Protext ČTKTýmovka 2024: Bouřlivý pátek vystřídal sluncem zalitý víkend plný běhu, zábavy a...

Týmovka 2024: Bouřlivý pátek vystřídal sluncem zalitý víkend plný běhu, zábavy a týmové atmosféry!

Praha 23. června 2024 (PROTEXT) – I přes odložený páteční doprovodný program z důvodu předpovědi velmi silných bouřek se v sobotní den na Vysočinu vydalo 726 závodníků. Druhý ročník Týmovky přivítal 72 běžeckých smeček, o 27 týmů více než předchozí rok! Tři běžecké okruhy žádnému z týmů nedaly nic zadarmo, o radost v cíli proto nebyla nouze.

Předpověď počasí na páteční den i noc přinutila organizátory přesunout veškerý doprovodný program na sobotní den. Lesní smečka ale znovu dokázala, že se nezalekne žádných komplikací, a s nadšením začala obsazovat stanové městečko již od brzkého sobotního rána.

Starty dětských závodů Dr. Max započaly v 10:30 a zúčastnilo se jich 143 houževnatých mláďat. O emoce není na dětských závodech nikdy nouze, lesy Vysočiny se nesl smích, výskot i nadšení, o které se postaraly všechny dětské kategorie, od nejmenších Šnečků po starší Kolouchy a Laně. V zázemí se děti také skvěle bavily. Byla pro ně připravená například dobrodružná dětská stezka nebo lezecká stěna od partnera Sportisimo.

O necelou hodinu později se začali připravovat na svůj start všichni účastníci charitativního 4kilometrového PENNY běhu. Tohoto individuálního závodu se zúčastnilo 131 dobrých duší, kteří svou účastí podpořili organizaci Život 90 částkou 49.400 Kč.

V pravé poledne přišel na řadu hlavní závod, kdy se na start připravili první odvážlivci, kteří se vydali pokořit divokou Vysočinu. Okruhy vedoucí kolem ikonických míst, měřící 12,9 km, 8,4 km a 6,2 km, měli běžci za úkol zdolat v 8členných nebo 4členných týmech. Smečky, které se rozhodly ve čtyřech zdolat 110 km si užily parádní denní závod. Vítězové této kategorie Fast & Furious doběhli po deváté hodině večer, vítězný čas tak činil 9 hodin a necelých 9 minut.

Týmové smečky, které se rozhodly společně překonat 220 km, si místní výhledy užily i při západu a východu slunce nebo při měsíčním svitu s čelovkou. Vítězný 8členný tým, který obhajoval vítězství, protnul cílovou pásku krátce po páté ráno v čase 17 hodin a 6 minut. Rohozec Amix Team s kapitánem Jirkou Synkem zvládli své okruhy zaběhnout o 1 hodinu a 26 minut dříve než druhý umístěný tým.

Běžečtí fajnšmekři, tým NicExtra, kteří se rozhodli zaběhnout 220 km v pouhých 4 členech, se dostali do cíle ve skvělém čase 19 hodin a 26 minut.

Celý víkend se v zázemí rozhodně nikdo nenudil. Kdo zrovna neběžel, mohl se zúčastnit od sobotního rána doprovodného programu. Nechyběly koncerty, podcast Posed live, jóga ani letní kino. O nezapomenutelný iniciační rituál v duchu čtyř živlů týmy nemohly být ochuzeni. V sobotní večer se na pódiu rozezněla epická hudba, zapálily se ohně a týmy byly za potlesku na pódiu uvítány.

Prosluněný víkend byl plný neuvěřitelných výkonů a parádní atmosféry. Smečka oceňovala zejména zázemí na jednom místě, super občerstvení i Race centrum od Generali Investments. Neděle byla zakončena předáváním ekologických trofejí ve tvaru šišky a tombolou. Trofej všem vítězným týmům předala zástupkyně Lesů České republiky Petra Slabá. V tombole byli mnozí šťastlivci obdarováni například voucherem na nákup oblečení a bot značky Craft nebo poukazem na zapůjčení elektrického auta Volvo EX30 na víkend.

Příště se uvidíme znovu na individuálním závodě, a to na Klínovci 20. července. Tak na viděnou na lanovce!

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Doporučujeme

Americký Senát chystá velkou regulaci kryptoměn

Americký Senát tento týden řeší návrh zákona CLARITY Act, který má poprvé jasně nastavit pravidla pro trh s kryptoměnami a digitálními aktivy.

Zelenskyj není předmětem vyšetřování, řekl šéf ukrajinské protikorupční agentury

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj momentálně není předmětem žádného vyšetřování Národního protikorupčního úřadu Ukrajiny (NABU), řekl dnes podle médií šéf této agentury Semen Kryvonos. Učinil tak poté, co úřady v pondělí sdělily bývalému vlivnému šéfovi Zelenského prezidentské kanceláře Andriji Jermakovi, že jej podezírají z praní špinavých peněz.

Těžba písku se stává globálním ekologickým problémem

Písek patří k nejvíce využívaným surovinám na planetě. Používá se při výrobě betonu, skla nebo při rozsáhlých stavebních projektech. Jeho těžba ale v mnoha částech světa začíná vytvářet vážné ekologické problémy.

Dva lidé bojují o život po střelbě v Cambridge

Dva lidé utrpěli kritická zranění po střelbě na rušné silnici v americkém Cambridge ve státě Massachusetts. Ozbrojený muž začal v pondělí odpoledne střílet do projíždějících aut poblíž řeky Charles nedaleko Harvardovy univerzity a Massachusettského technologického institutu.

Při výbuchu bomby na tržišti v Pákistánu zahynulo deset lidí

Osm civilistů a dva policisté dnes zahynuli při výbuchu bomby na tržišti v okrese Lakki Marvat na severozápadě Pákistánu. Podle agentury Reuters to sdělil vysoce postavený policejní důstojník Sadžád Chán. Místní nemocnice přijala 37 pacientů, z nichž někteří jsou v kritickém stavu.

Zlatý mobil Trump Phone T1 se stále nedostal k zákazníkům

Zlatý smartphone Trump Phone T1 měl být jedním z nejvýraznějších technologických projektů spojených se jménem amerického prezidenta Donalda Trumpa. Téměř rok po oznámení ale zákazníci stále nemají ani telefon, ani termín vydání. Přesto už firma vybrala desítky milionů dolarů na zálohách.

Starmer i přes výzvy k odchodu sdělil ministrům, že zůstává britským premiérem

Keir Starmer na dnešním zasedání sdělil členům svého kabinetu, že zůstává ve funkci, oznámil úřad britského předsedy vlády. Labouristická strana disponuje procesem pro volbu nového předsedy, a ten nebyl iniciován, dodal premiér. List The Telegraph napsal, že šest předních ministrů na zasedání premiéra vyzve, aby po katastrofálních výsledcích místních voleb z minulého týdne odstoupil z funkce.

Rusko a Ukrajina po příměří informovaly o obnovení dronových útoků nepřítele

Rusko se rozhodlo ukončit částečný klid zbraní, který trval několik dní, uvedl dnes ráno na síti X ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ruská armáda podle něj v noci zaútočila na Ukrajinu více než 200 bezpilotními letouny a na frontě shodila přes 80 leteckých bomb. Ukrajinské úřady informují o nejméně čtyřech zabitých. Moskva naopak podle státní agentury TASS oznámila, že za poslední den bylo zničeno přes 100 ukrajinských dronů a že po skončení dočasného příměří ruské síly obnovily boje proti Ukrajině.

Trump chce pozastavit daň z pohonných hmot

Americký prezident Donald Trump v pondělí avizoval dočasné pozastavení federální daně z benzinu. Důvodem jsou rostoucí ceny u čerpacích stanic kvůli válce s Íránem a zablokované dopravě v Hormuzském průlivu. Toto opatření, které navíc vůbec nemusí projít hlasováním v Kongresu, však spotřebitelům výraznou úlevu nepřinese.

Pro útočníky ze 7. října trest smrti? Izrael schválil zvláštní tribunál

Stovky ozbrojenců palestinské teroristické organizace Hamás, obviněné z válečných zločinů během útoku ze 7. října 2023 na Izrael, mohou čelit trestu smrti. Židovský stát v pondělí schválil zřízení zvláštního vojenského tribunálu pro stíhání jejich případů. Koncem března navíc izraelský parlament schválil zákon, který umožňuje soudům udělovat Palestincům odsouzeným za terorismus trest smrti.

Pistorius v Kyjevě jednal o společném vývoji a výrobě dronů

Německý ministr obrany Boris Pistorius přijel včera na předem neohlášenou návštěvu Ukrajiny. V Kyjevě po jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským a svým protějškem Mychajlem Fedorovem oznámil, že Německo a Ukrajina hodlají společně vyvíjet a vyrábět drony různých kategorií. Kyjev a Berlín budou spolupracovat na šesti různých obranných projektech - a to je teprve začátek, prohlásil před novináři po schůzce Zelenskyj.

Trumpa budou na návštěvě Číny doprovázet Musk a šéfové Applu a Boeingu

K americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi se tento týden na jeho návštěvě Číny připojí 17 šéfů významných amerických podniků, informuje server BBC s odvoláním na představitele Bílého domu. V podnikatelské delegaci podle něj bude například šéf automobilky Tesla a kosmické společnosti SpaceX Elon Musk či šéfové společností Apple, Boeing, Visa, JP Morgan, Cargill, BlackRock a další.

Trump vážně zvažuje, že by z Venezuely udělal 51. americký stát

Americký prezident Donald Trump vážně zvažuje, že by z Venezuely udělal 51. americký stát, uvedl na X zpravodaj televize Fox News John Roberts. Venezuelská prozatímní prezidentka Delcy Rodríguez ale v Haagu uvedla, že se nikdy nepřemýšlelo o tom, že by se její země stala součástí USA.

Australská policie zřejmě našla tělo trojnásobného vraha hledaného od ledna

Policie v australském státě Nový Jižní Wales pravděpodobně našla tělo Juliana Ingrama, muže podezřelého z lednové trojnásobné vraždy v malém městečku Lake Cargelligo, asi 450 kilometrů západně od Sydney.

Všichni zbývající cestující z lodi Hondius odletí dnes z Tenerife do Nizozemska

Poslední cestující z výletní lodě MV Hondius, která kotví u španělského ostrova Tenerife a z níž v neděli evakuovali většinu pasažérů kvůli možné nákaze hantavirem, dnes odletí do Nizozemska. Informovala o tom španělská ministryně zdravotnictví Mónica Garcíaová. Původně byly v plánu na dnešek dva lety, jeden do Nizozemska a druhý do Austrálie.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama