Více
  19.9 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Valorant dostává novou mapu: Pearl

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  VALORANT dostává osmou mapu, Pearl. Podle tiskové zprávy společnosti Riot Games je mapa Pearl zasazena do podmořského města v Portugalsku a je jednoduchá, bez designových vychytávek, jako jsou teleporty nebo dveře.

  Mapa by se měla objevit ve VALORANTu v 5. aktu 1. epizody 22. června.

  Pearl je třípruhová mapa s malými středními a dlouhými křídly. Z prvních ukázek hraní to vypadá, že střední oblast Pearl bude ostře sledovaná. Je zde také dobrá rovnováha mezi úhly na dlouhou a krátkou vzdálenost. Útočníci budou sestupovat do území obránců směrem k místům s hroty.

  „Po hrách Icebox, Breeze a Fracture jsme chtěli vytvořit mapu, která bude trochu přímočařejší. To, co dostanete, je ze strategického hlediska něco klamavě jednoduchého. Přesto v ní stále najdete nějaké zvraty a veškerou hloubku, kterou byste od mapy VALORANT očekávali,“ uvedl v tiskové zprávě Joe Lansford, designér úrovní ve společnosti Riot.

  Vizuálně byla mapa Pearl navržena na základě podvodního prostředí

  „Inspirace pro Pearl vycházela ze staršího konceptu hřiště s podvodní tématikou, který byl kombinován s novějším hřištěm, které se točilo kolem velkého města zaplaveného v důsledku klimatických změn,“ řekl Brian Yam, vedoucí výtvarného konceptu.

  Poté si tým vybral portugalské prostředí. Inspirací z této lokality se inspirovali v mnoha designových prvcích. Na mapě jsou nástěnné malby od skutečných portugalských nástěnkářů a tradiční portugalská hudba, fado, od portugalských umělců.

  „Myšlenka zobrazit udržení měst pod vodou se zdála být tím správným vizuálním směrem, který všechny nadchl. Je to pěkné vizuální srovnání struktur Kingdom Industries se staršími strukturami Portugalska,“ dodal Yam.

  Z hlediska lore je Pearl také první mapou zasazenou do Omega Země. Omega, druhá Země, je paralelní svět ve vesmíru VALORANT. Agenti z Omegy cestovali na hlavní Zemi Alfa, aby ukradli radianit v předchozích filmech. Podle tiskové zprávy se tak téměř nestalo.

  Mapa měla původně kódové označení Pitt kvůli obří otevřené díře, do které mohli hráči spadnout. Od tohoto nápadu se později upustilo.

  „Od tohoto směru jsme ustoupili, protože to úplně neodpovídalo cílům mapy,“ řekl Lansford.

  Sedmou mapou přidanou do VALORANTu byla Fracture. Před ní to byly Breeze, Icebox a Ascent. Původní tři mapy v betaverzi VALORANTu byly Split, Haven a Bind.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS