-2 C
Czech
Sobota 17. ledna 2026
Protext ČTKSkupina SolidSun má za sebou úspěšný rok. V tom příštím plánuje pokračovat...

Skupina SolidSun má za sebou úspěšný rok. V tom příštím plánuje pokračovat v rozvoji služeb a zaměřit se na sektor B2B

Praha 4. ledna 2023 (PROTEXT) – Skupina SolidSun, poskytovatel komplexních ekonomických a ekologických energetických řešení, hodnotí své působení na trhu v roce 2022 pozitivně. Zároveň nastiňuje plány pro nadcházející období a poskytuje doplňující informace o dopadech probíhajících legislativních změn v oblasti fotovoltaiky.

Pozitivní obchodní výsledky, nábor nových zaměstnanců, přesun rostoucí společnosti do jednoho sídla a navázání řady strategických partnerství. Tak by bylo možné shrnout rok 2022 z pohledu skupiny SolidSun.

Zájem o fotovoltaiku navzdory ekonomické a energetické krizi neklesl, naopak mezi zákazníky prokazatelně vzrostl. V roce 2022 skupina SolidSun realizovala třikrát více instalací FVE než v roce 2021. Celkově počet instalovaných elektráren překročil vysněnou hranici tří tisíc.

Ukázkový příklad přináší kompletní instalace fotovoltaické elektrárny pro Střední školu řemesel ve Frýdku-Místku. Tato FVE byla instalována na přelomu jara a bude sloužit žákům všech elektrotechnických oborů, jež je efektivněji připraví na současné požadavky trhu práce.

Skupina SolidSun musí v současné době podobně jako jiné energetické společnosti reagovat též na některé legislativní změny. Ty by měly firmám situaci na trhu výrazně usnadnit. Procesy a administrativní zátěž pro dodavatele a zákazníky se výrazně zjednoduší. Pro komunitní energetiku to znamená důležitý krok, jenž v příštím roce pravděpodobně povede k ještě většímu zájmu o fotovoltaiku.

„Navzdory tomu, že rok 2022 byl velmi turbulentní – i co se situace na energetickém trhu týká –, jsem velmi potěšen, že se skupině SolidSun podařilo úspěšně čelit všem výzvám. Docílili jsme kladného obchodního výsledku, dařilo se nám nabírat nové zaměstnance a organizačně jsme zvládli přesun do nového sídla. Mimo to si také pochvalujeme
rebranding celé skupiny a sjednocení všech našich aktivit pod značku SolidSun
,“
říká Martin Palarčík, generální ředitel skupiny.

Během roku 2022 skupina SolidSun navázala také řadu strategických partnerství. Jedním z nich byl například vstup do Asociace komunitní energetiky ČR (AKE ČR).

„Vstup do AKE ČR chápeme jako příležitost, jak se podílet na spoluvytváření podmínek pro existenci komunitní energetiky, která je v Česku zatím na úplném začátku. Věřím, že společně s dalšími subjekty pomůžeme rozvoji sdílené energetiky a tím pádem dosažení decentralizace energetického trhu. Z fungující komunitní energetiky může těžit každý z nás,“ prohlásil šéf skupiny SolidSun.

Výhled pro rok 2023

V roce 2023 skupina SolidSun plánuje další rozšiřování a zkvalitňování služeb, rozvoj i v sektoru B2B a investice do zaměstnanců.

„Spokojenost našich zaměstnanců pro nás má zásadní význam. Jsme si vědomi, že naši pracovníci jsou velmi důležitou součástí našich úspěchů,“ uvedl Martin Palarčík, který se vyjádřil také k očekáváním pro nový rok.

„Co se situace na trhu týká, od roku 2023 předpokládáme jeho postupné očištění od neprofesionálních subjektů, které jen využily boomu v poptávce po FVE na úkor solidních a spolehlivých firem. I když se informovanost české společnosti zlepšuje, stále existuje řada lidí, kteří nemají dostatečné povědomí o fungování FVE, komunitní energetiky a využívání obnovitelných zdrojů obecně. Z tohoto důvodu se budeme v této oblasti snažit o osvětu. Pořízení FVE představuje skvělou investici, což platí v dnešní době dvojnásob. Elektřinu, kterou si vyrobíte sami, vám totiž nikdo nezdraží.“

Reklama

Doporučujeme

Za protesty v Íránu, při nichž umírali lidé, mohou USA, tvrdí íránský lídr Chameneí

Nejvyšší vůdce Íránu ajatolláh Alí Chameneí obvinil USA a prezidenta Donalda Trumpa z přímé odpovědnosti za násilí, oběti na životech a destabilizaci země během nedávných masových protestů. Uvedl to ve svém sobotním projevu, v němž se poprvé rozsáhleji vyjádřil k událostem, které Írán zasáhly od konce prosince.

Brusel hodlá vyloučit čínské technologie z kritické infrastruktury

Evropská komise plánuje postupné vyloučení čínských technologií z kritické infrastruktury v Evropské unii. Dotknout by se to mělo například telekomunikačních sítí, solární energetiky či bezpečnostních skenerů. Informoval o tom deník Financial Times (FT) s odvoláním na zdroje z EK.

Ugandská armáda odmítla tvrzení opozice, že den po volbách unesla jejího lídra

Mluvčí ugandské armády dnes odmítl páteční tvrzení opozice, že její prezidentský kandidát Bobi Wine byl unesen vojáky. V Ugandě by měly být dnes zveřejněny výsledky čtvrtečních prezidentských a parlamentních voleb, napsala agentura AFP. V pátek po sečtení zhruba 80 procent hlasů vedl podle ústřední volební komise s asi 74 procenty autoritářský prezident Yoweri Museveni, který je hlavou této padesátimilionové země od roku 1986.

Rusko v noci zaútočilo v Dněpropetrovské oblasti

Rusko, které bezmála čtyři roky pokračuje ve válce proti Ukrajině, v noci na dnešek zaútočilo v Dněpropetrovské oblasti na jihovýchodě sousední země. Šéf regionální vojenské správy Oleksandr Hanža na telegramu oznámil, že ruské drony a dělostřelectvo způsobily škody ve městech Nikopol, Marhanec a Pokrovsk, ale nikdo nebyl zraněn. Rusko nejnověji ohlásilo, že jeho vojáci obsadili obec Pryluky v Záporožské oblasti. Moskva zároveň sdělila, že ruská protivzdušná obrana dnes ráno zničila desítku ukrajinských dronů mířících na blíže neupřesněné cíle v Astrachaňské, Rostovské a Volgogradské oblasti.

Máslo zlevňuje, dovoz a sezona drží ceny nízko

Po týdnech vysokých cen přichází v obchodech obrat: máslo zlevňuje i po Vánocích a v některých akcích se dostává na ceny, které tu dlouho nebyly. Řetězce se předhánějí ve slevách a lidé nakupují hlavně v letákových akcích.

Ministerstvo spravedlnosti USA vyšetřuje guvernéra Walze a starostu Freye

Americké ministerstvo spravedlnosti zahájilo vyšetřování představitelů státu Minnesota a města Minneapolis kvůli údajnému spiknutí s cílem mařit práci federálních imigračních agentů. Informovala o tom stanice CBS s odvoláním na informované zdroje. Mezi vyšetřovanými představiteli jsou podle stanice guvernér státu Tim Walz a starosta města Jacob Frey. Oba politici kritizovali zastřelení 37leté Renée Goodové agentem Úřadu pro imigraci a cla (ICE) v Minneapolisu 7. ledna. Představitelé administrativy prezident Donalda Trumpa označili tři střely do hlavy za nutnou sebeobranu.

Trump zvažuje nařídit strop u úroků na kreditních kartách exekutivním příkazem

Bílý dům zvažuje vydání exekutivního příkazu, který by zastropoval úrokové sazby na kreditních kartách na deset procent. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.

Bílý dům představil tým pro obnovu Gazy

Bílý dům oznámil složení týmu, který má dohlížet na další kroky v Pásmu Gazy po uzavření příměří mezi Izraelem a Hamásem. Americká administrativa zároveň počítá s tím, že část procesu převezme palestinský technokratický výbor, který se už sešel v Káhiře.

Ukrajina již nemá ani jednu plně funkční elektrárnu, chystá jednání se spojenci

Ukrajina kvůli ruským útokům již nemá ani jednu plně funkční elektrárnu. Dnes to oznámil ukrajinský ministr energetiky Denys Šmyhal, uvedla zpravodajská televize ntv. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes podle listu Ukrajinska pravda prohlásil, že Ukrajina nedokáže pokrýt více než třetinu energetických potřeb. Země chce kvůli energetické krizi dovážet více elektřiny, kvůli napjaté situaci připravuje online jednání se spojenci z takzvané kontaktní skupiny pro Ukrajinu, známé též jako ramsteinská skupina.

Fico se při návštěvě USA podle Bratislavy sejde s americkým prezidentem Trumpem

Slovenský premiér Robert Fico se při dnes začínající návštěvě Spojených států sejde v sobotu s americkým prezidentem Donaldem Trumpem v jeho floridském sídle Mar-a-Lago, informoval ČTK úřad slovenské vlády. Ficova pracovní cesta do USA byla původně oznámena jen v souvislosti s plánovaným podpisem mezivládní dohody obou zemí o spolupráci v jaderné energetice. Slovenská opozice opět kritizovala, že vláda si připravuje půdu k tomu, aby mnohamiliardovou zakázku na výstavbu nové jaderné elektrárny na Slovensku zadala americké firmě Westinghouse bez vypsání mezinárodní soutěže. Fico v reakci slovně na opozici zaútočil.

Afghánec, který loni v Mnichově najel autem do lidí a dva zabil, jde před soud

V Mnichově začal soudní proces s pětadvacetiletým mužem obviněným z loňského útoku, při němž najel automobilem do davu lidí a zabil dvě osoby. Podle obžaloby šlo o úmyslný čin motivovaný náboženským extremismem.

Inflace v prosinci zůstala na 2,1 procenta

Meziroční inflace v Česku v prosinci 2025 zůstala na 2,1 procenta, stejně jako v listopadu. Meziměsíčně spotřebitelské ceny podle statistiků klesly o 0,3 procenta.

Senátní výbor v USA pozastavil jednání o zákonu CLARITY

Americký Senát tento týden odložil plánované projednání zákona Digital Asset Market Clarity Act známého jako CLARITY Act. Jednání se mělo odehrát 15. ledna 2026 v Senátním bankovním výboru, nakonec se ale termín posunul po tom, co Coinbase stáhla podporu aktuální verzi návrhu.

Dva lidé jsou podle úřadů zranění po útoku dronu na ruskou Rjazaň

Dva lidé utrpěli zranění při útoku ukrajinského dronu na Rjazaň, město ležící jihovýchodně od Moskvy. Informoval o tom ruskojazyčný telegramový kanál Astra. Letecký poplach dnes ráno krátce platil v Kyjevě, protože k městu se blížily ruské útočné drony.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama