Více
  24.9 C
  Czech
  Neděle, 26 června, 2022

  Tým Amber Heard mění kurz. Johnnyho Deppa už na lavici svědků předvolat neplánuje

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Právní tým Amber Heard již Johnnyho Deppa na lavici svědků předvolat nehodlá, uvedl zdroj blízký americké herečce. V posledních dnech se tak v procesu, který vzbuzuje značnou pozornost médií, jedná o obrat o 180 stupňů. Upozornily na to server BBC a magazín People.

  Právníci Heard v pondělí plánovali bývalého manžela herečky známé z filmu Aquaman předvolat k dalšímu výslechu. V poledne však bez vysvětlení změnili kurz.

  Osmapadesátiletý Depp exmanželku žaluje o 50 milionů dolarů (více než 1,1 miliardy korun) pro pomluvu za esej, kterou napsala a v níž tvrdila, že se stala obětí domácího násilí. Heard naopak podala žalobu proti Deppovi pro urážku na cti a řekla, že ji pošpinil tím, že ji označil za lhářku. Herečka požaduje 100 milionů dolarů (přes 2,2 miliardy korun).

  Ještě v sobotu bylo podle People v plánu Deppa znovu předvolat. Zdroj z okolí Heard však v pondělí magazínu prozradil, že to její tým už v úmyslu nemá.

  „Předvolat Deppa zpět by pro nás bylo stejně relevantní jako je jízdní kolo pro rybu,“ uvedl zdroj. „Všechno, co Depp do této chvíle v pozici svědka řekl, bylo pro podstatu tohoto případu irelevantní a není důvod se domnívat, že by tomu nyní bylo jinak,“ podotkl.

  Očekává se, že případ skončí tento týden, napsal server BBC.

  Britská supermodelka Kate Moss, Deppova bývalá přítelkyně, je mezi svědky, kteří by v procesu měli vypovídat ve zbývajících dnech soudního procesu.

  V pondělí u soudu vypovídali chirurg a psychiatr

  Soud ve Virginii v pondělí vyslechl několik svědků povolaných týmem šestatřicetileté herečky, včetně psychiatra Davida Spiegela. Podle něj Deppovo chování „odpovídá chování někoho, kdo má poruchu způsobenou užíváním návykových látek, stejně jako chování někoho, kdo je pachatelem násilí na intimním partnerovi“.

  40 až 60 procent násilí na intimních partnerech je spácháno pod vlivem alkoholu nebo návykových látek, řekl Spiegel porotě.

  Právníci hollywoodské hvězdy, která zazářila v sérii filmů Piráti z Karibiku, v křížovém výslechu zdůraznili, že doktor Spiegel dospěl ke svým závěrům bez jakéhokoli přímého kontaktu s Deppem.

  Chirurg Richard Moore tentýž den vypověděl, že je nepravděpodobné, že by byl Deppův prst poraněn způsobem, který herec popsal. Depp u soudu řekl, že o špičku prostředníčku přišel, když po něm Heard hodila láhev vodky. Moore dále podotkl, že poškození více odpovídalo tomu, že byl prst přiskřípnut ve dveřích. V době zranění Deppa nicméně fyzicky nevyšetřil.

  Pondělní svědectví dvou lékařů bylo zatím poslední z dlouhé řady znaleckých posudků. Psycholožka Shannon Curry, kterou předvolal Deppův tým, u soudu prohlásila, že Heard trpí dvěma poruchami osobnosti.

  Psycholožka Dawn Hughes předvolaná týmem Heard naopak toto zjištění odmítla a uvedla, že Heard má posttraumatickou stresovou poruchu.

  V několikatýdenní bitvě vypovídali Heard i Depp a nabídli zcela odlišné pohledy na své krátké, bouřlivé manželství. Heard tvrdila, že její exmanžel hojně užíval drogy a alkohol, propadal žárlivosti a často byl pohlcen vztekem, který vyústil v násilí. Depp zase porotě sdělil, že se stal obětí nálad bývalé partnerky a běžně z její strany snášel slovní i fyzické napadání.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS