Protext ČTKumdasch The Store Makers rozšířila kapacity své pobočky v Litomyšli

umdasch The Store Makers rozšířila kapacity své pobočky v Litomyšli

Litomyšl 23. dubna 2025 (PROTEXT) – Společnost umdasch The Store Makers oslavila 23. dubna 2025 otevření rozšířených výrobních a kancelářských prostor ve své české pobočce v Litomyšli. Tato investice je pro společnost zabývající se vybavením prodejen důležitým krokem k posílení vlastní výroby a všestranného portfolia služeb v Evropě.

Slavnostní akt v roce 2023 znamenal důležitý milník v historii české pobočky umdasch The Store Makers. Původně byla založena jako společnost Story Design, od roku 2015 je součástí divize shopfitting skupiny Umdasch Group. Zhruba 10 let po akvizici se tato pobočka, zabývající se výrobou ze dřeva, kovu a plastu, etablovala jako silný partner pro známé mezinárodní zákazníky s multiplikačními koncepty prodejen. Některé z nich zahrnují stovky prodejen po celé Evropě.

Výrobní plocha se rozšířila o celkem 5000 m2, čímž se zdvojnásobila výroba dřeva. „Kombinace nově vytvořených prostor a moderních strojů s vyšším stupněm automatizace bude mít velmi pozitivní dopad na naši výrobní kapacitu, “ říká Tomáš Nadrchal, generální ředitel litomyšlského závodu.

Ladislav Lána, generální ředitel pro obchod litomyšlského závodu, dodává: „Po rozšíření budeme schopni optimalizovat naše dodací lhůty, a ještě lépe a rychleji zvládat velké celoevropské projekty. “

Kromě toho přibyl nový expediční sklad, nové společenské prostory pro zaměstnance a nové kancelářské prostory, které vytvářejí modernizované pracovní prostředí. Společnost v českém závodě vytvořila přibližně 30 nových pracovních míst, tím se blíží k celkovému počtu 260 zaměstnanců. Díky tomu patří k jednomu z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v regionu. Součástí stavebního projektu jsou také opatření v oblasti udržitelnosti, která podporují cíl skupiny Umdasch dosáhnout do roku 2040 nulových čistých emisí skleníkových plynů.

Oficiální otevření nových prostor se uskutečnilo 23. dubna 2025 v Litomyšli za účasti zástupců rodiny majitelů, představenstva Umdasch Group AG a vedení společnosti umdasch The Store Makers. Investice je pro společnost umdasch The Store Makers důležitá v mnoha ohledech, jak ve svém úvodním projevu vysvětlil generální ředitel Silvio Kirchmair: „Rozšířením výrobních kapacit dále posilujeme naši pozici mezi předními firmami v oblasti vybavení obchodů na evropském trhu. Výroba ve střední Evropě nás na jedné straně činí flexibilnějšími, na druhé straně je to závazek vůči Evropě jako místu podnikání a vůči vytváření lokálních hodnot.“

 

V sobotu 17. května 2025 zve umdasch The Store Makers návštěvníky na den otevřených dveří v Litomyšli s pestrým programem pro celou rodinu.

 

Kontakt:

Dominik Reichartzeder

Marketing & PR Manager

umdasch Store Makers Management GmbH

Josef Umdasch Platz 1, 3300 Amstetten, Austria

T +43 (0) 7472 69000-2504

dominik.reichartzeder@umdasch.com 

www.umdasch.com | A company of Umdasch Group

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Doporučujeme

Matka kanibalka? Žena v Austrálii obviněná z vraždy svého čtyřletého syna podle policie snědla jeho části

Policie v Novém Jižním Walesu v Austrálii řeší hrůzný případ vraždy malého dítěte, kterou má na svědomí jeho matka. Ta se podle policie sama přiznala k tomu, že části svého syna uvařila a snědla.

Klimatické cíle Googlu požírá hladová umělá inteligence

Společnost Google v nové zprávě přiznává rostoucí spotřebu elektřiny a emise v důsledku masivního budování infrastruktury umělé inteligence (AI). Na vině jsou zejména datová centra, která jsou energeticky extrémně náročná a navíc spotřebují obrovské množství vody k chlazení. Podobnou zprávu zveřejnila i společnost Amazon – také v jejím případě vzrostla spotřeba elektřiny i emise.

Německo se s USA dohodlo na nákupu střel Tomahawk a jejich rozmístění v zemi

Německo se s vládou USA dohodlo na nákupu řízených střel Tomahawk středního doletu a jejich rozmístění na německém území, řekl dnes podle agentur Reuters a DPA kancléř Friedrich Merz před poslanci. Dohoda byla podle něj uzavřena na okraj summitu NATO v Turecku a střely mají sloužit k odstrašení Ruska. Berlín se dlouhodobě o tyto střely zajímá, původně ohlášené rozmístění amerického praporu s tomahawky v Německu ale zrušil americký prezident Donald Trump, spolková republika proto jako řešení viděla nákup těchto střel.

Americké útoky v Íránu zabily 14 lidí a dalších 78 zranily

Americké útoky za poslední dva dny v Íránu zabily 14 lidí a dalších 78 zranily, uvedlo dnes podle agentury AFP íránské ministerstvo zdravotnictví. Železniční spojení mezi Teheránem a Mašhadem, kde má být dnes pohřben bývalý íránský vůdce Alí Chameneí, bylo kvůli americkým útokům přerušeno.

Ceny ropy rostou a doprava v Hormuzském průlivu téměř stojí

Ceny ropy rostou a indexy klesají po amerických a íránských úderech a prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že příměří pro něj skončilo. Šéf Bílého domu také pohrozil opětovnou blokádou íránských přístavů. Zhroucení dohody by znamenalo i obnovené riziko, že se Spojené státy pokusí obsadit pro Teherán strategicky důležitý ostrov Charg.

V indickém Dillí zahynuli čtyři lidé, když se při deštích zřítila budova

Nejméně čtyři lidé zahynuli v indickém hlavním městě Dillí, kde se během silných monzunových dešťů ve středu zřítila rozestavěná budova. Intenzivní deště zažívá také indický stát Maháráštra; ve městě Puné se sesunula obří skládka na třípodlažní budovu.

Bouře Maysak, která zasáhla jižní Čínu, si podle nové bilance vyžádala 39 obětí

Téměř čtyři desítky mrtvých si podle nové bilance vyžádala tropická bouře Maysak, která tento týden zasáhla jižní oblasti Číny. Většina obětí je spojená s protrženou přehradou ve městě Nan-ning v oblasti Kuang-si, kde zahynulo nejméně 26 lidí, informoval dnes zástupce starosty města Ting Wej, kterého citovala agentura AP.

Kryptoměny se chystají na hrozbu kvantových počítačů

Kryptoměnový sektor začíná řešit riziko, které už nezní jako vzdálený scénář ze sci-fi. Vývoj kvantových počítačů může v budoucnu ohrozit šifrování, na němž stojí digitální peněženky i samotné transakce. Firmy proto připravují obranu, i když příliš rychlý přechod na nová řešení může podle části odborníků přinést další slabiny.

Trump slíbil Ukrajině licenci na výrobu střel Patriot

Spojené státy chtějí umožnit Ukrajině vyrábět střely pro systém protivzdušné obrany Patriot. Oznámil to americký prezident Donald Trump po jednání s Volodymyrem Zelenským na summitu NATO v Ankaře. Pokud se plán uskuteční, půjde o významný posun v americké podpoře Kyjeva.

Izraelské útoky v Gaze zabily nejméně devět lidí včetně dvou dětí

Při izraelských vzdušných úderech a střelbě v Pásmu Gazy dnes zahynulo nejméně devět lidí, včetně dvou dětí ve věku 10 a šest let. S odvoláním na tamní zdravotnické zdroje to píše agentura Reuters. Izraelská armáda v útocích pokračuje navzdory příměří uzavřenému loni v říjnu. Izrael i teroristické hnutí Hamás se pravidelně obviňují z porušování tohoto příměří.

Je příměří u konce? USA a Írán na sebe opět útočí

Americká armáda uvedla, že dokončila poslední sérii útoků na Írán. Cílem úderů bylo oslabit Teherán v oblasti Hormuzského průlivu. V reakci na to se rozezněly sirény v Kuvajtu, Bahrajnu a Kataru. Islámské revoluční gardy (IRGC) v prohlášení uvedly, že zasáhly tamní americké vojenské základny. Prezident Donald Trump prohlásil, že příměří pro něj skončilo. Diplomacie podle něj sice může pokračovat, ale nevidí v ní smysl.

Americké údery zabily v Íránu osm členů ozbrojených sil

Při nočních amerických úderech na jih Íránu zahynulo v přístavních městech Bandar Abbás a Búšehr osm příslušníků íránských vzdušných a námořních sil, napsala dnes státní agentura IRNA. Spojené státy uvedly, že zaútočily v reakci na íránské údery proti třem komerčním plavidlům, která proplouvala Hormuzským průlivem

Ukrajinské letectvo tvrdí, že sestřelilo ruskou stíhačku

Ukrajinské letectvo oznámilo, že dnes sestřelilo víceúčelovou ruskou stíhačku Su-35. Žádné další podrobnosti neuvedlo. O předchozím sestřelení letounu stejného typu informovalo ukrajinské letectvo loni v červnu s tím, že se letoun zřítil nad Kurskou oblastí na západě Ruska.

Rusko zakazuje export nafty, začne dovážet paliva

Rusko zavedlo zákaz vývozu nafty, tento měsíc začne dovážet pohonné hmoty a zvyšuje výrobu paliv nižších ekologických tříd v rámci opatření ke zvládnutí palivové krize, uvedl podle agentur ruský vicepremiér Alexandr Novak na dnešní poradě s účastí prezidenta Vladimira Putina o fungování dopravy a palivového sektoru.

Trump označil summit NATO za úspěšný, USA mají podle něj respekt spojenců

Americký prezident Donald Trump dnes na závěrečné tiskové konferenci označil summit NATO v Turecku za velmi úspěšný. Poděkoval tureckému prezidentovi Recepu Tayyipu Erdoganovi, chválil generálního tajemníka Severoatlantické aliance Marka Rutteho i další lídry, které označil za chytré. Podle šéfa Bílého domu panovala na jednání velmi dobrá atmosféra a spojenci si konečně uvědomují, že musejí zvyšovat své výdaje na obranu. Zároveň teď už podle Trumpa opět respektují Spojené státy, které jsou největším přispěvatelem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama