Reklama

SSC TUATARA! Nejrychlejší auto světa, které bude stát v přepočtu skoro 38 milionů korun

Reklama

DOPORUČUJEME

NEJČTENĚJŠÍ

Když se dva perou, třetí se směje. O titul nejrychlejšího sériově vyráběného automobilu v posledních letech se praly zejména dvě automobilky. Souboj Bugatti a Koenigseggu svět motorismu moc dobře zná, do hry se ale vložilo třetí jméno. A vyhrálo. SSC Tuatara překonala bájnou rychlost 500 kilometrů za hodinu.

Auto už sice dokázalo jet i přes 1 000 kilometrů v hodině, jedná se ale spíše o jednorázové vozy sdílející podobné rysy s raketami. Aby automobil jel rychlostí alespoň o polovinu menší, se stalo až teď. Shelby Super Cars. Tak zní název americké automobilky, která se zapíše do dějin. Její model Tuatara jel na dálnici u Las Vegas těžko uvěřitelnou rychlostí 331 mil za hodinu, tedy 532,9 km/h.

Nejlepší výkon dlouho držel zmiňovaný Koenigsegg, o něco později zajelo o něco lepší rychlostí Bugatti. Aby byl titul nejrychlejšího auta uznán, musel s ním řidič jet v obou směrech. Z obou nejlepších časů pak vznikl průměr a Tuatara se vyšplhala k průměrné rychlosti 508,73 kilometrů v hodině. Rekord tak nově patří jí.

„Nebýt bočního větru, mohla jet ještě rychleji. Vůbec jí nedocházela pára,“ řekl po překonání mety pilot Oliver Webb.

Supersport Tuatara se pyšní 1 750 koňskými silami a hltá ethanol E85. Má nízký odpor, navíc i málo váží. Disponuje tak všemi předpoklady, které musí nejrychlejší auto světa splňovat. Z výrobní linky jich sjede kolem stovky a případný zájemce si bude muset připravit v přepočtu necelých 38 milionů korun.

Sledujte nás na sítích

NEJNOVĚJŠÍ

Jistá uživatelka sociální sítě TikTok zveřejnila video, ve kterém upozorňuje ženy, aby si pravidelně kontrolovali obsah svých kabelek. Nepříjemně ji totiž překvapilo zjištění, že v té své našla nenápadný lokalizátor. Vůbec netuší, jak a kdy se jí tam dostal.
Aducanumab je název nové účinné látky proti Alzheimerově demenci. Přípravek společnosti Biogen schválily Spojené státy, následovat bude zřejmě Velká Británie. Jde o první nový lék proti této zákeřné chorobě po dvaceti letech, informuje BBC.

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama