menu

23.3 C
Czech
Sobota 15. června 2024

Porota shledala Huntera Bidena vinným ve všech bodech v kauze držení zbraně

Soudní porota ve státě Delaware shledala syna amerického prezidenta Huntera Bidena vinným ve všech třech bodech obžaloby v kauze držení zbraně, informuje AP. Porotci shledali potomka šéfa Bílého domu Joea Bidena vinným z toho, že na podzim roku 2018 v dotazníku zatajil užívání drog, aby si mohl pořídit revolver, který posléze nelegálně vlastnil 11 dní. Porota se o verdiktu radila během dvou dní dohromady tři hodiny. Prezident Biden posléze uvedl, že výsledek procesu přijme, bude respektovat soudní proces a naznačil, že se Hunter Biden odvolá.

Ukrajina hlásí zničení 29 z 30 střel a dronů, které na ni vyslali Rusové

Rusko v noci na dnešek provedlo další vzdušný útok na Ukrajinu. Ukrajinské letectvo na platformě Telegram informovalo o sestřelení 29 z 30 ruských střel a dronů. V Kyjevské oblasti padající trosky způsobily požár průmyslového objektu, skladu, poškodily soukromý dům, čerpací stanici a garáž, píše server RBK-Ukrajina s odvoláním na ukrajinské úřady. Agentura Reuters informuje o několika zraněných v Kyjevské a Dněpropetrovské oblasti.

Společnost Univar Solutions zveřejňuje zprávu o životním prostředí, sociální oblasti a správě (ESG) za rok 2023

Sledujte nás na sítích

Downers Grove Ill. (USA) 6. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Zdůrazňuje nejdůležitější body pokroku při plnění cílů stanovených v oblasti ESG do roku 2025 a dále, a to včetně cílů v oblasti životního prostředí, které mají společnosti pomoci dosáhnout uhlíkové neutrality.

Reklama

Společnost Univar Solutions LLC (dále jen „Univar Solutions“ nebo „společnost“), přední světový poskytovatel řešení pro uživatele speciálních přísad a chemických látek, dnes oznámila vydání své zprávy ESG 2023, která je k dispozici na webových stránkách společnosti Univar Solutions na adrese https://www.univarsolutions.com/sustainability/esg-resources. Zpráva sleduje pokrok společnosti Univar Solutions na poli plnění jejích cílů v oblasti ESG za uplynulý rok a sdílí hlavní body dosažené v rámci ukazatelů pro rok 2023, včetně následujících:

Dosažení významného pokroku na poli životního prostředí:

• Pokračovali jsme ve snižování emisí a podařilo se nám snížit množství přímých emisí i emisí z energie celosvětově o 19,90 % oproti výchozímu stavu, což nás přiblížilo našemu cíli pro rok 2025.

• Společnost Univar Solutions si poprvé stanovila nový cíl, pokud jde o další nepřímé emise – snížit intenzitu v oblasti dalších nepřímých emisí o 15 % do roku 2030.

Reklama

• Zlepšili jsme naše významné ukazatele uvolňování z výchozí hodnoty 82 na hodnotu 76 v roce 2023.

• Snížili jsme množství nebezpečného odpadu o 16,51 % a zvýšili podíl recyklovaného běžného odpadu na 19,21 %.

• Snížili jsme plýtvání vodou o 34,64 % oproti výchozímu stavu, čímž jsme dokonce překonali náš vytyčený cíl.

• Rozšířili jsme nabídku udržitelných a přírodních produktů na více než 600 jedinečných materiálů, čímž pomáháme našim zákazníkům plnit cíle a zároveň snižovat dopady na hodnotový řetězec.

Posílení pozitivního dopadu na společnost:

• Přestože oproti rekordně nízké hodnotě z roku 2022 došlo ke zvýšení celkové míry výskytu případů (TCIR) na 0,45, udrželi jsme míru pod naší základní hodnotou 0,47.

• Splnili jsme oba naše cílové ukazatele týkající se diverzity v našich týmech a překonali jsme náš cíl stanovený do roku 2025 dokonce o dva roky dříve.

Pokročilé otázky řízení:

Udrželi jsme si zlaté hodnocení EcoVadis a zvýšili jsme naše skóre na 76/100, čímž naše společnost pronikla mezi nejlepší tři procenta všech hodnocených společností.

• Na konci roku 2023 jsme vydáním našeho globálního kodexu chování pro dodavatele dosáhli našeho cíle sdělit všem dodavatelům produktů naše očekávání týkající se témat ESG.

• Dále jsme rozšířili hodnocení našich dodavatelů na 54,4 % pokrytí výdajů, což je nárůst oproti 44,5 % v roce 2022.

Naši lidé jsou tím, co nás odlišuje od ostatních, přičemž se i nadále soustředíme na dosažení našich cílů pro rok 2025 a roky následující,“ prohlásil David Jukes, prezident a výkonný ředitel. „Jsme i nadále odhodláni plnit naše plány a pokračovat v naší cestě vstříc udržitelnosti, když se snažíme přinášet environmentální a sociální hodnoty v rámci našeho podnikání a dodavatelského řetězce.“

Společnost Univar Solutions získala řadu ocenění, včetně zařazení na seznam nejobdivovanějších společností světa časopisu FORTUNE, na seznam nejlepších společností pro budoucí lídry časopisu TIME a na seznam nejodpovědnějších amerických společností časopisu Newsweek. Společnost byla také vyhlášena nadací Human Rights Campaign (HRC) nejlepším místem pro práci v oblasti rovnosti LGBTQ+, když už třetí rok po sobě získala 100 bodů v indexu Corporate Equity Index (CEI) a zároveň si udržela ocenění Great Place To Work® v Brazílii a Mexiku.

„Na tyto výsledky ani nemohu být pyšnější a naše společnost má dobrou pozici k tomu, aby na tomto pokroku dál stavěla a přiblížila se k dosažení našich cílů pro rok 2025,“ řekla Alexa Colinová, generální poradkyně a tajemnice a výkonná vedoucí ESG společnosti Univar Solutions. „Tyto výsledky ukazují, jak zásadní význam má ESG pro naše úsilí budovat lepší zítřek pro naše komunity a zároveň dbát na potřeby zákazníků a dodavatelů.“

„Letošní rok byl celkem náročný, protože jsme napříč celou společností jako jeden tým spolupracovali na splnění našich cílů a snaze přinést hodnotu našim zúčastněným stranám,“ zaznělo od Liama McCarrolla, globálního ředitele pro udržitelnost. „Jsem nadšený z toho, kde se nyní nacházíme, a těším se na práci, která nás čeká, ve snaze dosáhnout našich cílů pro rok 2025 a splnit tyto cíle a zároveň naplnit náš záměr pomáhat udržovat naše komunity zdravé, nasycené, čisté a v bezpečí.“

Kompletní přehled pokroku společnosti Univar Solutions na cestě k udržitelnější budoucnosti najdete v úplné zprávě o udržitelnosti na adrese https://www.univarsolutions.com/esg-resources a další informace o portfoliu udržitelných a přírodních produktů společnosti Univar Solutions se nachází na adrese https://www.univarsolutions.com/sustainable-products.

O společnosti Univar Solutions

Univar Solutions je přední světový distributor speciálních chemických látek a přísad, který zastupuje špičkové portfolio předních světových výrobců. Díky největšímu soukromému přepravnímu parku a technickému prodejnímu týmu v oboru, bezkonkurenčnímu logistickému know-how, hlubokým znalostem trhu a právních předpisů i vývoje formulací a receptur a špičkovým digitálním nástrojům je skvěle vybavena poskytovat svým zákazníkům řešení na míru a služby s přidanou hodnotou pro širokou škálu trhů, průmyslových odvětví a aplikací. Společnost Univar Solutions plní svůj úkol pomáhat udržovat komunity zdravé, syté, čisté a bezpečné a zároveň se zavazuje pomáhat zákazníkům a dodavatelům inovovat a zaměřovat se na společný růst. Více informací najdete na adrese www.univarsolutions.com.

Výhledová prohlášení a informace

Toto sdělení obsahuje „výhledová prohlášení“ podle platných právních předpisů týkající se finančních a provozních položek souvisejících s podnikáním společnosti. Výhledová prohlášení lze obecně označit slovy jako „věří“, „očekává“, „může“, „bude“, „měl by“, „mohl by“, „usiluje“, „zamýšlí“, „plánuje“, „odhaduje“, „předpokládá“ nebo jinými srovnatelnými výrazy. Toto upozornění se vztahuje na všechna výhledová prohlášení uvedená v tomto sdělení.

Výhledová prohlášení podléhají známým i neznámým rizikům a nejistotám (z nichž řada může být mimo kontrolu společnosti), které mohou vést k tomu, že se očekávání nenaplní nebo mohou jinak významně a nepříznivě ovlivnit podnikání, finanční situaci, výsledky hospodaření či peněžní toky společnosti. Přestože výhledová prohlášení vycházejí z předpokladů, které vedení společnosti považuje za přiměřené, upozorňujeme, že informace o budoucím vývoji uvedené v tomto sdělení nejsou zárukou budoucích událostí nebo výsledků a že skutečné události nebo výsledky se mohou podstatně lišit od těch, které jsou uvedeny nebo naznačeny ve výhledových tvrzeních obsažených v tomto sdělení. Další informace o faktorech, které by mohly mít vliv na společnost, najdete v poslední výroční zprávě společnosti a dalších finančních zprávách, včetně informací uvedených v části „Rizikové faktory“. Jakákoli výhledová prohlášení představují názory společnosti pouze k datu tohoto sdělení a nemělo by se na ně pohlížet jako na názory společnosti k jakémukoli pozdějšímu datu. Společnost se nezavazuje k žádné aktualizaci jakéhokoli výhledového prohlášení s výjimkou případů, kdy to vyžaduje zákon.

 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2430326/UnivarSolutionsESGReport2023.jpg 

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1094780/UnivSol_Logo.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1586433/Sustainability_Logo.jpg 

KONTAKT: Vztahy s médii: Dwayne Roark , +1 331-777-6031, [email protected]

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ANALÝZA: Rusové u Charkova dosáhli maximálně tak strategického selhání

Rusko minulý měsíc na Ukrajině otevřelo novou frontu v Charkovské oblasti a obránce čekala velká výzva. I když útok ruských jednotek stále probíhá, experti již nyní mluví o strategickém selhání a nevyužité příležitosti. Cíle ofenzivních operací přitom ruský prezident Vladimir Putin nedosáhl. Právě naopak.

Honduras podle prezidentky postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí

Honduras v rámci boje proti zločineckým gangům postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí. Oznámila to podle agentury Reuters prezidentka Xiomara Castrová. Zároveň chce změnit trestní zákoník, aby bylo možné členy gangů považovat za teroristy. Podobná opatření již zavedl sousední Salvador.

Kate Middleton se poprvé od diagnózy rakoviny objevila na veřejnosti

Princezna Kate, vévodkyně z Walesu, se dnes triumfálně vrátila na veřejnost při slavnostním ceremoniálu Trooping the Colour, který se konal na počest narozenin krále Karla III. Tento slavnostní akt, který zahrnuje vojenskou přehlídku a tradiční ceremoniály, je jednou z nejvýznamnějších událostí v britském královském kalendáři.

Apple a Meta budou pravděpodobně čelit obviněním EU za nedodržování zákona o digitálních trzích

Evropská komise se údajně chystá obvinit technologické giganty Apple a Meta za nedodržování zákona o digitálních trzích (DMA), tvrdí tři osoby, které jsou s touto záležitostí přímo obeznámeny. Očekává se, že obvinění budou vydána před letními prázdninami v srpnu, přičemž jako první jim bude čelit společnost Apple, následovaná společností Meta.

Nový slovenský prezident Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini dnes složil slib a ujal se úřadu. Jako první hlava slovenského státu byl v minulosti premiérem a také šéfem parlamentu. Pellegrini složil slib v pořadí jako šestý prezident od vzniku samostatného Slovenska v roce 1993, a to do rukou předsedy ústavního soudu během slavnostní schůze parlamentu.

Kryptotrhy letos zaznamenaly čistý příliv 12 miliard dolarů, uvádí JPMorgan

Podle analytiků JPMorgan současné vysoké ceny bitcoinu v poměru k jeho produkčním nákladům a v poměru ke zlatu vyvolávají pochybnosti o udržitelnosti přílivu 12 miliard dolarů do kryptoaktiv od počátku roku.

Vladimir Putin stanovil podmínky pro zastavení palby a mírové rozhovory s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu na ministerstvu zahraničních věcí zdůraznil, že je otevřen mírovým rozhovorům s Ukrajinou, přičemž hlavní podmínkou je stažení ukrajinských vojsk z oblastí okupovaných Ruskem. Podle Putina musí Ukrajina stáhnout své jednotky z Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti v rámci jejich správních hranic. Kromě toho musí Ukrajina prohlásit, že odmítá vstoupit do NATO. Putin uvedl, že pokud budou tyto podmínky splněny, Rusko okamžitě zastaví palbu.
Reklama

DOPORUČUJEME

Jak technologický rozvoj ovlivňuje investice do online kasin

Online kasina v posledních letech zažívají obrovský boom. Stále více hráčů opouští klasické kamenné herny a přechází do online prostředí pohodlného hraní z domova....

Napouštění bazénů z vlastní vodovodní přípojky

Hradec Králové 14. června 2024 (PROTEXT) - Královéhradecká provozní, a.s. sděluje svým zákazníkům, že pro napouštění bazénů cisternou byla zrušena doprava do 10 km...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

ANALÝZA: Rusové u Charkova dosáhli maximálně tak strategického selhání

Rusko minulý měsíc na Ukrajině otevřelo novou frontu v Charkovské oblasti a obránce čekala velká výzva. I když útok ruských jednotek stále probíhá, experti již nyní mluví o strategickém selhání a nevyužité příležitosti. Cíle ofenzivních operací přitom ruský prezident Vladimir Putin nedosáhl. Právě naopak.

Honduras podle prezidentky postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí

Honduras v rámci boje proti zločineckým gangům postaví vězeňský tábor pro 20.000 lidí. Oznámila to podle agentury Reuters prezidentka Xiomara Castrová. Zároveň chce změnit trestní zákoník, aby bylo možné členy gangů považovat za teroristy. Podobná opatření již zavedl sousední Salvador.

Kate Middleton se poprvé od diagnózy rakoviny objevila na veřejnosti

Princezna Kate, vévodkyně z Walesu, se dnes triumfálně vrátila na veřejnost při slavnostním ceremoniálu Trooping the Colour, který se konal na počest narozenin krále Karla III. Tento slavnostní akt, který zahrnuje vojenskou přehlídku a tradiční ceremoniály, je jednou z nejvýznamnějších událostí v britském královském kalendáři.

Apple a Meta budou pravděpodobně čelit obviněním EU za nedodržování zákona o digitálních trzích

Evropská komise se údajně chystá obvinit technologické giganty Apple a Meta za nedodržování zákona o digitálních trzích (DMA), tvrdí tři osoby, které jsou s touto záležitostí přímo obeznámeny. Očekává se, že obvinění budou vydána před letními prázdninami v srpnu, přičemž jako první jim bude čelit společnost Apple, následovaná společností Meta.

Nový slovenský prezident Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini dnes složil slib a ujal se úřadu. Jako první hlava slovenského státu byl v minulosti premiérem a také šéfem parlamentu. Pellegrini složil slib v pořadí jako šestý prezident od vzniku samostatného Slovenska v roce 1993, a to do rukou předsedy ústavního soudu během slavnostní schůze parlamentu.

Kryptotrhy letos zaznamenaly čistý příliv 12 miliard dolarů, uvádí JPMorgan

Podle analytiků JPMorgan současné vysoké ceny bitcoinu v poměru k jeho produkčním nákladům a v poměru ke zlatu vyvolávají pochybnosti o udržitelnosti přílivu 12 miliard dolarů do kryptoaktiv od počátku roku.

Vědci pozorovali u pobřeží Nové Anglie překvapivé množství ohrožených velryb

Výzkumníci z Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) u břehů Nové Anglie pozorovali neobvykle vysoký počet ohrožených druhů velryb. V tohle roční období není neobvyklé, že kolem tohoto amerického území proplouvají vysoké počty kytovců. Pozorovat tolik těchto mořských savců v tak rozmanitém složení během jediného letu je ale podle vědců vzácnost.

Vladimir Putin stanovil podmínky pro zastavení palby a mírové rozhovory s Ukrajinou

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu na ministerstvu zahraničních věcí zdůraznil, že je otevřen mírovým rozhovorům s Ukrajinou, přičemž hlavní podmínkou je stažení ukrajinských vojsk z oblastí okupovaných Ruskem. Podle Putina musí Ukrajina stáhnout své jednotky z Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti v rámci jejich správních hranic. Kromě toho musí Ukrajina prohlásit, že odmítá vstoupit do NATO. Putin uvedl, že pokud budou tyto podmínky splněny, Rusko okamžitě zastaví palbu.

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných druhou stranou

Rusko i Ukrajina hlásí likvidaci desítek dronů vyslaných na své území nepřítelem. Moskva podle ruské agentury TASS informuje o sestřelení 87 ukrajinských útočných bezpilotních letounů. Kyjev uvedl, že se jeho vojákům povedlo zlikvidovat 24 ruských dronů a střel z celkových 31, které invazní vojska na zemi vyslaly.

Nikdo neví, kolik rukojmích je ještě naživu, uvedl vysoký představitel Hamásu

Nikdo neví, kolik ze 116 rukojmích, které radikální hnutí Hamás od 7. října nadále zadržuje v Pásmu Gazy, je naživu. Vysoký představitel hnutí Usáma Hamdán to řekl v rozhovoru se stanicí CNN. Z psychické újmy čtyř nedávno zachráněných rukojmích obvinil Izrael, ačkoli zdravotníci potvrdili, že tři muži a jedna žena psychickému násilí čelili v zajetí, píše deník The Times of Israel.
Reklama
Reklama