Reklama
3.9 C
Czech
Neděle 8. března 2026
e-SportsToronto Defiant se kvalifikovali do play-off Summer Showdown

Toronto Defiant se kvalifikovali do play-off Summer Showdown

Tým Toronto Defiant porazil Boston Uprising 3:0, vyhrál čtvrtý zápas z pěti zápasů Summer Showdown a oficiálně si zajistil vstupenku na domácí LAN. Na začátku sezóny liga oznámila, že Toronto bude hostit play-off o Summer Showdown.

Nebyla však žádná záruka, že se Defiant do tohoto play-off vůbec dostanou, potřebovali by zůstat mezi osmi nejlepšími týmy na západě. Přesto s novou metou Junker Queen vypadají Defiant nejen dobře, ale potenciálně i jako první trojka, která míří do své domácí soutěže.

Dobrá meta pro Defiant

V letošním roce zatím Toronto Defiant zůstává konkurenceschopným týmem na Západě. Kvalifikovali se na oba předchozí turnaje, ale ani v jednom nedokázali zvítězit. Do třetí fáze, Summer Showdown, vstupovali za stavu 6:6 a měli tak šanci se v tabulce posunout kamkoli. Z této vyrovnané bilance by špatný výkon v Summer Showdown měl pro tým velké následky. Zaprvé, špatný výsledek v Summer Showdown by je dostal do situace, kdy by jejich závěrečná fáze, Countdown Cup, musela být dobrá, aby se pohodlně udrželi v boji o postup. Za druhé by však špatný výsledek v Summer Showdown mohl znamenat, že by přišli o první OWL LAN pořádanou v jejich zemi.

Když etapa začala, meta Junker Queen zamíchala pořadím sil na západě. Zdálo se, že týmy, které si v regionu vytvořily výrazný náskok, o něj ze dne na den přišly: San Francisco Shock a Los Angeles Gladiators nečekaně prohráli mapy se západními týmy. Toronto Defiant málem darovalo Vancouver Titans první vítězství, v thrilleru na mapě tři se jim podařilo vyhrát jen těsně. Téměř prohra s týmem bez vítězství nebyla skvělým začátkem, ale v kontextu to bylo dobré znamení.

Titánům se v této metě také daří a Defiant si toto sebevědomí přenesli do dalších zápasů. Navzdory prohře se silným Dallas Fuel porazili všechny ostatní soupeře. A díky této výhře nad Boston Uprising mají skóre 4:1 a oficiálně se účastní místní LAN.

Potenciální fanoušci domácího prostředí

Nyní mají Defiant tlak na to, aby vyhráli svůj první zápas play-off v roce 2022. Tentokrát však nemusí cestovat do Dallasu nebo na Havaj. V Mattamy Athletic Centre v centru Toronta se Defiant utkají.

Nakonec tato fáze dává týmu Defiant skvělou pozici pro play-off v sezóně 2022. Nyní se však Toronto Defiant musí vydat do domácí haly před kanadské fanoušky a postoupit do play-off Summer Showdown.

Play-off Summer Showdown začíná 8. září 2022 a končí 11. září 2022.

Reklama

Doporučujeme

Quentin Tarantino připravuje svou první divadelní hru

Quentin Tarantino se pouští do nového projektu, který tentokrát nebude patřit filmovému plátnu. Slavný režisér připravuje vlastní divadelní hru, jež má podle dostupných informací čerpat z tradice britské komedie. Pokud vše půjde podle plánu, jeho první divadelní počin by mohl zamířit na londýnské jeviště.

USA a Izrael zaútočily na íránské ropné sklady a zařízení, čtyři mrtví

Spojené státy a Izrael v Íránu zaútočily na čtyři ropné sklady a logistické středisko pro přepravu ropných produktů, přičemž zabily čtyři lidi, oznámil podle agentury AFP íránský představitel ve státní televizi. V důsledku úderů na ropná zařízení v sobotu pozdě večer Teheránem a nedalekým Karadžem otřásly výbuchy a objevily se obrovské ohnivé koule, napsal deník The New York Times (NYT).

Íránské Shromáždění znalců se prý shodlo na nástupci duchovního vůdce Chameneího

Íránské Shromáždění znalců dospělo k většinové shodě na nástupci nejvyššího duchovního vůdce Íránu ajatolláha Alího Chameneího, který byl zabit 28. února v prvních hodinách americko-izraelských úderů na Teherán. Podle íránské agentury Mehr to dnes oznámil jeden z 88 členů sboru vysoce postavených islámských právníků a duchovních. Izraelská armáda brzy poté varovala, že jejím terčem se stane každý nástupce Chameneího i ti, kdo ho chtějí jmenovat.

Planeta se otepluje nejrychleji v historii měření

Tempo globálního oteplování v posledním desetiletí výrazně zrychlilo. Nová studie ukazuje, že planeta se zahřívá téměř dvakrát rychleji než v předchozích dekádách. Pokud trend vydrží, svět může překročit hranici oteplení 1,5 °C už před rokem 2030.

Sobotní dronové útoky v Súdánu si vyžádaly nejméně 33 životů

Při dronových útocích ve dvou lokalitách v súdánské oblasti Kurdufán v sobotu zahynulo nejméně 33 lidí. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na lékařský zdroj. Útoky si podle něj vyžádaly rovněž 59 zraněných, z nichž 30 je stále hospitalizováno. Kurdufán se stal ohniskem bojů mezi vládní armádou a polovojenskými Jednotkami rychlé podpory (RSF).

Meghan Markle a její značka As Ever končí spolupráci s Netflixem

Lifestylová značka As Ever, kterou založila Meghan Markle, vstupuje do nové fáze. Projekt, jenž vznikl ve spolupráci s Netflixem, bude nyní pokračovat samostatně. Podle zástupců značky jde o logický krok po rychlém růstu během prvního roku.

Stanete se „legitimním cílem“ Íránu, varoval země EU náměstek ministra

Írán varoval evropské státy před přímým zapojením do konfliktu na Blízkém východě. Podle Teheránu by se země Evropské unie, které by se přidaly k americkým a izraelským útokům, staly legitimním cílem odvetných úderů.

Maďarsko zadrželo sedm Ukrajinců, Kyjev doporučuje Maďarsku se vyhnout

Maďarský daňový úřad oznámil zadržení sedmi Ukrajinců, které stíhá kvůli podezření z praní špinavých peněz. Zadržuje také dvě vozidla pro přepravu peněz. Napsala to dnes agentura Reuters s odvoláním na zmíněný úřad. Kyjev o něco dříve obvinil Maďarsko ze zadržení sedmi pracovníků ukrajinské státní banky Oščadbank, kteří podle něj převáželi z Rakouska peníze a zlato. Ukrajina požaduje jejich okamžité propuštění, uvedl šéf ukrajinské diplomacie Andrij Sybiha na síti X. Kyjev zároveň vyzval Ukrajince, aby se vyhnuli cestám do sousedního Maďarska.

USA vyšetřují zásah školy v Íránu. Analýza naznačuje souvislost s americkým útokem

Američtí vojenští vyšetřovatelé se domnívají, že za úder na dívčí školu v jihoíránském městě Mínáb, při němž zahynuly desítky dětí, pravděpodobně nesou odpovědnost Spojené státy. Vyšetřování nicméně zatím stále probíhá. K tragédii došlo během prvního dne amerických a izraelských útoků na Írán.

Izrael zasáhl na předměstí Bejrútu sídlo výkonné rady Hizballáhu

Při noční vlně úderů na Libanon bylo zasaženo sídlo výkonné rady proíránského hnutí Hizballáh na předměstí Bejrútu, uvedla podle serveru The Times of Israel (ToI) izraelská armáda. Údery dále na předměstí Dahíja zasáhly desítky vícepodlažních budov a skladiště dronů. Noční údery podle libanonské agentury NNA zasáhly také desítky vesnic na jihu a východě Libanonu. Dopoledne Izrael zahájil další vlnu úderů. Výbuchy byly hlášeny z oblasti pobřežního města Sajdá.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama