Reklama
6.3 C
Czech
Sobota 7. března 2026
Protext ČTKSvět bez hranic: mKreditka Travel otevírá dveře cestování bez starostí

Svět bez hranic: mKreditka Travel otevírá dveře cestování bez starostí

Praha 25. června 2025 (PROTEXT) – mBank si je vědoma toho, co znamenají velká malá vítězství v praxi. Je to třeba chvíle, kdy se cestování stane rázem pohodlnějším a člověk si užije i samotnou cestu. mBank proto nyní představuje novou kartu – mKreditku Travel, která kromě špičkových kurzů a výhodného cestovního pojištění nabídne třeba i přístup do letištních salonků a přednostní přístup k bezpečnostní kontrole. Karta bude k objednání od 1. července.

mBank se na nabídku pro milovníky cestování zaměřuje dlouhodobě, nyní ale novou kartou reaguje na změny v očekávání moderních cestovatelů. Ti dnes chtějí víc než jen možnost výhodně platit v zahraničí. Očekávají komfort, bezpečí a flexibilitu, a proto jim mBank od 1. července nabídne kartu, která dobrodružství mimo domov usnadní. mKreditka Travel nabízí 0% přirážku ke směnnému kurzu Mastercard, a to nejen při nákupech v kamenných obchodech, ale i při platbách online v cizí měně. Klienti tak mají jistotu jednoho z nejvýhodnějších kurzů na trhu bez skrytých poplatků.

Součástí karty je i cestovní pojištění pro celou rodinu zdarma, které pokrývá léčebné výlohy, a dokonce i zpoždění letu, ztracená zavazadla nebo situaci, kdy musíte cestu zrušit. Díky kartě tak můžete cestovat v klidu a s vědomím, že jste chráněni i v nepředvídatelných situacích. Kdo hledá další jistotu, může si aktivovat také pojištění zneužití karty. mBank tak myslí na všechny situace, které mohou na cestách nastat – ať už plánujete roadtrip po Evropě, nebo last-minute výlet do Asie. Velkou cestovatelskou výhodou je také to, že se jedná právě o kreditní kartu. V některých zemích totiž může být záloha na půjčení auta či platba ubytování možná jen s kreditkou.

Karta navíc otevírá dveře tam, kde jiní čekají, a to doslova. Díky čtyřem bezplatným vstupům do letištních salonků ročně a čtyřem prioritním přístupům k bezpečnostní kontrole si cestující mohou užít pohodlnější a klidnější cestu hned od začátku. Ať už cestujete sami, nebo s rodinou, výhody platí i pro vaše blízké, můžete je využít klidně pro celou čtyřčlennou skupinu. „Všichni víme, jak umí být cestování někdy vyčerpávající, trávit mnoho hodin v letištních halách je často velmi úmorné, proto si myslíme, že benefit možnosti využít letištní salonky na letištích v Praze, Vídni nebo v Bratislavě naši klienti s radostí využijí,“ říká Martin Podolák, zástupce generálního ředitele zodpovědný za produktový management a inovace mBank, a dodává: „Pro extra pohodlí si mohou klienti kartu propojit s platebním prstenem, který jim placení na cestách ještě více usnadní.“

Navíc mKreditka Travel nezapomíná ani na pohodlí klientů, když zrovna necestují. V rámci prémiových služeb Mastercard mohou využít také nonstop online zdravotní poradnu uLékaře.cz stejně jako praktickou pomoc asistenta – ať už potřebujete elektrikáře, tip na nákupní místo, nebo třeba zajistit doručení květin domů.

„V mBank se dlouhodobě snažíme dělat cestování jednodušší a pohodlnější. Zážitky z cest jsou pro lidi ty nejsilnější a my v mBank věříme, že díky mKreditce Travel budou ještě silnější a plné velkých malých vítězství. Novou kreditní kartou reagujeme na to, co dnes cestovatelé opravdu chtějí. Nabízíme jim produkt, který jim bude krýt záda od odletu až po návrat domů,“ doplňuje Robert Chrištof, generální ředitel mBank.

Karta bude první tři měsíce po založení zdarma pro všechny, a i poté zůstane bez poplatku pro ty, kdo měsíčně utratí alespoň 5000 Kč. Nabízí úvěrový limit až do výše 500.000 Kč a bezúročné období 54 dní. „Při cestování může občas každého z nás zaskočit nevýhodný směnný kurz, výše vratné zálohy na půjčení auta, či sportovního vybavení, a právě v těchto chvílích je mKreditka Travel skvělá volba,“ vysvětluje Michal Hanousek, manažer týmu úvěrových produktů.

Banka navíc v červnu získala druhé místo v prestižním Indexu odpovědného úvěrování, který pravidelně zveřejňuje organizace Člověk v tísni. V hodnocení celkem 28 bankovních i nebankovních poskytovatelů krátkodobých půjček – kreditní karty, kontokorent – bodovala především díky cenové dostupnosti svých úvěrů, transparentním podmínkám a korektnímu přístupu k vymáhání pohledávek.

O mKreditku Travel si lze snadno zažádat přes mobilní aplikaci, internetové bankovnictví, mLinku nebo na pobočce. Více informací najdete ZDE.

 

O mBank

mBank je dynamická digitální banka působící na českém a slovenském trhu od roku 2007. Na český trh přišla jako první nízkonákladová banka nové generace a dosud se pro ni rozhodlo téměř 790.000 klientů. Díky praktické mobilní aplikaci mohou mít zákazníci mBank svou banku kdykoliv po ruce a jednoduše tak vyřešit vše, co potřebují. Mateřská polská společnost mBank spadá pod německou skupinu Commerzbank.

V lednu 2025 se mBank v soutěži Finparáda.cz – Finanční produkt roku 2024 umístila na třetím místě v kategorii „Běžné účty pro fyzické osoby podnikatele a malé firmy“ a na druhé příčce v kategorii „Pojištění schopnosti splácet spotřebitelský úvěr“. V únoru 2025 získala prestižní ocenění za unikátní projekt mezi vydavateli karet díky spuštění bezkontaktních plateb platebními prsteny a náramky v soutěži Mastercard Awards. V dubnu 2025 si zase odnesla ocenění VISA Awards #1 business proposition za nejkomplexnější řešení pro drobné podnikatele.

 

Zdroj: mBank

 

ČTK Connect ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama

Doporučujeme

Meghan Markle a její značka As Ever končí spolupráci s Netflixem

Lifestylová značka As Ever, kterou založila Meghan Markle, vstupuje do nové fáze. Projekt, jenž vznikl ve spolupráci s Netflixem, bude nyní pokračovat samostatně. Podle zástupců značky jde o logický krok po rychlém růstu během prvního roku.

Stanete se „legitimním cílem“ Íránu, varoval země EU náměstek ministra

Írán varoval evropské státy před přímým zapojením do konfliktu na Blízkém východě. Podle Teheránu by se země Evropské unie, které by se přidaly k americkým a izraelským útokům, staly legitimním cílem odvetných úderů.

Maďarsko zadrželo sedm Ukrajinců, Kyjev doporučuje Maďarsku se vyhnout

Maďarský daňový úřad oznámil zadržení sedmi Ukrajinců, které stíhá kvůli podezření z praní špinavých peněz. Zadržuje také dvě vozidla pro přepravu peněz. Napsala to dnes agentura Reuters s odvoláním na zmíněný úřad. Kyjev o něco dříve obvinil Maďarsko ze zadržení sedmi pracovníků ukrajinské státní banky Oščadbank, kteří podle něj převáželi z Rakouska peníze a zlato. Ukrajina požaduje jejich okamžité propuštění, uvedl šéf ukrajinské diplomacie Andrij Sybiha na síti X. Kyjev zároveň vyzval Ukrajince, aby se vyhnuli cestám do sousedního Maďarska.

USA vyšetřují zásah školy v Íránu. Analýza naznačuje souvislost s americkým útokem

Američtí vojenští vyšetřovatelé se domnívají, že za úder na dívčí školu v jihoíránském městě Mínáb, při němž zahynuly desítky dětí, pravděpodobně nesou odpovědnost Spojené státy. Vyšetřování nicméně zatím stále probíhá. K tragédii došlo během prvního dne amerických a izraelských útoků na Írán.

Izrael zasáhl na předměstí Bejrútu sídlo výkonné rady Hizballáhu

Při noční vlně úderů na Libanon bylo zasaženo sídlo výkonné rady proíránského hnutí Hizballáh na předměstí Bejrútu, uvedla podle serveru The Times of Israel (ToI) izraelská armáda. Údery dále na předměstí Dahíja zasáhly desítky vícepodlažních budov a skladiště dronů. Noční údery podle libanonské agentury NNA zasáhly také desítky vesnic na jihu a východě Libanonu. Dopoledne Izrael zahájil další vlnu úderů. Výbuchy byly hlášeny z oblasti pobřežního města Sajdá.

Trump má problém. Soud mu nařídil vrátit peníze vybrané z cel

Americký soud pro mezinárodní obchod nařídil Celní a pohraniční stráži vrátit částku přes 130 miliard dolarů (asi 2,99 bilionu korun) dvěma tisícům amerických podniků. Rozhodnutí padlo poté, co Nejvyšší soud zrušil cla americké administrativy uvalená na obchodní partnery na základě zákona International Emergency Economic Powers Act (IEEPA).

Írán by měl mít dobrého vůdce, řekl Trump s tím, že USA mají několik kandidátů

Írán by měl mít dobrého vůdce, prohlásil v noci na dnešek americký prezident Donald Trump. USA mají v hledáčku několik lidí, kteří by mohli odvádět dobrou práci, dodal v exkluzivním rozhovoru pro NBC News. Jeho komentář následoval den poté, co Trump zpravodajskému serveru Axios řekl, že musí být osobně zapojen do výběru dalšího íránského lídra, přičemž odkázal na příklad Venezuely.

Írán si americkou základnu, kde zemřelo šest vojáků, zřejmě vytipoval

Íránské zpravodajské služby zřejmě sledovaly pohyb amerických vojáků mezi základnami a tipovaly cíle pro milice přidružené k islámské republice. Podařilo se identifikovat zbývající dva vojáky zabité na základně v kuvajtském přístavním městě Šuajpa.

Moderátorka NBC Savannah Guthrie plánuje návrat do vysílání. Pátrání po její matce pokračuje

Americká televizní moderátorka Savannah Guthrie se po týdnech nejistoty chystá vrátit do vysílání pořadu Today. Zatím však zůstává především po boku rodiny a soustředí se na pátrání po své matce, která zmizela začátkem února.

USA a Izrael dále útočí na íránské cíle, Teherán vyslal rakety na Tel Aviv

Spojené státy a Izrael dnes pokračují sedmým dnem v útocích proti Íránu. Oblastní velitelství americké armády (CENTCOM) oznámilo zásah íránské lodě sloužící pro starty dronů. Izraelské vojsko (IDF) zase uvedlo, že zahájilo další širokou vlnu útoků na infrastrukturu režimu v Teheránu. Írán krátce nato uvedl, že vyslal rakety na Tel Aviv. Izrael znovu zaútočil i na jih Libanonu.

Americký krypto zákon narazil na další překážku

Snaha prosadit v USA klíčový krypto zákon znovu narazila. Jednání se zadrhla na sporu mezi bankami, kryptofirmami a Bílým domem a roste nejistota, zda se návrh podaří schválit ještě letos. Pro kryptosektor by to byla citelná komplikace, protože firmy dál fungují v nejasném regulatorním prostředí.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama