Reklama

Slonice ve španělské zoo zabila svého ošetřovatele

Reklama

NEJČTENĚJŠÍ

Zaměstnance zoologické zahrady Přírodní park Cabarceno v Kantábrii na severu Španělska zabila slonice jednou ranou svého chobotu. Informuje o tom CNN.

Čtyřiačtyřicetiletý Joaquin Gutierrez Arnaiz čistil ubikace slonů jako každý den. Čtyřtunová slonice, která byla ve stáji se slůnětem, jej náhle udeřila obřím chobotem a hodila jej na mříže, na něž narazil hlavou. Muž byl převezen do nemocnice, kde zraněním podlehl.

Francisco Javier Lopez Marcano, kantábrijský ministr pro turismus, uvedl v prohlášení, že slonice byla nemocná: měla zánět v noze a pravděpodobně byla březí. Úkolem zabitého zaměstnance bylo mimo jiné kontrolovat, jak se jí noha hojí.

Arnaizovi, který v zoo pracoval dvacet let, se zřejmě stala osudnou neopatrnost: měl nejspíš pocit, že zvíře, se kterým se denně stýkal, mu nemůže ublížit. „Bavíme se zde o vysoce nepředvídatelných zvířatech. Síla útoku byla tak obrovská, že ji nikdo nemohl přežít,“ uvedl ministr. Událost nicméně vyšetřuje policie.

Z dostupných informací je zřejmé, že nehodu způsobil někdo, kdo vykonával svou každodenní rutinu a byl v osudovou chvíli příliš důvěřivý,“ řekl Lopez Marcano. „Jedině z těchto důvodů se taková tragédie může stát,“ dodal.

Je to vůbec první tragická událost, která se v zoo za jeho jednatřicetiletou historii stala. Loni na svého ošetřovatele zaútočila dvěstěkilová gorila v zoo v Madridu, přežil s vážnými zraněními.

Přírodní park Cabarceno je domovem pro 120 druhů zvířat, včetně lvů, vlků, tygrů a jaguárů. V obrovských výbězích zde společně žijí různé druhy zvířat, podobně jako v přirozeném prostředí. Park, ve kterém je také velké jezero a pláž, je jednou z hlavních turistických atrakcí Kantábrie.

Sledujte nás na sítích

Napište svůj komentář

Napište komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Reklama
Reklama
Reklama