Více
  6.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 2 prosince, 2021

  Sicílii bičují desítky tornád, lidé bojují o život

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Zřícené domy, vyvrácené stromy, záplavy. Největší ostrov Středozemního moře, Sicílii, zasáhla extrémní série zničujících tornád, bouřek s lijáky a krupobitím. Lidé bojují o život. Ve středu o tom informoval server BBC.

  Když se řekne Sicílie, asi každý si představí klidné azurové zátoky, slunce a rozpálený písek, zkrátka dovolenková idylka. V současnosti má však toto místo k ráji daleko. Na své by si tu přišli spíše lovci tornád. Přes území se prohání jedna smršť za druhou. Lidé tu přicházejí o domovy, někteří platí i životem.

  Na Sicílii už několik týdnů zuří bouřky s větrem, deštěm a krupobitím. Obyvatelé doufali, že už je to dost dlouho na to, aby se počasí obrátilo k lepšímu. Opak se ale stal pravdou. Situace se opět zhoršuje. Jen do středy se během krátké doby mělo prohnat více než deset tornád. Mnoho z nich zasáhlo obydlené části a zanechalo za sebou spoušť. Je hlášeno poškození majetku, četná zranění a třiapadesátiletý muž z Modice přišel o život.

  Sicílie se mění na zdevastovanou zemi. Lidé by podle vyhlášek neměli vycházet z domů

  Tornádo smetlo muže, když vyběhl z domu ze strachu, že se na něj zřítí poničená budova, uvedl italský zpravodajský portál. Jedno z tornád mělo ve středu zasáhnout město Comiso. Poškodilo domy, čerpací stanici i místní tržnici. Nejméně dva lidé byli zraněni, informuje zdroj. O pomoc požádalo také město Frigintini. Úřady lidem doporučily, aby nevycházeli ven.

  Obří vzduchové víry, které byly unikátně zachyceny na videích, mění Sicílii ve zdevastovanou oblast. Domy, jejichž zdi vydržely a nezhroutily se, jsou bez střech, s rozbitými okny, všude leží vyvrácené stromy, popadané větve a odpadky, které vítr rozmetal. Velkým problémem jsou i vytrvalé deště, následkem kterých vznikly rozsáhlé záplavy. Podle italských médií místy dosahují i jednoho metru. Přispět k tomu měly také postupně tající kroupy.

  Země je v pohotovosti už od začátku září, kdy tornádo vyneslo do vzduchu dvě auta i s pasažéry na sicilském ostrově Pantelleria, a ta dopadla tvrdým nárazem na zem. Silný vítr byl příčinou i dalších dopravních nehod. Dva lidé při tom zemřeli a devět se jích zranilo.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř se mění v teplou krajinu. Místo mrazu tam plodí stromy a rozkvétají květiny

  Sibiř, jedna z nejchladnějších částí planety, kde teploty v zimě padají až k mínus padesáti stupňům celsia, se mění k nepoznání. Zimu střídají horka. Zmatená je jak tamní zvěř, tak rostliny, které začínají pučet před Vánoci.
  Veterinář

  Britská veterinární asociace: Než si pořídíte mazlíčka, najděte si veterináře

  Pandemie a neustále se opakující lockdowny vedly v mnoha zemích k tomu, že si lidé ve velkém pořizovali mazlíčky. Nyní jsou Britové varováni, aby si nejprve našli veterináře, než si na Vánoce domácí zvíře pořídí.
  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla

  Žena za umělá oplodnění utratila přes 1,25 milionu, ale vždy o miminko přišla. Patovou situaci přesto proměnila v životní výhru

  Moc toužila po miminku. Vytrvale randila s muži a doufala, že najde adepta na tatínka. Marně. Přesto má příběh šťastný konec. Mandě Epton ze Sydney se podařilo patovou situaci proměnit v životní výhru.
  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií?

  Ve kterých oblastech je moře plné fekálií? Studie šokuje nejednoho dovolenkáře

  Většinou se jako první dozvíte, kde se nacházejí nejkrásnější pláže s tou nejprůzračnější vodou. Ekologičtí odborníci se na tuto tématiku však podívali z opačného konce a zjistili, ve kterých oblastech je moře nejšpinavější.
  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Sestřička z hospicu popsala, co se s lidmi děje před smrtí

  Co to je, mít smrt přímo před očima, dobře ví hospicová sestra z Los Angeles v Kalifornii, Julie McFadden. Při své práci je denně v kontaktu jak s umírajícími, tak s jejich nejbližšími. Díky načerpaným vědomostem má neuvěřitelně rozrůstající se základnu fanoušků.
  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Obézní žena nechtěla držet diety, štíhlé tělo si pořídila za 242 tisíc v Turecku

  Kayleigh Baldwin-Wilkinson (28) z anglického hrabství Essex byla vždy baculatější. Postupem času se však vyjedla přímo do morbidní obezity. Zhubnout dietami se jí nepovedlo, a tak vsadila na chirurgy. Za 8 000 liber z ní vykřesali sexy krásku bez námahy.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama