Více
  1.9 C
  Czech
  Čtvrtek, 27 ledna, 2022

  Ufologové a aktivisté Pentagonu ve sdílnosti informací o UFO nevěří

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americké ministerstvo obrany zřídilo koncem minulého roku program, který má shromažďovat a analyzovat veškeré údaje o takzvaných neidentifikovaných létajících objektech (UFO). Nový úřad však rozděluje aktivisty, ufology a vědce. Podle některých názorů chce Pentagon informace o tomto fenoménu ututlat, nikoliv vynést na světlo.

  Pracovníci amerických tajných služeb zveřejnili v loňském červnu netrpělivě očekávanou zprávu o pozorování UFO americkým námořnictvem. Koncem téhož roku původní skupinu, která v dokumentu nedokázala přijít s jednoznačnými závěry, Pentagon nahradil útvarem novým. 

  Takzvaná „skupina pro sladění identifikace a správy létajících objektů” (AOIMSG) však u veřejnosti, ufologů a vědců podle stanice NBC vzbuzuje nedůvěru. Mezi hlavní důvody patří, že spadá pod úřad náměstka ministra obrany, který má na starosti zpravodajské služby a bezpečnost.

  Nedůvěra v Pentagon

  Podle mediální společnosti The Hill tento krok odsoudil bývalý zvláštní agent kontrarozvědky americké armády Luis Elizondo, podle něhož je tento krok pro zařazení nové kanceláře ideální, pokud si přejeme informace o UFO utajit na dalších 70 let.

  Aktivisté z řad veřejnosti si zase stěžují na nedostatek civilního personálu v novém úřadu. Viní americké ministerstvo obrany z toho, že poté klasifikuje jakýkoliv na první pohled zajímavé pozorování, které odprezentuje Kongresu v podobě neutajené zprávy.

  Tohle je téma s prokazatelnou historií utajení. Pokud nové informace postrádají otevřenost, jsou předmětem další nevhodné kontroly,” domnívá se zase mluvčí neziskové organizace Mutual UFO Network Ron James. Nemyslím si, že budou této záležitosti věnovány další zdroje.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Terika Clay

  Žena v Missouri postřelila zaměstnankyni McDonald’s kvůli vystydlým hranolkům

  Terika Clay (30) byla obviněna z trestného činu napadení prvního stupně poté, co vytáhla zbraň a vystřelila na servírku v McDonald's. Oběť vyvázla s lehkým zraněním.
  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Muž při plavbě po moři zachytil komické hry delfínů, medúzy mají místo fotbalového míče

  Kapitánovi výletní lodi Dafyddovi Lewisovi se na jeho plavbě Cardigan Bay ve waleském New Quay podařilo natočit neuvěřitelnou show delfínů. Unikátních záběrů si všimnul i britský deník Daily Mail.
  Zpěvačka Adele. Foto: Reuters

  Vyplouvá napovrch pravý důvod zrušení koncertu Adele. Žádný covid, ale zuřivá hádka kvůli bazénu

  Zpěvačka Adele rozhořčila tisíce fanoušků, když den před velkolepým koncertem v Las Vegas oznámila, že se vystoupení ruší. Tvrdila, že důvodem je šíření covidu-19. Nyní se však proslýchá, že se jí jen nelíbilo pódium.
  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla

  Přítel jí roky platil školu, aby se mohla stát právníkem. Pak se s ním rozešla, protože nebyl dost vzdělaný

  Po dobu několika let se dívka nechávala podporovat od svého partnera, který tvrdě dřel jako dělník. Když pak díky němu získala titul, nebyl jí dost dobrý.
  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus

  Populární youtuber objevil nový druh obří tarantule Taksinus! Žije pouze v lesích Thajska

  Nadšenec do přírody a taky velice populární youtuber JoCho Sippawat z Thajska se na YouTube může chlubit nějakými 2,5 miliony odběrateli. Na rozdíl od influencerů typu Jake Paul ale JoCho baví lidi aspoň něčím podnětným. Bere totiž své sledující na výlety do přírody, kde následně objevuje všechno možného. A teď se mu dokonce povedlo objevit i nový druh tarantule.
  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Farmář nutí své krávy nosit VR brýle, chce tak zvýšil produkci mléka

  Pozoruhodné metody se chopil jistý muž turecké národnosti, Izzet Koca. Dobytku navléká speciální brýle, ve kterých se zobrazují krásné zelené pastviny. Ukazuje se, že krávy, které s nimi dojí, mají výrazně větší produktivitu.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama