Více
  13.2 C
  Czech
  Neděle 4. června 2023

  Joe Biden upadl na pódiu během ceremonie. Incident může vyvolat otázky ohledně jeho zdraví

  Prezident Joe Biden je "v pořádku" poté, co upadl na pódiu během akce v Coloradu, říkají představitelé Bílého domu. Při předávání diplomů na promoci americké letecké akademie zakopl o pytel s pískem.

  Obyvatelné planety se mohou skrývat za oblaky kosmického prachu, navrhují vědci

  Američtí vědci navrhli rozšířit pátrání po obyvatelných planetách. Zahrnout chtějí i zóny mezi hvězdou a závojem kosmického prachu. Planety v této oblasti by se však značně lišily od našich představ o obyvatelných světech. Teoreticky by tam ale vědci známky života najít mohli.

  Společnost Cloverly oznamuje financování série A v hodnotě 19 milionů dolarů a ověření nové platformy pro dobrovolný trh s uhlíkem

  Atlanta 14. května 2023 (PROTEXT/PRNewswire) – Společnost Cloverly, technologická platforma pro opatření v oblasti klimatu, dnes oznámila, že v rámci kola financování série A získala 19 milionů dolarů. V čele investice stála společnost Grotech Ventures, přední globální investor v oblasti technologií, k níž se připojily další významné firmy včetně Aquiline Technology Growth, Impact Engine, Mission One Capital, New Climate Ventures, a CreativeCo Capital s podporou současných investorů, jako je např. společnost Tech Square Ventures, SoftBank Opportunity Fund, Circadian Ventures, Knoll Ventures, SaaS Ventures, a Panoramic Ventures. Z tohoto kapitálu bude financován další rozvoj špičkové digitální infrastruktury společnosti Cloverly pro dobrovolné trhy s uhlíkem, včetně nové dodavatelské platformy, která pomáhá odběratelům, dodavatelům a téměř jakýmkoli dalším společnostem snadno rozšiřovat svůj dosah. Série A rovněž podpoří trojnásobné rozšíření týmu společnosti Cloverly a otevření druhé centrály v Londýně pro pokrytí poptávky globálních zákazníků.

  Inovace v mimořádně důležitém odvětví

  Podle Mezivládního panelu pro změnu klimatu (IPCC) je „využití pohlcování oxidu uhličitého (carbon dioxide removal, CDR) jako protiváhy těžko odstranitelných zbytkových emisí nevyhnutelné, pokud má být dosaženo čistých nulových emisí CO2 nebo skleníkových plynů“. Dobrovolný trh s uhlíkem (voluntary carbon market, VCM) představuje klíčový mechanismus pro podporu okamžitých opatření v oblasti klimatu tím, že řeší dnes nevyhnutelné emise souběžně s rozsáhlým snižováním emisí, které je nutné k odvrácení změny klimatu v budoucnosti. Národní akademie věd uvádí, že k dosažení globálních emisních cílů je třeba do roku 2050 každoročně odstranit dalších 10 miliard tun oxidu uhličitého. Tato naléhavá potřeba podněcuje neuvěřitelně prudký růst těchto trhů, který by měl podle společnosti
  McKinsey a pracovní skupiny pro rozšiřování dobrovolných trhů s uhlíkem
  do roku 2030 dosáhnout objemu 50 miliard dolarů. Navzdory tomuto růstu a závažnosti situace však dobrovolné trhy s uhlíkem postrádají mnoho základních prvků, které jsou nezbytné pro dosažení významného dopadu ve větším měřítku.

  Společnost Cloverly řeší tyto problémy ohledně dostupnosti, jednoduchosti, důvěryhodnosti a transparentnosti již od svého vzniku jako první API rozhraní na světě pro obchodování s uhlíkovými kredity, přičemž se rozvinula v přední digitální infrastrukturu, která podporuje dobrovolný trh s uhlíkem a spolupracuje s takovými globálními špičkami, jako jsou American Express, Salesforce, Visa a další. Podniky mohou rychle škálovat svá opatření v oblasti klimatu buď přímým nákupem kvalitních kreditů o pohlcení uhlíku nebo začleněním technologie Cloverly do svých vlastních produktů, služeb nebo dodavatelských řetězců. Také dodavatelé projektů mají možnost škálování prostřednictvím platformy Cloverly Marketplace™ či dodavatelského softwaru společnosti Cloverly, který jim umožňuje řídit klíčové obchodní operace, jako je správa zásob, vícekanálová distribuce a sledování prodeje kreditů. Nová dodavatelská platforma nabízí kredity od inovativních dodavatelů, jako jsou Tradewater, Therm, KOKO Networks či CarbonCure.

  „Společnost Cloverly nás při rozšiřování distribuce uhlíkových kreditů maximálně podporuje,“ dodává ředitel pro uhlíkové produkty a provozní ředitel společnosti CarbonCure Rahul Misra. „Hodnota, kterou nám poskytují jak formou prezentace našeho řešení, tak prostřednictvím skutečného partnerství, je pro nás při pohybu na velmi dynamickém dobrovolném trhu s uhlíkem a spolupráci s různými kupci kreditů skutečně důležitá.“

  Poptávka trhu

  Údaje o spotřebitelských výdajích potvrzují nejen ekologickou nutnost omezit změny klimatu, ale také poptávku veřejnosti po začlenění udržitelných rozhodnutí do našich životů. Zpráva společnosti NielsenIQ z roku 2022 uvádí, že 30 % spotřebitelů je ochotno nakupovat udržitelné výrobky, přičemž zpráva Wharton School of Business z roku 2022 zdůrazňuje, že dvě třetiny spotřebitelů jsou ochotny za udržitelné výrobky zaplatit více. Začlenění opatření v oblasti klimatu do uživatelských zkušeností a produktových strategií je jednou z největších příležitostí, které mohou podniky k uspokojení této prokázané poptávky na trhu využít.

  „Nemůžeme čekat – musíme jednat hned,“ prohlásil generální ředitel společnosti Cloverly Jason Rubottom. „Význam dobrovolného trhu s uhlíkem dokazuje bezprecedentní poptávku po řešeních, která umožňují podnikům i spotřebitelům aktivně přispívat k rozhodujícím opatřením v oblasti klimatu. Společnost Cloverly má jedinečné předpoklady k tomu, aby toto zapojení usnadnila, což odráží i toto kolo financování.“

  „V rámci due diligence jsme hovořili s mnoha zákazníky společnosti Cloverly. Jejich nadšení pro produkt a tým společnosti Cloverly bylo ohromující,“ vzpomíná Lawson Devries, generální partner společnosti Grotech Ventures. „Jasně se ukázalo, že společnost Cloverly se nejen etablovala jako globální lídr na velkém trhu, ale že přináší svým zainteresovaným stranám skutečnou hodnotu a pozitivně ovlivňuje všeobecný boj proti změně klimatu. Jsme nadšeni, že se na tom můžeme podílet.“

  „Sledovat vývoj společnosti Cloverly od dob jejího seed financování bylo pozoruhodné,“ vzpomíná Vasant Kamath ze společnosti Tech Square Ventures, která byla původním hlavním investorem společnosti Cloverly. „To, jak se produkt i tým během několika málo let rychle rozrostly v aktéry světové úrovně, je důkazem jejich neustálých inovací, které mají za cíl uspokojit tuto zásadní potřebu trhu.“

  O společnosti Cloverly

  Společnost Cloverly zahájila svou činnost jako první API rozhraní pro uhlíkové kredity a v současnosti je nejpokročilejší digitální infrastrukturou zajišťující dobrovolné trhy s uhlíkem. Společnosti Cloverly, jejímž posláním je rozšiřovat opatření v oblasti klimatu s velkým dosahem, dnes důvěřuje více než 200 podniků po celém světě ze sféry finančních služeb, technologií, ESG / uhlíkového účetnictví, dodavatelského řetězce, elektronického obchodu a dalších, přičemž platformu Cloverly využívají ke správě svých operací s uhlíkovými kredity desítky předních tvůrců a dodavatelů projektů. Další informace naleznete na adrese http://launch.cloverly.com/home.

  O společnosti Grotech Ventures

  Společnost Grotech Ventures byla založena v roce 1984 a je předním raným investorem do technologických společností s vysokým potenciálem. Grotech vyhledává inovativní investice v rané fázi ve všech technologických odvětvích a pokračuje v investicích a zvyšování hodnoty během celého životního cyklu každé společnosti v portfoliu. Disponuje silnou kombinací finančního zázemí, vztahů v oboru a rovněž hlubokých odborných a provozních znalostí pro urychlení růstu. Společnost Grotech s vázaným kapitálem ve výši více než 1 miliardy dolarů podporuje podniky v počátečním stadiu rozvoje prostřednictvím investic od 500 000 dolarů. Další informace najdete na adrese http://www.grotech.com.

  Kontakt pro média: [email protected]

  Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1557052/Cloverly_Logo.jpg

  Sledujte nás na sítích

  Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

  Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

  Čínský ministr obrany varoval v Šanghaji před konfliktem s USA. Hovořil o katastrofě pro celý svět

  Ministr obrany Li Šang-fu varoval v Šanghaji před následky konfliktu mezi USA a Čínou pro celý svět a uvedl, že Peking dává přednost dialogu se Spojenými státy. Svět je podle něj dostatečně velký k tomu, aby USA s Čínou rostly společně.

  Násilí v Lipsku kvůli trestu odnětí svobody pro ženu, která napadala neonacisty

  Stovky krajně levicových demonstrantů se v sobotu večer ve východoněmeckém Lipsku střetly s policií. Demonstrace vypukly kvůli trestům odnětí svobody, které soud udělil několika lidem odsouzeným za útoky na neonacisty.

  V Hongkongu bylo při připomínce výročí masakru na Tchien-an-men zatčeno osm lidí

  Hongkongská policie zadržela v sobotu večer osm lidí v blízkosti Victoria Parku, kde se v minulosti konaly připomínky masakru na pekingském náměstí Tchien-an-men. V Hongkongu, který spadá pod čínskou správu, byla také v souvislosti s dnešním výročím potlačení pekingských prodemokratických demonstrací z roku 1989 posílena bezpečnostní opatření. Hongkong v minulosti pietní akce povoloval, v posledních letech ale místní úřady připomínkové akce potlačují, napsala agentura Reuters.

  Páteční srážku vlaků v Indii způsobila chyba v signalizaci, řekl ministr

  Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to dnes řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle indické agentury ANI, která uvádí zatím 294 obětí, ministr také uvedl, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost. Na sociálních sítích přitom sílí kritika na adresu indické vlády za nedostatečné investice do železniční infrastruktury a volání po rezignaci ministra železnic.

  DALŠÍ ČLÁNKY

  Český tým veze čtvrté místo z mistrovství světa v paraglidingu

  Praha 3. června 2023 (PROTEXT) - Po bronzu na mistrovství světa 2021 a stříbru z mistrovství Evropy 2022 bojoval Český paraglidingový tým letos na...

  V Macau začalo 14. mezinárodní fórum pro investice a výstavbu infrastruktury

  Macao 3. června 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - 1. června bylo v Macau zahájeno 14. mezinárodní fórum pro investice a výstavbu infrastruktury (International Infrastructure Investment and...

  Semináře církve Nové nebe nová země, Shincheonji, se těší vysokému zájmu pastorů a věřících

  Soul 3. června 2023 (PROTEXT) - Poprvé po skončení pandemie Covidu-19 pořádala církev Nové nebe nová země offline semináře v několika největších městech Jižní...

  Stavebnictví poprvé součástí Maker Faire

  Praha 2. června 2023 (PROTEXT) - Na pražském Výstavišti představí Národní centrum Stavebnictví 4.0 interaktivní workshop k modulárnímu stavebnictví, tradiční řemesla i nejnovější trendy...

  NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

  Ve Varšavě demonstrovalo podle organizátorů proti vládě půl milionu lidí

  Ve Varšavě dnes vyšly do ulic statisíce účastníků protestního pochodu, který svolala liberální opoziční strana Občanská platforma. Cílem manifestace bylo mobilizovat voliče proti konzervativní vládě, již opozice obviňuje z narušování principů demokracie. Organizátoři ohlašovali největší protest za poslední tři desetiletí. Zúčastnilo se ho nakonec půl milionu lidí, uvedli podle médií. Agentura PAP píše, že neoficiální informace policie hovoří o 150.000 demonstrantech. Manifestace byly i v dalších městech, včetně Krakova a Štětína, podotkl polský web Onet.

  Čínský ministr obrany varoval v Šanghaji před konfliktem s USA. Hovořil o katastrofě pro celý svět

  Ministr obrany Li Šang-fu varoval v Šanghaji před následky konfliktu mezi USA a Čínou pro celý svět a uvedl, že Peking dává přednost dialogu se Spojenými státy. Svět je podle něj dostatečně velký k tomu, aby USA s Čínou rostly společně.

  Násilí v Lipsku kvůli trestu odnětí svobody pro ženu, která napadala neonacisty

  Stovky krajně levicových demonstrantů se v sobotu večer ve východoněmeckém Lipsku střetly s policií. Demonstrace vypukly kvůli trestům odnětí svobody, které soud udělil několika lidem odsouzeným za útoky na neonacisty.

  V Hongkongu bylo při připomínce výročí masakru na Tchien-an-men zatčeno osm lidí

  Hongkongská policie zadržela v sobotu večer osm lidí v blízkosti Victoria Parku, kde se v minulosti konaly připomínky masakru na pekingském náměstí Tchien-an-men. V Hongkongu, který spadá pod čínskou správu, byla také v souvislosti s dnešním výročím potlačení pekingských prodemokratických demonstrací z roku 1989 posílena bezpečnostní opatření. Hongkong v minulosti pietní akce povoloval, v posledních letech ale místní úřady připomínkové akce potlačují, napsala agentura Reuters.

  Páteční srážku vlaků v Indii způsobila chyba v signalizaci, řekl ministr

  Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to dnes řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle indické agentury ANI, která uvádí zatím 294 obětí, ministr také uvedl, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost. Na sociálních sítích přitom sílí kritika na adresu indické vlády za nedostatečné investice do železniční infrastruktury a volání po rezignaci ministra železnic.

  Armáda stahuje do Chartúmu posily, hovoří se o velké ofenzivě

  Ani po sedmi týdnech palba v Súdánu neutichá. Pravidelná armáda povolala posily v počtu tisíců mužů, což vyvolává obavy z další eskalace. Novináři hovoří o chystané velké ofenzivě s cílem získat větší územní zisky. Humanitární pomoc v zemi stále vázne.

  Dohoda o dluhovém stropu zabránila ekonomické krizi a kolapsu, míní Biden

  Dohoda o dluhovém stropu zabránila ekonomické krizi a kolapsu, uvedl v noci na dnešek americký prezident Joe Biden ve svém prvním projevu z oválné pracovny Bílého domu. Zákon o pozastavení platnosti dluhového stropu USA, který americké vládě umožní vyhnout se platební neschopnosti, podepíše během dneška, informuje agentura AP.

  Ukrajina by potřebovala 50 systémů Patriot, ale má jen dva, řekl Zelenskyj

  Ukrajina má zatím pouze dva americké systémy protivzdušné obrany Patriot, ale potřebovala by jich 50. V rozhovoru s americkým listem The Wall Street Journal to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Patriot je podle něj jediný systém, který dokáže zlikvidovat určité typy ruských raket.