menu

26.3 C
Czech
Sobota 20. července 2024

V Paříži opilý řidič najel na terasu baru, jeden člověk zemřel

V Paříži najelo osobní auto na terasu baru. Jeden člověk zemřel, šest lidí je vážně zraněných, tři z nich bojují o život. Celkem 23 lidí utrpělo šok a dostalo se jim lékařské péče. Na místě je policie, podle níž šlo pravděpodobně o dopravní nehodu a řidič do lidí nenajel záměrně, píše AFP. Policie později informovala, že řidiče na útěku zadržela.

Moskva hlásí 22 sestřelených dronů, gubernátoři informují o dalších

Ruská protivzdušná obrana během noci sestřelila 22 ukrajinských dronů na západě země a nad anektovaným Krymem, uvedlo dnes ruské ministerstvo obrany. Jeden z dronů se zřítil na elektrickou rozvodnu v Lipecké oblasti, oznámil gubernátor Igor Artamonov, podle kterého se nálet obešel bez obětí a rozvodna dále funguje. Podobná tvrzení bojujících stran nelze v podmínkách válečného konfliktu operativně ověřit z nezávislých zdrojů. Ukrajina se už téměř dva a půl roku brání ruské agresi.

Společnost Huawei představila na veletrhu Intersolar Europe 2024 řešení Smart Renewable Energy Generator, systémy pro bezpečnost a digitalizaci a také řešení FusionSolar

Sledujte nás na sítích

Mnichov 22. června 2024 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Huawei Digital Power představila na veletrhu Intersolar Europe 2024 novou generaci svého řešení FusionSolar Smart PV+ESS, určeného pro veškeré možnosti použití. Na svém stánku prezentuje špičková řešení a celosvětově úspěšné projekty pro energetiku, systémy pro ukládání energií, komerční a průmyslové využití i pro využití v domácnostech.

Reklama

Infrastruktura: řešení Smart Renewable Energy Generator

Společnost Huawei vyvinula řešení Smart Renewable Energy Generator, které zahrnuje systém pro řízení fotovoltaických jednotek, systém pro ukládání energie, zátěže, napojení na rozvodnou síť pro řízení výroby energie z fotovoltaických zdrojů od procesů sledování rozvodné sítě až po její vytvoření. Cílem tohoto řešení je odstranění hlavních překážek v rozvoji obnovitelných zdrojů energie a vyřešení celosvětového problému při zvyšování míry integrace obnovitelných zdrojů energií do rozvodné sítě, a ve výsledku vybudovat nový energetický systém se 100% integrací a využitím obnovitelných zdrojů energie.

Inovativní technologie, které jsou použity pro definici nových vztahů mezi napětím, frekvencí a výkonem, umožňují dosažení vyšších výnosů, plné integrace i stabilního řízení. Řešení bylo velice důkladně testováno v silných i slabých rozvodných sítích a svou adaptabilitu prokázalo ve všech variantách prostředí. Projekt Red Sea v Saúdské Arábii provozuje největší mikrosíť těchto jednotek na světě stabilně již po dobu více než osmi měsíců. Řešení, které využívá synergie fotovoltaiky a systému pro ukládání energie, dodává 100% obnovitelnou elektřinu do nového města a představuje nový standard mikrosítí s dodávkou na úrovni GW.

Systém pro ukládání energie: nová platforma ukládání energií pro inteligentní řetězce a sítě Cell-to-Grid

Reklama

Společnost Huawei si pro své řešení vybrala řetězcovou technologii, od střídačů až po systémy pro ukládání energie, která využívá technologie řízené výkonové elektroniky k vyřešení problémů s konzistencí a nespolehlivostí lithiových baterií.

Nová cell-to-grid platforma Smart String & Grid-Forming ESS Platform se vyznačuje plně zabezpečenou architekturou, schopností vytvořit rozvodnou síť ve všech aplikacích, nákladovou efektivitou po celou dobu životnosti i plnou digitalizací propojení. Platforma je navíc postavena na otevřeném ekosystému a je navržena s cílem podpory kvalitního a správného vývoje elektráren v průběhu celého životního cyklu, a to i ve spolupráci s partnery.

Komerce a průmysl: zcela nové řešení OASIS

Během procesů energetické transformace může fotovoltaický systém nabídnout efektivní podporu tohoto procesu, ale také zajistit motivaci pro přechod na ekologičtější řešení, což umožní tisícům průmyslových odvětví tato řešení flexibilně a pružně implementovat. V důsledku proto představují možnost obohacení tisíců průmyslových oborů technologickými inovacemi tak, aby bylo možné plně využívat ekologických energií a elektřiny. Fotovoltaický systém pomáhá podniku vyrábět elektřinu ekologicky a umožňuje diverzifikaci obchodních aktivit. Společnost Huawei proto své C&I Smart PV solutioninovovala v podobě řešení FusionSolar OASIS. Tato zkratka má následující význam:

• „O“ znamená „one stop solution“, tedy komplexní řešení: díky těm nejkomplexnějším možnostem řešení na trhu umožňujeme zákazníkům vyřešit veškeré otázky spojené se solární energií jednorázově a komplexně.

• „A“ představuje alternativní zápis číslice 4: toto číslo zde zastupuje čtveřici základních modulů: střídač, optimalizátor, úložiště energie a nabíjení elektromobilů.

• První písmeno „S“ symbolizuje solární energii a systém pro ukládání energie: sluneční světlo je zdrojem solární energie, která umožňuje realizaci energetické transformace různých průmyslových odvětví.

• „I“ znamená inteligentní: naše inteligentní řešení pomáhá majitelům komerčních a průmyslových provozů snadno přejít na ekologické energie a inteligentní správu energií.

• Poslední písmeno „S“ zde zastupuje „safety“, tedy bezpečnost: bezpečnost je v případě výrobků pro komerční a průmyslový sektor nejvyšší prioritou a technickým principem, který celé řešení definuje.

Řešení Huawei FusionSolar C&I OASIS představuje komplexní řešení, které v sobě integruje optimalizátory, střídače, systémy pro ukládání energií a nabíječky elektromobilů, aby pomohlo podnikům v nejrůznějších průmyslových oborech přejít na ekologickou a nízkouhlíkovou výrobu. Za tímto účelem jim poskytuje aktivní bezpečnost na úrovni systému a lepší možnosti ekologického napájení a podpory elektrické rozvodné sítě. Hesly řešení FusionSolar při použití v komerčním a průmyslovém prostředí jsou „všudypřítomná solární energie“ a „všudypřítomné systémy pro ukládání energií“.

U systémů pro ukládání energií nasazených v komerčním a průmyslovém prostředí je obzvláště důležitá bezpečnost. Společnost Huawei proto navrhla inovativní bezpečnostní architekturu a vzájemně propojila všechna kritická místa zabezpečení. Například řada SUN5000 propojuje RSD s AFCI a zajišťuje tak nejen bezpečnost majetku, ale také bezpečnost osob. Při aktivaci RSD dojde k aktivaci AFCI ochrany. Kromě toho lze dosáhnout také kombinace SSLD a RSD a zajistit tak ochranu zařízení i osob.

Domácnosti: domov, který nepřestává zářit

Řešení FusionSolar pro domácnosti předpokládá, že bude spojovat sousedy pomocí virtuálních elektráren s cílem zajištění energetické nezávislosti. Společnost Huawei Digital Power vylepšila univerzální řešení FusionSolar pro domácnosti, které zahrnuje optimalizátory, střídače, systémy pro ukládání energií, nabíječky elektromobilů, systém SmartGuard, EMMA, systém správy a také mobilní aplikaci. Jediné řešení je použitelné v libovolném nasazení, jeden dodavatel poskytuje veškeré produkty a jeden servisní kontakt naplňuje všechny poprodejní potřeby. Toto řešení umožňuje domácnostem dosáhnout energetické nezávislosti a díky bezstarostnému provozu, maximální bezpečnosti a vynikající kvalitě představuje zcela novou úroveň uživatelského komfortu.

Řešení zahrnuje efektivní výrobu energie, dlouhodobé ukládání energií, zálohování celé domácnosti, inteligentní správu provozu i aktivní bezpečnost. Umožňuje efektivní správu energií v domácnostech v celém rozsahu procesu, od výroby ekologické energie až po její inteligentní spotřebu, od domů s nulovými emisemi uhlíku až po celé komunity, od energetické nezávislosti po energetický internet.

V příštím desetiletí se může technologie Smart Renewable Energy Generator stát přednostní volbou pro urychlení rozvoje ekologické energetiky. Společnost Huawei hodlá spolupracovat se zákazníky i partnery, aby využila všech příležitostí pro rozvoj tohoto odvětví, které je zdrojem technologických transformací, a aby urychlila rozvoj fotovoltaických řešení a systémů pro ukládání energií jako hlavních energetických zdrojů.

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2444637/image_5003324_27282403.jpg 

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2444638/image_5003324_27282620.jpg 

KONTAKT: Jintao Luo, [email protected]

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Při nočních úderech zahynuli na Ukrajině dva civilisté, uvádí úřady

Ruské údery zabily v noci na dnešek na východě Ukrajiny dva civilisty. Podle agentury AFP to uvedly ukrajinské úřady. Ukrajinské weby informují i o dalších ruských útocích na energetickou soustavu. Úřady ruské Rostovské oblasti ohlásily, že v noci protivzdušná obrana zničila 26 dronů. Útok si podle nich nevyžádal žádné oběti. Podle ukrajinských médií však zasáhl leteckou základnu Millerovo.

ANALÝZA: Ukrajinu vojenská pomoc zachránila, k vítězství to ale nestačí

Všechno špatné je k něčemu dobré. Masivní ofenzíva ruské armády v Charkovské oblasti Západu ukázala, že i když se zdá vítězství Ruska na Ukrajině vzdálené, bez vojenské pomoci tomu tak není. Situace pro obránce vypadala opravdu bledě, ale právě to pohnulo Kongresem v otázkách balíčku pomoci a administrativou prezidenta Joe Bidena, která ukrajinské armádě povolila používat americké zbraně k útokům na území Ruska. Ale to nestačí.

Zemřela bývalá ukrajinská poslankyně Irina Farionová, byla zavražděna

V pátek večer byla ve Lvově na Ukrajině zavražděna bývalá poslankyně Irina Farionovová. Kontroverzní politička, známá svými nacionalistickými názory a podporou ukrajinského jazyka, podlehla v nemocnici střelnému zranění hlavy.

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvého a raněné civilisty po ostřelování a náletech

Nejméně devět lidí, včetně čtrnáctiletého chlapce, utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Čuhujiv v Charkovské oblasti na severovýchodě země, oznámil dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Na sociální síti Telegram zároveň zveřejnil snímky škod způsobených ruskou palbou okolo čtvrté hodiny ráno (kolem 03:00 SELČ). Ranění nejsou v ohrožení života, uvedl. Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.

Zemřel Bob Newhart, profesor Proton ze seriálu Teorie velkého třesku

Ve věku 94 let zemřel legendární americký komik Bob Newhart, který si svým bezelstným stylem vydobyl přízeň fanoušků i řadu ocenění. Herec zemřel doma v Los Angeles po sérii krátkých onemocnění, uvedl jeho publicista v prohlášení.

Ruská prokuratura chce 18 let vězení pro amerického novináře Gershkoviche

uská prokuratura navrhla soudu, aby amerického novináře Evana Gershkoviche odsoudil na 18 let vězení. Oznámily to dnes tiskové agentury. Zpravodaj amerického listu The Wall Street Journal strávil už více než rok za mřížemi ruské vazební věznice kvůli obvinění ze špionáže, které odmítá on i jeho zaměstnavatel a rovněž americká vláda, napsala agentura AP. Média dříve uváděla, že žurnalistovi hrozí až 20 let vězení. Soud vynese rozsudek ještě dnes odpoledne, napsala agentura AFP s odvoláním na mluvčí soudu.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Při nočních úderech zahynuli na Ukrajině dva civilisté, uvádí úřady

Ruské údery zabily v noci na dnešek na východě Ukrajiny dva civilisty. Podle agentury AFP to uvedly ukrajinské úřady. Ukrajinské weby informují i o dalších ruských útocích na energetickou soustavu. Úřady ruské Rostovské oblasti ohlásily, že v noci protivzdušná obrana zničila 26 dronů. Útok si podle nich nevyžádal žádné oběti. Podle ukrajinských médií však zasáhl leteckou základnu Millerovo.

ANALÝZA: Ukrajinu vojenská pomoc zachránila, k vítězství to ale nestačí

Všechno špatné je k něčemu dobré. Masivní ofenzíva ruské armády v Charkovské oblasti Západu ukázala, že i když se zdá vítězství Ruska na Ukrajině vzdálené, bez vojenské pomoci tomu tak není. Situace pro obránce vypadala opravdu bledě, ale právě to pohnulo Kongresem v otázkách balíčku pomoci a administrativou prezidenta Joe Bidena, která ukrajinské armádě povolila používat americké zbraně k útokům na území Ruska. Ale to nestačí.

Zemřela bývalá ukrajinská poslankyně Irina Farionová, byla zavražděna

V pátek večer byla ve Lvově na Ukrajině zavražděna bývalá poslankyně Irina Farionovová. Kontroverzní politička, známá svými nacionalistickými názory a podporou ukrajinského jazyka, podlehla v nemocnici střelnému zranění hlavy.

Číňané málo utrácejí a šetří, ale chudobou to způsobeno není

Jedinou vzpruhou čínské ekonomiky je silná průmyslová výroba a export. Lidé však na domácím trhu neutrácejí a není to tím, že by peníze neměli. V Číně skončilo plenární zasedání, kde komunisté téma ekonomické krize projednávali jako hlavní bod.

Ukrajina a Rusko hlásí mrtvého a raněné civilisty po ostřelování a náletech

Nejméně devět lidí, včetně čtrnáctiletého chlapce, utrpělo zranění při ruském ostřelování ukrajinského města Čuhujiv v Charkovské oblasti na severovýchodě země, oznámil dnes šéf oblastní správy Oleh Syněhubov. Na sociální síti Telegram zároveň zveřejnil snímky škod způsobených ruskou palbou okolo čtvrté hodiny ráno (kolem 03:00 SELČ). Ranění nejsou v ohrožení života, uvedl. Rusové informovali o jednom mrtvém a dvou zraněných při náletech ukrajinských dronů.

Zemřel Bob Newhart, profesor Proton ze seriálu Teorie velkého třesku

Ve věku 94 let zemřel legendární americký komik Bob Newhart, který si svým bezelstným stylem vydobyl přízeň fanoušků i řadu ocenění. Herec zemřel doma v Los Angeles po sérii krátkých onemocnění, uvedl jeho publicista v prohlášení.

Ruská prokuratura chce 18 let vězení pro amerického novináře Gershkoviche

uská prokuratura navrhla soudu, aby amerického novináře Evana Gershkoviche odsoudil na 18 let vězení. Oznámily to dnes tiskové agentury. Zpravodaj amerického listu The Wall Street Journal strávil už více než rok za mřížemi ruské vazební věznice kvůli obvinění ze špionáže, které odmítá on i jeho zaměstnavatel a rovněž americká vláda, napsala agentura AP. Média dříve uváděla, že žurnalistovi hrozí až 20 let vězení. Soud vynese rozsudek ještě dnes odpoledne, napsala agentura AFP s odvoláním na mluvčí soudu.

Trump přijal nominaci do voleb a zopakoval, že přežil s boží pomocí

Bývalý americký prezident Donald Trump v závěru čtyřdenního sjezdu Republikánské strany přijal v noci na dnešek SELČ nominaci do listopadových prezidentských voleb. V úvodu svého projevu vyzval ke sjednocení strany i celé země a prohlásil, že chce být prezidentem všech Američanů. Během více než devadesátiminutové řeči však brzy přešel ke svému tradičně útočnému tónu, píší světové tiskové agentury.

Dron unikl protivzdušné obraně a zabil v Tel Avivu člověka. K útoku se přihlásili Hútíové

Jemenští povstalci Hútíové se na sociální síti X (dříve Twitter) přihlásili k dronovému útoku v centru izraelského hlavního města Tel Aviv. Izraelská armáda vyšetřuje, jak je možné, že nebyly aktivovány systémy protivzdušné obrany. Rebelové ještě chystají k útoku oficiální vyjádření.
Reklama
Reklama