menu

20.8 C
Czech
Neděle 14. července 2024

Zisk PepsiCo ve druhém čtvrtletí vzrostl, ale poptávka klesá kvůli vyšším cenám

Poptávka po pochutinách Frito-Lay v Severní Americe byla během tohoto čtvrtletí „utlumená“ a objem prodejů klesl o 4 %. Předseda představenstva a generální ředitel Ramon Laguarta uvedl, že společnost plánuje v druhé polovině roku zvýšit propagaci a reklamu.

Ruské ministerstvo obrany hlásí, že ruské síly zničily 38 ukrajinských dronů

Ruská protivzdušná obrana zničila 38 dronů, které Ukrajina vypustila v noci, uvedlo dnes ruské ministerstvo obrany. Ruská obrana zničila tři drony nad Belgorodskou oblastí, sedm dronů nad Kurskou oblastí, dva nad Voroněžskou, 21 bezpilotních letounů nad Rostovskou a pět dronů nad Astrachaňskou oblastí, upřesnilo ministerstvo.

Horoskop pro týden plný změn a introspekce: 24. června – 30. června

Sledujte nás na sítích

Saturn, který je od začátku loňského roku v Rybách, celý tento týden zpomaluje a připravuje se na to, že se v sobotu odpoledne stane retrográdním. Když se planeta disciplíny a autority začne pohybovat zpět, můžete mít pocit, že v okolí není nikdo, kdo by vymáhal dodržování pravidel. To může být osvobozující, ale nedostatek kontroly může být také stresující, takže využijte tuto retrograditu k tomu, abyste se zamysleli nad tím, které povinnosti jste ochotni převzít. Všichni potřebujeme hranice. Rozhodněte se, jak mají vypadat ty vaše. Níže zatím najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Reklama

Beran

Nejšťastnější a nejspokojenější se cítíte, když zahajujete nějaký projekt, vydáváte se na cestu nebo podnikáte skok do neznáma. V těchto počátečních okamžicích se vám život zdá nadějný a plný možností. Může se stát cokoli. Ale někdy, i když je vzrušení z nového dobrodružství to, co chcete, není to to, co potřebujete. Možná najdete větší uspokojení, když se zaměříte na něco, co už je v tomto týdnu rozpracováno. Možná budete dokonce šťastnější, když si jednoduše dopřejete čas na odpočinek.

Býk

Víte, že žádný člověk není pouze jednou osobností. Lidé jsou složité bytosti, nikdo není jen dobrý nebo jen špatný. Krutost a velkorysost mohou existovat vedle sebe v téže osobě, stejně jako moudrost a nevědomost. Přinejmenším tomu všemu chcete věřit. V poslední době je snadné zabřednout do binárního myšlení, klasifikovat lidi kolem sebe jako dobré nebo špatné, přátele nebo nepřátele. To vám může nabídnout uklidňující pocit řádu, ale brání vám to vidět lidi takové, jací skutečně jsou. Zůstaňte tento týden otevření: Nestavte nikoho na piedestal, ale ani nikoho neodepisujte. Dovolte všem, aby byli komplikovaní.

Blíženci

Nesnášíte, když vám ostatní říkají, co si máte o nějakém problému myslet, co byste měli cítit k jiné osobě. Vaše myšlenky a názory jsou vaše vlastní a odmítáte se nechat ovlivňovat. Tato vaše nezávislost může tento týden vést ke konfliktům s lidmi ve vašem životě – zejména v zaměstnání. Čím více zůstanete věrní sami sobě, tím více to ostatní zřejmě frustruje, ale není vaší povinností se převalovat nebo si hrát na hodné. Jistě, vyjádření vašeho názoru může mít následky, ale to neznamená, že to nestojí za to.

Rak

Ne vždy je pro vás ochota riskovat přirozená. Jste si příliš vědomi toho, co všechno se může pokazit, co všechno můžete ztratit, pokud selžete. Stále si stanovujete ambiciózní cíle, ale vaše strategie pro jejich dosažení jsou spíše na bezpečné straně. Jen si dejte pozor, abyste nezabředli do bázlivosti. Možná se nerozhodnete vždy postupovat odvážně, ale jste toho více než schopni. Podnikněte tento týden jedno nebo dvě rizika, která vám připomenou, jak velkou odvahu máte. Nepodceňujte se.

Reklama

Lev

Pokušení srovnávat se s lidmi kolem sebe je silné. Jak jinak máte porozumět svému místu ve světě? Ale právě teď se zdá, že všichni dosahují mnohem větších úspěchů než vy: Lidé ve vašem okolí stále dosahují úspěchů a ti na sociálních sítích vypadají, že všichni mají tak krásné životy. Děláte si starosti, že zaostáváte. Naštěstí se vaše obavy tento týden pravděpodobně zmírní. Možná zažijete vlastní vzrušující vývoj, nebo si prostě jen vzpomenete, jak málo záleží na tom, co dělají ostatní. Žijete svůj život, ne jejich, a to stačí.

Panna

Je těžké mít pocit, že zklamáváte lidi ve svém životě. Tvrdě pracujete na tom, abyste se chovali správně k těm, které máte rádi, abyste byli štědří ke svému času a energii. Přesto si zkuste uvědomit, že zklamání lidí nemusí být nutně špatné. Ano, může to znamenat, že se chováte sobecky, ale také to může znamenat, že očekávání ostatních lidí vůči vám jsou nepřiměřená. Můžete být dobrým přítelem a cennou součástí komunity, aniž byste museli být neustále všem na očích. Váš život je váš vlastní a vy máte právo říkat „ne“.

Váhy

Někdy se zdá, že vaše problémy jsou nepřekonatelné, ať pracujete sebevíc. Je toho příliš mnoho, na co máte málo času a podpory. Jdete stále kupředu, ale je těžké si představit cestu na druhou stranu všeho toho stresu. A pak tlak nečekaně poleví. Těžká práce není hotová, ale tento týden se vám vrátí víra v sebe sama, a to bude mít velký význam. Už jste si prošli horšími věcmi, než je tato, a nenecháte se zastrašit. I když vás ostatní podceňují, vy jste skončili s podceňováním sebe sama.

Štír

Poslední dobou se snažíte udržet chaos na uzdě tím, že do svého každodenního života zavádíte přísný řád. Představujete si, že pokud se vám podaří udržet hladký průběh rutinních činností, přesně řídit svůj rozvrh a pečlivě se věnovat seznamu úkolů, dokážete se udržet v bublině klidu v neuspořádaném světě. To však není dlouhodobě udržitelné. Nikdo není dokonalý, a i kdybyste byli, ostatní lidé umí narušit vaše plány. Může se také stát, že budete očekávat neočekávané. Nechte si prostor pro hru, snění a chyby.

Střelec

Nikdo nezůstává po celý život stejný. Všichni rosteme a měníme se; nová prostředí, do kterých vstupujeme, a noví lidé, které potkáváme, osvětlují různé stránky naší osobnosti. Tento týden se mohou začít znovu objevovat části vašeho já, o kterých jste si mysleli, že jste z nich vyrostli, nebo jste si dokonce mysleli, že jsou pro vás navždy ztracené. Vrátí se k vám pocity, které jste potlačili nebo na které jste zapomněli. Sny, kterých jste se vzdali, k vám znovu promluví. Pokud potřebujete druhou šanci, možná ji dostanete. Jste teď starší a moudřejší a tentokrát by se věci mohly vyvíjet jinak.

Kozoroh

Strach je naprosto rozumná reakce na okolní svět. Všude, kam se podíváte, vidíte utrpení a neštěstí, lidé se k sobě chovají špatně. Možná se obáváte budoucnosti, možná právě teď máte strach o svůj život – v každém případě je těžké být optimistou. Tento týden se snažte svůj strach odsunout stranou. V určitém okamžiku vás přestane chránit a začne vás brzdit. Nejhorší scénář není předem daný. Chce to odvahu žít tak, jako by bylo možné něco lepšího, ale máte jí dostatek, tak ji nyní využijte.

Vodnář

Lidé vám stále radí, abyste se vyjádřili na rovinu o svých potřebách a očekáváních, ale je těžké otevřeně říct, co chcete, když si ani nejste jisti, co to je. Kdybyste věděli, co chcete, bojovali byste za to. Ale za současného stavu máte jen pochybnosti. Vaším úkolem v tomto týdnu je přesto postupovat vpřed s vědomím, že se vaše plány a přání mohou změnit. Nikdo jiný od vás neočekává, že budete mít celou budoucnost zmapovanou, tak od sebe přestaňte očekávat, že budete všechno vědět. Je vám dovoleno změnit názor. To není selhání, to je prostě život.

Ryby

Nejste člověk, který by vyvolával problémy jen tak pro nic za nic – raději se snažíte udržet mír, jak jen to jde. Žít autenticky a čestně však někdy znamená, že musíte porušit společenská pravidla; možná budete muset zklamat lidi ve svém životě, odchýlit se od toho, co se od vás očekává, nebo bojovat se svými internalizovanými představami o tom, co byste „měli“ dělat. Tento týden je pro vás dobrou příležitostí překvapit lidi, zvolit si tu méně vyšlapanou cestu, žít život, jaký skutečně chcete, i když je to obtížné.

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Izraelský úder v Pásmu Gazy si podle médií vyžádal na stovku mrtvých a zraněných

Nejméně 20 lidí zemřelo a přes 90 bylo zraněno masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou humanitární zónu, uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze ovládané teroristickým hnutím Hamás. Informace o rozsahu útoku jsou nepřehledné - televizní stanice Al-Džazíra s odkazem na zdravotníky informovala o více než 50 mrtvých a desítkách zraněných.

Nejméně 21 žáků zahynulo a 69 bylo zraněno, když se v Nigérii zřítila škola

Nejméně 21 žáků zahynulo a dalších 69 bylo zraněno, když se ve městě Jos v centrální části Nigérie zřítila budova jejich školy. Agentuře AFP to řekl mluvčí místního Červeného kříže. Blíže neurčený počet lidí je zřejmě stále pod troskami. V třípatrové budově střední školy se konaly zkoušky.

Chybná práce s důkazy. Soud zamítl obžalobu proti Baldwinovi

Soudkyně v Novém Mexiku v pátek zamítla obžalobu proti herci Alecu Baldwinovi z neúmyslného zabití kameramanky Halyny Hutchins v roce 2021 během natáčení westernu Rust. Svým rozhodnutím dala za pravdu jeho právníkům, kteří tvrdili, že státní zástupci a policie nesprávně pracovali s důkazy.

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti své vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům, které Peking podle Tchaj-peje uskutečnil v noci na dnešek v severní autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tchajwanské ministerstvo obrany.

Írán nepodlehne tlaku USA, ale chce vést dialog s Evropou, uvedl nový prezident

Spojené státy by si měly uvědomit, že Írán se nepodvolí tlaku, uvedl dnes nově zvolený íránský prezident Masúd Pezeškján v prohlášení pro íránský tisk, o němž informovala agentura Reuters. Současně vyzdvihl přátelství své země s Ruskem a Čínou a dodal, že Írán bude rozšiřovat vztahy se svými sousedy a povede konstruktivní dialog s Evropou. Zopakoval také, že Írán neusiluje o vývoj jaderných zbraní.
Reklama

DOPORUČUJEME

Pilates pro zdravé boky: 20minutové cvičení pro posílení spodní části těla

Toto 20minutové Pilates cvičení se zaměřuje na posílení a protažení svalů kolem boků, což přispívá k lepší mobilitě, stabilitě a pružnosti těla. Stačí pouze podložka na jógu nebo jiná měkká plocha, na které se bude cvičit.

Sedm věcí, které dermatologové chtějí, abyste věděli o opalovacím krému

S příchodem letních dnů se zásobujeme opalovacím krémem. I když všichni víme, jak důležité je chránit naši pokožku před UVA a UVB zářením, které může způsobit rakovinu a předčasné stárnutí, mnoho z nás stále neví, jak to dělat správně. Deník Guardian přináší rady od doktorky Hivy Fassihi, konzultantky dermatologie specializující se na rakovinu kůže, jak se správně chránit před sluncem.

Horoskop pro týden plný vřelosti a uznání: 8. července – 14. července

Ve čtvrtek vstoupí planeta lásky Venuše do Lva, nejpyšnějšího znamení zvěrokruhu. V příštím měsíci budou všichni (včetně vás) pravděpodobně toužit po nějaké mimořádné pochvale, uznání nebo prosté pozornosti. Nemá smysl hrát si nyní na chladného - lidé budou reagovat spíše na vřelost a velkorysost než na ostýchavost a tajemnost. Čím sdílnější budete k lidem, na kterých vám záleží, tím radostnější vaše vztahy budou. Níže najdete týdenní horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Generace Z vrací trend vysokých ponožek a nechává kotníkové ponožky v prachu

Módní svět je svědkem překvapivého oživení vysokých ponožek, které zpopularizovali influenceři a celebrity z generace Z. Tento trend připomínající styly 80. a 90. let minulého století vzal útokem sociální média i posilovny.
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Izraelský úder v Pásmu Gazy si podle médií vyžádal na stovku mrtvých a zraněných

Nejméně 20 lidí zemřelo a přes 90 bylo zraněno masivním izraelském úderu v Pásmu Gazy v oblasti Mavásí, kterou Izrael dříve označil za bezpečnou humanitární zónu, uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze ovládané teroristickým hnutím Hamás. Informace o rozsahu útoku jsou nepřehledné - televizní stanice Al-Džazíra s odkazem na zdravotníky informovala o více než 50 mrtvých a desítkách zraněných.

Nejméně 21 žáků zahynulo a 69 bylo zraněno, když se v Nigérii zřítila škola

Nejméně 21 žáků zahynulo a dalších 69 bylo zraněno, když se ve městě Jos v centrální části Nigérie zřítila budova jejich školy. Agentuře AFP to řekl mluvčí místního Červeného kříže. Blíže neurčený počet lidí je zřejmě stále pod troskami. V třípatrové budově střední školy se konaly zkoušky.

Chybná práce s důkazy. Soud zamítl obžalobu proti Baldwinovi

Soudkyně v Novém Mexiku v pátek zamítla obžalobu proti herci Alecu Baldwinovi z neúmyslného zabití kameramanky Halyny Hutchins v roce 2021 během natáčení westernu Rust. Svým rozhodnutím dala za pravdu jeho právníkům, kteří tvrdili, že státní zástupci a policie nesprávně pracovali s důkazy.

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům

Tchaj-wan uvedl do pohotovosti své vzdušné síly kvůli čínským raketovým testům, které Peking podle Tchaj-peje uskutečnil v noci na dnešek v severní autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na tchajwanské ministerstvo obrany.

Írán nepodlehne tlaku USA, ale chce vést dialog s Evropou, uvedl nový prezident

Spojené státy by si měly uvědomit, že Írán se nepodvolí tlaku, uvedl dnes nově zvolený íránský prezident Masúd Pezeškján v prohlášení pro íránský tisk, o němž informovala agentura Reuters. Současně vyzdvihl přátelství své země s Ruskem a Čínou a dodal, že Írán bude rozšiřovat vztahy se svými sousedy a povede konstruktivní dialog s Evropou. Zopakoval také, že Írán neusiluje o vývoj jaderných zbraní.

ANALÝZA: Sankce nás před válkou neochrání, NATO musí ukazovat svaly

Jelikož Evropa ekonomicky Rusko zastiňuje, reagovala na agresi vůči Ukrajině ekonomickými a obchodními sankcemi. Federace dostala tvrdou ránu, z níž se však dokázala vzpamatovat. Selhali jsme ovšem v nejzásadnější obraně proti případné eskalaci konfliktu – odstrašování. Spoléhat na ekonomickou válku bez „ukazování svalů“ nás neochrání. Obě strategie jsou důležité a Západ by se v tomto měl poučit.

Festival Pohoda přerušila bouře, která si vyžádala několik zranění a zřícení stanů

Hudební festival Pohoda v Trenčíně musel být předčasně ukončen poté, co jej v pátek večer zasáhla silná bouřka. Prudký vítr a déšť strhly několik stanů, což mělo za následek několik zranění. Na místě okamžitě zasahovali záchranáři a hasiči.

Přehled změn od července: Co všechno zdražilo a jaké nové poplatky nás čekají?

Od července 2024 vstoupily v platnost nové legislativní změny, které přinesou zvýšené náklady pro obyvatele České republiky. Tyto změny zahrnují nové poplatky za sociální služby, zvýšení sazeb za penzijní spoření, a zavedení nových poplatků za elektřinu spojených s komunitní energetikou. Zde je přehled nejdůležitějších změn, které ovlivní vaše finance.
Reklama
Reklama