Více
  1.9 C
  Czech
  Úterý 31. ledna 2023

  V Pákistánu zemřelo v neděli během dvou samostatných nehod více než 50 lidí

  V Pákistánu došlo v neděli ke dvěma samostatným nehodám, při nichž zahynulo přes 50 lidí. Na jihozápadě se zřítil autobus do rokle, přičemž začal hořet, na severozápadě se potopila výletní loď plná studentů náboženské školy. Devět z nich se stále pohřešuje, obětí tak může přibývat.

  Stoltenberg vyzval Soul, aby poskytl vojenskou pomoc Ukrajině

  Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes vyzval Jižní Koreu, aby navýšila svou vojenskou pomoc Ukrajině, která se brání ruské invazi. Informovala o tom agentura Reuters. Stoltenberg je na návštěvě zemí východní Asie, dnes se z Jižní Koreje přesouvá do Japonska.

  Invaze ilegálních těžařů znehodnotila už více než třetinu Amazonie

  Rozloha desetkrát větší než Británie, tak velké území Amazonie degradovala lidská činnost. Tato destrukce vede k tomu, že deštný prales uvolní do atmosféry více uhlíku, než kolik jej absorbuje. Ochránce naší planety se tak vinou člověka stává jejím ničitelem.

  Společnost noco-noco představuje revoluční bateriové propojovací relé „X-SEPA(TM)".

  Singapur 22. prosince 2022 PROTEXT/PRNewswire) – Propojovač X-SEPATM překračuje tradiční koncept propojovacího relé a přináší novou přidanou hodnotu celému bateriovému průmyslu. Vzorky se začnou dodávat v lednu 2023. Společnost noco-noco Pte. Ltd. („noco-noco") oznamuje uvedení revolučního propojovacího relé X-SEPATM, které pomáhá zlepšit výkon stávajících bateriových technologií a urychlit vývoj baterií nové generace. Propojovací relé X-SEPATM se pyšní trojrozměrně uspořádaným polem pórů a díky vícevrstvé struktuře nabízí optimální kombinaci pevnosti membrány, vysoké propustnosti a lepšího výkonu baterie. Společnost noco-noco nyní překonala problémy spojené se sériovou výrobou a v lednu 2023 začne dodávat vzorky relé X-SEPATM na trh.

  Vytvoření nového trhu

  Systém X-SEPATM je technologická platforma, která překračuje typický koncept propojovacího relé a poskytuje bateriím novou přidanou hodnotu. Mateřská společnost společnosti noco-noco, skupina 3DOM Alliance Inc. („3DOM Alliance“), vyvinula X-SEPATM během osmi let výzkumu a vývoje s cílem skutečně řešit problémy životního prostředí. Propojovací relé má v baterii nejdůležitější funkci – je to součástka, která izoluje anodu a katodu, zadržuje elektrolyt a zajišťuje iontovou vodivost mezi elektrodami. Jednovrstvý propojovač společnosti 3DOM Alliance má vyšší pórovitost s rovnoměrnou labyrintovou strukturou, která potlačuje tvorbu dendritů. Zvyšování pórovitosti však snižuje pevnost propojovače. Ve snaze o vyšší pevnost, potlačení tvorby dendritů a vyšší pórovitost se tak zrodil vícevrstvý systém X-SEPATM. Systém X-SEPATM úspěšně vyvažuje výkonnost ve vnějších vrstvách s vyšší pórovitostí a pevnost ve střední vrstvě s nižší pórovitostí. Těchto výsledků bylo dosaženo v rámci projektu financovaného Organizací pro vývoj nových energetických a průmyslových technologií (NEDO).

  Patentovaný vícevrstvý separátor společnosti 3DOM Alliance s trojrozměrně uspořádanou makroporézní strukturou poskytuje bateriím delší životnost, vyšší spolehlivost (nižší počet nehod atd.) a vyšší rychlost vybíjení. Baterie vybavené systémem X-SEPATM mají také vynikající tepelnou odolnost a jsou vhodné pro aplikace vyžadující vysoký výkon, jako je vzlet a přistání v leteckém provozu. Většina běžných baterií není schopna odolávat vysokým teplotám a v tropických oblastech s vysokou vlhkostí příliš rychle degradují. Díky své jedinečné struktuře a materiálu, který je kompatibilní s dalšími teplotně odolnými komponenty, je systém X-SEPATM ideální pro oblasti s teplým podnebím, kde se očekává vysoký růst a rozsáhlá elektrifikace.

  Podpora digitální transformace při vývoji a výrobě baterií – Vysoce přesné modelování urychluje výzkum a vývoj baterií nové generace

  S rostoucí poptávkou po elektromobilech je třeba zásadně zlepšit také výkonnost baterií. Selhání baterií brání rozšíření elektromobilů po celém světě, způsobují svolávací akce a přináší výrobcům elektromobilů další náklady spojené s likvidací, která navíc může vést k velmi vážnému znečištění půdy. Jedinečná struktura systému X-SEPATM zabraňuje hlavní příčině zkratu a vysoce tepelně odolný materiál snižuje počet selhání a poškození baterie. Kromě toho poskytuje X-SEPATM díky vysoké teplotní odolnosti polyimidového materiálu vynikající výkon při vysokém zatížení baterií a nabízí vysokou spolehlivost v různých ztížených podmínkách.

  Propojovací relé X-SEPATM posune vývoj baterií do nové fáze. Překračuje běžnou úlohu separátoru, který izoluje anodu a katodu – mění hranice baterií a umožňuje vývoj vysoce výkonných akumulátorů. Na rozdíl od běžných propojovacích relé s nepravidelnými póry nabízí X-SEPATM rovnoměrnou hexagonální strukturu pórů, která umožňuje simulaci pomocí vysoce přesného modelování, flexibilní konstrukční návrh separátoru a optimalizaci různých parametrů. Díky tomu lze systém X-SEPATM přizpůsobit jakémukoli typu baterie. Tato „vypočitatelnost“ je důležitá také proto, že umožňuje využívat informace z laboratoří i poznatky získané v praxi na trhu pro další vývoj, což má velký potenciál urychlit proces vývoje a výrazně zvýšit šance na technologický průlom. Tímto způsobem X-SEPATM výrazně změní „analogová“ místa vývoje a výroby baterií na místa připravená na éru digitalizace.

  Cíl: Nasadit propojovací relé X-SEPATM do pěti let do všech baterií po celém světě

  Technologie systému X-SEPATM zajišťuje dvojnásobnou nebo i delší životnost baterií, což umožňuje, aby baterie v průběhu své životnosti sloužily pro více aplikací – po prvním použití v elektromobilech mohou baterie sloužit například v systémech pro ukládání energie (ESS). Nejenže je to šetrné k životnímu prostředí, ale také to snižuje náklady na jeden nabíjecí cyklus. Prodloužení životnosti baterie pomocí systému X-SEPATM minimalizuje dopad každé baterie na životní prostředí a otevírá nové možnosti recyklace.

  Jako poskytovatel dekarbonizačních řešení usiluje společnosti noco-noco o to, aby se baterie s dlouhou životností staly základním prvkem společenské infrastruktury. První a druhé použití, stejně jako recyklace, mají zásadní význam pro ochranu životního prostředí. Ačkoli se zdá, že elektrifikace celosvětově napomáhá k ochraně životního prostředí, výroba baterií vyčerpává zemské zdroje a vypouští velké množství CO2, přičemž vyřazené baterie mohou způsobit vážné znečištění půdy. Společnost noco-noco proto důrazně odmítá obchodní modely, které využívají rostoucí poptávky po elektrických vozidlech masovou výrobou a prodejem baterií s krátkou životností. Posláním společnosti je naopak snižovat emise CO2 a předcházet znečištění tím, že upřednostňuje efektivní využívání energie a maximálně využívá minimální počet baterií s dlouhou životností. Společnost noco-noco je odhodlána omezit nehody spojené s bateriemi a učinit z baterií cenově dostupnou a bezpečnou sociální infrastrukturu, kterou může využívat každý.

  Vzhledem k tomu, že se doba, kdy se teplota na Zemi zvýší o 1,5 stupně Celsia a dosáhne bodu, z něhož již není návratu, rychle blíží, společnost noco-noco si uvědomuje, že je nutné zavést systém X-SEPATM do všech baterií na celém světě do pěti let, než bude na ochranu životního prostředí příliš pozdě. Proto společnost noco-noco zpřístupní technologii X-SEPATM všem výrobcům baterií a bude nakupovat baterie vybavené technologií X-SEPATM pro použití ve výrobcích (elektromobily, ESS atd.), které budou pronajímány v rámci uhlíkově neutrální leasingové služby společnosti. Systém X-SEPATM umožní používat baterie s dvojnásobnou nebo delší životností po více životních cyklů, čímž se sníží potřebný počet baterií o 75 % nebo více. Společnost noco-noco shromáždí partnery, kteří si rovněž cení dlouhé životnosti výrobků, a bude pracovat na vytvoření mechanismu, který podpoří udržitelný růst.

  O společnosti noco-noco Pte. Ltd.

  Cílem společnosti noco-noco je skutečně řešit problémy životního prostředí a inteligentně i srdcem formovat budoucnost bez emisí CO2. Další informace najdete na webu noco-noco.com, na LinkedIn(www.linkedin.com/company/noco-noco) nebo na e-mailové adrese [email protected]

  Foto –
  https://mma.prnewswire.com/media/1973291/Conventional_Seperator_VS_X_SEPA.jpg
  Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1963406/Logo.jpg

  KONTAKT: [email protected]

  PROTEXT

  Sledujte nás na sítích

  Španělský soud poslal do vazby muže podezřelého z útoku na kostely

  Madridský soud poslal dnes do vazby muže podezřelého z útoku na dva kostely na jihu Španělska, při kterém zemřel minulý týden jeden člověk a několik dalších bylo zraněno. Dosavadní poznatky podle soudu ukazují, že muž jednal pod vlivem džihádistické ideologie, ale nebyl součástí žádné teroristické skupiny. Muž proto čelí obvinění z terorismu.

  Šestý policista je mimo službu za účast na brutálním zatčení řidiče Nicholse

  Šestý policista z policejního oddělení v americkém Memphisu byl postaven mimo službu za účast na brutálním zatčení a bití 29letého řidiče Tyrea Nicholse, který tři dny po incidentu zemřel v nemocnici.

  První trailer Vraždy v Paříži je na světě: Jennifer Aniston a Adam Sandler mají na krku další případ

  Jennifer Aniston a Adam Sandler se vracejí do akce ve filmu Vražda v Paříži (Murder Mystery 2). Populární dvojice se vydává do francouzského hlavního města, aby vyřešila nový případ. Snímek, který navazuje na akční krimi komedii Vražda na jachtě (Murder Mystery), se na Netflixu objeví 31. března.

  Ozbrojenci na oslavě narozenin v JAR zastřelili osm lidí a uprchli

  Ozbrojenci na víkendové oslavě narozenin v jihoafrické provincii Východní Kapsko zastřelili osm lidí a další tři zranili, načež z místa činu uprchli. Po útočnících policie pátrá.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Španělský soud poslal do vazby muže podezřelého z útoku na kostely

  Madridský soud poslal dnes do vazby muže podezřelého z útoku na dva kostely na jihu Španělska, při kterém zemřel minulý týden jeden člověk a několik dalších bylo zraněno. Dosavadní poznatky podle soudu ukazují, že muž jednal pod vlivem džihádistické ideologie, ale nebyl součástí žádné teroristické skupiny. Muž proto čelí obvinění z terorismu.

  Šestý policista je mimo službu za účast na brutálním zatčení řidiče Nicholse

  Šestý policista z policejního oddělení v americkém Memphisu byl postaven mimo službu za účast na brutálním zatčení a bití 29letého řidiče Tyrea Nicholse, který tři dny po incidentu zemřel v nemocnici.

  První trailer Vraždy v Paříži je na světě: Jennifer Aniston a Adam Sandler mají na krku další případ

  Jennifer Aniston a Adam Sandler se vracejí do akce ve filmu Vražda v Paříži (Murder Mystery 2). Populární dvojice se vydává do francouzského hlavního města, aby vyřešila nový případ. Snímek, který navazuje na akční krimi komedii Vražda na jachtě (Murder Mystery), se na Netflixu objeví 31. března.

  Ozbrojenci na oslavě narozenin v JAR zastřelili osm lidí a uprchli

  Ozbrojenci na víkendové oslavě narozenin v jihoafrické provincii Východní Kapsko zastřelili osm lidí a další tři zranili, načež z místa činu uprchli. Po útočnících policie pátrá.