menu

25.8 C
Czech
Úterý 23. července 2024

Pelosiová a Schumer naléhají na Bidena, aby odstoupil z kampaně

Bývalá šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová americkému prezidentovi Joeu Bidenovi soukromě řekla, že podle průzkumů nemůže v listopadových prezidentských volbách porazit svého republikánského předchůdce a protikandidáta Donalda Trumpa. Bidenovo pokračování v kampani by podle Pelosiové mohlo také zmařit šance demokratů na získání většiny ve Sněmovně reprezentantů. S odvoláním na čtyři informované nejmenované zdroje to dnes uvedl server televize CNN. Podobně se podle stanice ABC vyjádřil i lídr demokratů v Senátu Chuck Schumer.

Rusko uvedlo, že sestřelilo 75 dronů z Ukrajiny, jeden zasáhl ropnou rafinerii

Ruská protivzdušná obrana podle Moskvy zničila 75 bezpilotních letounů vyslaných z Ukrajiny. Více než polovina se jich pohybovala na jihozápadě v Rostovské oblasti. Dnes to podle agentury Reuters uvedlo na sociální síti Telegram ruské ministerstvo obrany. Podle agentury Interfax jeden z dronů způsobil požár v ropné rafinerii v Tuapse v Krasnodarském kraji u břehů Černého moře.

Skupina Progresus na filmovém festivalu ve Varech představila nový kavárenský modul, dřevostavba bude městu sloužit dlouhodobě

Sledujte nás na sítích

Karlovy Vary 2. července 2024 (PROTEXT) – Podpora české kultury a filmu skupinou Progresus každoročně vrcholí Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary. V průběhu letošního ročníku zde společnost městu slavnostně předala nový kavárenský modul Double Coffee z dílny RD Rýmařov, který zde bude po dohodě sloužit až do konce roku 2027.

Reklama

„Už v roce 2023 jsme na festivalu realizovali stavbu dočasného modulu základního typu, který se u návštěvníků setkal s velkým úspěchem. Protože se spolupráce se všemi zúčastněnými stranami skvěle osvědčila, letošní projekt jsme po společné dohodě s městem a zástupci festivalu pojali jako trvalejší a tím i udržitelnější,“ říká Lukáš Zrůst, spolumajitel skupiny Progresus. Modul z loňského roku si hned po skončení akce zakoupila společnost Adria Gold a v jihomoravské Nivnici z něj udělala prodejnu své prvotřídní zmrzliny. „Jsme rádi, že filmový festival přináší městu Karlovy Vary hodnotu nejen v době festivalu, ale i mimo ni. Těší nás, když stojíme u zrodu hlubší spolupráce mezi našimi partnery a městem,” uvedl výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha.

Modulová dřevostavba stojí ve Dvořákových sadech, její slavnostní předání městu proběhlo 1. července 2024. Na dobu festivalu tzv. Progresus Café provozuje tým známé kavárny SmetanaQ. Návštěvníkům slouží denně od 9 do 22 hodin jako relaxační zázemí s možností občerstvení. Modul s názvem Double Coffee určený pro kavárenské prostory vybrali zástupci města Karlovy Vary a je vytvořený na míru jejich technickým potřebám i požadavkům památkářů. “Město se snaží zvelebovat veřejná místa a Dvořákovy sady naproti hotelu Thermal k odpočinku s dobrou kávou či drinkem přímo volají. Zároveň víme, že nás v budoucnu čeká revitalizace celých Sadů, a tak je pro nás modulární řešení od RD Rýmařov ideální. Nápadu, se kterým zástupci festivalu a společnosti Progresus přišli, jsme se proto rádi chopili. Park totiž není zatížen pevnou stavbou a my tak máme do budoucna možnosti otevřené,” líčí primátorka města Karlovy Vary Ing. Andrea Pfeffer Ferklová, MBA.

S ohledem na regulaci územního plánu a možnosti dalšího rozvoje lokality je modul doplněn o altán s odpočinkovou zónou a výdejní okénko s možností konzumace uvnitř v případě nepříznivého počasí. Po dohodě s památkáři je prostor obklopen ze tří stran terasou, která odkazuje na styl lázeňské kolonády. „Velkou výhodou dřevostaveb je právě jejich snadné přizpůsobení z připravené základní katalogové nabídky, výroba dílů v prostorách kryté haly, použití přírodních materiálů a snadný transport na místo. K následnému postavení modulu pak zkušeným odborníkům z RD Rýmařov stačilo pouze několik dnů, kdy navíc okolí nezatížili excesivním hlukem a prachem,“ uvádí Radim Stroka, výrobní ředitel RD Rýmařov.

Po skončení festivalu prostor převezme nový dlouhodobý nájemce, kterému se přizpůsobí přesně podle jeho konkrétních požadavků. Kavárenský modul by měl být v lokalitě plánovaně umístěn do konce roku 2027. Pokud někoho tento typ komerční dřevostavby zaujme, najde ji v katalogové nabídce výrobního závodu RD Rýmařov.

Reklama

„Věříme, že po dobu svého provozu bude prostor svým návštěvníkům skvěle sloužit. Budou tak mít osobní příležitost vyzkoušet, jak příjemné klima v dřevostavbách panuje v průběhu celého roku,“ uzavírá za skupinu Progresus Lukáš Zrůst.

Parametry modulu:

  • zastavěná plocha modulu: 44,28 m2;
  • zastavěná plocha včetně teras: 139,78 m2;
  • zázemí: přívod vody, elektřiny, odvod odpadní vody, klimatizační jednotka;
  • terasa je z modřínových prken stejně jako konstrukce altánu s přírodní impregnací a nechá se přirozeně stárnout;
  • modul je umístěn jako stavba dočasná a stojí na 41 zemních vrutech;
  • kompletní realizace včetně umístění, přepravy, přípravy místa a napojení provedl s láskou RD Rýmařov, člen skupiny Progresus.

Fotografie ze stavby a předání kavárenského modulu najdete zde.

 

 

 

Reklama
Reklama

Vybrali jsme pro vás

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Co by pro Izrael znamenalo vítězství Harris v prezidentských volbách

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ráno odletěl do USA. Pozorovatelé se rozpovídali o tom, jaký vliv bude mít současné politické dění v USA na americko-izraelské vztahy a válku v Gaze. Viceprezidentka Kamala Harris má dostatek podpory ve své straně k nominaci do prezidentské kandidatury.

Rusko i Ukrajina hlásí vzdušné útoky nepřítele a sestřelení dronů

Moskva i Kyjev informují o nejnovějších vzdušných útocích nepřítele, přičemž Rusko hlásí kromě sestřelení řady dronů také škody a oběti. Gubernátor ruského Krasnodarského kraje uvedl, že ukrajinská armáda zaútočila na trajekt v přístavu Kavkaz, což si vyžádalo mrtvého a zraněné. Ruské ministerstvo obrany před tím oznámilo likvidaci 25 ukrajinských dronů během noci na dnešek. Ukrajinské vzdušné síly hlásí sestřelení sedmi ruských bezpilotních letounů z osmi.

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Při protestech v Bangladéši zemřelo nejméně 173 osob, přes 1100 bylo zatčeno

Počet mrtvých v důsledku násilností v Bangladéši v posledních dnech vzrostl na 173. Mezi oběťmi jsou i policisté a úřady zatkly více než 1100 lidí, informovala dnes agentura AFP. Násilí provázelo studentské protesty proti obnovenému mechanismu obsazování pracovních míst ve veřejném sektoru. Bangladéšský nejvyšší soud v neděli většinu kvót zavedených tímto systém zrušil.
Reklama

DOPORUČUJEME

V Holešově vzniká další okružní křižovatka v místní části Všetuly

Holešov 18. července 2024 (PROTEXT) - V Holešově postupně vzniká systém okružních křižovatek, které by měly zlepšit plynulost a bezpečnost průjezdu tímto městem. Zlínský...

V Třinci rekonstruují most za nemocnicí Sosna, průjezd není možný

Třinec 18. července (PROTEXT) - Město Třinec v rámci další koordinační schůzky upravilo harmonogram rekonstrukce zhruba čtyři kilometry dlouhého úseku silnice III/4682, která v...

Vital Strategies: Mezinárodní olympijský výbor vyzván k ukončení sponzoringu prodejci slazených nápojů

Paříž 19. července 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Přední globální odborníci a aktivisté v oblasti zdraví vyzývají k celosvětovému ukončení sponzoringu sportovních akcí výrobci slazených limonád,...

3Kino EduFilm: Podpořte nás a hlasujte pro vzdělání!

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - "I blbost je lepší než totalita" je slavný výrok George Orwella. Jaká je souvislost mezi vzděláním a totalitou?...

Společnost Porsche Česká republika připomíná důležitost recyklace

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při...
Reklama
Reklama

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Eminem ukončil historickou nadvládu Taylor Swift na Billboard 200

Eminem se svým novým albem The Death of Slim Shady (Coup de Grâce) debutuje na prvním místě žebříčku Billboard 200 a sesazuje tak Taylor Swift s albem The Tortured Poets Department, které drželo první příčku po dobu 12 týdnů. Tímto významným posunem končí historická jízda Swift a potvrzuje Eminemovu sílu v hudebním průmyslu.

Co by pro Izrael znamenalo vítězství Harris v prezidentských volbách

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí ráno odletěl do USA. Pozorovatelé se rozpovídali o tom, jaký vliv bude mít současné politické dění v USA na americko-izraelské vztahy a válku v Gaze. Viceprezidentka Kamala Harris má dostatek podpory ve své straně k nominaci do prezidentské kandidatury.

Rusko i Ukrajina hlásí vzdušné útoky nepřítele a sestřelení dronů

Moskva i Kyjev informují o nejnovějších vzdušných útocích nepřítele, přičemž Rusko hlásí kromě sestřelení řady dronů také škody a oběti. Gubernátor ruského Krasnodarského kraje uvedl, že ukrajinská armáda zaútočila na trajekt v přístavu Kavkaz, což si vyžádalo mrtvého a zraněné. Ruské ministerstvo obrany před tím oznámilo likvidaci 25 ukrajinských dronů během noci na dnešek. Ukrajinské vzdušné síly hlásí sestřelení sedmi ruských bezpilotních letounů z osmi.

Palestinské frakce včetně Hamásu a Fatahu podepsaly dohodu v Pekingu

Palestinské hnutí Fatah, teroristické hnutí Hamás a dalších 12 palestinských frakcí dnes v Číně po třech dnech jednání podepsaly dohodu o vytvoření takzvané prozatímní vlády národního usmíření v Pásmu Gazy, až na tomto palestinském území skončí válka. Podle agentury AFP to oznámil čínský ministr zahraničí Wang I.

Netflix vydá dokumentární film k 15. výročí vraždy Steva McNaira

Před 15 lety byl Steve McNair zavražděn. Příští měsíc Netflix představí dokument, který se zaměří na tento zločin. Untold: The Murder of Air McNair bude mít premiéru 20. srpna. Dokument režírovaný Rodney Lucasem a Taylorem Alexanderem Wardem nabídne nový pohled na tragédii kolem bývalého quarterbacka Tennessee Titans a pokusí se zodpovědět otázky, které zůstaly nezodpovězené.

Při protestech v Bangladéši zemřelo nejméně 173 osob, přes 1100 bylo zatčeno

Počet mrtvých v důsledku násilností v Bangladéši v posledních dnech vzrostl na 173. Mezi oběťmi jsou i policisté a úřady zatkly více než 1100 lidí, informovala dnes agentura AFP. Násilí provázelo studentské protesty proti obnovenému mechanismu obsazování pracovních míst ve veřejném sektoru. Bangladéšský nejvyšší soud v neděli většinu kvót zavedených tímto systém zrušil.

Borrell obvinil Orbána z neloajality a připojil se k bojkotu maďarského předsednictví EU

Nejvyšší diplomat Evropské unie Josep Borrell v pondělí zbavil Maďarsko role hostitele setkání ministrů zahraničí EU. Vystoupil s ostrou výtkou vůči Viktoru Orbánovi a jeho samozvané „mírové misi“. Neformální zasedání ministrů zahraničních věcí, které se mělo konat koncem srpna v Budapešti, se tak místo toho uskuteční v Bruselu.

Kamala Harris má již potřebnou většinu delegátů k prezidentské nominaci

Americká viceprezidentka Kamala Harris má podporu dostatečného množství delegátů pro zajištění demokratické prezidentské nominace. Informovaly o tom agentury Reuters a AP s odvoláním na zdroje z volebního štábu a vlastní propočty. AP upozornila, že vzhledem k nestandardní situaci po odstoupení prezidenta Joea Bidena z volebního klání a možnosti svobodného rozhodování delegátů stále nepovažuje nominaci Harris za jistou. Viceprezidentka prohlásila, že je připravena brzy nominaci akceptovat.
Reklama
Reklama