Protext ČTKŠpindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře

Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) – Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy „Město bez kouře“, k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky horského střediska k volbě zdravějšího způsobu života bez kouře a přispět k čistotě přírody, která město obklopuje.

Součástí iniciativy „Město bez kouře“, k níž se Špindlerův Mlýn připojil jako druhé české město po Karlových Varech, je i revitalizace a kultivace veřejného prostoru. Právě k ní má přispět i nový foto point jako další symbol města uprostřed Krkonoš. Jak řekl starosta Špindlerova Mlýna, Martin Jandura, „Andělská křídla jsou víc než jen estetickým objektem. Stojí v srdci našeho města jako symbol otevřenosti, svobody a naděje, tedy hodnot, které jsou naše pro město důležité. Špindlerův Mlýn tak symbolicky otevírá svá křídla změně, a to i změně směrem ke zdravějšímu životnímu stylu bez kouře.“

Veřejnosti byla Andělská křídla představena symbolicky během tradičního adventního rozsvěcení vánočního stromu Špindlerova Mlýna. Návštěvníci si tak mohli pořídit své první „okřídlené“ fotografie, společně zazpívat koledy, letos však již nespatřili slavnostní ohňostroj. Právě proto, že i zábavní pyrotechnika je spojena s kouřem, hlukem i nerecyklovatelným odpadem.

„Jako město bez kouře chceme jít příkladem a projevit respekt k přírodnímu bohatství Krkonoš,“ řekla radní města Špindlerův Mlýn, Jitka Hronešová. „Byli bychom rádi, kdyby tento přístup vzali za svůj nejen obyvatelé a návštěvníci města, ale i provozovatelé místních ubytovacích zařízení a nezatěžovali zábavní pyrotechnikou životní prostředí.“

O realizaci myšlenky Andělských křídel, která jsou umístěna poblíž ikonického Bílého mostu, se postaralo studio Basepoint, jenž čerpalo inspiraci z podobných instalací ve světě. Nový foto point může sehrát podstatnou roli v propagaci města v éře sociálních médií, kdy se sdílené fotografie stávají virálními posly lákající nové hosty nejen z Česka.

Projekt revitalizace a kultivace veřejného prostoru ve Špindlerově Mlýně, včetně instalace Andělských křídel, podpořila jako součást iniciativy „Město bez kouře“ společnost Philip Morris ČR. Toto partnerství je součástí širšího závazku společnosti ke zdravějšímu a udržitelnějšímu životnímu stylu v České republice.

„Jsme velice rádi, že se Špindlerův Mlýn vydal na cestu k budoucnosti bez cigaretového kouře a jsme připraveni město na této cestě dál podporovat. Věřím, že dnes představená Andělská křídla se u návštěvníků setkají s pozitivní odezvou a stanou se zároveň symbolicky i křídly iniciativy Město bez kouře jako takové. Doufám také, že nejen v době nadcházející Adventu se stanou dalším podnětem kuřákům zamyslet se nad definitivním skoncováním s kouřením cigaret, což je cíl, který nás se Špindlerovým Mlýnem v tomto partnerství spojuje,“ řekl Petr Šebek, člen představenstva Philip Morris ČR.

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Reklama

Doporučujeme

Izraelská armáda vytvořila v jižním Libanonu žlutou linii příměří, po vzoru Gazy

Izraelská armáda vytvořila v jižním Libanonu žlutou linii příměří. A to po vzoru obdobné linie, kterou po vyhlášení příměří v Pásmu Gazy vyznačila území, jež má pod kontrolou. Armáda zároveň uvedla, že za uplynulý den již udeřila na několik podezřelých, kteří se k této demarkační linii ze severní strany přiblížili, informuje dnes agentura AFP.

Nejméně dvě lodě se v Hormuzském průlivu dostaly pod palbu

Nejméně dvě obchodní lodě se dostaly pod palbu, když se pokusily proplout Hormuzským průlivem. S odkazem na bezpečnostní zdroje o tom dnes informuje agentura Reuters. Kapitán jednoho tankeru oznámil, že na plavidlo bez varování zahájily palbu čluny íránských revolučních gard.

Uvízlá velryba znovu upozornila na stav oceánů

U německého ostrova Poel už týdny bojuje o život keporkak, který uvízl v mělké vodě Baltského moře. Případ znovu otevírá otázku, jak silně člověk zasahuje do života velryb, ať už lodní dopravou, rybolovem, hlukem pod hladinou nebo proměnou mořského prostředí.

Obří televizní fúze dostala stopku

Americký soud dočasně zastavil spojení dvou velkých televizních společností Nexstar a Tegna. Jde o obchod za zhruba šest miliard dolarů, který by výrazně proměnil trh s místními televizními stanicemi ve Spojených státech.

Jak vznikl spor mezi Trumpem a papežem Lvem

Americký prezident Donald Trump se v posledních dnech ostře pustil do papeže Lva XIV. Spor odstartovaly rozdílné postoje k válce s Íránem a později se rozšířil i na migraci, roli církve a to, jestli má hlava katolické církve komentovat politiku. Z výměny názorů se rychle stal veřejný konflikt, do kterého vstoupili i další američtí politici.

Izrael už nebude bombardovat Libanon, má to zakázané od USA

Izrael už nebude bombardovat Libanon. Má to zakázané od USA, uvedl dnes americký prezident Donald Trump na své síti Truth Social. Doplnil, že Spojené státy budou spolupracovat s Libanonem a odpovídajícím způsobem se vypořádají se situací ohledně proíránského militantního hnutí Hizballáh.

Historická dohoda na dosah? V Libanonu platí dočasné příměří

Americký prezident Donald Trump oznámil platné desetidenní příměří mezi Izraelem a Libanonem a „brzký konec“ války s Íránem, uvedla agentura AP. Příměří slibuje pauzu v bojích a odstranění jedné z překážek pro dohodu mezi Washingtonem, Tel Avivem a Teheránem.

Nový prezident Barmy nařídil zrušení všech rozsudků smrti

Čerstvě zvolený prezident Barmy Min Aun Hlain dnes nařídil zrušit všechny rozsudky ukládající trest smrti, informovala agentura AFP. Jde o první oficiální opatření, které hlava státu od nástupu do funkce zavedla. Prezident a zároveň bývalý šéf armády tak učinil v rámci rozsáhlejší amnestie u příležitosti barmského buddhistického Nového roku Thingyan.

Izrael podle Libanonu porušuje příměří, Hizballáh zaútočil na izraelské vojáky

Izrael pokračuje v bombardování jižního Libanonu i po začátku vyhlášeného příměří, uvedla dnes nad ránem podle agentur Reuters a AFP libanonská média. Militantní šíitské hnutí Hizballáh naproti tomu uvedlo, že v reakci na izraelské útoky bombardovalo skupinu izraelských vojáků na jihu Libanonu. Žárné škody ani oběti nejsou hlášeny. Americký prezident Donald Trump Hizballáh vyzval, aby klid zbraní neporušoval. Generální tajemník OSN António Guterres apeloval na dodržování příměří všemi stranami, píše Reuters.

Bílý dům spouští systém pro navrácení miliard z cel. Má to ale háček

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa spustí příští týden slibovaný portál pro navracení peněz z cel uvalených během „Dne osvobození“ na základě legislativy o mezinárodních nouzových ekonomických pravomocích (IEEPA), kterou označil Nejvyšší soud za nezákonnou. Tento krok se setkal s pozitivními ohlasy, odpovědnost za získání svých peněz však klade na samotné dovozce.

Hegseth: Americká blokáda íránských přístavů potrvá tak dlouho, jak bude třeba

Spojené státy budou pokračovat v blokádě íránských přístavů tak dlouho, jak bude třeba, prohlásil dnes šéf Pentagonu Pete Hegseth na tiskové konferenci ve Washingtonu. Americké síly na Blízkém východě jsou podle něj rovněž připraveny obnovit útoky na Írán v případě, že Teherán s Washingtonem neuzavře mírovou dohodu. Ta je podle amerického ministra Íráncům na dosah.

Papež v Kamerunu kritizoval světové lídry za miliardové výdaje na války

Papež Lev XIV. při návštěvě kamerunského města Bamenda ostře kritizoval světové lídry, kteří podle něj kvůli válkám utrácejí miliardy dolarů, místo aby pomohli potřebným. Dodal, že svět pustoší hrstka tyranů, uvedl server Vatican News. Hlava katolické církve se tak vyjádřila poté, co ho americký prezident Donald Trump slovně napadl na sociálních sítích.

Slovensko hodlá blokovat 20. balík sankcí, chce záruky ohledně ropovodu Družba

Slovensko je připraveno blokovat přijetí připravovaného dvacátého balíku sankcí Evropské unie proti Rusku za jeho agresi vůči Ukrajině, dokud Bratislava nedostane záruky ohledně obnovení provozu ropovodu Družba. Řekl to dnes slovenský ministr zahraničí Juraj Blanár. Podle něj Slovensko ale nebude proti uvolnění unijní půjčky pro Ukrajinu ve výši 90 miliard eur (2,2 bilionu korun), kterou dosud blokovalo Maďarsko. To po vítězství opoziční strany Tisza v nedělních parlamentních volbách čeká změna vlády.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama