na dnešek zahynulo, když do mostu v čínské provincii Kuang-tung narazila velká loď a část mostní konstrukce se i s autobusem a několika auty zřítila do vody. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na čínská média.

Palestinští útočníci u Jeruzaléma zabili jednoho člověka, dalších osm zranili

Při střelbě na dálnici u Jeruzaléma dnes zemřel jeden člověk a několik dalších utrpělo zranění. Dvě osoby jsou ve vážném stavu, informoval server The Times of Israel s odvoláním na místní záchranáře. Policie uvedla, že šlo o teroristický útok provedený třemi Palestinci, kteří byli zneškodněni.

Do Kwon, zakladatel Terraform Labs, bude vydán do USA

Spoluzakladatel společnosti Terraform Labs Do Kwon zamíří do USA, kde čelí obvinění z podvodu v souvislosti s obrovskými ztrátami amerických investorů spojených s algoritmickým stablecoinem TerraUSD a tokenem Luna.

Izraelská armáda v noci opět ostřelovala i Rafáh, uvádí palestinské zdroje

Izraelská armáda v noci opět ostřelovala i město Rafáh na jihu Pásma Gazy, nejméně tři lidé při tom zemřeli, informoval dnes server The Times of Israel (ToI) s odvoláním na palestinské zdroje. V oblasti Ráfahu je nyní víc než milion lidí, kteří tam od loňského října utekli před boji v jiných částech Pásma Gazy.

Biden před listopadovými volbami zvažuje zpřísnění migrační politiky

Americký prezident Joe Biden před listopadovými volbami zvažuje zákaz nelegálního vstupu migrantům přes americko-mexickou hranici. Manévr, jenž připomíná politiku exprezidenta Donalda Trumpa, může podle amerických médií pobouřit liberální demokraty.

Policie ve Španělsku zatkla kněze za obchodování s Viagrou. Prodával ji se svým partnerem, píší média

Ve Španělsku byl zatčen kněz, který údajně ze svého domu provozoval obchod s lékem na erektilní dysfunkci Viagra. Na nelegální činnosti se měl podle španělských médií podílet i jeho milostný partner.

Dvojčatům Hilary Swank bude v dubnu rok, jejich jména herečka prozradila teprve před pár dny

Americká herečka Hilary Swank se v roli matky našla. Držitelka Oscara tento týden v rozhovoru prohlásila, že nyní rozumí radosti z rodičovství. Popsala také příběhy, které ji při výběru jmen pro potomky dovedly k neobvyklé volbě: Aya a Ohm.