6.2 C
Czech
Pondělí 8. prosince 2025
ZprávyThajský ministr navrhl plán umožňující turistům karanténu v golfových střediscích

Thajský ministr navrhl plán umožňující turistům karanténu v golfových střediscích

Kombinace vakcíny a testování světu přináší naději návratu k normálu a opětovnému otevření hranic a cestování. Mnoho zemí ale i po negativním testu požaduje karanténu. To návštěvníky odrazuje a turistické destinace tak mnohdy zejí prázdnotou. Thajský ministr cestovního ruchu ale v pondělí přišel s návrhem umožnit cizincům karanténu strávit na golfu. Informovala o tom agentura Reuters.

Thajský ministr cestovního ruchu v pondělí přišel s návrhem plánu, jak do země přilákat více turistů. Navrhl, aby bylo cizincům umožněno strávit karanténu v některém z mnoha golfových středisek v zemi. Chtěl by tím tak podpořit sektor turistického ruchu, který během pandemie značně strádal.

Diskutujeme s ministerstvem zdravotnictví a pracovní skupinou pro koronavirus v zemi, abychom mohli nabídnout turistům s lékařským osvědčením hotelovou a golfovou karanténu,“ řekl novinářům ministr Phiphat Ratchakitprakarn. Tento plán ovšem podléhá schválení thajského kabinetu.

Zahraniční návštěvníci by tak mohli strávit dvoutýdenní karanténu ve vybraném ubytování. Tam by se mohli pohybovat v areálu hotelu a hrát golf. Nečekala by je tak dvoutýdenní izolace na pokoji.

Thajsko Golf

V roce 2019 Thajsko navštívilo 40 milionů turistů. Ti zde utratili celkem 1,91 bilionu bahtu (1,37 bilionů korun). Turisté míří do Thajska za džunglí, dobrodružstvím, potápěním i krásnými plážemi. Během pandemie ovšem počet návštěvníků značně poklesl, což zničilo hotely, restaurace a turistická místa, která jsou na zahraničních návštěvnících závislá.

V loňském roce byla do Thajska zavedena speciální víza, která jsou určena pro turisty, kteří v zemi chtějí zůstat delší dobu. Speciální víza platí 90 dní. Dle Ratchakitprakarna přilákala přibližně 1 000 návštěvníků.

Země jihovýchodní Asie se aktuálně potýká s druhou vlnou koronavirových infekcí. Minulý týden uvedl úředník ministerstva financí, že Thajsko zvažuje záchranná opatření ke zmírnění dopadů nové vlny.

Thajsko má silné ekonomické základy a fiskální a měnová politika je připravena pomoci postiženým a oživit ekonomiku,“ řekla mluvčí ministerstva Kulaya Tantitemit.

Zemi se do značné míry dařilo omezit šíření mezi komunitami po celé měsíce. Thajsko zatím potvrdilo celkem jen (oproti jiným zemím) 10 547 nakažených a 67 úmrtí. Značná část z toho byla hlášena od prosince, kdy země začala zaznamenávat několik stovek případů denně.

Reklama

Doporučujeme

Sýrie slaví rok od pádu Asada, zatímco bývalý prezident žije v izolaci v Moskvě

Sýrie si připomíná rok od chvíle, kdy povstalci svrhli Bašára Asada a ukončili desetiletí autoritářské vlády i vleklé války. Ulicemi zní hudba, obloha se rozzářila ohňostroji a v Damašku proběhla velká vojenská přehlídka. Zatímco země slaví, její bývalý vůdce tráví dny v tichém moskevském exilu pod přísnou kontrolou ruských úřadů.

Propad akcií Strategy dostává Michaela Saylora do úzkých

Michael Saylor postavil svou firmu Strategy na jednoduché myšlence: nakupovat bitcoin ve velkém a financovat to emisí akcií a dluhopisů. Tento model fungoval, dokud tržní hodnota firmy výrazně převyšovala hodnotu jejích bitcoinů. Prudký propad akcií ale tuhle výhodu téměř smazal. Strategy tak stojí před rozhodnutím, které ještě před pár měsíci znělo nemyslitelně.

V Nigérii bylo propuštěno 100 dětí unesených z katolické školy

Sto dětí unesených z katolické školy ve střední části Nigérie je po týdnech strachu na svobodě. Podle zástupců církve potvrdil jejich propuštění poradce prezidenta pro národní bezpečnost. Není ale jasné, kde děti jsou ani kdy se vrátí k rodičům. Země mezitím čelí další vlně únosů, která zasahuje křesťanské i muslimské komunity.

KOMENTÁŘ: Před deseti lety se Netflixu vysmáli. Teď stojí Warner před pokořujícím dealem

Netflix kupuje Warner Bros. Kdysi neskutečná věta se stává skutečností, protože streamovací gigant chce dotáhnout akvizici za 72 miliard dolarů. Pod jeho křídla se má dostat mimojiné i konkurenční služba HBO Max. Historický deal ale může narazit u regulátorů.

Převzetí Warner Bros Netflixem může narazit na Trumpa  

Americký prezident Donald Trump vyjádřil obavy z plánovaného odkoupení společnosti Warner Bros a jeho populárních streamovacích sítí za 72 miliard dolarů (asi 1,76 bilionu korun) společností Netflix. Problémem by podle něj mohl být její příliš velký podíl na trhu.

Únik vody v Louvru poškodil knihy v oddělení egyptských starověkých sbírek

Únik vody v Louvru koncem minulého měsíce poškodil stovky knih v oddělení egyptských starověkých sbírek. To znovu upozorňuje na zhoršující se stav světoznámého muzea, napsala agentura Reuters. Incident se stal jen několik týdnů poté, co loupež šperků odhalila nedostatky v bezpečnostních opatřeních instituce, napsala agentura Reuters.

Trump: Zelenskyj není připraven podepsat mírovou dohodu, Putin snad ano

Americký prezident po třídenních rozhovorech s ukrajinskými představiteli na Floridě prohlásil, že Volodymyr Zelenskyj není připraven podepsat mírový návrh a ukončit tak skoro čtyři roky trvající válku. Ukrajinský prezident jednání označil za „konstruktivní“, i když „ne snadné“. V pondělí se v Londýně setká s evropskými představiteli.

Merz neočekává, že by Německo v blízké budoucnosti uznalo palestinský stát

Německo v dohledné budoucnosti neuzná samostatný palestinský stát. Řekl to německý kancléř Friedrich Merz po setkání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem, uvedla agentura DPA. Podle něj je třeba nejprve krok za krokem uvést do praxe mírový plán. Netanjahu dodal, že očekává velmi brzy přechod do druhé fáze plánu na ukončení války v Pásmu Gazy a ještě tento měsíc se chce setkat s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, aby s ním jednal o míru na Blízkém východě.

Thajsko zahajuje nálety na kambodžskou hranici

Napětí na thajsko-kambodžské hranici znovu explodovalo. Po přestřelkách, které si vyžádaly mrtvé i zraněné, Thajsko podniklo letecké údery na vojenské cíle v Kambodži. Obě země se navzájem obviňují z porušení křehkého příměří, jež vzniklo po červencové pětidenní válce. Evakuace probíhají na obou stranách a region sleduje, zda se spor znovu nezvrtne v otevřený konflikt.

Maďarsko a Slovensko dají zákaz dovozu ruského plynu a ropy k soudu

Maďarsko a Slovensko budou u Soudního dvora EU usilovat o zrušení chystaného zákazu dovozu ruských energetických surovin do Evropské unie. Oznámil to dnes na facebooku maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Bratislava a Budapešť podle něj budou také požadovat pozastavení tohoto plánu, známého pod označením REPowerEU, po dobu soudního řízení.

Hlubinná těžba zničí třetinu života na dně oceánu, ukazuje největší studie svého druhu

Těžba vzácných kovů z mořského dna se zdá jako klíč k zelené budoucnosti. Jenže nový výzkum odhalil, že s ní přichází i výrazné ekologické škody a to v místech, o kterých toho zatím víme zoufale málo.

Po ruských vzdušných útocích hlásí Charkovská a Černihivská oblast čtyři mrtvé

Dohromady čtyři mrtvé dnes hlásí ukrajinské úřady po ruských vzdušných útocích. V Charkovské oblasti ostřelování podle regionální policie nepřežili tři lidé, v Černihivské oblasti byl zabit jeden člověk, informovala agentura AP. Ruské síly zasáhly také Poltavskou oblast a rozsáhlému útoku čelilo například město Kremenčuk.

Kreml uvítal, že Trump ve strategickém dokumentu neoznačil Rusko za hrozbu

Moskva vítá novou bezpečnostní strategii Spojených států, která nehovoří o Rusku jako o přímé hrozbě. Podle agentury Reuters to dnes uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, který označil dokument volající po "strategické stabilitě" USA s Ruskem za pozitivní krok.

Zelenskyj telefonoval s týmem Trumpa. A Rusko vzápětí zaútočilo

Rusko v noci znovu zaútočilo na ukrajinská města – jen několik hodin po oznámení prezidenta Volodymyra Zelenského, že vedl „velmi konstruktivní“ telefonický rozhovor s vyjednávacím týmem Donalda Trumpa. Ten následoval po třídenních jednáních na Floridě zaměřených na hledání cesty k ukončení války.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama