Více
  9.9 C
  Czech
  Úterý, 4 října, 2022

  Rolling Stones zahájili první turné bez Charlieho Wattse

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britská rocková skupina Rolling Stones v neděli odstartovala americkou část svého turné s názvem No Filter videem na počest zesnulého bubeníka Charlieho Wattse, informovaly agentura Reuters a magazín Hollywood Reporter. Od začátku koncertu přitom bylo jasné, že legendární hudebník členům kapely chybí.

  Britská kapela fungující přes půl století na svém prvním turné od roku 1963 bez Wattse promítla jeho fotografie a video v aréně v St. Louis, Missouri na velkoplošných obrazovkách za doprovodu nahrávky s jeho bubnovým sólem.

  Zatímco dav asi 60 000 lidí křičel „Charlie, Charlie“, Mick Jagger, Keith Richards a Ron Wood vyskočili na pódium s úvodním číslem Street Fighting Man.

  „Bylo docela emotivní vidět ty fotky Charlieho na obrazovce. Tohle je naše první turné, které absolvujeme bez něj,“ řekl dojatě Jagger a držel se za ruku s Richardsem.

  Fanouškům poděkoval za jejich vzkazy, v nichž členům skupiny vyjadřovali podporu a Wattsovi vzdávali hold.

  Kvůli přísným opatřením proti šíření koronaviru Rolling Stones na větší show nehráli dva roky. Po skladbách It’s Only Rock ‚n‘ Roll (But I Like It), Tumbling Dice a Under My Thumb však bylo jasné, že během prostoje svůj šarm ani um neztratili.

  „Charlie nám všem moc chybí jak na jevišti, tak mimo něj,“ prohlásil frontman kapely.

  Bubeník Charlie Watts zemřel v srpnu ve věku 80 let. Jeho smrt oznámila rodina krátce poté, co bubeník podstoupil blíže nespecifikovanou operaci.

  V neděli v St. Louis zaujal Wattsovo místo u bicích Steve Jordan. V srpnu kapela ohlásila, že právě Jordan Wattse dočasně nahradí, než se bude moci vrátit po patřičné rekonvalescenci.

  Osud Rolling Stones po skončení tour je nejasný

  Tour o třinácti zastávkách, která byla původně odložena kvůli pandemii covidu-19, by měla skončit v listopadu. Zatím není jasné, zda se bude jednat o poslední turné legendární skupiny.

  „Tuhle otázku mi pokládali od doby, kdy mi bylo 31 let,“ řekl minulý týden v rozhovoru osmasedmdesátiletý Jagger, který v roce 2019 podstoupil operaci srdce, připomněla agentura Reuters.

  „Nevím. Může se stát cokoliv. Víte, pokud bude příští rok všechno v pořádku a všichni budou mít z turné dobrý pocit, určitě budeme pokračovat. Jen se teď snažím soustředit na tuhle tour,“ doplnil Jagger.

  Sledujte nás na sítích

  VYBRALI JSME PRO VÁS