Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Trumpův koronavirový poradce opouští funkci

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Poradce prezidenta Donalda Trumpa pro koronavirovou pandemii Scott Atlas rezignoval na svou funkci. Zprávu o tom přináší server BBC.

  Doktor Atlas, který je specializací radiolog, na sebe upozornil celou řadou kontroverzních kroků. Mimo jiné zpochybňoval nošení roušek a další opatření proti šíření pandemie a prosazoval promoření a následnou kolektivní imunitu. Opakovaně se také dostával do střetů s dalšími členy protipandemického vládního týmu.

  V říjnu vyzval Scott Atlas na Twitteru obyvatele Michiganu, aby „povstali“ proti restriktivním pandemickým opatřením, nařízeným jejich státem. Později upřesnil, že neměl na mysli násilné povstání.

  BBC připomíná, že jeho výzva přišla jen pár týdnů po zatčení skupiny plánující únos michiganské guvernérky Gretchen Whitmerové.

  Atlas při své rezignaci na funkci v prezidentově poradním sboru uvedl, že se „vždy spoléhal na nejmodernější vědu a důkazy bez jakýchkoliv politických ohledů nebo vlivu“. Za svůj vytčený cíl označil „minimalizaci negativních dopadů způsobených jak pandemií, tak strukturálními opatřeními, a to zejména na pracující a chudé“.

  Jedním z kritiků Atlasova působení ve vládě byl také epidemiolog Anthony Fauci. Pro BBC uvedl, že epidemická situace je nyní ve Spojených nejhorší od vypuknutí pandemie. „Jako bychom skoro každý den dosahovali rekordních čísel,“ dodal Fauci.

  Počet infikovaných se ve Spojených státech blíží čtrnácti milionům. Na onemocnění už zemřelo více než čtvrt milionu Američanů.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS