Více
  11.3 C
  Czech
  Pátek, 30 září, 2022

  Ufologové a aktivisté Pentagonu ve sdílnosti informací o UFO nevěří

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americké ministerstvo obrany zřídilo koncem minulého roku program, který má shromažďovat a analyzovat veškeré údaje o takzvaných neidentifikovaných létajících objektech (UFO). Nový úřad však rozděluje aktivisty, ufology a vědce. Podle některých názorů chce Pentagon informace o tomto fenoménu ututlat, nikoliv vynést na světlo.

  Pracovníci amerických tajných služeb zveřejnili v loňském červnu netrpělivě očekávanou zprávu o pozorování UFO americkým námořnictvem. Koncem téhož roku původní skupinu, která v dokumentu nedokázala přijít s jednoznačnými závěry, Pentagon nahradil útvarem novým. 

  Takzvaná „skupina pro sladění identifikace a správy létajících objektů” (AOIMSG) však u veřejnosti, ufologů a vědců podle stanice NBC vzbuzuje nedůvěru. Mezi hlavní důvody patří, že spadá pod úřad náměstka ministra obrany, který má na starosti zpravodajské služby a bezpečnost.

  Nedůvěra v Pentagon

  Podle mediální společnosti The Hill tento krok odsoudil bývalý zvláštní agent kontrarozvědky americké armády Luis Elizondo, podle něhož je tento krok pro zařazení nové kanceláře ideální, pokud si přejeme informace o UFO utajit na dalších 70 let.

  Aktivisté z řad veřejnosti si zase stěžují na nedostatek civilního personálu v novém úřadu. Viní americké ministerstvo obrany z toho, že poté klasifikuje jakýkoliv na první pohled zajímavé pozorování, které odprezentuje Kongresu v podobě neutajené zprávy.

  Tohle je téma s prokazatelnou historií utajení. Pokud nové informace postrádají otevřenost, jsou předmětem další nevhodné kontroly,” domnívá se zase mluvčí neziskové organizace Mutual UFO Network Ron James. Nemyslím si, že budou této záležitosti věnovány další zdroje.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS