ZajímavostiÚtočníka, co v metru rozbil ženě hlavu kladivem, už zatkla policie

Útočníka, co v metru rozbil ženě hlavu kladivem, už zatkla policie

Policie zadržela muže, který brutálně zmasakroval kladivem ženu v newyorském metru a pak ji okradl. Píše o tom CNN.

Policie minulý týden uvedla, že sedmapadesátiletá žena byla ve čtvrtek kolem 23. hodiny napadena na stanici metra Queens Plaza asi 180 cm vysokým mužem, který měl na sobě tmavou bundu, modré džíny a šel o holi. Při útoku, který popsali jako brutální a nevyprovokovaný, žena silně krvácela z hlavy a měla proraženou lebku. Jednalo se o Ninu Rotschild, vědeckou pracovnici pro newyorské ministerstvo zdravotnictví.

Mluvčí newyorské policie v neděli CNN sdělil, že policisté na základě kamerových záznamů zatkli muže jménem William Blount (57). Útočník z metra byl stejně starý jako jeho oběť. Blount byl zatčen v místě svého registrovaného bydliště, které policie popsala jako „brloh“. Podle některých zpráv se jednalo o bezdomovce. Byl by to už třetí zločin za velmi krátkou dobu, ve kterém jako pachatel figuruje muž bez domova: tragicky skončil případ z ledna, kdy bezdomovec shodil v metru ženu přímo před přijíždějící vlak. Minulý týden v metru jiný bezdomovec pobodal tanečnici breakdance.

Mluvčí newyorské policie uvedl, že policie doporučuje obvinit Blounta z pokusu o vraždu, loupeže a napadení. Muž svou oběť nejprve skopal v metru ze schodů a když byla na zemi, třináctkrát ji vší silou udeřil do hlavy kladivem. Poté ji vzal tašku, kterou měla u sebe. Stalo se tak jen patnáct minut poté, co Nina Rotschild odešla domů z práce. Podle policie útočník oběti údajně ukradl dva mobilní telefony, platební a kreditní karty a neznámou částku peněz.

Policisté našli ženu ležet na zemi, měla proraženou lebku a tržné rány na hlavě. Záchranáři převezli ženu v kritickém stavu do nedaleké nemocnice Weill Cornell Medical.

Právníka zatím nemá

Blount zatím nebyl obviněn, uvedla Kim Livingston, mluvčí úřadu okresního prokurátora v Queensu, a dodala, že žaloba v jeho případě ještě nebyla sepsána. Nemá proto zatím právního zástupce, sdělila médiím Livingston. Zadržený útočník se má k soudu dostavit v pondělí a poté bude podle mluvčí teprve určí obhájce.

Blount, jehož poslední známá adresa je v Astorii, byl v minulosti již asi šestkrát zatčen, včetně obvinění z loupeže a trestného činu držení návykových látek. Podle záznamů si koncem 80. let minulého století odpykával trest za pokus o prodej zakázaných látek.

K útoku došlo pouhý týden poté, co starosta New Yorku Eric Adams vyhlásil iniciativu Plán bezpečnosti v metru a nasadil dalších 1 000 policistů a také týmy zdravotníků, aby potlačili rostoucí kriminalitu v metru. Plán přišel po zmíněné sérii nedávných trestných činů spáchaných bezdomovci.

Řekněme si to jasně, bezdomovci nejsou nebezpeční,“ řekl Adams. „Drtivá většina z nich není nebezpečná, ale musíme být upřímní, pokud jde o počet osob, které se potýkají s krizí duševního zdraví. Jsou nebezpeční sami sobě a jsou nebezpeční i pro obyvatele New Yorku,“ dodal starosta.

Doporučujeme

Francouzi natírají okna křídou a hledají úlevu od veder

Extrémní vedra přiměla mnoho Francouzů sáhnout po překvapivě jednoduchém řešení. Na okna domů, škol i dalších budov nanášejí směs z rozdrcené křídy a vody, která pomáhá odrážet sluneční záření. Levný postup se rychle šíří po sociálních sítích a v některých obchodech už kvůli velkému zájmu dochází zásoby.

Artis Brno si zahraje první ligu

Brno bude mít po letech dva zástupce v nejvyšší fotbalové soutěži. Vedle Zbrojovky si premiérovou sezonu mezi elitou zahraje také Artis Brno, který přijal nabídku Ligové fotbalové asociace na administrativní doplnění soutěže po vyloučení Karviné.

Kvůli skandálu ve varšavské nemocnici odstoupily zástupkyně primátora

Dvě zástupkyně varšavského primátora dnes odstoupily ze svých funkcí, oznámil primátor Rafal Trzaskowski. Jde o o důsledek skandálu v jedné z varšavských nemocnic, kde se politici vládní strany a jejich příbuzní těšili protekčnímu zacházení a šéf pohotovosti pobíral horentní příjmy. Po odhalení následuje "politické zemětřesení" v hlavním městě, informují média. Další personální změny mohou následovat, pohrozil premiér Donald Tusk.

Spojené státy stáhly po operaci proti IS z Nigérie většinu svých vojenských sil

Spojené státy stáhly z Nigérie většinu vojenských sil, které nasadily při nedávné společné operaci proti bojovníkům teroristické organizace Islámský stát (IS). Nyní na žádost Abuji poskytují zpravodajskou podporu, uvedl podle agentury Reuters velitel velitelství amerických sil pro Afriku (AFRICOM) Dagvin Anderson.

Interpol pátrá po 39leté Ukrajince, je podezřelá z bombovému útoku v Monaku

Mezinárodní policejní organizace Interpol pátrá po devětatřicetileté Ukrajince Anastasiji Berezovské. Organizace to dnes oznámila na svém webu. Žena je podezřelá z bombového útoku, při kterém byl v pondělí zraněn ukrajinský oligarcha Vadym Jermolajev a další dva lidé. Vyšetřovatelé podle médií nevylučují, že za útokem stála cizí mocnost.

Havaj testuje silnice z plastového odpadu a rybářských sítí

Havaj hledá nové využití pro plastový odpad, který by jinak končil na skládkách nebo v oceánu. Výzkumníci zkoušejí přimíchávat recyklované plasty a vyřazené rybářské sítě do asfaltových směsí. První výsledky naznačují, že takové silnice neuvolňují více mikroplastů než běžné vozovky a mohou pomoci řešit dva problémy najednou, plastový odpad i mořské znečištění.

Sběratele vinylů děsí vlna veder. Mohou vysoké teploty zničit jejich desky?

V červnu velkou část Evropy sežehla tepelná kupole. Teploty místy dosahovaly až 40 stupňů Celsia. Takové extrémy vyvolávají obavy o zdraví. Nervózní jsou ale i vášniví sběratelé desek. Obávají se, že extrémní teploty mohou jejich vinyly poškodit či zničit.

USA se obávaly, že Izrael spáchá atentát na íránské vyjednavače

Američtí činitelé se obávali, že se Izrael chystá spáchat atentát na íránské vyjednavače, zatímco s nimi Spojené státy na jaře vedly citlivá jednání, při nichž dojednaly dočasnou mírovou dohodu. S odkazem na stávající a bývalé zástupce USA o tom napsal zpravodajský web deníku The New York Times (NYT).

Američané vzdávají hledání práce. Participace na trhu klesla nejníže za 50 let

Nezaměstnanost v USA klesla, ale není to dobrá zpráva. Část americké populace totiž přestala hledat zaměstnání, což znamená, že vypadla z trhu práce. Klesající nezaměstnanost tedy maskuje slabost trhu práce. Roli v tom hraje stárnoucí populace, zmenšující se populace migrantů a nepříznivá ekonomická situace.

Ukrajinské a ruské úřady informují o mrtvých a raněných po vzájemných útocích

Nejméně čtyři lidé, včetně dítěte a jeho matky, přišli o život při ruském útoku v Sumské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, další oběť je hlášena z Dněpropetrovské oblasti, uvedly místní úřady. Gubernátoři regionů na západě Ruska informují o dvou obětech ukrajinských útoků. V Kyjevě je dnes smutek za oběti čtvrtečního útoku, jejichž počet po vyproštění tří těl z trosek stoupl na tři desítky. Ale další lidé, včetně patnáctileté dívky, se dosud pohřešují.

Krvavější než Stalingrad: Válka na Ukrajině dosáhla temné bilance

Válka na Ukrajině je krvavější než bitva o Stalingrad. S takto temnou bilancí přišlo Centrum pro strategická a mezinárodní studia (CSIS). Podle něj dosáhl počet obětí konfliktu 2 milionů, přičemž válka je mnohem nákladnější pro Rusko než Ukrajinu. Ani přes obrovské ztráty boje nepolevují.

Moldavský premiér překvapivě oznámil rezignaci, důvod neupřesnil

Moldavský premiér Alexandru Munteanu dnes překvapivě oznámil rezignaci, v čele vlády byl od loňského listopadu. Jeho odstoupení znamená pád celé vlády. Premiér neupřesnil, proč se takto rozhodl, uvedla agentura Reuters.

Výbuch v kavárně v Damašku zabil nejméně devět lidí

Nejméně devět obětí a dvacet zraněných si vyžádal čtvrteční výbuch v kavárně v centru Damašku. Podle prvních zjištění explodovala podomácku vyrobená nálož, k odpovědnosti se zatím nikdo nepřihlásil.

Počet obětí zemětřesení ve Venezuele vzrostl na 2595, pátrání pokračuje

Počet potvrzených obětí zemětřesení ve Venezuele vzrostl na 2595, uvedla podle světových agentur ve čtvrtek večer (dnes nad ránem SELČ) prozatímní prezidentka Delcy Rodríguez. Pátrání po přeživších po otřesech z 24. června stále pokračuje, dodala politička, podle níž živel zcela zničil 189 domů. Pohřešováno je několik desítek tisíc lidí.

Hasiči na jihu Francie bojují s požáry, ty podle úřadů spálily přes 1200 hektarů

Stovky hasičů dnes na různých místech ve Francii bojovaly proti lesním požárům. Ty zasáhly především jižní část země. Přes 3000 lidí bylo evakuováno u obce Canet-en-Roussillon na jihozápadě. Pod kontrolu se podařilo dostat požáry u Marseille, kde premiér Sébastien Lecornu řídil zasedání krizového štábu. Podle něj lesní požáry zničily ve Francii 8700 hektarů půdy, z toho 1200 hektarů jen za středu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama