Více
  8.6 C
  Czech
  Pátek 31. března 2023

  Britský král Karel III. přiletěl do Německa na třídenní návštěvu

  Britský král Karel III. s manželkou Camillou dnes odpoledne přiletěli na berlínské Letiště Willyho Brandta, zahájili tak třídenní návštěvu Německa. Karel III. se již sešel s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem. Německo je první zemí, do které Karel III. v roli panovníka Spojeného království odcestoval.

  Kyjev vyzval Rusy, aby přestali s adopcemi deportovaných ukrajinských dětí

  Místopředsedkyně ukrajinské vlády Iryna Vereščuková vyzvala Rusy, aby přestali s adopcemi dětí, které byly za války na Ukrajině podle ní "ukradeny" a deportovány do Ruska. Varovala, že jde o nezákonné počínání, jehož pachatelé se budou muset za své činy dříve či později zodpovídat.

  V Austrálii byl objeven nový obří pavouk, který používá padací dveře. Přirovnávají ho k lidem

  Vědci v Austrálii slaví nový objev – dosud neviděného pavouka patřícího mezi druhy, které na své hmyzí oběti líčí pasti v podobě „padacích dveří“. Ohromil svou specifickou barvou a tělem podobným krabovi.

  Společnost Getac rozšiřuje řadu odolných mobilních pracovních stanic X600 o nové výkonné modely X600 Server a X600 Pro-PCI

  Tchaj-pej (Čína) 21. února 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Novinky v kostce:

  • Společnost Getac oznámila dva nové přírůstky do své vlajkové řady odolných mobilních pracovních stanic X600 – X600 Server a X600 Pro-PCI.

  • X600 Server využívá operační systém Windows Server 2022 a je vybaven procesorem Intel Xeon W-11855M, integrovanou grafikou Intel UHD, až 128 GB paměti DDR4 RAM a možností rozšíření úložného prostoru až na 22 TB, což přináší výrazné zvýšení výkonu oproti jeho předchůdci s označením X500 Server.

  • X600 Server se může pochlubit také rozsáhlými možnostmi připojení, včetně 2,5G BASE-T Ethernetu (x2), pro velmi rychlé současné připojení k více serverům a/nebo sítím, zatímco jeho rozšiřitelnost s konfigurací RAID 5 poskytuje optimální rovnováhu mezi kapacitou, spolehlivostí a zabezpečením.

  Společnost Getac dnes oznámila rozšíření své vlajkové řady odolných mobilních pracovních stanic X600 o modely X600 Server a X600 Pro-PCI. Nové modely se zařadí vedle nedávno uvedených modelů X600 a X600 Pro a vytvoří tak ucelenou řadu odolných mobilních pracovních stanic, které jsou speciálně navrženy tak, aby splňovaly požadavky profesionálů pracujících v náročných odvětvích, jako jsou obrana, výroba či ropný a plynárenský průmysl.

  Správa disků v serverech X600 je vylepšena hardwarovým řadičem RAID s konfigurací RAID 5. Další rozšiřující zásuvka umožňuje použití disků vyměnitelných za provozu a další možnosti ukládání dat.

  X600 Server: Velmi odolný mobilní server

  Zcela nový model Getac X600 Server představuje výkonný komerční odolný mobilní server, který lze pro snadnou přepravu složit do tenkého tvaru.

  Výkon

  X600 Server se může pochlubit procesorem Intel Xeon W-11855M s technologií Intel Turbo Boost a integrovanou grafikou Intel UHD a poskytuje výjimečný výpočetní výkon. Model X600 lze také osadit až 128 GB paměti DDR4 RAM, zatímco volitelná paměť ECC (Error Correcting Code) pomáhá zachovat integritu dat tím, že detekuje a opravuje jednobitové chyby v paměti.

  1000nitový 15,6″ displej Getac LumiBond® s rozlišením Full HD a technologií snadné čitelnosti na slunci zjednodušuje provádění složitých úkolů v náročných povětrnostních podmínkách a široká škála možností připojení, včetně 2,5G BASE-T Ethernetu (x2), zajišťuje velmi rychlé současné připojení k více serverům a/nebo sítím. Vestavěná rozhraní Thunderbolt™ 4 USB-C, HDMI 2.0 a DisplayPort umožňují připojení dalších monitorů podle potřeby.

  Flexibilita

  X600 Server využívá systém Windows Server 2022 a technologii Microsoft Hyper-V, takže správa prostředků je jednoduchá a intuitivní. Správci systému mohou v případě potřeby přidělovat prostředky různým virtuálním systémům podle potřeb uživatelů, což pomáhá udržovat vysokou úroveň produktivity po celý den.

  Rozšiřitelnost

  X600 Server nabízí také rozsáhlé možnosti rozšíření. Správa disků je vylepšena hardwarovým řadičem RAID s konfigurací RAID 5, který zajišťuje optimální rovnováhu mezi kapacitou, výkonem, spolehlivostí a zabezpečením. Další rozšiřující pozice umožňuje použití disků vyměnitelných za provozu a dalších možností ukládání dat.

  Zabezpečení

  Rozsáhlá řada bezpečnostních funkcí pomáhá uživatelům serveru X600 Server maximalizovat ochranu soukromí a dat za všech okolností. Jeho jednotky SSD jsou odnímatelné uživatelem a bez nutnosti nástrojů, což zvyšuje bezpečnost dat při skladování zařízení. Služba společnosti Getac označovaná jako „ponechte si svůj pevný disk“ navíc umožňuje uživatelům vyjmout a ponechat si všechny disky SSD, pokud by potřebovali poslat zařízení do opravy. Mezi další bezpečnostní funkce patří TPM 2.0, kompatibilita se zámkem Kensington, čtečka čipových karet a volitelná technologie Intel vPro.

  Vysoká odolnost

  Stejně jako všechna zařízení Getac je i X600 Server maximálně odolný. Certifikace MIL-STD-810H, MIL-STD-461G a IP66 dávají uživatelům jistotu, zatímco rozsah provozních teplot od -29 ?C do 63 °C (od -20 °F do 145 °F) znamená, že se na model X600 Server můžete spolehnout i při extrémních teplotách.

  Pro zákazníky z obranného, ropného a plynárenského průmyslu to vše dohromady dává výkonné, přenosné zařízení, které lze rychle nasadit pro maximální provozní efektivitu v široké škále náročných prostředí. X600 Server poskytuje komplexní a vysoce zabezpečené serverové funkce v jediném kompaktním zařízení, které je konstruováno tak, aby vydrželo, ať už jde o zřízení mobilního řídicího centra v terénu, nebo o údržbu kritické infrastruktury.

  „X600 Server nově definuje možnosti odolné mobilní pracovní stanice, přináší řadu vylepšení výkonu oproti svému předchůdci, modelu X500 Server, a nastavuje nové měřítko výkonu pro naše zákazníky, kteří se spoléhají na přenosné servery v terénu,“ říká Rick Hwang, prezident společnosti Getac Technology Corporation.

  X600 Pro-PCI: Velmi odolná mobilní pracovní stanice s mnoha funkcemi

  Model X600 Pro-PCI vychází z rozsáhlé sady funkcí nedávno uvedeného modelu X600 společnosti Getac a poskytuje uživatelům ještě více funkcí v jediném kompaktním zařízení. Mezi novinky patří dva rozšiřující sloty PCI/PCIe pro funkce přídavných karet (například pro snímání videa, sběr dat a rozšíření SATA), standardní DVD (nebo volitelná Blu-ray) supermulti mechanika a standardní čtečky karet Express Card 54 a PCMCIA typu II. X600 Pro-PCI obsahuje také dvě další baterie vyměnitelné za provozu, takže celkem jsou se zařízením dodávány čtyři baterie zaručující celodenní fungování.

  „S uvedením nových modelů X600 Server a X600 Pro-PCI mají nyní zákazníci ještě více možností při výběru výkonné odolné mobilní pracovní stanice, která vyhovuje jejich specifickým potřebám,“ dodává Hwang. „Ať už jde o nasazení kritických aplikací v terénu, zřízení mobilních řídicích center nebo správu více virtuálních systémů z jediného kompaktního zařízení, řada X600 od společnosti Getac vám to umožní.“

  Dostupnost

  Modely X600 a X600 Pro jsou již k dispozici. X600 Server a X600 Pro-PCI budou k dispozici na konci prvního čtvrtletí roku 2023. Další informace najdete na adrese www.getac.com

  O společnosti Getac

  Společnost Getac Technology Corporation je celosvětovým lídrem v oblasti odolných mobilních technologií a inteligentních video řešení, včetně notebooků, tabletů, softwaru, kamer nošených na těle, kamerových systémů v automobilech, správy digitálních důkazů a podnikových řešení pro analýzu videa. Řešení a služby společnosti Getac jsou navrženy tak, aby umožňovaly mimořádné zážitky pracovníkům v náročném prostředí. V současné době společnost Getac poskytuje služby zákazníkům ve více než 100 zemích světa na poli obrany, veřejné bezpečnosti, záchranných služeb, hasičských a záchranných složek, veřejných služeb, automobilového průmyslu, přírodních zdrojů, výroby, dopravy a logistiky. Další informace najdete na adrese: https://www.getac.com. Zapojte se na oborovém blogu společnosti Getac, případně můžete společnost sledovat na sítích LinkedIn a YouTube.

  Getac a logo Getac jsou ochranné známky společnosti Getac Holdings Corporation nebo jejích přidružených společností. Ostatní značky nebo ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. ©2023 Getac Technology Corporation.

  Zcela nový server Getac X600 představuje výkonný komerčně dostupný (COTS) odolný mobilní server, který lze sklopit do tenkého profilu pro snadnou přepravu.

  Foto –
  https://mma.prnewswire.com/media/1997393/Raptor_RAID_Open_Top_Right.jpg

  Foto –
  https://mma.prnewswire.com/media/1997394/Getac_X600_Server_Scenario_230130.jpg

  Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1997483/Getac_Logo.jpg

  KONTAKT: Christin Wang, [email protected]

  ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

  Sledujte nás na sítích

  Trump odmítl obvinění jako pronásledování a vměšování do voleb

  Bývalý americký prezident Donald Trump označil obvinění, pro jehož vznesení hlasovala v noci na dnešek velká porota newyorského soudu, za "politické pronásledování" a "vměšování do voleb". "Jsem zcela nevinen," ujistil Trump v prohlášení, ze kterého citovaly tiskové agentury. Bývalý šéf státu chce v roce 2024 usilovat o návrat do Bílého domu.

  Šéf MAAE je znepokojen vojenskými aktivitami v okolí záporožské jaderné elektrárny

  Vedoucí jaderného dozoru OSN a generální ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi podruhé navštívil jadernou elektrárnu v Záporoží. Znepokojují ho boje, které se odehrávají v jejím blízkém okolí.

  Republikáni za přibývajících masových útoků v USA usnadňují držení zbraní

  Pondělní útok střelnou zbraní ve škole v Nashvillu vyvolal ve Spojených státech novou vlnu výzev k regulaci držení zbraní, vývoj v mnoha amerických státech je však v posledních letech opačný, upozorňují americká i zahraniční média. Státy, kde jsou u moci zákonodárci z Republikánské strany, přijímají zákony, které přístup ke zbraním usnadňují. Ve většině amerických států by mohlo být brzy povoleno nosit na veřejnosti pistole bez speciálního průkazu.

  USA a Jižní Korea usilují o vydání Do Kwona, spoluzakladatele Terra

  USA i Jižní Korea požádaly o vydání spoluzakladatele kryptoměnového ekosystému Terra Do Kwona, který byl minulý týden zatčen. Potvrdily to dnes černohorské úřady na tiskové konferenci.

  V Kentucky se během nočního cvičení srazily dva vojenské vrtulníky

  V americkém státě Kentucky se v noci během cvičení srazily dva vojenské vrtulníky Black Hawk. Obyvatelé v okolí slyšeli praskání a rány půl míle daleko od havárie. Stav posádek helikoptér není znám, očekávají se však ztráty na životech. Zemřít mohlo až devět lidí. Incident aktuálně podléhá vyšetřování.

  NEJNOVĚJŠÍ

  Trump odmítl obvinění jako pronásledování a vměšování do voleb

  Bývalý americký prezident Donald Trump označil obvinění, pro jehož vznesení hlasovala v noci na dnešek velká porota newyorského soudu, za "politické pronásledování" a "vměšování do voleb". "Jsem zcela nevinen," ujistil Trump v prohlášení, ze kterého citovaly tiskové agentury. Bývalý šéf státu chce v roce 2024 usilovat o návrat do Bílého domu.

  Šéf MAAE je znepokojen vojenskými aktivitami v okolí záporožské jaderné elektrárny

  Vedoucí jaderného dozoru OSN a generální ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi podruhé navštívil jadernou elektrárnu v Záporoží. Znepokojují ho boje, které se odehrávají v jejím blízkém okolí.

  Republikáni za přibývajících masových útoků v USA usnadňují držení zbraní

  Pondělní útok střelnou zbraní ve škole v Nashvillu vyvolal ve Spojených státech novou vlnu výzev k regulaci držení zbraní, vývoj v mnoha amerických státech je však v posledních letech opačný, upozorňují americká i zahraniční média. Státy, kde jsou u moci zákonodárci z Republikánské strany, přijímají zákony, které přístup ke zbraním usnadňují. Ve většině amerických států by mohlo být brzy povoleno nosit na veřejnosti pistole bez speciálního průkazu.

  USA a Jižní Korea usilují o vydání Do Kwona, spoluzakladatele Terra

  USA i Jižní Korea požádaly o vydání spoluzakladatele kryptoměnového ekosystému Terra Do Kwona, který byl minulý týden zatčen. Potvrdily to dnes černohorské úřady na tiskové konferenci.

  V Kentucky se během nočního cvičení srazily dva vojenské vrtulníky

  V americkém státě Kentucky se v noci během cvičení srazily dva vojenské vrtulníky Black Hawk. Obyvatelé v okolí slyšeli praskání a rány půl míle daleko od havárie. Stav posádek helikoptér není znám, očekávají se však ztráty na životech. Zemřít mohlo až devět lidí. Incident aktuálně podléhá vyšetřování.