EkonomikaSpolečnost Twitter dočasně uzavřela své kanceláře. Opouští ji další zaměstnanci

Společnost Twitter dočasně uzavřela své kanceláře. Opouští ji další zaměstnanci

Pracovníci Twitteru se nebudou moct do pondělí 21. listopadu dostat do svých kanceláří. Společnost je totiž bez udání důvodů dočasně uzavřela. Souviset by s tím mělo ultimátum, které svým zaměstnancům udělil šéf Twitteru Elon Musk. Na základě něj se měli rozhodnout, zda budou pro Twitter pracovat ještě intenzivněji, nebo odejdou. Velké množství z nich se rozhodlo firmu opustit. Informoval o tom server BBC a CNN.

Podnikatel Elon Musk kvůli svým změnám ve společnosti Twitter ztrácí velké množství zaměstnanců. Někteří z nich totiž odmítli přijmout jeho novou verzi známé sociální sítě, kterou sám označil za Twitter 2.0. Ve čtvrtek proto na Twitteru sdíleli hashtag #LoveWhereYouWorked spolu se salutujícím smajlíkem. Chtěli tím veřejně oznámit svůj odchod ze společnosti. Podle serveru BBC má s jejich rozhodnutím spojitost oznámením vedení Twitteru o dočasném uzavření kanceláří.

Bez udání důvodu totiž firma zaměstnancům sdělila, že do pondělí 21. listopadu nebudou moct pracovníci vstoupit do budov Twitteru. „Prosíme, abyste i nadále dodržovali politiku naší společnosti a zdrželi se zveřejňování utajovaných firemních informací na sociálních sítích nebo jiných médiích,“ vzkázalo dále vedení pracovníkům. Se současnou situací pak podle novinářů souvisí také ultimátum, které šéf Twitteru Elon Musk svým zaměstnancům udělil tento týden.

Nejbohatší muž světa jim dal na výběr. Buď mohou začít pro Twitter pracovat mnohem intenzivněji, například i včetně víkendů nebo svátků, anebo firmu opustí. Jako deadline pak podnikatel stanovil odpoledne ve čtvrtek 17. ledna. Pokud se zaměstnanci rozhodnou odejít, měli by dle Muska od firmy získat odškodné ve výši tříměsíčního platu. Kanceláře měl Muskův tým podle serveru MSN uzavřít proto, že se obával sabotáže ze strany početné skupiny odcházejících pracovníků.

Ti nejlepší zůstávají, vzkázal Musk. Obavy o Twitter proto zatím nemá

Společnost Twitter událost neokomentovala, podnikatel Elon Musk však na svém twitterovém účtu sdílel obrázek s náhrobkem odkazující na „úmrtí Twitteru“. Mnozí uživatelé platformy totiž v současnosti diskutují o tom, že Twitter kvůli Muskovým změnám postupně ztrácí na hodnotě. Někteří proto podle serveru CNN Business ve čtvrtek sdíleli hashtag #RIPTwitter a oznamovali svůj odchod na jiné sociální sítě.

„Nechtěl jsem pracovat pro někoho, kdo nám opakovaně vyhrožoval tím, že dostatečně nepracujeme. V kanceláři jsem už tak trávil 60 až 70 hodin týdně,“ okomentoval anonymně svůj odchod z Twitteru pro novináře z BBC jeden z bývalých pracovníků. Začátkem listopadu přitom Musk vyhodil na 50 procent zaměstnanců společnosti.

Předtím, než společnost za 44 miliard dolarů Musk minulý měsíc odkoupil, pro ni pracovalo asi 7500 zaměstnanců. „Ti nejlepší zůstávají, takže nemám obavy,“ okomentoval pak podnikatel situaci dále na svém profilu. Z jeho firmy přitom odešlo tolik klíčových pracovníků, že vedení muselo některé z nich prosit, aby se do Twitteru vrátili. „Elon zjišťuje, že nemůže šikanovat talentované pracovníky. Mají jiné možnosti než je on, a proto se s ním nesmíří,“ vyjádřil se dále ke změnám ve společnosti jeden z jeho bývalých manažerů.

Doporučujeme

Írán podmiňuje dohodu s USA uvolněním zmrazených aktiv za 24 miliard dolarů

Případná mírová dohoda mezi Spojenými státy a Íránem závisí na tom, zda bude administrativa prezidenta Donalda Trumpa ochotna uvolnit zmrazená íránská aktiva v hodnotě 24 miliard dolarů (504 miliard Kč). V dnes zveřejněném rozhovoru s televizní stanicí CNN to řekl Mohsen Rezáí, vojenský poradce nejvyššího íránského duchovního vůdce Modžtaby Chameneího. Pokud by USA po nynějším příměří obnovily boje, "vstoupily by do temné uličky" a Teherán by rozšířil válku až do Středozemního moře, varoval.

Putin řekl, že zatím nevidí smysl ve schůzce se Zelenským

Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že zatím nevidí smysl ve schůzce se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským. Vyjádřil se tak během Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra v reakci na otevřený dopis ukrajinské hlavy státu. Zelenskyj o den dříve otevřeným listem vyzval Putina, aby se sešli a dohodli se na ukončení války, kterou rozpoutala Moskva před více než čtyřmi roky.

Řecko chystá daň ze zisků z kryptoměn

Řecko připravuje zákon, který má poprvé jasněji zdanit výnosy z kryptoměn. Kapitálové zisky z obchodování by podle návrhu měly podléhat patnáctiprocentní dani. Vláda tím chce dostat kryptoměny přímo do daňového řádu.

Menšík v semifinále Roland Garros nestačil na Zvereva

Jakub Menšík si finále Roland Garros nezahraje. Český tenista v semifinále nestačil na Alexandera Zvereva, kterému podlehl 5:7, 2:6, 6:3 a 3:6. Nadějné momenty v zápase měl, jenže často je sám utnul chybami v nejhorší chvíli.

NASA ukončila bezpečnostní opatření na ISS

Posádka Mezinárodní vesmírné stanice se po krátkém preventivním přesunu do kosmické lodi Crew Dragon vrátila k plánovaným činnostem. NASA bezpečnostní opatření zrušila poté, co Roskosmos pozastavil rozsáhlejší opravy v ruské části stanice a začal vyhodnocovat nová měření. Evakuace se nakonec nekonala.

Rusko a Ukrajina si vyměnily po 185 válečných zajatcích, oznámila Moskva

Rusko a Ukrajina si vyměnily po 185 válečných zajatcích, oznámilo dnes podle agentury RIA Novosti ruské ministerstvo obrany. Výměnu potvrdil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Čínský prezident Si navštíví Severní Koreu s cílem prohloubit vzájemné vztahy

Čínský prezident Si Ťin-pching příští týden navštíví Severní Koreu. Do Pchjongjangu přijede poprvé od roku 2019. Cesta přichází v době, kdy se Kim Čong-un stále více sbližuje s Ruskem a současně znovu zdůrazňuje ambice svého jaderného programu.

Jon Snow a Tyrion se po letech znovu setkali

Kit Harington a Peter Dinklage se poprvé po sedmi letech znovu setkali u společného rozhovoru. Hvězdy Hry o trůny spolu mluvily o slávě, stárnutí, životě po seriálu i o tom, jak těžké bylo opustit svět Západozemí, který jim změnil kariéru.

Lídři zemí EU jednají s balkánskými kolegy o rozšíření unie i postupné integraci

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie a západního Balkánu se dnes sešli v černohorském přímořském letovisku Tivat k debatě o tom, jak urychlit přijímání nových členů v době snahy Ruska a Číny o rozšiřování vlivu v regionu. Část šéfů unijních zemí včetně zástupců Francie a Německa chce šestici balkánských kolegů představit plán na postupné propojování s unií ještě před samotným členstvím v bloku.

Senát USA schválil navýšení rozpočtu imigračních úřadů o 70 miliard dolarů

Senát Spojených států dnes schválil návrh zákona, jenž poskytne ministerstvu vnitřní bezpečnosti (DHS) dodatečných 70 miliard dolarů (1,45 bilionu Kč) na prosazování imigrační politiky, informuje agentura Reuters. Návrh nyní čeká na konečné schválení ve Sněmovně reprezentantů.

V rumunské Konstanci explodoval námořní dron používaný ve válce na Ukrajině

V rumunském přístavu Konstanca explodoval námořní dron, informovala místní média. Podle rumunského ministerstva obrany se jednalo o typ stroje, který se používá ve válce na Ukrajině a není součástí vybavení rumunské armády. Incident se obešel bez obětí, uvedly úřady. Rumunsko vyslalo nad moře dvě helikoptéry, které pátrají po dalších strojích. Podle informací serveru Digi24 objevily úřady u přístavu další čtyři námořní drony.

Po ruských útocích ukrajinské úřady informují o mrtvých a zraněných

Nejméně šest lidí přišlo o život a několik utrpělo zranění při ruských útocích na Ukrajinu, uvedly dnes místní úřady. Rusko v noci zaútočilo dvěma raketami a 216 drony, informovalo ukrajinské letectvo.

Zelenskyj píše Putinovi: Pojďme se setkat a ukončit válku

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina k osobnímu setkání a ukončení války na Ukrajině. V otevřeném dopise adresovaném šéfovi Kremlu zdůraznil, že míru lze dosáhnout pouze prostřednictvím přímého dialogu mezi oběma zeměmi.

Provozovatelé baru v Crans-Montaně se dostavili ke společnému výslechu

Francouzští manželé, kteří ve švýcarském zimním středisku Crans-Montana provozovali bar Le Constellation postižený silvestrovským tragickým požárem, se dnes dostavili k prvnímu společnému výslechu. Státní zastupitelství v Sionu hovoří o konfrontačním výslechu, píše agentura DPA, která také připomíná, že dvojice dosud nebyla formálně obžalována.

Podzemní jeskyně ukrývají klíč k záchraně Grand Canyonu

Podzemní jeskynní systémy v Grand Canyonu ukrývají klíč k přežití celého tamního ekosystému. Vědecký tým z Northern Arizona University se vydal do hlubin, aby zmapoval skryté vodní cesty, kterými proudí roztátý sníh do hlavních pramenů národního parku. Tento výzkum má pomoci ochránit zásoby pitné vody před suchem a znečištěním.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama