Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Tesla překonala odhady analytiků, dodávky vozidel dosáhly nového rekordu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ve třetím čtvrtletí Tesla překonala další rekord. Dodávky elektromobilů vzrostly oproti předchozímu období o 20 %, a to navzdory nedostatku čipů do aut. Společnost tak překonala odhady analytiků. Informuje o tom agentura Reuters.

  Americká automobilka Tesla v sobotu uvedla, že ve třetím čtvrtletí dodala rekordní počet elektrických automobilů. Tesla totiž globální nedostatek čipů zvládla lépe než její konkurenti.

  Celkové dodávky elektromobilů v období od července do konce září vzrostly o 20 % oproti druhému čtvrtletí, kdy měla automobilka taktéž rekordní čísla.

  Dle analytiků za zvýšením produkce stojí růst exportu do Evropy a zavedení levnějšího Modelu Y v Číně, píše agentura Reuters.

  CNBC také informuje o průzkumu Pew Research z června 2021, ve kterém 39 % Američanů tvrdí, že „při příští koupi vozidla je přinejmenším poněkud pravděpodobné, že vážně budou uvažovat o elektrickém“.

  Celkem se jednalo o 241 300 dodaných vozidel po celém světě. Meziročně tak dodávky vzrostly o 73 %. Podle údajů společnosti Refinitiv analytici očekávali, že budou dodávky o více než 12 tisíc aut méně. Podle jiných odhadů analytiků bylo číslo ještě nižší.

  Z modelů se jednalo nejčastěji o Model 3 a sportovně-užitkový Model Y, kterých dodala Tesla 232 025. V případě modelů S a X se jednalo o 9 275 vozů.

  Rekordy navzdory problémům

  K překonání rekordu došlo i přesto, že se Tesla v minulých měsících potýkala s několika problémy. V srpnu uvedl server CNN, že červencové prodeje elektrických automobilů Tesla v Číně rapidně poklesly, a to téměř o 70 % oproti červnu.

  Agentura Reuters pak v minulém měsíci informovala o tom, že Musk uvedl, že dříve ve třetím čtvrtletí Tesla trpěla extrémně vážným nedostatkem dílů.

  Společnost navíc čelí kontrole ze strany regulátorů i veřejnosti. Roste jí také konkurence.

  Oproti Tesle však její konkurenti, jako je společnost General Motors, která patří mezi největší výrobce aut na světě, či Honda, zaznamenali ve třetím čtvrtletí pokles v prodejích v USA. V případě General Motors tržby klesly o téměř 33 % na nejnižší úroveň za více než deset let, informuje Reuters.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS