Protext ČTKTituly CEO a HR ŘEDITELKA ROKU 2024 obhájili Daniel Beneš a Michaela...

Tituly CEO a HR ŘEDITELKA ROKU 2024 obhájili Daniel Beneš a Michaela Chaloupková ze Skupiny ČEZ

Praha 3. října 2024 (PROTEXT) – Generální a personální ředitelé Skupiny ČEZ, Skupiny Orlen Unipetrol a T-Mobil Czech Republic byli podruhé oceněni za dlouhodobou podporu vzdělávání v České republice. Nejvyšší ocenění CEO ROKU 2024 a HR ŘEDITELKA ROKU 2024 získali Daniel Beneš a Michaela Chaloupková ze Skupiny ČEZ.

Z více než 100 nominovaných firem jsou na prvních příčkách společnosti a jejich vedení, které dlouhodobě podporují vzdělávání v České republice. Odborná porota platformy #ČESKObudoucnosti hodnotila výroční zprávy a zprávy o udržitelném podnikání společností, které nominované firmy každý rok připravují a jsou dostupné veřejnosti.

I. místo: Skupina ČEZ: Daniel Beneš (CEO), Michaela Chaloupková (HR ŘEDITELKA)

II. místo: Skupina ORLEN Unipetrol: Mariusz Wnuk (CEO), Michal Chmiel (HR ŘEDITEL)

III. místo: T-Mobile Czech Republic: Melinda Szabó (CEO), Jitka Adámová (HR ŘEDITELKA)

„Veřejné zprávy všech firem v ČR jsou zajímavé čtení v tom, jak vedení firem dlouhodobě uvažuje o rozvoji talentu v Česku a jak která společnost společensky odpovědně v naší zemi podniká,“ říká zakladatel platformy #ČESKObudoucnosti Michal Novák, která ocenění CEO ROKU a HR ŘEDITEL ROKU vyhlašuje.

„Současná energetika se dynamicky mění. Kdo v ní chce uspět, musí se neustále učit a adaptovat na nové trendy, jako je decentralizace, digitalizace, smartifikace, využívání umělé inteligence apod. Zároveň je to práce, která přináší hluboké uspokojení, protože bez elektřiny se dnes neobejde nikdo. V České republice energetice rozumíme a patříme mezi vyhledávané odborníky, pokud si ale chceme udržet postavení lídra, musíme nabírat ty nejlepší lidi na trhu. I z toho důvodu se dlouhodobě věnujeme vzdělávání a podpoře talentovaných studentů i popularizaci energetiky u široké veřejnosti. A samozřejmě v tom budeme pokračovat i nadále,“ říká k ocenění CEO ROKU 2024 Daniel Beneš, předseda představenstva a generální ředitel ČEZ, a. s.

Michaela Chaloupková, členka představenstva a ředitelka divize správa ČEZ, a. s. k titulu HR ŘEDITELKA ROKU 2024 doplňuje: „Společnost, která chce podporovat vzdělávání, musí v první řadě pro tuto myšlenku umět nadchnout své vlastní lidi. Jsou to totiž především oni, kdo odvádějí největší kus práce, ať už jako přednášející na školách, průvodci v provozech, vedoucí seminárních prací, mentoři či organizátoři speciálních akcí pro studenty. Pokud sami nejsou zapálení pro svůj obor, pokud z nich nečiší nadšení a vášeň, nefunguje to. Toto ocenění tedy patří všem, kdo se v ČEZ na vzdělávání – ať už interních zaměstnanců či těch potenciálních – podílejí. Děkuji, že tuto oblast neustále posouváte vpřed.“

Metodologii hodnocení pro platformu #ČESKObudoucnosti vypracovala v roce 2023 firma KPMG Česka republika.

 

O platformě #ČESKObudoucnosti

Platforma #ČESKObudoucnosti je nezisková, nepolitická a nezávislá platforma, která vznikla v roce 2008. Jejím cílem je spojovat lídry dneška s lídry budoucnosti. To dělá v různých formách už 16 let a podporuje tím vizi: ČESKO MOZKOVNOU SVĚTA DÍKY ŠPIČKOVÉMU VZDĚLÁVÁNÍ.

Propojuje aktivní osobnosti, podnikatele, učitele a ředitele škol, leadery na vysokých školách, zástupce neziskovek a nadací, politiky, zástupce velkých korporací a média. Ty, kteří dlouhodobě podporují talent, inteligenci a šikovnost lidí v Česku. Ty, kteří už mění nebo chtějí proměnit Česko na „mozkovnu světa“. Díky špičkovému vzdělávání.

S touto vizí také realizuje projekty, které mají vizi Česka pomoct dosáhnout. Každý rok se těchto aktivit a programů účastní stovky tisíc studentů a absolventů.

 

Projekty platformy #ČESKObudoucnosti:

Konference osobností Česka www.CESKObudoucnosti.cz

www.TechFair.cz

www.CEOroku.cz

www.HRreditelRoku.cz

www.ABSOLVENTI.cz

www.VzdelavameCesko.cz

www.AbsolventiPomahaji.cz

www.TOPzamestnavatele.cz

www.TechnicDays.cz

www.EkonTech.cz

www.Absolvent.cz

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

 

Doporučujeme

Musk podle Axiosu významně podpoří volební kampaň amerických republikánů

Nejbohatší člověk na světě Elon Musk, který pomohl Donaldu Trumpovi k návratu do Bílého domu, se chystá významně finančně podpořit kampaň amerických republikánů před listopadovými volbami. Dnes o tom informoval portál Axios. Nadcházející volby, při kterých Američané vyberou nové zástupce do Sněmovny reprezentantů a do třetiny Senátu, rozhodnou, zda Trumpovi republikáni udrží v Kongresu USA většinu. Úspěch demokratů by mohl Trumpovi zkomplikovat zbytek jeho druhého prezidentského mandátu.

Při rozsáhlém ruském útoku zemřelo v různých částech Ukrajiny devět lidí

Počet obětí ruského útoku na Ukrajinu se podle ukrajinských médií zvýšil na devět poté, co záchranáři ve Lvově nalezli pod troskami budovy tělo mrtvého muže. Agentura Reuters ale bez podrobností píše o nejméně 13 mrtvých. Na předměstí Kryvého Rihu v Dněpropetrovské oblasti podle velitele městské vojenské správy Oleksandra Vilkula raketa Iskander-M zasáhla rodinný dům a zabila šest lidí, z toho dvě děti. Dalších osm osob včetně dvou dětí je zraněno, uvedl šéf správy regionu Oleksandr Hanža. V Kyjevě zemřel jeden člověk, oznámila městská vojenská správa, a další mrtvý je v Poltavské oblasti.

Lehečka v Los Cabos překvapivě skončil, Svrčina postoupil do čtvrtfinále

Jiří Lehečka vstoupil do přípravy na US Open nečekanou porážkou. Na turnaji v mexickém Los Cabos nestačil ve druhém kole na Colemana Wonga z Hongkongu, přestože první set zvládl jednoznačně. Naopak Dalibor Svrčina využil zdravotních potíží Luciana Darderiho a po skreči italského favorita si zajistil postup do čtvrtfinále.

Tisíce Maročanů pronikly do sousedního španělského města Ceuta, to volá armádu

Tisíce Maročanů dnes pronikly do španělského autonomního města Ceuta, když ze sousedního Maroka přeplavali či přešli po souši, informuje deník El País. Španělští policisté podle něj takovému množství nedokázali čelit. Ceuta se potýká s větší migrační vlnou už několik dnů a její starosta Juan Jesús Vivas kvůli tomu tento týden požádal španělskou vládu o vyhlášení stavu národní nouze. Dnes k tomu ještě požádal o nasazení armády.

EK vyplatila Ukrajině 3,47 miliardy eur z půjčky, jsou určené na drony a rakety

Evropská komise dnes vyplatila Ukrajině dalších 3,47 miliardy eur (asi 84 miliard Kč) z vojenské části půjčky pro Ukrajinu. Peníze jsou určené na nákup dronů, raket a stíhaček, uvedla komise. Platba navazuje na převod prvních 3,2 miliardy eur (77,4 miliardy Kč) v rámci makrofinanční podpory, kterou oznámila šéfka EK Ursula von der Leyen 25. června.

Čtyři migranti zemřeli při pokusu přeplout Lamanšský průliv na malých člunech

Francouzské úřady vyšetřují dvě tragédie v Lamanšském průlivu, při nichž během jediné noci zahynuli čtyři migranti pokoušející se na malých člunech doplout do Spojeného království. Mezi zraněnými je také roční dítě.

Požáry na jihozápadě Francie sílí a hrozí další vlna veder

Jihozápad Francie dál bojuje s rozsáhlými lesními požáry, které přiživují vysoké teploty i silný vítr. Hasiči nasadili tisíce lidí, úřady evakuovaly statisíce obyvatel a turistů a meteorologové varují před dalším zhoršením. Situaci navíc komplikuje vzácný jev známý jako ohnivý mrak, který může požáry ještě více zesilovat.

Neumíme vykouzlit nižší ceny. Fed ponechal sazby beze změny

Nemám žádný kouzelný proutek, který by ulevil Američanům od vysokých cen, vzkázal nový předseda Federálního rezervního systému (Fed) Kevin Warsh. Centrální banka ponechala základní úrokovou sazbu neměnnou.

Nejméně 25 mrtvých po zemětřesení v Japonsku, bilance dál roste

Nejméně 25 lidí zahynulo při úterním zemětřesení na jihozápadě Japonska, napsala dnes agentura Reuters. Dalších přinejmenším 63 lidí utrpělo zranění, z toho pět jich je ve vážném stavu. Podle agentury AP to oznámily úřady prefektury Kumamoto s tím, že místní policie eviduje až 28 úmrtí. Část případů ale nemusí souviset přímo se zemětřesením a úřady proto prověřují přesné okolnosti.

Střela, která dopadla na východě Polska, byla zřejmě ruská, uvedl premiér Tusk

Střela, která dopadla na východě Polska, byla zřejmě ruská, uvedl dnes polský premiér Donald Tusk podle agentury Reuters. Chce ale mít větší jistotu o jejím typu a o tom, kdo ji vyslal. Ukrajinský ministr zahraničí Andrij Sybiha již dříve na sociálních sítích uvedl, že se jednalo o ruskou raketu Ch-101.

Rekordní vedra připravují Evropu o vodu

Evropu letos zasáhlo mimořádně silné sucho, které nevzniklo jen kvůli nedostatku srážek. Rekordní vedra výrazně zvýšila odpařování vody z půdy, řek i vegetace a urychlila vysychání krajiny. Důsledky jsou patrné v zemědělství, energetice i vodním hospodářství.

Americké údery v Íránu zabily rodinu s malým dítětem, Teherán hrozí odvetou

Při amerických útocích zemřeli v noci na dnešek v Íránu tři členové jedné rodiny včetně dvouletého dítěte, uvedla ráno agentura Fars. Další dvě děti utrpěly zranění. Americká armáda podnikla další vzdušné údery na Írán v reakci na to, že se Írán o den dříve pokusil zaútočit na americké vojenské základny na Blízkém východě, uvedlo oblastní velitelství amerických sil CENTCOM. Jordánsko oznámilo, že dnes už zneškodnilo pět střel vyslaných z Íránu. Íránské revoluční gardy ráno uvedly, že agresora potrestají, píše agentura Reuters. Kuvajt dnes oznámil, že íránský útok, který v zemi zasáhl čínskou firmu, zabil člověka, píše agentura AFP.

Fidži: U souostroví Lau zmizela loď se zdravotníky. Našel se jen kapitán

Šest zdravotníků se nadále pohřešuje ve vodách u souostroví Lau. Dnes ráno byl nalezen kapitán lodi, která plula na ostrov Ono-i-Lau, potvrdilo ministerstvo zdravotnictví.

Kvůli požárům evakuovali na jihu Kréty na 8000 lidi z letoviska Agia Galini

Kvůli lesním požárům na jihu řeckého ostrova Kréta bylo ve středu večer evakuováno na 8000 lidí z letoviska Agia Galini, informuje agentura AFP. S požáry tam bojuje už několik stovek hasičů, práci jim ale komplikuje silný a proměnlivý vítr, kvůli němuž mohou také jen omezeně hasit z letadel. Lesy hoří i na řeckém Peloponésu či ostrově Lesbos. Požáry v Řecku si vyžádaly už tři oběti z řad hasičů, napsala dnes agentura DPA.

Stíhačka F-16 byla v noci vyslána proti objektu letícímu na východě Polska

Vojenský letoun F-16 byl v noci na dnešek vyslán k zásahu proti objektu letícímu na východě Polska, uvedla ráno polská armáda. V Lublinu a některých dalších obcích se na několik minut rozezněly sirény ohlašující letecký poplach, informovaly úřady. Na některých místech lidé hlásili, že slyší hukot letícího objektu. Asi 45 kilometrů jižně od Lublina poté vojáci objevili v poli asi deset metrů velký kráter, který následně zajistili a prověřují hasiči a policisté.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama