menu

11.5 C
Czech
Úterý 13. května 2025

Pákistánská armáda tvrdí, že sestřelila 12 indických dronů

Pákistánská armáda sestřelila 12 indických dronů, které pronikly do vzdušného prostoru Pákistánu, oznámil dnes podle agentury Reuters armádní mluvčí Ahmad Šaríf Čaudhrí. V důsledku dronového útoku podle něj zahynul jeden civilista a čtyři vojáci byli zraněni. Napětí mezi oběma zeměmi narůstá po indickém leteckém útoku na Pákistán, při němž v noci na středu zahynulo podle pákistánských úřadů nejméně 31 civilistů.

V Kyjevě začalo jednání koalice ochotných

V Kyjevě začalo jednání vrcholných představitelů zemí, které tvoří takzvanou koalici ochotných. Uvedla to francouzská média, která jsou na místě společně s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Jednání se osobně zúčastní ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, polský premiér Donald Tusk, britský premiér Keir Starmer či německý kancléř Friedrich Merz. Další lídři včetně českého premiéra Petra Fialy mají být připojeni na dálku. Jednat se má o dalším postupu vůči Rusku, které podle evropských zemí zdržuje vyhlášení příměří.

Společnost Huawei Cloud na MWC 2023: Unleash Digital

Vyplatí se věrnost jedné bance? Nejde jen o úroky, ale i o klid a přehled

Zůstat věrný jedné bance se může zdát jako ta nejjednodušší možnost, ale dává to smysl i v době, kdy není problém mít účet u několika institucí zároveň? Výhody dlouhodobého vztahu s bankou mohou sahat dál než jen k lepším úrokům. Někdy vám ušetří čas, jindy i starosti.

Barcelona (Španělsko) 1. března 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Na letošním ročníku veletrhu Mobile World Congress (MWC 2023), který byl právě zahájen, se společnost Huawei Cloud představí jako cloudový základ pro inteligentní svět. Tento průkopník produktů a řešení v oblasti ICT již tvoří nedílnou součást této každoroční akce. Podílí se na ní nejen prostřednictvím hlavních projevů, ale také výstav a dalších aktivit.

Prezidentka Huawei Cloud Global Marketing and Sales Service Jacqueline Shi přednesla hlavní projev s názvem „Unleash Digital with Everything as a Service“ (Využijte naplno možností digitálních technologií prostřednictvím přístupu Everything as a Service), ve kterém představila několik nových služeb a řešení, jako například Landing Zone nebo Cloud on Cloud. „Doufáme, že budeme našim zákazníkům, partnerům a vývojářům poskytovat spolehlivé, bezpečné a udržitelné služby, které budou kompletně provozovány v cloudu,“ prohlásila Shi.

Inovace s cílem zajištění výraznější přítomnosti na trhu

KooVerse, globální infrastruktura pro Huawei Cloud, poskytuje špičkové cloudové služby s latencí pouhých 50 ms. Služby s vysokými požadavky, jako přenos zvuku a obrazu v reálném čase, hry nebo online vzdělávání, nyní fungují rychle a efektivně. KooVerse prozatím nabízí 78 zón dostupnosti (availability zones, AZ) ve 29 regionech a své služby nabízí zákazníkům ve více než 170 zemích a regionech.

Landing Zone je udržitelné, škálovatelné řešení pro více nájemců, které automatizuje B2B služby pro operátory. Toto řešení nabízí vrstvenou správu cloudových zdrojů, nástroje pro návrh identit a oprávnění, datové hranice, auditování shody a správu financí. Pomáhá podnikům vytvořit štíhlý systém správy IT pro koordinaci lidi, financí i věcí.

Cloud Container Instance (CCI) je bezserverová kontejnerová služba, která uživatelům umožňuje spouštět kontejnerové aplikace bez nutnosti vytvářet nebo spravovat cloudové servery nebo základní zdroje. Díky CCI nemá na služby nebo systémy žádný dopad ani desetinásobné zvýšení provozu.

Řada modelů umělé inteligence Pangu pokrývá požadavky vývoje léků i aplikací počítačového vidění (computer vision, CV). Modely Pangu ve výchozím stavu disponují daty získanými na základě stovek miliard parametrů a jejich účinnost byla prokázána více než stovkou různých způsobů využití ve více než 10 odvětvích, mezi které patří zdravotnictví, elektroenergetika nebo těžba.

Inspirace pro nový růst operátorů

S cílem pomoci operátorům expandovat do podnikového tržního sektoru představuje Huawei Cloud řešení Cloud on Cloud. Operátoři nyní maximálně využijí služeb, technologií, ekosystémů a prodejních zdrojů Huawei Cloud spolu s vlastními špičkovými sítěmi, aby jejich prostřednictvím podpořili digitální transformaci. Přístup k provozování cloudových služeb na jednom místě prostřednictvím dalšího prodeje, duálního i výhradního brandingu mohou přizpůsobit vlastním potřebám.

Cloud Native coby koncepce i realita

Nadace Cloud Native Computing Foundation (CNCF) a společnost Huawei Cloud na této akci oznámily zahájení provozu evropské pobočky Cloud Native Elite Club (CNEC). CNEC je globální komunita pro nativní cloud, kterou společně založily CNCF, Čínská akademie informačních a komunikačních technologií (CAICT) a společnost Huawei Cloud. V září 2021 se komunita CNEC poprvé rozšířila do Asie a Tichomoří a nyní přichází také do Evropy. Místní členská základna této komunity sdružuje špičkové experty z daného oboru a podněcuje další cloudové inovace k posílení místní digitální ekonomiky.

Zachování otevřenosti a přiblížení spolupráce

Společnost Huawei Cloud v rámci soutěže Huawei Cloud Developer Competition, která je stěžejní kampaní pro vývojáře, v Evropě uspořádala slavnostní předávání cen. Huawei Cloud se také chystá podepsat strategické dohody o spolupráci s operátory a partnery, mezi něž patří například indonéská společnost XL či italská společnost TIM, aby jim pomohla vybudovat jejich vlastní kapacity.

Rok 2022 byl pro Huawei Cloud rokem pokroků. Po stránce uznání v oboru byla společnost Huawei Cloud v říjnu 2022 zařazena do zprávy Magic Quadrant společnosti Gartner pro služby cloudové infrastruktury a platforem (Cloud Infrastructure and Platform Services, CIPS). Pokud jde o globální infrastrukturu, zahájila společnost Huawei Cloud působení v nových regionech v Indonésii a Irsku, a letos k nim přidá další v Turecku, Saúdské Arábii a na dalších místech.

Další informace naleznete na webových stránkách společnosti Huawei Cloud: https://www.huaweicloud.com/intl/en-us/

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2010774/Huawei.jpg

KONTAKT: Lavanda Wangová, lavanda.wang@huawei.com

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Trump podepsal exekutivní příkaz, který má dramaticky snížit ceny léků

Americký prezident Donald Trump dnes podepsal exekutivní příkaz, který podle něj povede ke snížení cen léků ve Spojených státech o 59 až 90 procent. Především Evropská unie, která je v Trumpových očích v mnoha ohledech "zákeřnější" než Čína, ale podle šéfa Bílého domu bude muset za léky platit více, aby se příjmy farmaceutických firem výrazně nesnížily. Pokud tak EU neučiní, projeví se to na clech.

Francie brzdí Dukovany, dopis eurokomisaře způsobil roztržku

Evropská komise zkoumá, jestli jihokorejská KHNP získala v jaderném tendru na Dukovany nepovolenou finanční podporu. Francouzská firma EDF, která ve výběrovém řízení neuspěla, mezitím zablokovala podpis smlouvy žalobou. Premiér Fiala tvrdí, že dopis z Bruselu nebyl oficiálním stanoviskem Komise.

Rusko chce jednat o míru, tvrdil Putinův mluvčí. O Zelenského návrhu nic neřekl

Rusko chce seriózní vyjednávání o ukončení války s Ukrajinou, řekl dnes mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina, který v neděli navrhl uspořádat tento čtvrtek v Istanbulu přímá jednání mezi oběma znepřátelenými zeměmi. Putinův mluvčí Dmitrij Peskov nic neřekl o návrhu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že se ve čtvrtek osobně dostaví do Istanbulu, aby jednal se svým ruským protějškem, uvedla agentura AFP. Dodala, že by šlo o první takové jednání od ruské invaze na Ukrajinu v únoru 2022.

Australský premiér Albanese představil novou vládu, která se funkce ujme v úterý

Australský premiér Anthony Albanese dnes představil svůj nový kabinet, který bude mít 30 členů. Napsala to agentura AP. Vláda složená z labouristů, kteří 3. května drtivě zvítězili v parlamentních volbách, se funkce ujme v úterý ráno místního času.

Papež vyzval k propuštění vězněných novinářů a informování bez nenávisti

Papež Lev XIV dnes vyzval k propuštění všech vězněných novinářů. Stalo se tak při setkání s novináři akreditovanými ve Vatikánu, píší agentury. Média také vyzval, aby informovala bez předsudků, fanatismu a nenávisti. Média by podle něj měla také používat umělou inteligencí s odpovědností a rozvahou.

Ukrajinský diplomat kritizuje, že chce Německo tajit dodávky zbraní

Ukrajinský diplomat Andrij Melnyk kritizoval oznámení německého kancléře Friedricha Merze, že Berlín přestane zveřejňovat podrobné údaje o dodávkách zbraní Kyjevu. Bývalý velvyslanec v Německu agentuře DPA naznačil, že by to mohl být jen pokus zastřít nedostatečnou vojenskou pomoc zemi, která se už více než tři roky brání rozsáhlé ruské agresi. Melnykův nástupce, současný velvyslanec v Berlíně Oleksij Makejev, naopak Merzovo rozhodnutí podpořil.
Reklama

DOPORUČUJEME

Firma Solavita na veletrhu Intersolar Europe 2025 formuje budoucnosti energetiky

Mnichov 13. května 2025 (PROTEXT/PRNewswire) - Na letošním veletrhu Intersolar Europe udělala firma Solavita, značka solární energie spadající pod Skyworth Group, silný dojem. Představila...
Reklama
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Trump podepsal exekutivní příkaz, který má dramaticky snížit ceny léků

Americký prezident Donald Trump dnes podepsal exekutivní příkaz, který podle něj povede ke snížení cen léků ve Spojených státech o 59 až 90 procent. Především Evropská unie, která je v Trumpových očích v mnoha ohledech "zákeřnější" než Čína, ale podle šéfa Bílého domu bude muset za léky platit více, aby se příjmy farmaceutických firem výrazně nesnížily. Pokud tak EU neučiní, projeví se to na clech.

Francie brzdí Dukovany, dopis eurokomisaře způsobil roztržku

Evropská komise zkoumá, jestli jihokorejská KHNP získala v jaderném tendru na Dukovany nepovolenou finanční podporu. Francouzská firma EDF, která ve výběrovém řízení neuspěla, mezitím zablokovala podpis smlouvy žalobou. Premiér Fiala tvrdí, že dopis z Bruselu nebyl oficiálním stanoviskem Komise.

Rusko chce jednat o míru, tvrdil Putinův mluvčí. O Zelenského návrhu nic neřekl

Rusko chce seriózní vyjednávání o ukončení války s Ukrajinou, řekl dnes mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina, který v neděli navrhl uspořádat tento čtvrtek v Istanbulu přímá jednání mezi oběma znepřátelenými zeměmi. Putinův mluvčí Dmitrij Peskov nic neřekl o návrhu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že se ve čtvrtek osobně dostaví do Istanbulu, aby jednal se svým ruským protějškem, uvedla agentura AFP. Dodala, že by šlo o první takové jednání od ruské invaze na Ukrajinu v únoru 2022.

Australský premiér Albanese představil novou vládu, která se funkce ujme v úterý

Australský premiér Anthony Albanese dnes představil svůj nový kabinet, který bude mít 30 členů. Napsala to agentura AP. Vláda složená z labouristů, kteří 3. května drtivě zvítězili v parlamentních volbách, se funkce ujme v úterý ráno místního času.

Papež vyzval k propuštění vězněných novinářů a informování bez nenávisti

Papež Lev XIV dnes vyzval k propuštění všech vězněných novinářů. Stalo se tak při setkání s novináři akreditovanými ve Vatikánu, píší agentury. Média také vyzval, aby informovala bez předsudků, fanatismu a nenávisti. Média by podle něj měla také používat umělou inteligencí s odpovědností a rozvahou.

Ukrajinský diplomat kritizuje, že chce Německo tajit dodávky zbraní

Ukrajinský diplomat Andrij Melnyk kritizoval oznámení německého kancléře Friedricha Merze, že Berlín přestane zveřejňovat podrobné údaje o dodávkách zbraní Kyjevu. Bývalý velvyslanec v Německu agentuře DPA naznačil, že by to mohl být jen pokus zastřít nedostatečnou vojenskou pomoc zemi, která se už více než tři roky brání rozsáhlé ruské agresi. Melnykův nástupce, současný velvyslanec v Berlíně Oleksij Makejev, naopak Merzovo rozhodnutí podpořil.

Trump chce oživit příkaz, který zásadně zlevní některé léky. Farmaceutické firmy i někteří odborníci jsou proti

Americký prezident Donald Trump chce vrátit do hry opatření, které by mohlo zásadně ovlivnit ceny léků ve Spojených státech. Navrhuje, aby se ceny některých léčiv odvíjely od těch nejnižších dostupných ve světě. Podobně to zkoušel už ve svém prvním volebním období.

Katar by mohl dát Trumpovi k užívání luxusní Boeing 747 jako Air Force One

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa se chystá přijmout od katarské královské rodiny jako dar luxusní letoun Boeing 747-8, který by měl být upraven tak, aby mohl sloužit jako prezidentský speciál Air Force One. Informovala o tom v neděli americká média s odvoláním na své zdroje a rovněž Trump uvedl, že ministerstvo obrany boeing dostane "darem". Podle katarských zdrojů ale nemá jít o dar a zatím nebylo nic rozhodnuto.

Jedna obchodní válka zažehnána? USA a Čína si vzájemně drasticky snížily cla

Spojené státy a Čína se domluvily na dočasném výrazném snížení cel. Obě strany se také shodly na pokračování rozhovorů s cílem dosáhnout dlouhodobé obchodní dohody.
Reklama
Reklama

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

PR servis České tiskové kanceláře

O nás

Hlavními tématy na serveru World News 24 jsou zahraniční zpravodajství, ekonomika, politika a světové dění.

Kontaktujte nás: info@wn24.cz

Sledujte nás