Více
  7.6 C
  Czech
  Úterý, 26 října, 2021

  Účty Microsoft již nebudou vyžadovat heslo k přihlášení

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Microsoft nyní umožňuje odstranit veškerá hesla z účtů Microsoft. Místo hesel budete moct používat k přihlášení různé metody, které jsou v nějakých případech i bezpečnější než hesla.

  Počínaje dneškem umožní Microsoft přihlašovat se k účtům pomocí Microsoft Authenticator, Windows Hello, bezpečnostního klíče nebo kódů zasílané prostřednictvím SMS či e-mailu. Bez hesla se budete moci přihlašovat ke službám, jako je Outlook, OneDrive, Microsoft Family Safety, a dokonce i k Xboxu řady X/S. Microsoft tuto možnost v průběhu několika příštích týdnů rozšíří do všech svých služeb a to nejspíš kvůli přípravě na uvedení operačního systému Windows 11 5. října.

  Důvodem je bezpečnost a pohodlí

  „Počet kybernetických útoků se zvýšil v důsledku krádeží identit a hesel – jako obránci máme v této asymetrické hře opravdu co dělat.“ uvedl Vasu Jakkal, viceprezident společnosti Microsoft pro bezpečnost, dodržování předpisů, identity a správu. „Bez hesel získáte pokročilé zabezpečení a je to mnohem jednodušší. Je to prostě pecka.“

  Bylo by vítané, kdyby se hesla zbavily i další služby, pokud by uživatelům mohly nabídnout alternativní a bezpečné způsoby přihlašování. Do té doby si všude, kde je to možné, zapněte dvoufaktorové ověřování, pořiďte si správce hesel a používejte jedinečná hesla pro všechny své účty.

  Jak přihlašování bez hesla aktivovat

  Než se však budete moci přihlašovat bez hesla, budete muset nastavit pár věcí. Jako první si stáhněte aplikaci Microsoft Authenticator, která je k dispozici pro operační systémy iOS a Android, a propojte si ji se svým účtem. Poté se budete muset přihlásit ke svému účtu Microsoft prostřednictvím prohlížeče. Po přihlášení klikněte na „Zabezpečení“ a poté na „Rozšířené možnosti zabezpečení“ a odklikněte možnost „Účet bez hesla“. Odtud můžete podle pokynů na obrazovce určit, jak funkci používat.

  Přihlašování pomocí hesla můžete kdykoli znovu aktivovat, ale jiné způsoby přihlášení mohou být mnohem pohodlnější a bezpečnější. Hesla jsou nejen minovým polem kybernetické bezpečnosti, ale jejich zadávání je časově náročné a v lepším případě otravné.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Xbox ovladač

  Na Xboxu můžete ode dneška hrát PC hry pomocí GeForce Now

  Společnost Nvidia dnes odemkla přístup ke své streamovací službě GeForce Now v prohlížeči Microsoft Edge a tím tak umožnila majitelům konzole Xbox hrát počítačové hry. Celkem je na GeForce Now k dispozici více než 1 000 her, takže nebudete mít o výběr nouzi.
  Hackerský útok

  Servery hackerské skupiny REvil byly napadeny. Za útokem stojí vládní orgány z několika zemí

  Podle zprávy agentury Reuters se americké vládě podařilo úspěšně hacknout hackerskou skupinu REvil. Podle zdrojů spolupracovaly FBI, americká tajná služba, americké kybernetické velitelství a organizace z dalších zemí, aby tento měsíc vyřadily operace skupiny z provozu. Mimo provoz je údajně i dark webový blog skupiny, který odhaloval informace získané od jejích cílů.
  Chytrá domácnost

  Google se připravuje na budoucnost chytrých domácností

  Google již několik let nepoužívá pojmenování "Google Home" pro chytrá domácí zařízení, a to ve prospěch pojmenování "Google Nest". Společnost po velkých zmatcích, kdy si dokonce i zaměstnanci pletli názvy, vrací "Google Home" zpět. Tentokrát se však nejedná o fyzický produkt, ale o rebranding její platformy pro vývojáře chytrých zařízení do domácnosti.
  Galaxy Z Flip 3 Bespoke

  Samsung Galaxy Unpacked: Nové barevné varianty pro Z Flip 3 a nové funkce u Galaxy Watch 4

  Středeční akce Galaxy Unpacked byla oproti akcím společností Google a Apple docela nezáživná. Pokud jste ale fanouškem kustomizace, tak se vám novinky budou líbit.
  Google Pixel 6

  Google představil dva nové telefony: Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Bude je pohánět čip Tensor

  Na úterní virtuální tiskové konferenci představila společnost Google 6,4palcový Pixel 6 a 6,7palcový Pixel 6 Pro, které běží na systému Android 12.
  AirPods 3. generace

  Apple představil třetí generaci sluchátek AirPods s prostorovým zvukem a novým designem

  Nová generace sluchátek AirPods je odolná proti potu a vodě a bude mít některé zvukové funkce, které byly dříve dostupné jen u dražšího modelu AirPods Pro. Apple uvedl, že nová sluchátka AirPods budou stát 179 dolarů (skoro 4000 korun) a začnou se prodávat příští týden.
  Reklama
  Reklama
  Reklama