Více
  9.3 C
  Czech
  Pondělí, 3 října, 2022

  Společnost EasyJet zavírá své základny v London Stansted, Southend a Newcastle

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost EasyJet od příštího měsíce (s platností od 1. září) uzavírá tři své letištní základny v Londýně.

  Krok společnosti, který ohrožuje 670 pracovních míst, vstoupí v platnost od 1. září a bude znamenat, že některé lety z těchto tří letišť nebudou již pro cestující dostupné. Londýn Stansted a Newcastle budou nadále přijímat příchozí lety, ale některé odchozí trasy skončí. Zachovány zůstanou pouze lety z Newcastlu do Bristolu a z Belfastu do Nice. Zachovány by také měli být některé lety do Skotska, Irska a Nizozemska.

  Podle dostupných informací nabídne EasyJet alternativní lety pro kohokoli, kdo je nebo bude tímto krokem postižen, případně možnost vrácení peněz za již zakoupené letenky.

  „Museli jsme přijmout velmi obtížné rozhodnutí a uzavřít tři britské základny v důsledku bezprecedentního dopadu pandemie Covid-19 a s nimi souvisejícími karanténními opatřeními ve Velké Británii,“ říká šéf EasyJet Johan Lundgren. „V úzké spolupráci se zástupci našich zaměstnanců jsme byli schopni realizovat určité kroky, jako jsou částečné úvazky, sezónní smlouvy, neplacené dovolené, a tím výrazně snížit počet povinných propouštění,“ dodává Lundgren.

  Je to další „hořká pilulka“, kterou musí polknout letecký průmysl. Letecká společnost EasyJet dříve varovala, že nedosáhnou očekávané úrovně příjmů až do roku 2023.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS