ITBoxTim Cook dostal nabídku, která se neodmítá

Tim Cook dostal nabídku, která se neodmítá

Teprve nedávno obletěla svět zpráva, že se z generálního ředitele Apple stal dolarový miliardář. Představenstvo známé společnosti z Cupertina je přesvědčeno, že Cook je nenahraditelný inovátor s citem pro firemní hodnoty a integritu. 

Podle pracovní smlouvy dostane Tim Cook kompenzaci ve výši 667 974 časově omezených akciových jednotek (RSU). Ty mají dnes hodnotu 76 milionů $, budou mu vypláceny postupně až do roku 2023.

V případě, že Tim bude plnit plány, může získat dalších 331 987 RSU, což by v dnešních cenách představovalo neskutečných 114 milionů dolarů.

Připomínáme, že Cook je výkonným ředitelem Apple od srpna 2011. V poslední době se stále častěji uvažuje o tom, jak dlouho bude pro Apple nadále pracovat. Cook před pár dny řekl , že si nedokáže představit svůj život, aniž by nepůsobil v Apple. Agentura Bloomberg uvedla, že v budoucnu by mohl být šéfem Apple jeho současný provozní ředitel Jeff Williams.

https://twitter.com/StephenNellis/status/1311076455619551233?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1311089591223422977%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Ftechbox.dennikn.sk%2F114-milionov-za-to-ze-tim-cook-vydrzi-v-apple-do-roku-2025%2F

Samozřejmě, Tim Cook není jediný, komu bude dopřáno. Ani ostatní manažeři na tom nebudou špatně, tedy alespoň v případě, že to v Apple vydrží ještě 5 let. Luca Maestri, Deirdre O’Brien a Jeff Williams získají spolu 178 128 akcií. Stejně jako v případě jejich šéfa, polovina z těchto RSU bude vyplacena v letech 2023 až 2025, zbytek dostanou po splnění plánů.

Doporučujeme

Bulharské volby drtivě vyhrál Rumen Radev. Komentátoři mluví o „bulharském Ficovi“

Nově vzniklá strana „Progresivní Bulharsko“ (PB) vedená Rumenem Radevem drtivě zvítězila v bulharských parlamentních volbách, už osmých za pět let. Poprvé od roku 1997 získala jedna politická síla dostatek mandátů k samostatnému vládnutí.

Farmaceutický gigant sází miliardy na novou metodu léčby rakoviny

Americký farmaceutický gigant Eli Lilly oznámil velkou investici do budoucnosti medicíny. Za částku, která může v přepočtu dosáhnout až 7 miliard dolarů, kupuje biotechnologickou společnost Kelonia Therapeutics. Tato menší firma se specializuje na vývoj převratných metod léčby rakoviny, které by mohly zásadně změnit životy pacientů.

KOMENTÁŘ: USA ještě v euforii, Evropa ostražitá. Další zvrat v Íránu odkryl burzovní paradox

Užuž to vypadalo, že se schyluje ke konci války USA a Íránu. Tedy spíš si to trhy v pátek myslely, když zprávu o znovuotevření Hormuzského průlivu četly v podstatě jako konec konfliktu. Jenže už o pár hodin později se úžina znovu zašpuntovala. Na burze tak došlo k další bizarní otočce.

Eddie Murphy převzal cenu za celoživotní dílo a neskrýval dojetí

Legendární komik a herec Eddie Murphy zažil večer, na který jen tak nezapomene. V Los Angeles převzal prestižní ocenění a obklopili ho lidé, kteří formovali jeho kariéru. Atmosféra byla silná, místy velmi dojemná.

Ropa zdražuje. Naděje na trvalé řešení je v nedohlednu

Dočasné příměří mezi USA, Izraelem a Íránem se chýlí ke konci a napětí znovu eskaluje. V Hormuzském průlivu došlo k útokům na tankery. Ceny ropy tak reagují růstem. Nejistotu vzbuzují i úterní plánované rozhovory v Islamábádu. Írán se jich odmítá zúčastnit.

Diplomacie je podle Pezeškjána nutná, ale Teherán Washingtonu nedůvěřuje

Íránský prezident Masúd Pezeškján dnes uvedl, že je třeba využít veškeré rozumné diplomatické cesty ke snížení napětí se Spojenými státy. Zároveň ale zdůraznil, že Teherán je v komunikaci s Washingtonem obezřetný a nedůvěřivý, což označil za "nepopiratelně nutné". Informovala o tom íránská státní tisková agentura IRNA. Ve středu má vypršet dvoutýdenní příměří mezi Íránem a USA. Spojené státy oznámily, že vysílají delegaci do Pákistánu na jednání s Íránem. Teherán však dosud nepotvrdil, zda íránská delegace do Islámábádu dorazí, píše agentura Reuters.

Po zemětřesení o síle 7,4 stupně zasáhly Japonsko první vlny tsunami

Severovýchodní pobřeží Japonska dnes zasáhlo zemětřesení o síle 7,4 stupně, uvedly podle agentur místní úřady. Japonská meteorologická služba (JMA) vydala varování před až třímetrovými vlnami cunami. První vlny již zasáhly pobřeží země. Dosud nejvyšší byla zaznamenána ve městě Kudži a dosahovala asi 80 centimetrů. JMA varovala, že se očekává náraz dalších cunami. Zemětřesení bylo podle agentury AFP tak silné, že otřáslo i výškovými budovami v Tokiu, vzdáleném stovky kilometrů.

Svět v pasti. Írán se kontroly nad Hormuzským průlivem nikdy nevzdá

„Nikdy.“ Tehdy se podle bývalého velitele Islámských revolučních gard (IRGC) Ebrahima Aziziho Teherán vzdá kontroly nad Hormuzským průlivem. Mezitím trvá křehké dočasné příměří. Izraelské obranné síly (IDF) však pokračují v demolici budov na jihu Libanonu.

Vnikl do domu a zastřelil osm dětí. Podle policie šlo o domácí násilí

Střelba v americkém státě Louisiana skončila tragédií, při níž zemřelo osm dětí. Policie případ označuje za domácí násilí a útočníka na útěku zastřelila.

Rumen Radev, bulharský proruský bývalý prezident, směřuje k drtivému volebnímu vítězství

ývalý bulharský prezident Rumen Radev podle odhadů po uzavření volebních místností směřuje k jasnému vítězství v parlamentních volbách. Výsledek může ukončit roky politické nestability a ovlivnit další směřování země.

Rusko a Ukrajina se během noci vzájemně napadly drony, hlásí mrtvé a raněné

Nejméně jednoho mrtvého a jednoho raněného si vyžádal rozsáhlý nálet ukrajinských dronů na ruský přístav Tuapse u Černého moře, oznámil gubernátor Veniamin Kondratěv. O jednom zraněném informovaly ukrajinské úřady po nočním útoku ruských dronů na Kyjevskou oblast. Ukrajinské drony také zaútočily na cíle na anektovaném Krymu, ruské bezpilotní letouny naopak napadly Mykolajiv na jihu Ukrajiny.

Írán obvinil USA z porušení příměří a slíbil odvetu

Velení íránských ozbrojených sil obvinilo Spojené státy z porušení příměří střelbou na jednu z íránských obchodních lodí v Ománském zálivu a slíbilo odvetu, uvedly dnes tiskové agentury. Ceny ropy opět vzrostly.

Americká delegace v pondělí přijede na jednání do Islámábádu, Írán účast odmítá

V pondělí večer bude v pákistánské metropoli Islámábádu americká delegace, aby tam jednala s Íránem o dohodě, napsal dnes na síti Truth Social americký prezident Donald Trump. Zároveň Íránu pohrozil zničením všech elektráren a mostů v zemi, pokud nepřijme dohodu, kterou nabízejí Spojené státy. Agentura Tasním ale později uvedla, že Írán do Islámábádu delegaci nevyšle, dokud bude Washington pokračovat v blokádě lodí plujících do íránských přístavů.

Muchová ve Stuttgartu titul nezískala, ve finále nestačila na Rybakinovou

Karolína Muchová na turnaji ve Stuttgartu na titul nedosáhla. Ve finále narazila na Jeleny Rybakinovou a podlehla jí 5:7 a 1:6. Česká tenistka tak třetí trofej kariéry nepřidala, přesto si v žebříčku polepší.

V Bulharsku se konají osmé parlamentní volby za posledních pět let

V Bulharsku se dnes ráno otevřely hlasovací místnosti a začaly již osmé parlamentní volby za posledních pět let. Podle agentury AFP je hlavním favoritem strana bývalého prezidenta Rumena Radeva, který je považován za prorusky orientovaného a který mimo jiné slibuje sestavení nové vlády a boj proti korupci. Volební místnosti se uzavřou ve 20:00 místního času (19:00 SELČ). První odhady výsledků se čekají hned poté, jasno o vítězi by mohlo být v noci či v pondělí ráno.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama