8.6 C
Czech
Čtvrtek 18. dubna 2024

V rakouském Ötztalu se zřítila lavina, tři lidé z Nizozemska zemřeli

V rakouském Ötztalu se dnes zřítila lavina, pod kterou zemřeli tři lidé z Nizozemska. Sdělila to rakouská záchranná služba agentuře APA. Záchranáři vyprostili jednoho skialpinistu, který byl se zraněními letecky přepraven do nemocnice v Zamsu.

Mike Tyson a Jake Paul se utkají v kontroverzním boxerském zápase

Bývalý nesporný šampion těžké váhy, 57letý Mike Tyson, se vrátí do boxerského ringu ve velmi očekávaném a kontroverzním zápase proti 27letému youtuberovi, který se stal boxerem, Jakeu Paulovi. Zápas je naplánován na 20. července na stadionu AT&T v texaském Arlingtonu.

Společnost Deepnote získala v sérii A 20 milionů dolarů od investorů v čele s Index Ventures a Accel, aby pomohla týmům datových vědců odvádět co nejlepší práci

Sledujte nás na sítích

San Francisco (USA) 1. února 2022 (PROTEXT/BusinessWire) – Deepnote, tzv. notebook pro spolupráci v oblasti datové vědy, dnes oznámila, že získala 20 milionů dolarů v rámci financování série A. Na tomto kole se podílely společnosti Index Ventures a Accel, které zdvojnásobily své počáteční investice, a společnosti Y Combinator a Credo Ventures. Ke stávajícím investorům patří Greg Brockman z OpenAI, Dylan Field z Figmy, Elad Gil, Naval Ravikant, Daniel Gross a Lachy Groom.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220131005531/en/

Společnost má za cíl vytvořit nejlepší platformu pro datovou vědu pro týmy, počínaje notebookem, který zahrnuje všechny aspekty pracovního postupu datové vědy. V notebooku mohou uživatelé připojit svá data, zkoumat a analyzovat je s možností spolupráce a verzování v reálném čase a snadno sdílet a prezentovat upravené výsledky koncovým uživatelům. To vše se děje prostřednictvím výkonného uživatelského rozhraní, které běží v cloudu.

„Analytici, datoví vědci i inženýři používají Deepnote rádi. Platforma poskytuje intuitivní a flexibilní nástroje potřebné k řešení nejtěžších problémů v oblasti datové vědy a strojového učení,“ vysvětlil zakladatel a generální ředitel společnosti Deepnote Jakub Jurovych. „Při používání kolaborativního a spolehlivého prostředí společnosti Deepnote uživatelé zaznamenávají znatelné zvýšení produktivity, což vede k podstatně rychlejší realizaci projektů.“

Za posledních sedm let došlo ke stonásobnému nárůstu používání notebooků pro datovou vědu, což odpovídá celkovému masivnímu růstu trhu datové vědy. Stávající řešení však představují značnou vstupní bariéru pro technicky méně zdatné uživatele. To brání členům týmu s cennými odbornými znalostmi přispívat do datových projektů. Deepnote přenáší notebooky přímo do moderního datového zásobníku, a tím překlenuje propast mezi týmy ve sféře datové vědy a zbytkem organizace.

„Zatímco univerzální význam dat stále stoupá, související nástroje zůstávají zaseknuté v režimu jednoho hráče. To, co Figma a Notion udělaly pro design a text, dělá Deepnote pro data,“ říká ředitel společnosti Index Ventures Bryan Offutt. „Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s Jakubem a celým týmem Deepnote, který datovým organizacím na celém světě umožňuje, aby společně odváděly tu nejlepší práci.“

Spoluzakladatelé Jakub Jurovych, Jan Matas a Filip Stollar, kteří mají velké zkušenosti s budováním datové infrastruktury a řízením týmů datové vědy ve společnostech Two Sigma, Palantir a Google, se rozhodli vytvořit inovativní notebook pro datovou vědu. Zjistili, že problémy, s nimiž se potýkali v souvislosti se spoluprací a správou infrastruktury pro datovou vědu v reálném čase, jsou mezi komunitou datové vědy široce a hluboce sdílené; ruční, roztříštěné hacky už nestačí. Krátce po absolvování Y Combinatoru v témže roce získala společnost Deepnote počáteční kapitál od společností YC, Accel, Index Ventures a Credo Ventures – všechny se rozhodly zdvojnásobit své investice.

„Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s Jakubem a touto neuvěřitelně zapálenou skupinou datových technologů,“ říká partner společnosti Accel Vas Natarajan. „Rozumějí pracovním postupům v oblasti datové vědy na těch nejjemnějších úrovních. Neexistuje působivější tým, který by pro tuto komunitu vytvářel nástroje.“

Toto kolo financování následuje po rychlém růstu, přičemž Deepnote pokračuje v podpoře nové generace datových vědců. Notebook společnosti již používají desítky tisíc uživatelů v organizacích, jako jsou Discord, Gusto, Harvard, Stanford, MIT a další.

Deepnote je společnost s organizační strategií remote-first a její ústředí se nachází v San Francisku. Společnost využije prostředky k rozšíření své přítomnosti v komunitách zabývajích se datovou vědou, v příštích 12 měsících hodlá zdvojnásobit tým na 50 zaměstnanců.

O společnosti Deepnote

Společnost Deepnote, založená v San Franciscu v roce 2019, je novým druhem tzv. notebooku pro datovou vědu, díky němuž jsou týmy datové vědy zásadně produktivnější. Společnost byla založena na základě myšlenky, že k řešení nejtěžších problémů v oblasti datové vědy a strojového učení nestačí jen zvýšit výpočetní výkon. Zapotřebí je rovněž vytvořit nový typ kolaborativního notebooku – takový, který do pracovního procesu v oblasti datové vědy zapojí celou organizaci. Mezi zákazníky společnosti Deepnote patří uživatelé společností Discord, Gusto, Harvard, MIT, Stanford a další.

Další informace najdete na adrese www.deepnote.com, sledujte Twitter a LinkedIn.

O společnosti Index Ventures

Index Ventures je společnost podnikající v oblasti rizikového kapitálu, která investuje do nové generace podnikatelů od počátečního stadia po IPO. Spolupracuje se zakladateli s odvážnými sny, kteří zpochybňují status quo a budují trvalé společnosti. Index Ventures má kanceláře v San Francisku a Londýně a investuje do podnikatelů po celém světě. Mezi společnosti s podporou Generation Index patří Adyen, Datadog, Discord, Figma, Robinhood a Roblox.

O společnosti Accel

Accel je globální venture kapitálová společnost podnikající v oblasti rizikového kapitálu, která je prvním partnerem výjimečných týmů všude na světě, a to od založení až po všechny fáze růstu soukromé společnosti. Mezi společnosti, které Accel podpořil za posledních více než 35 let, patří Atlassian, Braintree, Cloudera, Crowdstrike, DJI, DocuSign, Dropbox, Etsy, Facebook, Flipkart, Freshworks, Jet, Pillpack, Qualtrics, Slack, Spotify, Supercell, Tenable, UiPath a Venmo. Ambiciózním podnikatelům pomáhá budovat ikonické globální firmy. Více informací najdete na www.accel.com nebo www.twitter.com/accel.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20220131005531/en/

Kontakt:

Katie Kim Chief of Staff [email protected]

Zdroj: Deepnote

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Vybrali jsme pro vás

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indonésie vydala varování před tsunami kvůli erupci sopky Ruang

Indonéské úřady vydaly varování před možnou vlnou tsunami a evakuovaly kvůli tomu tisíce lidí po několika mohutných erupcích sopky Ruang, jež vychrlila proudy lávy a vysoko do ovzduší sopečný popel. Panují obavy, že se část hory zřítí do vody. Úřady upozornily na nutnost držet se ve vzdálenosti nejméně šesti kilometrů od vulkánu.

Po Orbánovi či Cameronovi se s Trumpem sešel také polský prezident Duda

Polský prezident Andrzej Duda se ve středu setkal s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem, který usiluje o návrat do Bílého domu po listopadových volbách. Předpokládaný kandidát Republikánské strany čím dál častěji jedná se zahraničními představiteli, zatímco mnohé země se snaží posilovat kontakty a připravit se na jeho možné znovuzvolení.

EU zpřísní sankce proti íránské produkci raket a dronů, USA mají v hledáčku i ropu

Evropská unie (EU) souhlasila se zpřísněním sankcí vůči íránské výrobě raket a dronů, uvedl na summitu v Bruselu předseda Evropské rady Charles Michel. Jako první informovaly o tomto kroku Spojené státy. Cílem sankcí je potrestat Teherán a zabránit možné eskalaci blízkovýchodního napětí.

Německo zatklo dva Rusy, kteří chystali sabotážní akce proti Ukrajině

Německá policie ve středu v Bavorsku zatkla dva německé Rusy, kteří podle vyšetřovatelů chystali sabotážní akce s cílem narušit německou podporu Ukrajině. Jsou podezřelí i ze špionáže a jeden z nich také ze členství v teroristické organizaci. O případu dnes informovalo německé nejvyšší státní zastupitelství a server veřejnoprávní televize ARD, podle něhož oběma mužům hrozí trest odnětí svobody ve výši až deseti let.

Největší krádež zlata v historii Kanady: Policie zatkla šest osob, po dalších pátrá

V dubnu 2023 bylo z torontského letiště Pearson odcizeno více než 6 500 zlatých prutů v hodnotě 20 milionů kanadských dolarů a miliony v hotovosti. Policie uvedla, že loupež ve stylu "seriálu z Netflixu" provedla "dobře organizovaná skupina zločinců".

Sen Manchester City o Lize mistrů skončil v penaltovém rozstřelu proti Realu Madrid

Cesta Manchester City v Lize mistrů ve středu skončila, protože Real Madrid na Etihadu zvítězil 4:3 v penaltovém rozstřelu. Přestože City v zápase dominovalo a mělo 33 střel oproti osmi střelám Realu, nedokázalo prolomit odolnou španělskou obranu. O prohře informoval deník Mancherster Evening News.

DOPORUČUJEME

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indonésie vydala varování před tsunami kvůli erupci sopky Ruang

Indonéské úřady vydaly varování před možnou vlnou tsunami a evakuovaly kvůli tomu tisíce lidí po několika mohutných erupcích sopky Ruang, jež vychrlila proudy lávy a vysoko do ovzduší sopečný popel. Panují obavy, že se část hory zřítí do vody. Úřady upozornily na nutnost držet se ve vzdálenosti nejméně šesti kilometrů od vulkánu.

Po Orbánovi či Cameronovi se s Trumpem sešel také polský prezident Duda

Polský prezident Andrzej Duda se ve středu setkal s americkým exprezidentem Donaldem Trumpem, který usiluje o návrat do Bílého domu po listopadových volbách. Předpokládaný kandidát Republikánské strany čím dál častěji jedná se zahraničními představiteli, zatímco mnohé země se snaží posilovat kontakty a připravit se na jeho možné znovuzvolení.

EU zpřísní sankce proti íránské produkci raket a dronů, USA mají v hledáčku i ropu

Evropská unie (EU) souhlasila se zpřísněním sankcí vůči íránské výrobě raket a dronů, uvedl na summitu v Bruselu předseda Evropské rady Charles Michel. Jako první informovaly o tomto kroku Spojené státy. Cílem sankcí je potrestat Teherán a zabránit možné eskalaci blízkovýchodního napětí.

Německo zatklo dva Rusy, kteří chystali sabotážní akce proti Ukrajině

Německá policie ve středu v Bavorsku zatkla dva německé Rusy, kteří podle vyšetřovatelů chystali sabotážní akce s cílem narušit německou podporu Ukrajině. Jsou podezřelí i ze špionáže a jeden z nich také ze členství v teroristické organizaci. O případu dnes informovalo německé nejvyšší státní zastupitelství a server veřejnoprávní televize ARD, podle něhož oběma mužům hrozí trest odnětí svobody ve výši až deseti let.

Největší krádež zlata v historii Kanady: Policie zatkla šest osob, po dalších pátrá

V dubnu 2023 bylo z torontského letiště Pearson odcizeno více než 6 500 zlatých prutů v hodnotě 20 milionů kanadských dolarů a miliony v hotovosti. Policie uvedla, že loupež ve stylu "seriálu z Netflixu" provedla "dobře organizovaná skupina zločinců".

Sen Manchester City o Lize mistrů skončil v penaltovém rozstřelu proti Realu Madrid

Cesta Manchester City v Lize mistrů ve středu skončila, protože Real Madrid na Etihadu zvítězil 4:3 v penaltovém rozstřelu. Přestože City v zápase dominovalo a mělo 33 střel oproti osmi střelám Realu, nedokázalo prolomit odolnou španělskou obranu. O prohře informoval deník Mancherster Evening News.

Rafael Nadal triumfoval při návratu na Barcelona Open

Španělská tenisová legenda Rafael Nadal se v úterý vrátil po dlouhodobém zranění vítězstvím v přímém souboji na turnaji Barcelona Open. Dvaadvacetinásobný vítěz turnajů kategorie major, kterému bude v červnu 38 let, porazil v zápase prvního kola italského nováčka Flavia Cobolliho 6:2, 6:3. Byl to Nadalův první zápas od ledna, kdy byl mimo hru kvůli zranění kyčle a břicha.

Německo vyzvalo EU a NATO, aby co nejrychleji posílily ukrajinskou obranu

Německo vyzvalo Evropskou unii a členské státy Severoatlantické aliance, aby co nejrychleji posílily ukrajinskou protivzdušnou obranu. S odvoláním na mluvčího německého ministerstva obrany o tom dnes informuje agentura Reuters. Německou iniciativu, stejně jako nedávné oznámení Berlína o poskytnutí třetího systému Patriot Ukrajině, dnes ocenili na tiskové konferenci v sídle Severoatlantické aliance český premiér Petr Fiala se svými protějšky z Dánska a Nizozemska a generálním tajemníkem aliance Jensem Stoltenbergem.