Více
  9.9 C
  Czech
  Úterý, 4 října, 2022

  Tlupa opic v Tanzanii vtrhla do domu a zabila kojence

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  K tragické události došlo ve vesnici v severní Tanzanii, kdy tlupa opic vtrhla do příbytku a vyrvala matce měsíční dítě, které se zrovna kojilo, doslova z náruče. Dítě bohužel nepřežilo. Informuje o tom místní deník The Citizen, Daily Mail a BBC.

  K neobvyklé události došlo kolem třetí hodiny odpoledne ve vesnici Mwamgongo v Kigomě, která hraničí s národním parkem Gombe.

  Vše začalo, když matka chlapce, identifikovaná jako Shayima Said, seděla před domem a kojila své dítě, chlapce Luhaibu. Vtom do jejího prostoru nečekaně vtrhla tlupa opic a dítě jí vytrhla.

   „Je to pravda. Dítě bylo se svou matkou před jejich domem, když do domu vtrhla tlupa opic a unesla ho,“ uvedl v pondělí velitel policie v regionu Kigoma James Manyama pro deník The Citizen.

  Zoufalá matka se s křikem dožadovala pomoci sousedů. „Křičela o pomoc a do jejího domu přispěchali vesničané, aby jí pomohli zachránit dítě – identifikované jako Luhaiba Said – z opičích spárů,“ dodal.

  Případy, kdy zvířata vniknou do vesnic, nejsou neobvyklé. Není známo, o jaký druh opic se jednalo, ani jak byly přesně velké, píše Daily Mail.

  Pomoc byla marná

  Zvíře ale dítě pevně svíralo a vesničané museli doslova použít násilí, aby se chlapce pokusili zachránit. „Když vesničané přišli, bylo už pozdě, protože opice už pevně držela dítě v tlapách. Když se ho snažili vyrvat silou, zranilo se na hlavě a krku,“ řekl Manyama. Vesničanům se nakonec podařilo zraněné dítě z opičího sevření vyprostit, ale bohužel zemřelo při ošetření v nedaleké nemocnici.

  Policie vyzvala občany, aby si na nebezpečná zvířata dávali pozor a byli ostražití, píše BBC.

  Velitel dodal: „Je třeba poznamenat, že vesnice Mwamgongo hraničí s národním parkem Gombe.“ Park obývají rozličné druhy opic, přičemž nejrozšířenější je zde šimpanz. Žijí zde ale i paviáni, kočkodani a guerézy pláštíkové.

  Média už dříve informovala, že soužití lidí s opicemi se v Tanzanii vymyká z rukou. Opice ztrácejí přirozený strach a častěji útočí na lidi. Většinou se pohybují v tlupách po dvaceti až třiceti kusech, kterým se lidé jen těžko ubrání. Zdivočelá zvířata terorizují farmáře, kterým kradou zemědělské plodiny, ale časté jsou i útoky na lidské příbytky ve vesnicích, jako je právě tento tragický případ.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS