Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Třetina britských hostelů čelí riziku uzavření

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Více než třetina ubytoven se dle Independent Hostels UK (IHUK) ve Velké Británii vůbec neotevřela. I ty obsazené ale bojují o přežití. Na vině je špatná letní sezóna i nový zákon.

  Některé hostely sice zaznamenaly úspěch, když přes léto fungovaly jako B&B a poskytovaly levné soukromé pokoje, i za 10 liber za noc. To ale pro ně není řešením. Pokud se nevrátí hosté, mnoho jich to nezvládne.

  Dle průzkumu IHUK třetina ubytoven tvrdí, že to v současném provozu nevydrží déle než 6 měsíců. Čtvrtina říká, že to zvládne rok.

  Hostely se potýkají s problémy kvůli letní sezóně, kdy došlo k výraznému poklesu návštěvníků, aby mohli majitelé dodržovat zásady distancování. Ale také kvůli oznámení britské vlády o „rule of six“, tedy pravidle šesti. To zakazuje skupiny přátel a rodiny z různých domácností a školní skupiny.

  Pouhá 2% Skotů uvedla, že v roce 2020 uvažují o pobytu v hostelu.

  „Stále se snažíme zjistit, co přesně nový zákon znamená pro náš sektor. Hostely se od svého opětovného otevření vydaly jednou ze dvou cest: větší fungovaly spíše jako B&B a menší jako rekreační chaty – ale pravidlo šesti je úplně zničilo. Rezervace na několik příštích týdnů se skupinami z více domácností se musely zrušit, “ řekl pro Guardian Sam Dalley, editor webových stránek a příručky IHUK.

  Dle průzkumu Scottish Tourism Index pouhá 2% Skotů uvedla, že v roce 2020 uvažují o pobytu v hostelu. U Britů je to pak 6% dle společnosti VisitBritain (tento výzkum se týká období mezi říjnem 2020 a březnem 2021).

  „Hostely strádají kvůli duchu sdílení více než jiná ubytování. Aby se znovu otevřely, musí mít svou hlavní atrakci – být sociální. Zkombinujte to se sníženou obsazeností a je to noční můra,“ dodal Dalley z IHUK.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS